По-красиви | Утайка от кафе

Напиши отговор
  • RE: Утайка от кафе
    от mama1988 | 20.07.2019 15:34

Моето мнение ,че кафето с нормална консумация не вреди на никого :) така ,че пийте си кафето сутрин и да не ви пука !!! :)
    от Елица Иванова | 16.05.2019 15:11

Въпреки много ползи има силно пристрастяващ ефект и може да доведе до зависимост. Положението е същото както с алкохола, цигарите и наркотиците. Аз примерно не мога без кафе и осъзнавам, че имам проблем, но ако не пия кафе започва да ме боли главата, да бъда нервна и т.н. Все симптоми на някаква зависимост, въпреки че това е може би една от най-леките зависимости. Така че умната и с кафето :)
    от Mira Petrova | 15.05.2019 18:33

Кафето е страхотна напитка и има много ползи. До колкото ми е известно е и много силен антиоксидант.
    от NicoleValcheva | 29.10.2018 14:16

В тази статия пише как самото пиене на кафе ни прави по-красиви Link
  • Re: Утайка от кафе
    от Penka Petrova | 23.04.2018 12:30

Аз утайката от кафе я ползвам да си торя цветята и да ви кажа има голям ефект. Иначе никога не съм я ползвала като маска или ексфолиант.
    от Елица Иванова | 13.04.2018 12:34

Чувала съм, че има много добър ексфолиращ ефект.
    от Mira Petrova | 11.04.2018 15:37

А пробвали ли сте маски за лице с утайка от кафе? Защото съм чувала, че е много ефикасна при проблемна и мазна кожа като моята.
    от Nina | 19.09.2016 17:02

Oтговор "nora9876": Аз съм ползвала утайка от кафе, като ексфолиант за цяло тяло. много е хубаво за кожата, става много мека. не ми се е премахнал целулита от нея, хем съм си правила тази процедура в продължение на цяла година. и не като да кажа, че съм имала много целулит
    Аз също съм доволна от утайката от кафе, за съжаление целулита трябва да се атакува комплексно. Трябва си промяна в начина на живот - добро хранене и спорт освен третирането на проблемните зони!
    от milena | 26.12.2015 16:47

Търкаш ли я или само я нанасяш и я оставаш да изсъхне?
    от Джон Петров | 21.12.2015 09:34

Аз си правя маски на лицето с кафе. Утайката от кафеварката я смесвам с вода, за да стане на кашица. Нанасям и седя с нея до изсъхване.
    от milena | 01.12.2015 20:31

Аз съм ползвала и бях доволна, но си изисква постоянство, за да има видим ефект.
    от Tihomira | 02.11.2015 09:46

Не съм пробвала с утайката, но мои приятелки ми казват, че наистина има много голям ефект. Всеки път се каня вече да съм сериозна и да опитам и аз, но не се получава :)
    от Elena Nikolova | 23.10.2015 12:27

И аз съм използвала, кожата определено става по-мека, но после отново загрубява като трябва да търкаш фугите на плочките след това кафе
    от Tihomira | 22.10.2015 12:34

Аз съм я използвала за ексфолиант за тяло и наистина е много ефикасна за целулита.
    от jerrymaguire | 08.06.2015 21:23

И честно, ама честно - има ли ефект? :)
    от Zara | 08.06.2015 15:53

Oтговор "Qna.ni": Здравейте, използвал ли е някой от вас утайка от кафе като ексфолиант за тяло. Аз съм я пробвала за масаж на ръцете, след това стават много меки и гладки. Но никога за цяло тяло или лице. Може ли да ме посъветвате?
    Здравей,аз предимно я използвам срещу целулит в областта на бедрата :)
    от Маргарита | 23.02.2015 16:46

Аз не чак цяла година, но бях доста сериозна в даден момент. Наистина кожата става супер, но да чакаш резултат върху целулита, няма смисъл. Също така е доста мърляво занимание и аз го прекратих :lol:
    от | 12.01.2015 12:31

Аз съм ползвала утайка от кафе, като ексфолиант за цяло тяло. много е хубаво за кожата, става много мека. не ми се е премахнал целулита от нея, хем съм си правила тази процедура в продължение на цяла година. и не като да кажа, че съм имала много целулит
    от Lidia Todorova | 16.12.2014 17:59

