Движение и здраве | Как се изчистват кортикостероиди / кортизон ?

Напиши отговор
  • Re: Как се изчистват кортикостероиди / кортизон ?
    от д-р Цончев | 14.02.2018 19:40

Вече трябва да са нормални хормоналните нива.
    от Атанас | 08.02.2018 14:36

Понеже не съм компетентен в тази област , бихте ли ми обяснили по-просто ? Смисъл след определено време ще се премахне сам кортизонът от организма ? В какъв е този период от време понеже от началото на лято 2017 ги спрях тези инжекции !
    от д-р Цончев | 08.02.2018 07:44

Плазмените концентрации на екзогенния кортикопрепарат намаляват в зависимост от Т1/2 на съответния медикамент. Няма как да ги "изкарате" по-бързо а не е и необходимо. След като мине необходимото време се достига концентрацията на ендогенния кортизон, т.н. базово ниво.
    от jerrymaguire | 06.02.2018 10:44

Доста неприятно... И аз бих искал да разбера дали има начин за бързо възстановяване от кортикостероидна терапия. Очакваме включване от лекарите на форума...
  • Как се изчистват кортикостероиди / кортизон ?
    от Атанас | 06.02.2018 00:33

Здравейте ! Поради неправилно лечение на русенски алерголог за уж „алергия” бях подложен на 6 месеца инжектиране на кортизон без никакъв ефект . Прекратих процедурата защото алергологът искаше още година да продължа с тази помия и не бях уведомен за инжектирането на тези стероиди , реално не знаех какво ми се бие като инжекция. Въпросът е следният .. Как се изчиства този кортизон или как се отслабва от кортикостероидите ?

Напиши отговор