Движение и здраве | Операция на счупени прешлени!!!

Напиши отговор
  • RE: Операция на счупени прешлени!!!
    от д-р Цончев | 18.05.2019 20:47

За всекик онкретен случай се преценява индивидуално доколкото знам. Слаба болка е нормално да има от време навреме.
  • RE: Операция на счупени прешлени!!!
    от Симеон Енгеров | 18.05.2019 20:30

Искам да знам дали се отстраняват пластините от гръбнака след време чувствам се добре но имам почти постоянна на моменти и силна болка извършвам всякакви движения не чуствам ограничение но ме интересува дали трябва да се махнат и дали болката ще отшуми с тях съм от девет месеца .но Иначе бях на крака на 10 ден след операцията нормално ли е още да чуствам болни макар и не силни
  • Re: Операция на счупени прешлени!!!
    от д-р Цончев | 21.08.2018 12:35

Ако няма да се оперира - това е начина, лежане докато зарастне. Вероятно е много неприятно, но трябва да мине това време.
    от andonofgeorgi | 17.08.2018 16:57

Здравейте д-р Цончев,на 12 юни си счупих 2-ри ломбаден прешлен при падане от височина 4-5 м,ходих на преглед,направиха ми ирентген,по късно лежах и 4 дни в болница,отново рентген и скенер,трравмата се потвърди,предложиха ми интервенция с цимент,казаха ,е можело и без нея,при първия контролен преглед миказаха,че наистина нямало нужда от цимента,но прешлена щял да се сплеска без да ми обяснят какво е това,отново ми преписаха да лежа постоянно в покой, болко успкоителни хапчета и да нося корсета редовно и след 6 месеца ще сум излекуван.Птам ви правилно ли е това лечение и за -сте месеца,а и да не забравя,от постоянното лежене краката и ръцете взеха да ме болят и изтръпват ,какво да правя.
    от д-р Цончев | 18.07.2017 19:10

Подсепенно ще намалее, въоръжете се с търпение, това са тежки травми и изискват време
    от к събев | 16.07.2017 16:04

Здравеите,вследствие на катастрофа имам счупени 3,4и10 торакални прешлени,нося корсет,коитосвалям когато лежа до 30-я ден се движех по ограничено след това започнах да се движа повече и да се возя в кола,в началото болката беше силна сега е търпима,но не отшумява,лекуващия лекар ми каза,че лечението ще е окол 2 месеца,но ме претеснява,че болката се задържа на едно ниво и не намаля. Благадоря предварително
    от д-р Цончев | 18.10.2016 20:37

Доколкото знам - да. И тази сума не е много голяма като се има предвид че ще иде за импланти, а те са скъпи.
    от Диляна | 18.10.2016 19:13

Баща ми е в болница падна от покрив с височина 5 метра,със счупен череп е и със счупени прешлени L1,един от който е засегнал канала на гръбнака искат да го оперират да му поставят винтове,за да оправят прешлените,но операцията е непосилна за нас,защото струва 6000лв,въпроса ми е само тази операция ли е варианта?Благодаря
    от д-р Цончев | 20.06.2014 20:37

Колко е годишна бабата?
    от Цветомила Василева | 19.06.2014 23:21

Здравейте, баба ми има счупени 5 прешлена и е с 2 дискови хернии, казаха и че единсветното нещо, което можело да помогне, понеже е с огромни болки и не може да върви, е операция, но не е сигурен лек. Можете ли да ми кажете как варират цените за такава операция и малко повече информация за нея и Вашето мнение какво е? Благодаря Ви предварително!
    от д-р Цончев | 25.04.2014 14:51

След две седмици вероятно ще може да се движи сравнително свободно.
    от kristina | 24.04.2014 22:11

Здравейте, аз също искам да попитам относно тази операция на прешлените. Приятеля ми претърпя катастрофа и казаха, че има 2 счупени прешлена 6-ти и 3-ти лумбален ( но не съм напълно сигурна).Ще му поставят някакви пластини, с които да захванат прешлените. Въпроса ми е ще може ли да си движи гърба два-три дни след операцията и след колко време горе-долу ще излезе от болницата (той е млад и се възстановява много бързо поне така казаха лекарите). Родителите му твърдят, че няма да може да се движи поне още 2 месеца(а тези твърдения го ужасяват и мен също), но други хора ми казаха,че след като му захванат прешлените до седмица две ще може да става и да се разхожда, и че другият вариант е гипсово корито, но за да се избегне дългият престой се поставят пластините и можещ да си се движиш.Ще съм ви много благодарна ако ми обясните за какво става на въпрос.
    от Aleksandar Stefanov | 29.07.2012 19:13

Аз също претърпях такава операция преди една година само че с 2 счупени прешлена и мога да ви кажа че близо месец и нещо си подържах температура. За съжаление при мен случаят е по-тежък от вашият и още не съм се възтановил напълно, имайте търпение тези травми са много коварни и възтановяването става по-бавно отколкото си мислиме. Успешно възтановяване.
    от д-р Цончев | 24.07.2012 11:29

Постоперативните рани до седмица трябва да се затворят. Прешлените няма как да кажа колко време ще им трябва, зависи от фрактурата. Нормално е да поддържа известно време температура, ако всичко е нормално ще отшуми.
    от Daniela | 23.07.2012 16:58

Още е в болницата , не съм при него нямам достъп до тях.Засега си е запазил движенията на крайниците .Притеснява ме че е с температура и болки.Докторите са казали че е нормално до някъде защото има чуждо тяло в него.Но донякъде е и обезпокояващо.От операцията са минали 6 дни.За колко време горе долу би трябвало да се заздравят раните , самите прешлени.Може и аз да не се изразявам точно но не съм много запозната.
    от д-р Цончев | 19.07.2012 16:41

Да, това е най-честия механизъм за получаване на такива травми за съжаление, ситуации, които не могат да се предвидят и инциденти... Цитирайте ми последната епикриза ако е възможно.
    от Daniela | 18.07.2012 22:24

Работи като строител и е паднал от 4 метра, скелето се е счупило.
    от д-р Цончев | 18.07.2012 20:42

Действително това е много тежка травма, но след като е направена добра стабилизация и е запазено движението в крайниците се очаква човекът да се възстанови. Как е станала травмата?
  • Операция на счупени прешлени!!!
    от Daniela | 18.07.2012 16:50

Здравейте, баща ми пострада тежко.Има три счупени прешлени на гръбнака- първи ,трети и четвърти лумбален.Днес му направиха операция.При операцията му сложиха титанови пластини и болтове.По принцип си движи краката и ръцете.Докторите са казали че операцията е минала добре.В момента е с болки, знам че това е нормално.Искам някой да сподели ако е преживял подобно нещо , имал е подобна операция на него или негов близък.Като чуя счупен гръбнак и ми минават лоши мисли през главата...

Напиши отговор