Здравословно хранене | За и против закуската - мнения?

Напиши отговор
  • RE: За и против закуската - мнения?
    от Димитър Иванов | 20.06.2020 10:07

Аз закусвам всеки ден, защото ме зарежда с енергия и се чувствам по-добре когато имам нещо в стомаха до обяд, но наблягам на това да е здравословна. Ето някои от любимите ми избори за закуска които стават бързо и лесно Link
    от beyby | 07.02.2019 12:13

И аз не закусвам откакто се помня. Нямам този навик и не изпитвам глад, а навсякъде чета че най-важното хранене за деня е закуската. факт е обаче,че в случаите когато съм закусвала после до късно след обяд не усещам глад. Сега искам да сваля няколко килограма и режима, който съм си избрала естествено включва закуска. Ще видим какво ще се получа. Препоръчаха ми да пия и Ксанадрен-това е един сироп, който се разрежда с вода и помага на тялото да се освободи от излишните течности. Още няма ефект - пия го едва от 4 дни, а трябвало поне месец. Дано има ефект.
    от Iskra Atanasova | 21.01.2019 14:37

И аз не закусвам, също закуската ми е кафето с цигарата. НО! Вече съм с гастрит, появи ми се целулит, не мога да сваля корема след раждането и съм сигурна, че неправилното, нерегулярно хранене е виновно за това. На мен ми става лошо като закусвам, доспива ми се веднага почти, но със сигурност ако поработя върху това, ще започна да закусвам. ЗА закуската съм, много материали съм изчела, от които разбрах, че закуската ти гарантира много по-добър метаболизъм и по-добро разпределяне на енергията през деня.
    от david85 | 20.01.2019 21:36

Аз закусвах само градината като дете, после малко в училище и опознах кафето. От тогава закусвам с кафе и цигара години наред и нямам никакви проблеми нито с килограмите нито със стомаха
  • Re: За и против закуската - мнения?
    от Iliqna | 17.09.2017 22:38

Многобройни изследвания недвусмислено за доказали, че хората, които закусват редовно, по-лесно могат да отслабнат и да задържат новото тегло. Едва ли е случайна и фразата, че ако си стоял гладен до обяд, можеш да изядеш цял тон храна. Статистиката сочи, че сред хората, които са отслабнали с 15 и повече килограма и не са възстановили теглото си от преди в продължение на над 1 година, 90% са закусвали редовно.
    от Pepi | 18.05.2017 15:13

Определено без закуска не мога! Понеже се опитвам да се храня здравословно понякога си правя смути като това Link и гледам в дните, в които си позволявам сладко да е на закуска! Без нея се чувствам много зле и не разбирам хората, които я отричат.
    от Elena Valentinova | 17.02.2017 15:10

Не е здраволсовно да не се закусва. Това може да доведе до големи проблеми, приятели! Не знам за вас, но аз всяка сутрин хапвам нещо стабилно, за да имам спокоен и сит стомах, и от там да нямам по-нататъшни проблеми. Трябва да се отделя най-голямо внимание на закуската, а най-малка на вечерята! Неслучайно има една древна китайска мъдрост "Закуската запази за себе си, обядът сподели с приятелите, а вечерята дай на врага".
    от иван | 08.02.2017 10:19

Всички хранения са важни от закуската до вечерята. Да се яде повече сутрин и да се ограничаваш вечер са отживелици и трупана народна мъдрост, която вече не е много актуална според науката. Яде се редовно, но по малко. Там е истината. :mrgreen: :!:
    от Teodora | 27.01.2017 19:36

Много е важно да се закусва. Преди в нашето семейство не закусвахме много, но напоследък промених този ужасен навик. Вече всяка сутрин правя на децата закуска, а когато съм по-заета, им приготвям такъв кекс Link от предишния ден. Те го обожават.
    от lowriderzzz | 05.01.2016 21:17

Да според мен е задължителна, за да се чувстваме добре, но трябва да знаем какво закусваме. Най-добре е веднага след ставане и приключаване на "работата в банята и тоалетната" е да изпием около 500 г. вода, защото тялото се е дехидратирало и с повишена киселинност след продължителното спане. Поради тази причина е необходимо да му възвърнем алкалния баланс, което става като изядем леко кисел или горчив плод (или зеленчук) - ябълка, портокал, греипфрут и т.н. Може също и да приемем прясно изцеден сок от гореизброените. Това се явява вид първа закуска, след което 30-60 по-късно може вече да приемем основната закуска. В зависмост от това какви цели гоним - повишаване или намаляване на телесната маса, тя ще е различно структирурана с определена калорийна стойност.
    от milena | 26.12.2015 16:59

Може да е нещо малко, но трябва да се закусва задължително.
    от Филип Филипов | 17.12.2015 10:48

Но ако е стабилна закуската после човек става ленив и мързелив...не мога да намеря баланса някак си...дайте идеи за "здравословна закуска"
    от Georgi Petrov | 16.12.2015 13:35

Според мен закуската е най-важното ядене!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.12.2015 15:32

Трябва. С какво - с каквото предпочитаме....
  • За и против закуската - мнения?
    от Филип Филипов | 15.12.2015 12:41

Споделете според вас трябва или не трябва да се закусва и ако да - какво? Някои казват плодове и чай, други обилна закуска, трети само протеини. благодаря

Напиши отговор