Секс и здраве | Притеснение за ХИВ

Напиши отговор
  • Re: Притеснение за ХИВ
    от Вълчев Иван | 19.11.2017 17:10

Добър ден Пиша Ви защото висях че сте помогнала на много хора с моя проблем в момента, а именно нещо като параноя за хив инфекция. И колкото повече чета толкова повече ми се струва, че се побърквам. Имах съмнителен контакт в страна която инфекцията си е разпространена. Момичето ме убеждава че нямам абсолютно никакви поводи за притеснение, но...аз пак си ги имам Та случката е следната- правих секс с това момиче и след около седмица се събудих една сутрин и ми нямаше нищо излизах и като се върнах си отворих една доста студена бира и след няколко глътки ме хвана гърлото. Случвало ми се е и преди това но минава за ден дори за часове но не и този път. Вече четвърти ден продължава да ме боли гърлото. Взех си стрепсилс който облекчава болката но не я премахва. Очите ме наболява т. Уморен съм но това считам за нормално защото все пак 10дни почти не спя и съм прелетял 15000км.Температура нямам, но ми се появи лек обрив на единия тестис. От контакта изминаха вече около 10-11 дни, а аз ще врътна докато стане 1 месец че да отида на тест. Колкото повече чета толкова повече се стряскам. Надявам се че ще е с резултат - но ако е + тогава не знам :cry:
    от stoyan | 02.11.2017 10:40

Благодаря много за отговора.
    от ivan | 01.11.2017 20:08

30-40дена след датата на рисковата ситуация във всеки КАБКИС или частна лаборатория.
    от Nino | 01.11.2017 20:03

Oтговор markuch111 post_id=235579 time=1509558704 user_id=65172: [quote=stoyanvk post_id=235565 time=1509546824 user_id=79869] Притеснява ме ако е имало негова слюнка по презерватива му.
    Слюнката напрактика не съдържа вируса в кондиция,която би била годна да причини заразяване.Впредвид това че секса е бил с презерватив и "великата" продължителност на акта-то риска е напрактика нулев.Как ги правите тия неща,не знам...Докат си разкопчея колана,докат си сваля пистолета,докат сваля дънките-само за тия неща минават 10минути... [/quote] БЛАГОДАРЯ за вниманието! След колко вереме най-сокоро мога да си направя тест?
    от ivan | 01.11.2017 19:51

Oтговор stoyanvk post_id=235565 time=1509546824 user_id=79869: Притеснява ме ако е имало негова слюнка по презерватива му.
    Слюнката напрактика не съдържа вируса в кондиция,която би била годна да причини заразяване.Впредвид това че секса е бил с презерватив и "великата" продължителност на акта-то риска е напрактика нулев.Как ги правите тия неща,не знам...Докат си разкопчея колана,докат си сваля пистолета,докат сваля дънките-само за тия неща минават 10минути...
    от ivan | 01.11.2017 19:45

Oтговор Nino999 post_id=235470 time=1509313120 user_id=79841: Здравейте, аз съм мъж на 23 години. Преди два дена правих секс с момиче. Тя е много вероятно да има някъква болест. По нейни приказки била чиста, но много ме е страх. Презерватива се скъса и не разбрах веднага. Правихме само вагинален секс. Въпроса ми е каква е вероятноста да съм се разболял от спин. Задължително ли е ако тя е преносител на хив на 100% да се разболея и аз. Много ме е страх...
    Много малка при ЕДНОКРАТЕН акт,дори ако ответната страна наистина е заразена с ХИВ.А дали някой е много вероятно да има някаква болест-тва не знам как го реши.Ако имаш такива екстрасенски дарби с един поглед да решаваш кой здрав,кой заразен-в кожно-венерическия биха те взели на работа веднага и би останал под пари... За твое успокоение след 30-40деня може да си направиш тест.
    от ivan | 01.11.2017 19:42

Oтговор tgguuu post_id=235383 time=1509005212 user_id=79812: Здравейте преди 42 дни правих обезопасен вагинален и орален секс със погълната семенна течност. Тест си направих на 39 ден във бодилаб хив 1 и 2 взеха ми венозна кръв и теста е отрицателен. Незнам за симптоми аз се съсипах да го мисля. Момчето е футболист и твърди че е чист. Това че не е на 40 ден теста прави ли го недостоверен?
    Теста е достатъчно достоверен.
  • Re: Притеснение за хив
    от ivan | 01.11.2017 19:40

