Кардиологичните проблеми при деца | въпрос в сферата на феталната ехокардиография

Напиши отговор
  • Re: въпрос в сферата на феталната ехокардиография
    от jerrymaguire | 11.07.2012 13:35

shekina, доц. Павлова - приветстваме Ви с добре дошли във форума! :)
  • Re: въпрос в сферата на феталната ехокардиография
    от Мария Савова | 11.07.2012 13:29

Уважаема госпожо, при нормална морфология на сърцето на Вашето бебе сърдечна честота между 170-180/мин. не е тревожна, тъй като за ритъмно нарушение, специално надкамерна тахикардия сърдечната честота е ускорена над 200/мин. Все пак за предпазливост е необходимо проследяване на сърдечната честота та фетуса.
  • въпрос в сферата на феталната ехокардиография
    от nina | 11.07.2012 00:31

здравейте, радвам се че имам възможност да задам въпроса си към истински специалисти в тази област! живея в лондон, бременна съм(за пръв път)вече в 37 седмица, тук следят бременността ми, и тук ще родя...работата е там, че не знам до колко мога да се доверя на тази здравна с-ма.. и въпроса ми: от първия ми преглед на видеозон(16гс), се установи ускорен сърдечен ритъм на плода,.уви, тук всичко е "нормално"щом се касае до бременност,явно за да не стресират родилката..и така при всеки следващ преглед, се установява все същото...когато обясних че чувствам бебето супер активно през цялото време, те свързаха това с ускорения пулс и се опитаха да ме успокоят! последния ултразвук измери пулс 178(30 гс),сърцето казват, че функционира и се развива нормално :roll: ...мислите ли че е възможно бебето ми да се роди със сърдечни проблеми?и може ли според вас ускорения сърдечен ритъм да е признак за някаква аномалия? разбирам, че няма как да направите заключения само от написаното...просто искам да чуя и друго мнение!.. благодаря ви предварително

Напиши отговор