Движение и здраве | Болка след крамп

Напиши отговор
  • RE: Болка след крамп
    от beyby | 07.02.2019 12:00

Какъв магнезий пиете? Аз също имах имах миналата година проблеми с крака,особено нощем усещах,че ми се схващат мускулите на крака.Понякога и след тренировка, когато се натоваря повече и ми казаха да пия магнезий. Крампите се дължат на липса на магнезий в тялото и на практика много хора страдат от липсата му без да подозират..Взех си магнезий с добавени витамини от Б групата/Б комплекс/ и определено след около месец нещата се пооправиха. Сега периодично мажа с магнезиево олио, което директно се втрива в кожата на проблемните места. Определено усещам ефект и от него
  • RE: Болка след крамп
    от bogi88 | 09.01.2019 22:50

И аз имах същитет проблеми. Много ми се схващаха прасците особено през ноща, като се натоваря малко повече през деня. Един колега ми препоръча да пия магнезий. Пих го 1 месец и нещата се оправиха. Сега като усетя проблем си го започвам и всичко е наред.
  • Re: Болка след крамп
    от alllie | 09.07.2018 18:57

Вече си обяснявам и защо преди продължителна работа на бюрото се запасявам с шоколади.
    от alllie | 09.07.2018 18:45

Има нещо вярно за магнезия. Когато бях в пубертета, започнах да се схващам всяка нощ - 3 в 1 - в прасците, в стъпалата и във врата. По същото време усетих, че не мога повече да ям, каквото ми каже майка ми. Усещах неистов глад, особено за шоколад. Започнах да ям шоколад буквално всеки път, когато ми беше свободна устата. Качих малко килограми, но крампите изчезнаха. Ако можех да върна времето, май щях да си купя магнезий на таблетки и евентуално и другите вещества, които спомена д-р Цончев, и после нямаше да се вайкам, че съм дебела и имам целулит.
    от Penka Petrova | 09.07.2018 15:36

Аз преди 1 година имах подобен проблем и ми казаха да пия магнезий. Пих няколко месеца и от тогава нямам такива проблеми. Не знам каква точно е връзката на магнезия, но е факт, че ми помогна :)
    от д-р Цончев | 23.06.2018 19:52

Според мен движението е за предпочитане. Ако започне често да ви се случва си пуснете една йонограма - K, Na, Cl, Ca, Mg. Понякога електролитните разстройства могат да доведат до подобни оплаквания.
    от alllie | 19.06.2018 22:57

Вече ми мина, но скоро може и пак да изпадна в същото положение. Почти винаги ми се схващат краката, като прекаля със седящата работа. Четох някакви материали, че прасецът се е скъсил и трябва да се разтегне, но не ги разбрах много. Принципно след схващане да се движим ли е по-добре или да лежим?
    от д-р Цончев | 19.06.2018 21:15

Към д нешна дата как сте?
  • Болка след крамп
    от alllie | 15.06.2018 17:54

Здравейте! Преди няколки нощи ми се схвана прасецът и остатъчната болка си остана и не намалява, а друг път си минава сама за часове. Като стана от леглото, първите крачки куцам. Какво да правя с прасеца: да го движа, да не го движа, да го масажирам ли и как точно? Благодаря предварително!

Напиши отговор