По-красиви | Обилен косопад

Напиши отговор
  • Re: Обилен косопад
    от Ivana | 19.04.2017 00:09

Много мои приятелки използват конски шампоан и много ми го хвалят.
    от Teodora | 12.04.2017 09:48

Препоръчвам ти да си вземеш конски шампоан. Аз го използвам от около месец,два. След като се оплаках на моята фризьорка от косопада, тя ми препоръча такъв шампоан https://4sales.bg/konski-shampoan-langen-mahne-protiv-kosopad-za-brz-rastezh-na-kosata-279 . Каза, че проблемът може да е от смяната на сезоните, но нищо няма да ми навреди да поизползвам конски шампоан известно време.
    от Nina | 19.09.2016 16:56

Това е много чест проблем. В момента и аз се притеснявам, защото косата ми доста пада, но се надявам че е от сезона. Благоприятно ми действа бирената мая.
    от Maria | 18.03.2016 13:12

Здравейте от мен :) Много различни и комплексни могат да бъдат причините за косопада, като се започне с хормонален дисбаланс, сезонни промени, климатични условия и пр. Аз лично се притеснявам да пробвам различни медицински шампоани на принципа на пробата и грешката - човек никога не знае дали това вместо да помогне, може да навреди на косата. Най-добрият вариант си остава консултацията с лекар, дерматолог или специалист, който се занимава с проблемите на косата и кожата на главата. И ако един лекар не ви обърне достатъчно внимание - задължително търсете второ, ако трябва - и трето медицинско мнение. Косопадът може да не убива човек, обаче специално при мен брутално смазваше самочувствието. Решението за себе си открих тук: http://liliyastyle.bg/%D0%BE%D0%BC%D1%80%D1%8A%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D0%B2%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D1%83%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0/ Препоръчвам жената, ако сте в София. Можете да погледнете и нейния youtube канал - качва свои видеота, в които разказва подробно за проблемите с кожата на главата и как могат да се решат според конкретния случай.
    от kaloqn | 10.12.2015 19:10

Това всичко което описа ги правя . За прическата използвам само вода . А за стреса , да имах много голям стрес (страх от болест) до преди 1-2 месеца, все още си го има но не баш толкова . Косопада го има симптом на тая болест.
    от pulscho | 10.12.2015 11:24

Да определено това може да е основният проблем. Дръж душа да плиска отстрани на тялото, а не отгоре директно върху главата. Ако си сигурен, че нямаш гъбички/пърхут, направи първата процедура един път профилактично. Втората и третата задължително. Може и еднократно и в по-дълъг интервал между тях. Подобна захранка при положение, че перманентно се пази косата (от препарати най-вече) е напълно достатъчна дори и за 2-3 години. Гарантирам ти че ще има успех, освен ако наистина не е нещо кофти-генно или свързано с огромен стрес.
    от kaloqn | 08.12.2015 00:42

Аха , мерси много. Аз съм в Полша тука дори водата не е годна за пиене може би е от него. Аз по принцип като се изкъпя не си изсушавам косата може и от него да е, ще пробвам сега това което ми каза ти и дано да действа :)
    от pulscho | 08.12.2015 00:25

Точно щото не е за първи път, трябва да подскаже, че е поуморена/изтощена. Мъжка коса (че дамите няма да го разберат никога) се мие с "препарат" веднъж на две седмици и изобщо се мие не повече от 3-4 пъти в седмицата. Под миене нямам предвид намокрянето за прическа, а обилното й киснене под душа. В градските тръби (водата) има всичкото необходимо да убие нормалният разстеж на косата.
    от kaloqn | 08.12.2015 00:14

Еми не мия за първи път с тези шампоани, балсами .. Ще видя, ще мия само с билковите
    от pulscho | 07.12.2015 20:28

С тия боклуци-химии, шампоаните, я унищожавате още повече. Може да не вярвате, но ако изобщо не я миете, след една година ще можете да влачите валяк с косата си :lol: Ето тук ако ви се чете, малко инфо [url=http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?f=16&t=32161&p=201629&hilit=%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4#p201628]как да задравите косата си[/url]
    от kaloqn | 07.12.2015 16:07

Здравей и при мен проблема е същия, аз съм момче на 17 години и никога не съм имал проблем с косата . Днеска се събудих и намерих една шепа коса , почесах се още една шепа падна и продължава да пада... Много съм загрижен за косата си , винаги си купувам билкови и скъпи шампоани ..
  • Обилен косопад
    от viktoriq | 03.12.2015 11:25

Здравейте! Реших да споделя и тук за този си проблем за да намеря евентуално някакво решение на проблема си. Имам много силен косопад от вече 2 месеца и продължава. Косата ми е по принцип много гъста, жива, здрава и расте много бързо. Винаги е имало периоди, в които пада повече от обикновено, но никога не е било чак така. Освен че пада адски много, самия косъм е много тънък и се чупи... Правих си наскоро изследвания ПКК и за щитовидна жлеза и нямам някакви здравословни проблеми. Отидох и на дерматолог - изписаха ми един куп мазила и все много скъпи, не мога да си ги позволя. А се притеснявам, че косата ми не спира да пада и все повече си личи. Не виждам и да расте нова, просто си пада... Не знам дали може да е от стрес или на нервна основа, защото напоследък имам проблеми с нервите. Ще съм много благодарна ако получа съвети.

Напиши отговор