Oтговор Prometey post_id=235237 time=1508516385 user_id=79755: Здравейте, имам следните опасения тъй като преди месец получих гъбички по пениса от (Кандида), ходих при специалист и ми каза, че това е от слаб имунитет и ме втресе изписа ми кремове и хапчета мазах се пих хапчетата и нещата се подобриха, искам да уточня, че последния ми сексуален контакт без презерватив беше в началото на юни месец а гъбичките се появиха края на август началото на септември! Не съм имал температута, обриви, повръщане и подути лимфни възли има ли място за притеснение ?
    От момента в който се заразиш с ХИВ до момента в който се развива евентуална кандидоза заради развит СПИН минават години. Теста за ХИВ си е тест-ако желаеш може да си направиш за твое спокойствие.За патката спазвай добра хигиена,но без излишно много мокрене.И си направи изследване на кръвния шекер.Той също може да е причина за кандида.Както и още куп други неща...Мен ме мори от 5-6год. и борбата я водя с променлив успех па не съм хив-позитивен.
    от stoyan | 01.11.2017 16:33

Здравейте, аз съм мъж на 34 г., преди 18 дни(15.11) имах рисков полов контакт(рецепиентен анален секс) с мъж от рискова група. Не знам дали е ХИВ+, според него не е. Презерватива беше цял през цялото време, дори и след края на акта. Пенетрацията продължи около половин до една минута. Не е имало никакви докосвания без презерватив, нито орален секс без презерватив. Притеснява ме ако е имало негова слюнка по презерватива му. До момента нямам тежки синдроми(подути лимфни възли, температура, обриви, болка в мускули и стави). Само на 14 ден успях да се напия зверски и повръщах, и имах разтройство само за една вечер. Като цяло живея в ужас и непрестанно мисля за това. Чакането ме убива. Явно заради психясването се чувствам леко уморен и нямам много апетит като цяло, или заради преходния сезон в момента. Като цяло имам силна имунна система, боледувам само при смяна на сезони или при настинки, вирусните настинки не ме ловят лесно. Имам два въпроса: 1. Дали има място за притестнения според вас? 2. Прочетох, тестовете п24 антиген са сертифицирани в ЕС да дават достоверен резултат на 21 ден. Възможно ли е според вас? 3. Дали тест на 21 ден в КАБКИС ще има достоверност? Благодаря ви за помощта, бъдете здрави всички!
    от Nino | 29.10.2017 23:38

Здравейте, аз съм мъж на 23 години. Преди два дена правих секс с момиче. Тя е много вероятно да има някъква болест. По нейни приказки била чиста, но много ме е страх. Презерватива се скъса и не разбрах веднага. Правихме само вагинален секс. Въпроса ми е каква е вероятноста да съм се разболял от спин. Задължително ли е ако тя е преносител на хив на 100% да се разболея и аз. Много ме е страх...
    от sara | 26.10.2017 11:23

Здравейте преди 42 дни правих обезопасен вагинален и орален секс със погълната семенна течност. Тест си направих на 39 ден във бодимед хив 1 и 2 взеха ми венозна кръв и теста е отрицателен. Незнам за симптоми аз се съсипах да го мисля. Момчето е футболист и твърди че е чист. Това че не е на 40 ден теста прави ли го недостоверен?
    от sara | 26.10.2017 11:12

Всъщност клиниката е бодимед.
    от sara | 26.10.2017 11:06

Здравейте преди 42 дни правих обезопасен вагинален и орален секс със погълната семенна течност. Тест си направих на 39 ден във бодилаб хив 1 и 2 взеха ми венозна кръв и теста е отрицателен. Незнам за симптоми аз се съсипах да го мисля. Момчето е футболист и твърди че е чист. Това че не е на 40 ден теста прави ли го недостоверен?
    от д-р Александра Игнатова | 22.10.2017 21:44

Без тест няма как да има категоричен отговор.
  • Притеснение за хив
    от Николай | 20.10.2017 19:19

Здравейте, имам следните опасения тъй като преди месец получих гъбички по пениса от (Кандида), ходих при специалист и ми каза, че това е от слаб имунитет и ме втресе изписа ми кремове и хапчета мазах се пих хапчетата и нещата се подобриха, искам да уточня, че последния ми сексуален контакт без презерватив беше в началото на юни месец а гъбичките се появиха края на август началото на септември! Не съм имал температута, обриви, повръщане и подути лимфни възли има ли място за притеснение ?
    от д-р Александра Игнатова | 18.10.2017 14:02

Здравейте! Не разбрах въпроса - възможно ли е да Не се заразите? Да, както е възможно и обратното.
    от Joro | 18.10.2017 08:03

Здравейте искам да ви попитам възможно ли е да не хване ХИВ от 3,4 пъти анален секс моля ви отговорете ми защото се притеснявам ужасно много
    от ivan | 06.10.2017 10:10

