По-красиви | Сгъстяване и лечение на косата.

Напиши отговор
  • Re: Сгъстяване и лечение на косата.
    от Габриела Сгънатова | 27.05.2017 21:53

Аз не мога да се оплача от тънка коса, но винаги съм си полагала много грижи. След всяко миене слагам маска за коса, защото после е една суха, никаква. Косата ми е гъста и къдрава и съответно е жадна като ламя. Единствения проблем е, че растеше много бавно, да не кажа изобщо. Тъкмо порасне малко и е станало време да ходя на фризьор, защото е нацъфтяла. Последните години поради ред причини, започнах да пия алое и да добавям различни хранителни добавки - минерали и витамин А и Е и селен. Започнах да я мия с шампоан с алое и жожоба и става една мекичка и хубава. Много съм доволна и резултатите вече са видими. Мога да кажа, че 2 години пия алоето и редувам добавките, а от 1г. ползвам шампоана. Баща ми и той пие същото алое, като мен заради здравословен проблем и той споделя, че косата му е започнала да расте по-бързо. Вече и той направи 1 година откакто го започна. Mod edit
    от Десислава Първанова | 28.01.2017 23:09

Редувам различни витамини като хранителна добавка. Старая се хапвам повече плодове. Не спирам с домашните маски и ползвам Конското чудо за растеж на косата, което е на билкова основа и ми допадна. MOD EDIT
    от Десислава Първанова | 18.10.2016 23:21

При мен помагат домашните отвари от коприва и корени от репей, косата спира да пада. Напоследък пробвам и с други съставки като хума, аспирин, яйце и желатин за блясък. От хранителните добавки и витамини също съм изпитала ефекта - витамини от групата Б+ Омега 3. Пиех ги около 8 месеца и резултатът беше налице. Трябва пак да ги започна, защото с храната не си набавям всички витамини и минерали. И когато нямам време за бабини илачи ползвам Конското чудо за растеж на косата, което поддържа нейния вид и здравина на косъма - MOD EDIT За краищата ползвам масла, като последното,с което експериментирах е митичното олио на лореал.
    от Pepi | 08.08.2016 14:33

Много полезна тема. Това е толкова срещам проблем... Задължително терапията трябва да има прием на медикаменти и локално третиране с допълнителен продукт. Хранителния режим също е много важен и е част от цялото лечение.
    от Teodora | 15.07.2016 17:56

Моята коса беше станала ужасно, но напоследък спрях да я трерирам, правя си редовно домашни маски и сега е супер.
    от П. | 09.05.2016 17:27

Косата ми капеше в продължение на повече от година като загубих повече от половината, която имах. Пробвах с витамини, с други лекарства, предписани от демратолози, които се втриват. Нищо не помогна. Разбрах от приятелка за мезотерапията, като алтернатива. Отидох, надупчиха ми леко скалпа, като лекарката ми каза, че ще са нужни между 2-3 процедури, за да има по - бърз ефект и за да спре по-бързо капането. Аз се разминах само с една процедура, като след 2-я месец косата ми спря да капе (възвърна се нормалното ежедневно количество окапване). Също ми предписа да продължа да третирам косата с шампоана Anaphase + anacaps + неоптид лосион, като отново аз си взех само шампоана. От както е спряла да ми капе косата са изминали 5 месеца и всичко е наред. Не знам кое даде ефект - инжекцията или шампоана, но важното е че спря.
    от Виолета Цонкова | 26.11.2014 12:19

Как така ще се отказваш, поправимо е, разбира се. Мога да ти препоръчам един продукт – Брилиант Лук, използва се против косопад, съдържа какви ли не витамини. Пие се по 2 капсули дневно, ако искаш провери, прочети за него и пробвай, гарантирам ти ще има ефект. Успех!
    от Борислава Генова | 10.11.2014 13:50

И аз имам същия проблем. Навремето косата ми беше здрава и много гъста, но след много силен стрес, след който последва отслабване и какво ли не, косата ми започна да пада, разреди се и какво ли не. Ползвала съм скъпи продукти, домашни маски и какво ли не, но ефект няма. Чудя се дали е поправимо или просто да спра да се надявам ?
    от Димитрина Димитрова | 04.11.2014 11:37

