Движение и здраве | Болки във възглавничките на ходилото

Напиши отговор
  • Re: Болки във възглавничките на ходилото
    от д-р Цончев | 16.10.2017 20:16

Според мен няма нещо притеснително, предполагам че подходящи обувки и стелки ще решат проблема. Вероятно обувките ви трябва да са с по-дебели подметки за да несе подбива крака, все пак тия разстояния са маратонски...
  • Болки във възглавничките на ходилото
    от Niki | 14.10.2017 10:04

Здравейте, преди половин година започнах да бягам активно, като преди това не съм спортувал изобщо. Хареса ми и започнах да бягам буквално всеки ден, като последните месеци избягвах по около 300км всеки месец. Преди около месец след едно от дългите ми бягания - 21км усетих, че като стъпвам с единият крак усещам нещо като леко "прещтракване" на костиците в меката част на ходилото. Нямах абсолютно никаква болка, но "щтракането" се усещаше при почти всяка крачка и просто предизвикваше дискомфорт. Реших, че се е възпалил някой нерв и направих просто почивка от 2 дни. След това отново си тичах нормално без никакви признаци на въпросното "щтракане". Преди седмица обаче, след поредното ми дълго бягане - този път 42км то отново се появи, този път с лека болезненост в областта, която отмина на следващият ден, но вече 5-ти ден това "щтракане" продължава. Подчертавам отново, че нямам абсолютно никаква болка, зачервяване, подуване, оток или деформация в стъпалото. Мога да ходя свободно, но самото състояние инстинктивно и подсъзнателно вече ме кара да стъпвам и преразпределям тежеста на тялото си или на пета или на другият крак, за да не изпитвам този дискомфорт. Направих си компютърна диагностика на стъпалата и си взех ортопедични стелки с поддръжка на свода и метатарзална поддръжка. Последните 2 дни ходенето с тях е много по-лесно и въпросното "щтракане" намаля значително и кракът ми се чувства доста по-добре. Въпросът ми е дали имам основателна причина за притеснение или става дума наистина просто за леко възпаление. Нужно ли е да посетя специалист при условие, че нямам никакви други оплаквания и болки. Благодаря.

Напиши отговор