Oтговор slaymode post_id=234613 time=1506422322 user_id=79532: той не свърши в мен възможността за зараза е минимална или бъркам .
    Преякулата върши почти същата работа.Да,малко по-ниска е възможността,но определено не е нулева.От друга страна-вероятността за заразяване при еднократен акт е сравнително ниска,но все пак...Теста с голяма вероятност щее отрицателен но все пак си го направете като минат 30дена.
    от Силвия | 26.09.2017 13:38

Здравейте ! Преди 2 месеца имах необезопасен сексуален контакт с мъж , който познавам. Незнайно защо след време ме хвана параноята за хив и на 16-тия ден си направих тест с венозна кръв в областния кожен диспансер /предполагам е елайза / съответно беше отрицателен. Симптоми нямам никакви , както и през целия период ,но незнайно заща се притеснявам. Доколкото изчетох темата заразна е семенната течност , в този ред на мисли той не свърши в мен възможността за зараза е минимална или бъркам .
    от stenli | 25.08.2017 01:38

Колега и при мен картинката е подобна...само дето девойчето ми направи кофти номер и по нейна вина се скъса . Тоз презерватив от самото начало беше подозрителен ,някак скърцаше.Освен това тя беше с тампон ,което като се замисля целта е била да няма смазка.Абе, така ще е без закон за таз професия. Не знам какви симтоми чакаш на 30тия ден,заминавай на тест. Но е добре че не усещаш такива. Но няма гаранция.
    от jerrymaguire | 21.08.2017 22:06

Oтговор Borukov post_id=233619 time=1503331886 user_id=79253: Здравейти,преди 36 дни имах контакт с фея дет обикаля по камионите но уви скъса се презерватива и свърших в нея 2 седмици след това имах едно въспаление на лявото око което излекувах с Тобрадекс. Нямам никакви симптоми от описаните за сега пия като распран пуша като комин но да му се невиди и форумите сега сам параноясан и най лошато е женен сам. Въпросат ми е сленният Винаги ли ги има първичните симптоми? Ако до 1 месец ги нямам симптомите вазможно ли е да сам касметлия и да несам заразен ? И една молба ако има някой от вас много много компетентен нека да си разменим вайбарите да получа малко успокоение . Благодаря.
    Да кажем, че жена Ви не влиза във форума ни и не се интересува от темите за ХИВ. Плюс това може да има и други с фамилия Боруков. Но, въпреки че не съм запознат с навиците не жена Ви, много по-вероятно е да надникне във вайбъра на телефона и да разбере какви сте ги вършил. Относно темата - има много по-разпространени заболявания, които трябва да ви притесняват. Ето какво са писали колегите в сайта: Link
    от Gosho Borukov | 21.08.2017 19:11

Здравейти,преди 36 дни имах контакт с фея дет обикаля по камионите но уви скъса се презерватива и свърших в нея 2 седмици след това имах едно въспаление на лявото око което излекувах с Тобрадекс. Нямам никакви симптоми от описаните за сега пия като распран пуша като комин но да му се невиди и форумите сега сам параноясан и най лошато е женен сам. Въпросат ми е сленният Винаги ли ги има първичните симптоми? Ако до 1 месец ги нямам симптомите вазможно ли е да сам касметлия и да несам заразен ? И една молба ако има някой от вас много много компетентен нека да си разменим вайбарите да получа малко успокоение . Благодаря.
    от ivan | 08.08.2017 23:11

Oтговор "Nemo 28" post_id=233099 time=1501761652 user_id=79074: Здравейте преди около 20 дни ми вземаха кръв от пръста след това ми се възпали ръката и после ме заболя корема прималя ми възпали ха ми се венците устата ми пресъхна и ръката ме боли и до днес и устата ми е пресъхнала правих си партнира тест за ХИВ на 15 ден беше отрицателен дали е достатъчно времето за откриване на вируса
    Нищо не ти се разбира от въпроса.Ако питаш дали е възможно при подобна медицинска манипулация да си се заразил с ХИВ-то шанса е нулев така или иначе и с PCR и без...Разбира се за целта предполагам че манипулацията е извършена от квалифицирано лице-сестра,лекар,лаборант или прочие...
    от Ksjdjcj | 03.08.2017 15:04

Пср тест на 15 ден
    от Ksjdjcj | 03.08.2017 15:00

Здравейте преди около 20 дни ми вземаха кръв от пръста след това ми се възпали ръката и после ме заболя корема прималя ми възпали ха ми се венците устата ми пресъхна и ръката ме боли и до днес и устата ми е пресъхнала правих си партнира тест за ХИВ на 15 ден беше отрицателен дали е достатъчно времето за откриване на вируса
    от Йоан Василев | 01.08.2017 08:09