Здравейте, много полезна темичка. Аз искам да споделя, че си правя редовно домашни маски за коса и наистина се чувствам добре от това. Жълтък, зехтин, понякога си купувам и разни масла и витамин Д от аптеката .. Мисля , че е много полезно да подхранваме косата си, за да расте тя здрава.
    от Elizabet | 21.08.2014 13:18

Попаднах на клиника в София, където имплантират собствена коса. Правят безплатна консултация... Дано съм полезна на някого ето и сайта им: Link
    от Габриела Стоянова | 05.08.2014 11:14

Аз също имах проблем с опадането на косата преди време. Бях пробвала какви ли не алтернативни рецепти, но ефекта беше или временен или слаб. В един козметичен салон ми препоръчаха козметични продукти против косопад и реших да пробвам. Ефекта дойде след около седмица- две- косата не падаше толкова, като постепенно се възстанови нацяло. Аз лично съм много доволна. Ето ги и тези козметични благинки: Link
    от Росен | 06.08.2013 03:16

Здравейте! Имам косопад и забелязвам оредяване на косата, както и одърпване на линия на косата над слепоочията. Правил съм изследвания, ходил съм при различни дерматолози, всичко е наред. Косата ми е мазна и понякога ме сърби, ползвал съм много шампоани и други козметични продукти, но без резултат. Чувствам косата си някак слаба, при всяко едно дръпване ми пада косъм, при къпане. На 17 години съм и се притеснявам да не остана без коса. В Интернет съм набелязал няколко продукти и искам да се обърна към вас за съвет. Продуктите на DS laboratories - шампоана Revita. Някой използвал ли е продуктите на тази фирма? Искам косата ми да възвърне предишната си гъстота. Решил съм да отида една клиника в София DHI, да си направа нови изследвания и да се консултирам със специалистите. Някои използвал ли е техните услуги? Благодаря Ви?
    от Крис | 05.08.2013 20:24

косата веднъж тръгне ли да пада, трудно се спира и възстановява. най-вече на хормонална основа, стрес и т.н. или човек просто е генетично предразположен
    от Радина Колева | 09.11.2012 17:00

Хормонални проблеми, също могат да доведат до косопад, както и спазване на драстични диети за отслабване.
    от bimg | 07.08.2012 16:49

Мисля, че трихозед би бил удачен избор в този случай.
    от Таня Иванова | 06.04.2012 06:31

Здравейте,Ьз нямам проблем с косата,но преди една година косата на съпруга ми започна да оредява,а той не е много млад 55год.Появиха се участъци без коса.Бях чувала за шампоана и тоника ProCap на Blue Nature.Закупихме шампоана,тоника и капсули за пиене.Резултатът беше невероятен още със започването.В момента не използва нищо,но всичко с косата е наред.Опитахме и други козметични продукти и хранителни добавки на тази фирма и сме много доволни.Продуктите може да видите на www:fit-body.shopmania.biz
    от daniela | 27.07.2011 17:57

Аз имам същият проблем и моята фризиьорка ми препоръча някакво лечение със специален шампоан и още някакви мазила - всичко струва 80лв. ( не е безбожно скъпо, но незнам доколо ще има ефект) Мисля в края на лятото да си купя продуктите, пък каквото стане все ще помогне с нещо. Лошото е че не помян името на продуктите, като ходя да се подстигвам ще го видя и ще го споделя с Вас!:)
    от Ани Минкова | 11.06.2011 15:49

От опит: пиете 4 чаши от чая ройбос (насипен) и по два пъти на ден си правите фрикции с гъста запарка на чая. След като си измиете косата също се изплаквате с запарка от чая.По-добър ефект има зеления ройбос . Той е естествен чай от Африка, евтин е, и съдържа много полезни вещества, няма кофеин или други възбуждащи действия.. Опитайте..
    от hristinakoem | 20.05.2011 21:12

