Движение и здраве | Пулсираща болка в тила след шарка

Напиши отговор
  • Re: Пулсираща болка в тила след шарка
    от д-р Цончев | 28.04.2018 19:59

Възможно е инфекцията да е засегнала периферен нервв и от там да идва главоболието. С голяма вероятностс постепенно ще премине. Добре е да вивиди и невролог и ако е необходимо да се изпише нещо от типа на Милгама.
  • Пулсираща болка в тила след шарка
    от Венета Паскалева | 28.04.2018 07:57

Здравейте, пиша тук, защото вече не знам към кого да се обърна и какво да направя. Първо да уточня, че съм жена на 29 години. Работя като учител в ДГ и на 17.04 се оказа, че не съм преминала варицелата и се заразих от едно дете. При установяване на диагнозата искаха да ме приемат в отделение, но страхът ми от “инфекциозно отделение” надделя и се лекувам у дома. Пих изопринозин, ацикловир и оспексин 1000. Разбрах, че пиенето на кафе не е препоръчително и още на първият ден го спрях. На третият или четвъртият ден от шарката получих запушване на ухото и силно пулсиращо главоболие отзад в тила (в дясно), което не преминаваше от нищо. Реших на своя глава да пия Аулин и болката спираше - но за около 8,9 часа и после се подновяваше отново. Мислех, че отново съм възпалила ухо, тъй като съм предразположена и често ми се случва (веднъж годишно някъде). След направена промивка (и двудневен прием на капки) главоболието продължи. Оказа се, че нямам възпаление на ушните канали и всичко е ок, но главоболието продължава. Ушният предположи, че може да е настинка и ми изписа фастум гел и нимезил. От нимезила болката намалява, но като мине ефекта отново същото. В понеделник ще отида на преглед (заради шарката) и не знам към кого да ме насочат. Възможно ли е от спирането на кафето да се е появила болката? Какво изследвания да пожелая, тъй като никой нищо не ми казва? При посещението ми в инфекциозно преди 3 дни (защото се притесних да не е усложнение от шарката) доктора ми каза само да си пия хапчетата и болкоуспокояващите и деуго нямало. Нямам възпалени лимфни възли, както и усложнения в дишането. От вчера сама си спрях изопринозина, ацекловира и антибиотика, тъй като 11 дни прием вече ми съсипват организма :) Моля за съвет. Благодаря предварително, Венета

Напиши отговор