Извинявайте за многото глупави въпроси по тази тема. Просто преди време може би си бях направил около 11 теста, заради обезопасен контакт. Тогава, не знам защо, бях психясал без причина, и просто не искам това пак да се повтаря. Искам да знам просто, тази ситуация беше преди около 7 месеца и на момента, когато стана нямах никакви притеснения. Сега, може би параноята ме гони. Просто в тази ситуация, този, който разпалва наргилето (той беше арабин, това няма значение но все пак) ако е имал някакви отворени рани по устата или по устната кухина, и ако и аз съм имал, (говорим все пак за рани по устата и устната кухина), наистина не си спомням много добре дали съм имал, но ако предположил, че съм имал, ще има ли опасност ? До момента звънях на номерата на кабинетите на ул. "Враня" и бул. "Дондуков". От кабинета на бул. "Дондуков" ми казаха, че нямам никакви подови за притеснение. От кабинета на ул. "Враня" ми казаха, че няма опасност тук, но ако съм имал притеснения, да съм си направил тест, макар, че нямало опасност в тази ситуация. Като имате в предвид моите "хипотези за отворени рани в устата и в устната кухина и т.н.", и като се има в предвид, че това е социално битов контакт, който не носи риск от заразяване, искам да ми отговорите в прав текст, без да споменавате възможности за тестване и т.н., просто защото не искам да изпитам отново този ужас и това напрежение отново, да ми кажете(както в началото), например да предположим в най-лошия случай, че е имало кървящи рани по устата и по устната кухина и т.н.(все пак раните по устата и по устната кухина не засъхваха ли по-бързо), че наистина няма опасност в тази ситуация, и че няма от какво да се притеснявам ? Наистина очаквам отговор в тази насока от вас. Извинявам се за прекалено дългия въпрос, както и за миналите въпроси.
    от ivan | 28.07.2017 18:28

Че няма как да се заразиш от наргилето ти се каза има-няма 50пъти.Като толкова си се притеснил-доколкото виждам случая е опреди над 6месеца.Иди па си направи тест...Въпреки че съм силно скептичен че и той ще те успокои.
    от jerrymaguire | 26.07.2017 08:59

Няма как да се заразите чрез наргилето. Теорията вероятно е следвала обстоятелства, при които заразеният и незаразеният са със сериозни съпътстващи други заболявания, свръх нисък имунитет и т.н. Нито Вие, нито някой от пушачите е отговарял на тези условия. Бъдете спокоен, ХИВ няма как да се предаде.
    от Йоан Василев | 25.07.2017 23:08

Извинявам се, че пак досаждам с моя случай за наргилето. До преди време нямах никакви притеснения относно този случай, сега не знам какво ми стана. Намерих в интернет подобни същите запитвания като моите в канадски сайт. Ето и линковете. Link Link Link В едното запитване, отговора е че заразяване не може да стане по този начин, а в другите две, се казва че на теория може, не просто нямало такива документирани до момента случаи. На какво да се вярва сега ?
    от jerrymaguire | 23.07.2017 19:12

Oтговор slance9388 post_id=217850 time=1471353288 user_id=71661: Здравейте,на 23 години жена ,165,45кг.Януарисе изследвах за ХИВ и беше отрицателен резулата.Но малко след това имах рисков контакт,с мъж роден 1988.Твърдеше,че не е болен,и му се вързах.Нито съм дигала температура нито нищо,но от Юли месец почнаха едни проблеми ,постоянно мисля за това,не ми излиза от акъла.Изкарах един летен вирус с гадене в началото на Юли,после към края на Юли имах болно гърло,отпадналост,кашлица,хрема и много се наплаших.Всичко мина,само кашлицата остана отидох на лекар и каза Бронхит,пих антибиотик и всичко беше наред.но мисълта за това че може този да ме е заразил,не ми дава мира.Опитвам се да не го мисля,но не мога.Преди 3 дена бях с леки болки в гърлото,веднага взех Трахизан,оправи се,2 дена спах на отворен прозорец и носа ми тече днес,но аз синабивам филми,че може да е симптоми на ХИв.Чувствам една пречка при преглъщане,мисълта за тази болест ме кара да настръхвам постоянно,като страхови атаки,нервен стомах,ям си нормално,на слънце ми е по изморено,иначе си спя нормално,температура ми е нормална,пусках кръвна картина,показателите са добре,единствено Хемоглобина е 126,при долна граница 120,кръвното налягане ми е ниско 80 на 50,понякога 100на 70,90 на 50 и такива неща.Много съм притеснена,накупила съм си ехинацея,сок от нони,витамини и някакви билки,ще се побъркам вече.Дали някой от тези симптоми,могат да са на хив,много ме е страх.И наистина ли има лечение,което спира възпроизводството на вируса и болните могат да живея добре с нормална продължителност.Момчето,с което спах си работи,на външен вид здрав мъж,работи си вече 4 години в една фирма ,където ги изследват всяка година,но не за хив,казва че никога е нямал проблеми.Но мисподе ли че с повечето си гаджета,го е правел без презерватив,което отключи моят страх .€Нямам сили,да отида до кабкис кабинет,по добре да живея в неизвестност,отколкото да науча смъртната си присъда ,вече кошмари сънувам с тази болест :? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
    Последно Вие мъж на 29 години ли сте или както допреди една година - жена на 24? Малко ме объркват тези представяния мъж-жена.
    от На Димитър Малката | 23.07.2017 07:04