Тривитаминола помага.Пробвала съм го!
    от beginner | 18.11.2010 13:23

Здравейте, бихте ли ми казали нещо за мезотерапията за коса. Чувала съм, че дава добър резултат, а бих искала да препоръчам на брат си (35 г. но вече със сериозно оредяване на косата и само с шапки ходи) сигурна и проверена процедура.
    от мелинда | 30.08.2010 09:07

Здравейте наи-добре не си правете опити ами отидете на дерматолог там ще ви вземат 2.3 косъма от главата ще ги иследват и ще се разбере от какво е всъщност проблема и ще ви назначат лечение!
    от vvt | 28.08.2010 19:11

На мен косата ми пада много, когато ползвам шампоани със сулфати: sodium laureth sulfate, amonium sulfate и т.н. Откакто не ползвам такива шампоани - не пада повече от допустимото (то не може въобще да не пада все пак).
    от absolut | 15.08.2010 03:44

Здравей Имам същия проблем с косата, като малка имах хубава коса ...сравнително гъста и винаги права. След това обаче , май остана на половина . Аз хич не я пазя де. Секи ден едно и също- къпане, сешуар,преса- без почивка.Преди време и постоянно боядисване от русо до черно и обратното . Виждам ,че споменаваш Ерваматин...недей . Моя съвет е да си избереш един ден от седмицата ,в който да и правиш маски,но не купешки а натурални-опитай тази-забъркваш едно пакетче хума с жълтъка на едно яйце слагаш рициново масло и витамин А или Е (може и двата) седиш с нея повечко време . За миене на косата ти препоръчвам серията на Revalid -шампоан,балсам и маска - не са много евтини,но от една година ги ползвам и съм адски доволна заслужава си(можеш да ги намериш в почти всяка аптека)имат и капсули за пиене за здрави нокти и коса .Така косата ти ще се съвземе и ще заздравее косъма от там нататък всичко си идва на мястото.Съвета ми е да го опиташ и да бъдеш постоянна,защото хубавите неща искат време ;).Яж плодове и зеленчуци и приемай колкото се може повече витамини. Алкохола и цигарите ...ако трябва да сме чесни без тях няма как, все ще има повод да си пийнеш едно две и да припалиш някоя друга цигара.Аз пуша по кутия две на ден,но се стремя да приемам повече витамини-ако неможеш да се откажеш от вредните навици ,то поне ги компенсирай с някое друго "здравословно начинание" :D
    от slan4itse | 07.08.2010 12:43

Въпросът е и да попаднеш на добър дерматолог, че напоследък има доста некадърни сред лекарите.
    от aaa | 06.08.2010 16:33

За такива проблеми най-добре е да се консултирате с дерматолог. Това, което лично на мен много ми помогна е шампоанът Anaphase на DUCRAY и капсулите DUCRAY-ANACAPS. Пробвала съм и други неща преди, отново изписани от дерматолог, но това беше еденственото, с което успех да постигна желания ефект. Използвах и двата продукта в продължение на 6 месеца. А след това през 1-2 месеца използвам въпросния шампоан.
    от dr.ianev | 04.08.2010 19:23

Започни да приемаш Омега-3 и Цинк. Много помага.
    от slan4itse | 30.07.2010 13:08

Ооо супер тема, аз имам подобни проблеми и започнах по честичко да се подстригвам, дава ефект, ама ще пробвам и вашите съвети.
    от abithecat | 08.07.2010 22:30

Тривитаминолът давал много добри ефекти за сгъстяване и стимулиране на косата, но не съм го пробвала още...
    от Иванка Янакиева | 02.03.2010 23:45

Аз също имам познати със същия проблем и ползващи шампоана на тази компания. Много са доволни и вече 5 ти месец са със него! fotina 8)
    от fotina | 27.02.2010 19:49