Утайката от кафе се оказва нещо много полезно. Аз по принцип я ползвам за да си подхранвам цветята, но след прочетеното тук, определено ще опитам и някое от другите й качества, върху себе си. Благодаря за страхотните идеи :)
    от Teodora Popova | 16.12.2014 12:01

Човек трябва да познава добре тялото си преди да прави каквото и да е с него :) Аз също съм чувала за хора, които са ползвали чесън за заздравяване на косата си и не са имали проблем. За содата и зъбите смятам, че не трябва. Освен в някакви крайни случаи, а за утайката от кафе - определено ще пробвам.
    от Виолета Цонкова | 21.03.2014 17:00

Ами и аз така смятам, но все пак нека и други да кажат дали са пробвали. Защото например знам за един случай дето на един мъж му казали да си натрие скалпа с чесън, за да му поникне по-гъста коса и той го направил и взел, че след това си легнал да спи и после като се събудил и главата му била пламнала. Та според мен сода, сол, чесън и такива подобни би трябвало да действат по един и същи начин. Ама ще ми е много интересно да чуя и други мнения.
    от Andi | 20.03.2014 14:14

Според мен содата не бива да се използва и за кожата.
    от Виолета Цонкова | 17.03.2014 13:51

Ако содата разрушава емайла на зъбите, дали не е вредна и за кожата? Едно време като нямаше нищо по магазините си спомням, че майка ми чистеше печката точно със сода!
    от Andi | 03.03.2014 12:06

Yanacat е права - содата е доста агресивна за зъбите и според мен не е добре да се ползва - наистина разрушава емайла на зъбите - от личен опит го знам.
    от Yanacat | 21.02.2014 17:18

Благодаря ти sofia 77 ! Само искам да добавя да внимаваш с третирането на зъбите със сода. Не го прави повече от веднъж месечно, защото содата разрушава емайла.
    от Анелия | 20.02.2014 13:16

Аз съм използвала и използвам утайка от кафе за ексфолиране.Кожата става много гладка и мека и да, помага за премахване на целулита. Могат да се правят и маски за лице с кафеена утайка.Може да се смеси със зехтих и мед например.Тонизира чудесно. За целулита пийте и много вода и повечко движение за да се отървете от него. Който може да плува-това е идеалния спорт за стягане на бедрата и махане на целулита.
    от | 20.02.2014 02:04

Ами содата се използва като ексфолиант , може да се използва и върху лицето смесена с нещо , масло ли ще е , мед ли ще е / душ- гел това аз правя докато се къпя и ексфоалирам /. За лице нежно се търка . Сега се сещам че за коса си правих разтвор сода +вода и изплаквах , това се прави за да се махнат остатъци от шампоани , балсами, изглежда и след обилно изплакване с вода остава нещо от въпросните продукти и содата ги премахвала. За черни точки съм чувала че влияело на премахването им , но трябвало постоянство . Също миене на зъбите със сода за избелване , това съм пробвала 1 - 2 пъти и си мисля че e по -добре избелване при зъболекар. И последното дезодорант с/у изпотяване , това не съм го правила , само съм чела.
    от Yanacat | 18.02.2014 12:00

Сода? За първи път чувам! Какво е действието й? А може ли да се прилага на лице?
    от | 18.02.2014 02:32

А може да се смеси и с някакво базово масло , и много добре ексфоалира , но не трябва да се натиска много /особенно лицето/ , и да се прилага често. Аз лично 2 пъти седмично го правя. Не знам дали е правилно , но аз смесвам душ гел + утайка или сода и разтривам тялото и лицето , но пак повтарям много нежно се търка.
    от Yanacat | 17.02.2014 14:14

Аз си правя маски на лицето с кафе. Утайката от кафеварката я смесвам с вода, за да стане на кашица. Нанасям и седя с нея до изсъхване.
    от Andi | 14.02.2014 10:34

Здравей, не съм ползвала утайката от кафе за ексфолиант, но знам, че е полезно средство срещу целулит. Преди време имах антицелулитен крем с кофеин и до колкото си спомням имаше ефект.
  • Утайка от кафе
    от Qna | 12.02.2014 11:01

Здравейте, използвал ли е някой от вас утайка от кафе като ексфолиант за тяло. Аз съм я пробвала за масаж на ръцете, след това стават много меки и гладки. Но никога за цяло тяло или лице. Може ли да ме посъветвате?

Напиши отговор