Мъж съм на 29 от Пловдив,имам ново гадже,и правихме секс без презерватив в неделя-16,07.От понеделник до сряда много ме болеше главата,а от днес 6 дни по късно съм със силна отпадналост,хрема и болно гърло.Възможно ли е това да са симптоми на хив инфекция,умирам от страх,не мога да ям,не мога да спя,постоянно мисля за това.Тя прекара ангина преди 3 седмици,но по принцип пие доста бира,и днес отново я дразни гърлото като преглъща,иначе няма температура,обриви,подути възли и тн,но работата и е такава,че седи 8 часа на крак,и има тежест в краката като върви,това дали би било симптом на хив,много ме е страх,развих параноя.Момичето се е изследвало края на август миналата година и е била хив негативна.Като от тогава е имала само един необезопасен контакт,след пиянска грешка,според вас нейните и мойте сипмтоми могат ли да са на хив? Не издържам,развих параноя,ако ми има нещо,ще си тегля ножа :cry: :cry: :cry: :cry:
    от д-р Цончев | 20.07.2017 01:20

Да
    от ivan | 18.07.2017 23:05

Oтговор Alexsiss post_id=232506 time=1499984155 user_id=78849: имах необезопасен полов контакт
    Какъв контакт конкретно?Ако е орален то вероятността за ХИВ е доста малка.Ако е вагинален или анален(особено второто)то вероятността е по-голяма.Все пак вируса сравнително трудно се предава от еднократен полов акт със заразен човек,но разбира се изобщо не е невъзможно.Така че пак опирате до тест най-добре след кат изтече нужния период.Хубаво е да имате впредвид и възможността за заразяване с доста други половопредавани болести,които са далеч по-лесни за предаване от ХИВ и непомалко опасни.
    от д-р Цончев | 18.07.2017 19:16

На въпроса преди отговора ми
    от Йоан Василев | 16.07.2017 23:33

Oтговор "д-р Цончев" post_id=231667 time=1497951866 user_id=18: Няма страшно, не се предава така.
    Извинете д-р Цончев, само да питам, написаното от вас, че вирусът не се предава така, е отговор на моя последен въпрос, нали ?
    от jerrymaguire | 14.07.2017 10:34

Правихте ли орален секс на момчето?
    от Alex | 14.07.2017 01:15

Здравейте! Четейки форумите, осъзнавам, че съм една от многото уплашени, филмирани и сглупили момичета, надяваща се да получи някакво успокоение от хора, далеч по-запознати с темата. Така, както може да се предположи, имах необезопасен полов контакт с едно момче в края на миналия месец, в което първоначално въобще не се съмнявах, но в един момент, при появата на редица симптоми, и то точно околко 2ра седмица, отговарящи на острата хив инфекция, започнах да си променям мнението и да изпитвам много силна и обезпокояваща паника. Ето ги и тях: болки в гърлото, не много силни, но все пак, за 2-3 имах диария, загуба на апетит, гадене (без повръщане) и поддържам температура, варираща от 36.8 до 37.2. Много, много, много моля да ми отговори някой запознат с нещата да ми отговори доколко според вас е основателно притеснението ми. Знам, че трябва да се изследвам, моля не ми казвайте това. Просто още резултатът няма да е обективен.
    от д-р Цончев | 20.06.2017 12:44