Здравейте, прочетох всички мнения и реших да напиша и аз моя резултат .След като родих второто си дете започна силен косопад.Бях се примирила ,след безрезултатно лечение само външно.Наложи се да пия сок от алое за здавословен проблем ,имах алергична астма,след един ,два месеца забелязах,че косата ми вече не капе,както преди и започва да се сгъстява ,постепенно се нормализира и омазняването на скалпа ми.Така за моя най голяма радост установих,че имам положителен резултат не само с астмата ,но и с косата и кожата на лицето си.Косата ми не се омазняваше вече ,както преди ,а кожата на лицето ми придоби младежки вид.Тогава се убедих да ползвам и шампоана от алое вера на същата компания.Този щампоан е уникален смея да твърдя че няма по добър от него . Давам само информация ,ако някой желае да се възползва може да ми пише на имейла svetla_n_t@abv.bg или на телефон 0889766781 Светла ,личното ми мнение е да се търси природна алтернатива ,тя по ефикасна и по безвредна.
    от NANIK | 19.11.2009 17:23

Как да си закупя ТРИХОЗЕД,без кредитна карта с долари ?.Само този билков сайт ли е.Много конспиративно ми се вижда.Ако е толкова добър,защо не е в аптеките на български цени?
    от electra75 | 26.10.2009 20:46

привет , всички неща , които сте изброили , определено влияят на състоянието на косата ; на мястот на падналия косъм може да изникне нов , ако разбира се е останал здрав корен :) , има начин да възстановите косата си и да предотвратите косопада , ако има такъв вече няколко мои познати са изпробвали въпросните процедури / продукти и резултата е налице , като единия от познатите ми е на възраст 58 години и е без коса от около 30 годишен , а тази , която му беше останала е абсолютно бяла ... след 4 месечна употреба на конкретния продукт , вече има израстнала около 10 мм черна , къдрава коса , каквато му е била бебешката . Струва се да се опита , ако не излезе на 100% нова / зависи от броя на останалите живи корени / то поне ще се предотврати окапването на останалата , заздравява се косъма и се подобрява цялостния вид на косата и кожата на главата , ако се интересувате от подробности звънете : 0878700995 - валя
    от bimg | 28.08.2009 00:28

Изведнъж косата ми започна да пада страшно много. Само като прокарам пръсти през нея и по ръцета ми оставаха около 10 косъма. Не знам дали бе от шампоана, или от водата/бях ходила на минерални бани/ или от нещо друго. Тогава попаднах на една билкова аптека онлайн и си поръчах Трихозед.[url]Link Това реши проблема ми много бързо. Дано помогне и на Вас.
    от д-р Цанко Стефанов | 02.08.2009 22:25

Чувал съм, че от "плача" на лозниците косата се сгъстява... Изглежда не е само мит, защото ми го е казвал човек, който си го е прилагал. НАли знаете как лозите плачат? Капят малки капчици, трябва да попаднат директно върху главата и да се втрият... затова е хубаво първо в чашка и после втриване... било много полезно и ако имате разни пъпки и тн по главата. ;)
    от Rumy T. | 20.06.2009 22:11

На мен лично коса ми е падала след драстично отслабване. Не става ясно дали използвате козметични продукти за боядисване на косата. Ако я изсветлявате, много е възможно част от проблема да се крие в това. Бих посъветвала да посетите ендокринолог.
    от | 20.06.2009 00:52

моля ви, пишете на кирилица.
    от krusteva 71 | 18.06.2009 18:37

kosopada moje da se dulji na produljitelnoto priemane na lekarstva.
  • Сгъстяване и лечение на косата.
    от Жоро Кирчев | 18.06.2009 15:55

Имах косопад от което косата ми оредя... двойно! Преди имах хубава гъста коса, сега остана можеби по-малко от половината. Мъчат ме няколко въпроса. На мястото на падналия косъм, винаги ли пониква нов. Тютюнопушенето и алкохола отразяват ли се на косата? Това, че отслабнах доста на килограми може ли да ми се отрази на състоянието на косата? Какво ви е мнението за така рекламирания "Ерваматин"? Има ли изобщо някъв начин да си възвърна косата? Кои храни са полезни за косата? На какъв лекар бихте ме посаветвали да отида?

Напиши отговор