Хармония в дома и офиса | Елха

Напиши отговор
  • Re: Елха
    от shashmagiul | 13.11.2016 11:50

А по кое време се хващат най - добре - пролет, есен? :P Че елхата ми изсъхна, понеже я полях с уиски. Докато се опитвах да си обясня как къщата ми за момент се намираше в окото на бурята, онази, при която по Цариградско беше счупен прозорец на някакъв магазин за скъпи мебели.... тоест докато се опитвах да си припомня гледан филм за пирамидите, да го обвържа с това как се бяха разсекли слоевете въздух вкъщи, понеже нямаше как да отворя да проветря след натравянето с белина, което ми причини майка ми като на всеки час търкаше белите ми плочки с цел да ги види чисти. :P Уморена от хигиена, е те това съм аз. Мразя чистенето, всеки ден за мен е проява на мазохизъм. Колкото пъти се сетя за тази ми къща... е като да се преселя мислено в зоната на здрача или филма Досиетата Х. Предполагам, че иначе щеше да се задържи. Орхидеите нещо завехнаха, листата им жълтеят и най - вероятно съм ги преполяла, но... в общи линии са ок. Обичам цветя куча марка. Имам бамбук от 7-8 години, който си завлачих чак от бг.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.11.2016 20:21

Проблемът според мен е че по товавреме трудно се хващат дръвчетата.
    от Nina | 08.11.2016 16:25

Аз определено съм за жива елха. Миналата година си взехме от Link и после я засадихме в градинката пред блока :idea:
    от shashmagiul | 05.09.2015 00:51

Аз пък си имам трисантиметрова елха. : ) Взема се шишарка от дървото или пък да е паднала, но да не е разцъфтяла още. Поставя се в саксия, без да се заравя, от време на време се полива. Не знам за колко време е станало покълването, просто в един момент установих, че си имам елхичка. Една приятелка събирала с детето си шишарки, забравила две в джоба си и след известно време намерила покълналата елха. Понеже поне два пъти съм купувала елха в саксия и не съм успявала да я опазя до следващата година... това е чудесен вариант, особено ако се прави от децата. : )
    от тери пратчет | 25.07.2015 22:58

Аз пък съм ползвал дълги години истински елхови дръвчета.Впоследствие съм ползвал изкуствени. Смятам,че със естествените елхи е по-истинско и се докосваш до природата. От друга страна е много изгодно икономически ползването на изкуствени-хем не участваш в поголовната,безвъзвратна сеч на елхови дръвчета,които никой не засажда обратно,хем изкуственото дръвче можеш да го ползваш много новогодишни празници.
    от Vania Dechkova | 22.12.2014 15:15

Жилището ми е малко, затова имам и малка изкуствена елха. Не цапа, лесно си я вадя и подреждам. Харесва ми този вариант.
    от Damian Damrev | 18.12.2014 12:19

Аз съм против да се изсичат дръвчетата. И без това планетата ни отива на кино....
    от Mladen Milenov | 17.12.2014 10:41

Изкуствена, жена ми предпочита, а тя е тази, която взима тези решения.
    от Lidia Todorova | 16.12.2014 18:01

Имам изкуствена, но задължително си взимам клонки, за да мога да усетя миризмата на истинското дръвче. :)
    от Angelina Kostov | 14.12.2014 12:20

Изкуствена. :P
    от Vasil Lilov | 13.12.2014 13:55

Аз съм за двата варианта. Имам и изкуствена, но понякога си взимаме жива.
    от Anna Nikolova | 04.12.2014 13:02

Май ми е по-лесно с изкуствената елха последните години. Даже си имам бяла, за по-ефектно:)
    от Nikolina Koleva | 26.11.2014 13:58

Аз си взимам от елхичките на пазара. Наистина, че им падат игличките, но така съм си свикнала и така ми харесва.
    от Asq Petrova | 26.11.2014 13:06

Както е модерно напоследък - изкуствена. След празниците си я прибирам и на следващата година пак.
    от Спас Спиров | 18.11.2014 13:19

Аз пък си взимам жива, в саксия, след което я засаждам. Това ми е практика от 6 години и се гордея с това. Само първата не се е хванала. :P
    от sara781 | 22.11.2013 19:05

Изкуствени, така не унищожаваме природата, а пак ни носят радост, даже още по голяма.
    от mariana | 21.10.2013 12:01

Предпочитам изкуствени. По-удобни са за поддържане.
    от Minko Marinov | 22.03.2013 09:38

Вече всики предпочитат изкусвените!
    от angel | 05.01.2013 19:53

Вече вземам само Изкуствени елхи. Бързо, лесно и чисто. 8)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.01.2012 11:32

Последните години взимам опсадени в съд, но и те се ронят. И умират.
    от ladypill | 18.12.2010 20:09

Изкуствени.
  • Елха
    от stoian_iv85 | 18.12.2010 14:12

Какви елхи предпочитате да си купите на Коледа, които да ви създават по-малко проблеми с падането на бодличките и почистването им ?

Напиши отговор