Няма страшно, не се предава така.
    от Йоан Василев | 19.06.2017 14:06

Oтговор partizan post_id=230282 time=1494241509 user_id=70808: [quote=Nelogi4na post_id=230260 time=1494151460 user_id=46900] [quote=partizan post_id=230227 time=1494014212 user_id=70808] Извинявам се, че ще повторя горния въпрос, но просто мисля че сайта се бъгва. Като цяло имам 3 въпроса. Преди няколко месеца с едни приятели бяхме в наргиле бар и си поръчахме едно наргиле. Човекът, който се занимаваше с наргилета от заведението ни го донесе и го разпали, като си дръпна с уста от края на маркуча, от който по принцип се дърпа. Неволно аз веднага(нямаше и няколко секунди) след това го взех и си дръпнах от същия край на маркуча, от където си дръпна човека, без да го избърша. Чисто хипотетично, ако човека който си е дръпнал преди мене от наргилето, е оставил някакво количество кръв(или други телесни течности, които носят риск от заразяване: кръв, семенна течност, вагинална течност, лимфа, кърма) ще има ли риск от заразяване ? . Знам, че такава ситуация е социално-битова, и не носи риск от заразяване, просто питам чисто хипотетично. Вторият ми въпрос е идентичен. Преди известно време на един купон не волно допих чужда бира. Не съм сигурен дали погледнах върха на бутилката(от където се пие) дали има някакви телесни течности, които носят риск от заразяване (кръв, семенна течност, вагинална течност, лимфа, кърма), тогава би ли имало риск в такава ситуация ? Знам, че такава ситуация е битова, и не носи риск от заразяване, просто питам чисто хипотетично. Третият ми въпрос е почти същият като другите. Преди време като бях в един бар, си взех от бармана една цигара.( Знам, че вируса не се предава при социални контакти, но все пак не знам дали пушенето на цигари се характеризира като такова). Както и да е.(ситуацията беше отдавна, и не знам дали по цигарата е имало някакви телесни течности, но ако е имало, едва ли съм щял да я взема). Има ли риск в описаната ситуация, при положение, че понякога имам кървящи венци ? Ако в подобна като описаната от мен ситуация, да кажем, че човек има силно кървящи венци, или много рани в устата, ако по цигарата има течности, които предизвикват заразяване(като кръв, семенна или вагинална течност, кърма, лимфа и т.н.), какъв би бил тогава риска за човека, който ще пуши тази цигара ? (питам, защото Вие казвате, че вируса се инактивира във външна среда, а цигарите по принцип са в такава среда). Извинявам се за леко налудничавите въпроси. Всички тези ситуации са се случили преди няколко месеца, и като са се случили съвсем нормално не съм се притеснявал. Сега явно от скука ми идват на ум разни сценарии или хипотетични ситуации. Както и да е. Ще се радвам ако ми отговорите дали има риск в тези 3 ситуации. Благодаря предварително.
    И при трите ситуации риск няма. Мисля че даже за едната ме пита на лични и ти обясних защо. В слюнката се съдържат вещества които действат протективно срещу вируса, а и в слюнката не се съдържат вирусни частици годни да инфектират. Затова "мокрите" целувки не са рискови, както и пиенето от една чаша, пушенето на една цигара /наргиле, използването на общи прибори за хранене и пр. [/quote] Много благодаря за отговора. Все пак, да попитам още, как бихте оценили вероятността по маркуча на наргилето(там от където се дърпа), по бутилката от бира(там от където се пие), и по цигарата(там от където се пуши), да е имало кръв, и аз да не съм я видял, например поради това, че е било тъмно в помещенията, където съм ги консумирал ? На мен ми се струва малко вероятно, пък и на момента, когато съм бил в тези ситуации, не съм имал притеснения, просто така си питам. [/quote] Ще се радвам, ако можете да ми отговорите :)
    от Фокс | 05.06.2017 11:36

Здравейте. В допълнение да кажа лекарствата ми повлияха и обрива започна да загаря , от което се поупокоих и пак започнах да се храня.Също и леко се появи обрив по горната страна на ходилата ми.След няколко дни ще отида на контролен преглед при кожния лекар.
    от Lorya | 01.06.2017 20:48

Здравейте, пиша тук, защото се притеснявам. Преди 17 дни посетих КАБКИС в ХЕИ София, където си направих бърз тест за хив, при който ми взеха кръв с някакъв инструмент, който продупчва пръста (т.е не беше игла със спринцовка, а игличка, закачена за нещо пластмасово).Преди да ми вземат кръв говорих с консултантката, която ми обясни, че това, което ме е подбудило да си направя тест не спада към начините, по които вирусът се предава. Реших все пак да си направя тест, за да съм сигурна, че всичко е наред (да, минали са повече от 3 месеца от "рисковия" контакт). Резултатът, според очакването, беше отрицателен. Въпросът ми е този тип бързи тестове за еднократна употреба ли са и имат ли някакъв вграден механизъм, който предотвратява повторната им употреба? Не погледнах дали сестрата отваря нов комплект инструменти, защото се притесних и гледах на другата страна. Интервалът от време между взимането на кръв от жената преди мен и мен беше около 5 минути. Възможно ли е да са използвали еднаква игла и при двете? Имам ли причини за притеснение? Днес се усетих, че се чеша на няколко пъти в малък участък от бедрото и забелязах, че там са ми излезли 6 червено-лилави петънца, нерелефни и не особено сърбящи в диаметър от сантиметър и половина.
    от Фокс | 01.06.2017 19:32

