Движение и здраве | Отоци и болки в краката

Напиши отговор
  • Re: Отоци и болки в краката
    от Мария Стефанова | 18.04.2018 21:21

Благодаря ви за отговора.
  • Re: Отоци и болки в краката
    от д-р Цончев | 17.04.2018 20:45

Не е до диуретик, по-скоро си вземете ластични чорапи до коленете. При възможност е добре да посетите съдов хирург и да се направи доплер на съдовете на краката.
  • Отоци и болки в краката
    от Мария Стефанова | 11.04.2018 00:44

Здравейте,имам проблем който на мнозина може да се стори банален,но мен много ме притеснява. Наскоро се наложи да започна работа свързана с много продължително стоене права(над 15-16 часа) 2 на 2 дни.Работата не е много тежка по принцип,но се стои прав. Преди това никога не бях работила подобна работа,режима ми беше буквално :легло-компютър-легло,много неактивна съм физически,никога не съм спортувала и имам около 14-15 излишни килограма Висока съм 1 и 78,и кръвното ми беше 90 на 60 преди около 4 години,оттогава не съм го мерила. Проблема са ми стъпалата и глезените,подуват се много,стават като тесто,почти двойни и болят ужасно.Обувките не са много удобни и това също допринася предполагам. Освен това когато съм на работа не ми се ходи по малка нужда изобщо,а пия много вода и 1-2 кафета на ден.Буквално си изкарвам смените без да отида до тоалетна нито веднъж,просто не ми се ходи,явно всичко отива долу в краката ми.Когато съм почивка обаче ,си ходя съвсем нормално по 5-6 пъти,че и повече на ден,но тогава лежа през повечето време. Преди никога не съм имала подобни оплаквания,случвало се е разбира се след няколко дни по продължителна работа седнала да ми се подуят краката леко,но всичко минаваше след ден два почивка. Аз не съм лекар ,но си мисля че не е нещо сериозно ,а е просто от стоенето права понеже не съм свикнала.Освен подуването и зверските болки се чувствам добре като цяло. Моля за съвет как да се справя със това подуване и задържане на течности в краката , отоците спадат значително когато съм почивка,но не достатъчно, че да изкарам отново две такива смени. Не съм осигурена и не мога да си позволя да отида на лекар в момента,моля посъветвайте ме какво да си купя,някакъв слаб диуретик дали ще свърши работа? Знам че фурантрила не е безвреден и сваля кръвното,а моето по принцип е ниско,но ако взимам само по половин таблетка на всеки 4 дни? Ако не,моля препоръчайте ми нещо друго. Благодаря ви предварително,и се извинявам за дългия пост :)

Напиши отговор