Здравейте.Ето и моите дерзания...на 12.05 правих секс с момиче с кондом,френската също.Преди 10-тина дни една сутрин се събудих и повръщах с доста горчив вкус и бяло/жълто на цвят + разтройство.Обезводних се доста и през деня нямах сила да мръдам.На другия ден постепенно взех да се оправям.Със същите симптоми бяха 2-3 души около мен.И в понеделник ме засърбя зад коляното на десния крак така доста все едно неща ме ухапа.Разчесах го и се получи доста силен обрив със сърбеж.След 1-2 започнаха да имам много малки червеникави пъпчици по другото коляно и нагоре към слабините, също и по кръста и малко по гърба.Както и съвсем леко на връта. Зачетох се в интернет за възможни проблеми и го свързвам с хив ... цяла нощ не спах пих антидепресанти корема ме сви гадеше ми се не незам от нерви ли какво ..Ходих при личния лекар притенителен му се видя обрива ,но каза че цялостното ми състояние било добро. Изпрати ме при кожен лекар тя ме прегледа обясних й за какво се опасявам каза,че пъпките за хив били по-различно ( но ми се видя ,че лъже или изглеждаше несигурна).Прегледа ми и слабините нямаше нищо притеснително освен една лимфа възла която ме боля преди 2 седмици съвсем леко и преди често ми се е случвало.Изписа ми хапчета и крем за мазане.Каза нещо за лаймска болест ,но не беше сигурна пак. Мисля,че се потя повече от нужното от вчера насам,може от нерви или жега не знам ... Според мен + са : не ме е боляло , глава, гърло не ме е боляло ,а много лесно ме заболява или нещо друго от малко газирано или вятър.Нямам обриви в устата. -Обрива е доста силен и ме сърби само от където започна обрива. 100 % има нещо ... Сега като си върна лентата назад по време на акта една кожичка зад нокътя на пръста ми беше леко задърпана, та поизмазних си пръстите без да ги вкарвам та знае ли човек..Но вече взех да се примирявам с мисълта, всичко ,което не ни убива веднага ни прави по-силни :D Кога да си направя тест някой викат 40 дни други , 4 седмици ... Много нерви потруших за 2 дни..И Не знам от тях ли ме стяга маалко корема какво ... :oops:
    от д-р Цончев | 31.05.2017 19:45

Не.
  • ранички по ръце ХИВ
    от Bobi | 26.05.2017 13:22

Здравейте бях на масаж и ми направиха масаж и на дланите на ръцете ,на единия пръст имах раничка която беше на няколко часа ....доколкото мернах по въшната част на масажистката имаше някакви ранички ,но не течащи ....въпроса и е ,като няма кръв има ли начин за заразяване ,дори и да са се докоснали раничките ?
    от Йоан Василев | 23.05.2017 16:37

Извинете, че ставам досаден(и може би малко параноичен), но ще може ли да получа отговор на последния ми въпрос ?
    от Йоан Василев | 13.05.2017 19:58

Oтговор partizan post_id=230327 time=1494274996 user_id=70808: [quote=markuch111 post_id=230286 time=1494244891 user_id=65172] [quote=partizan post_id=230282 time=1494241509 user_id=70808] Все пак, да попитам още, как бихте оценили вероятността....
    Вероятност кат вероятност.Никога вероятността не е нулева.Миналата година до наше село беше паднал метеорит.Сериозно!Понеже са обект на иманярски интерес тръгнаха бая иманяри и го намериха в едно дере в Средна гора.Голям метален шуплест камък с размери горе-долу колкот скутер.С такава скорост се беше изсипал че едно дърво с огромен дънер го беше разцепил на две,отделно и пожар беше направил.Та дори и човек да не излиза от вкъщи за да не го блъсне кола,да не прави секс за да не го хване ХИВ,то пак си остава вероятността да му удари къщата метеорит и да го утрепе. [/quote] Може ли да получа отговор, който не е свързан с метеорити удрящи дървета и къщи ? [/quote]
    от ivan | 09.05.2017 00:18

Oтговор "Johnny Ne" post_id=230328 time=1494276180 user_id=71288: През тази една година(между контакта и теста) всеки ден пушех марихуана и във времето преди да си направя теста също всеки ден пушех марихуана и искам да попитам дали това е повлияло на теста ?
    Не.
    Oтговор "Johnny Ne" post_id=230328 time=1494276180 user_id=71288: И ако в деня преди правенето на тест е употребена в каквото и да е количество марихуана и кокаин(чисто хипотетично), или други неща(като тайлол хот например) ще повлияе ли по някакъв начин на теста, например той да даде фалшиво отрицателен, например наркотиците да подтиснат по някакъв начин анти-телата и те да не бъдат открити от теста ?
    Не.
    Oтговор "Johnny Ne" post_id=230328 time=1494276180 user_id=71288: И например при наличие на автоимунно заболяване, вроден имунен дефицит или лаймска болест, те ще повлияят ли на теста ? Като лаймската болест дали например ще подтисне ли по някакъв начин анти-телата и те да не бъдат открити(или теста да даде фалшиво отрицателен или фалшиво положителен резултат) ?
    Имунния дефицит може леко да забави образуването на антитела,но в кратки срокове(говорим за дни).Щом е минало година то резултата от теста може да се счита за окончателен,па ако ще къвто ще дефицит да имаш.
    Oтговор "Johnny Ne" post_id=230328 time=1494276180 user_id=71288: И още един въпрос. Направи ми впечатление, че жената там ми взе прекалено малко количество кръв. Теста показа една чертичка и тя каза, че е отрлицателен, но все пак имам съмнение че теста не е бил направен както трявба. Но все пак аз не разбирам от тези тестове и предполагам жената там е знаела какво прави.
    На ден им минават десетки,работата става рутина.Хората много добре си знаят работата.Магаре да вържеш да прави тестове при толкова много еднотипна ежедневна дейност-на втория ден ще се е научило да ги прави без никакви грешки... Така че поводи за притеснение поне откъм ХИВ нямаш абсолютно никакви.Не мога да кажа същото обаче за другите неща които си написал в поста си.Кокаина няма да е лошо да го спреш нацяло,а тревата като минимум да я намалиш.Доколкото виждам всичките ти постове във форума са свързани с хипохондрични натрапливи мисли свързани с ХИВ.И тревата и кокаина имат свойството да влошават сериозно такива състояния,а не да ги подобряват.Кокаина има свойството да предизвиква шизофреноподобни психози при продължителна употреба у лица склонни към натрапливости и фобии.
    от ivan | 08.05.2017 23:55

Да,може.Посети психиатър занимаващ се с неврози и фобии-ще ти помогне.Веднъж си я питал на лично и ти е казала че няма проблем,втори път пита тук-отговорихме ти двама души че няма повод за притеснение,сега питаш пак.4 отговора си получил досега че няма повод да се притесняваш и питаш пак.Колко отговора ще са достатъчни за да се успокоиш-10,15,50?Да дойде да ти каже в темата че няма проблем Папа Бенедикт,професор Монтание!? Ако не усещаш почва да прилича на хитърпетровото "ама ако все пак няма-да купя ли халва!?".Ако толкова държиш да имаш СПИН-ходи се зарази зорлем и да се свършва.
    от Виктор Романенко | 08.05.2017 23:43

Добър вечер на всички. Преди известно време си направих тест за хив във кабкиса на улица " Враня" и слава Богу беше отрицателен. Теста беше направен около година след " рисковия" контакт. През тази една година(между контакта и теста) всеки ден пушех марихуана и във времето преди да си направя теста също всеки ден пушех марихуана и искам да попитам дали това е повлияло на теста ? И ако в деня преди правенето на тест е употребена в каквото и да е количество марихуана и кокаин(чисто хипотетично), или други неща(като тайлол хот например) ще повлияе ли по някакъв начин на теста, например той да даде фалшиво отрицателен, например наркотиците да подтиснат по някакъв начин анти-телата и те да не бъдат открити от теста ? И например при наличие на автоимунно заболяване, вроден имунен дефицит или лаймска болест, те ще повлияят ли на теста ? Като лаймската болест дали например ще подтисне ли по някакъв начин анти-телата и те да не бъдат открити(или теста да даде фалшиво отрицателен или фалшиво положителен резултат) ? И още един въпрос. Направи ми впечатление, че жената там ми взе прекалено малко количество кръв. Теста показа една чертичка и тя каза, че е отрлицателен, но все пак имам съмнение че теста не е бил направен както трявба. Но все пак аз не разбирам от тези тестове и предполагам жената там е знаела какво прави. Както и да е. Ще бъда много благодарен ако ми отговорите на всичките въпроси. Благодаря предварително.
    от Йоан Василев | 08.05.2017 23:23

Oтговор markuch111 post_id=230286 time=1494244891 user_id=65172: [quote=partizan post_id=230282 time=1494241509 user_id=70808] Все пак, да попитам още, как бихте оценили вероятността....
    Вероятност кат вероятност.Никога вероятността не е нулева.Миналата година до наше село беше паднал метеорит.Сериозно!Понеже са обект на иманярски интерес тръгнаха бая иманяри и го намериха в едно дере в Средна гора.Голям метален шуплест камък с размери горе-долу колкот скутер.С такава скорост се беше изсипал че едно дърво с огромен дънер го беше разцепил на две,отделно и пожар беше направил.Та дори и човек да не излиза от вкъщи за да не го блъсне кола,да не прави секс за да не го хване ХИВ,то пак си остава вероятността да му удари къщата метеорит и да го утрепе. [/quote] Може ли да получа отговор, който не е свързан с метеорити удрящи дървета и къщи ?

Напиши отговор
569 намерени, страница 3 от общо 12