Здравословно хранене | Отслабването - невъзможно?!

Напиши отговор
  • RE: Отслабването - невъзможно?!
    от Ренета Петкова | 13.04.2020 18:10

Тук Link ще намерите безплатни съвети за отслабване и изгаряне на мазнини.
    от Радка12 | 24.10.2019 00:57

И аз като много от този форум се притеснявам от наднорменото тегло. Опитах диети, гладна стачка, спорт, но загубих само 2 кг на месец! След което намерих личния блог на Николай Георгиев и реших да опитам да отслабна, използвайки същите средства. За месец отслабнах 18 кг. Съветвам всички да прочетат. Това е просто чудо. Много съм щастлив !!! Link
    от Maria576 | 24.10.2019 00:50

здравей момичета! Искам да споделя опита си за отслабване. Имах проблеми с наднорменото тегло. Дълго време се опитвах да отслабна, но нищо не ми помогна. Диети, глад, дори спорт. Тогава в едно от списанията намерих статия на Карлос Корредер. Тя разказа как е отслабнала. Опитах се да направя същото. Знаеш ли, отслабвах 18 кг на месец. 18 кг на месец! Момичета, споделям статия. да отслабнете никога не е късно !!!))
    от Kaloyan | 06.08.2019 11:02

И аз от доста години имах проблеми със затлъстяването и пробвах какво ли не. Накрая, съвсем случайно, попаднах на формулата на Булгарикус с листа от Банаба и ефектът беше наистина невероятен! Свалих 4 кг за 4 седмици :)
  • Re: Отслабването - невъзможно?!
    от Penka Petrova | 09.07.2018 14:59

Oтговор petttto post_id=243057 time=1530886914 user_id=65062: 8) в концлагер не съм виждал дебели хора
    Много умно... Вижте тук повече инфо за тази диета - Link Една приятелка свали над 20кг. за 2 месеца...
    от petttto | 06.07.2018 17:21

8) в концлагер не съм виждал дебели хора [url=LinkLink alt="Link />[/url]
    от Елица Иванова | 25.06.2018 12:27

Oтговор venci.m post_id=242141 time=1527863411 user_id=84214: Опитайте с високо мазнинната-нисковъглехидратна диета, на мен много ми помогна
    Може ли повече инфо, че ме интересува. Благодаря предварително!
    от venci.m | 01.06.2018 17:30

Опитайте с високо мазнинната-нисковъглехидратна диета, на мен много ми помогна
    от Деница | 21.12.2017 16:49

Истината е в правилното хранене. Аз успях с подходяща диета и с хранителни добавки като заместител на хранене. Просто трябва да се ограничи приема на калории спрямо индивидуалният метаболизъм. Спорта не е фактор, но е добре дошъл. Ежедневното ходене (20ина минути) с по-високо темпо е напълно достатъчно. Бих помогнала с каквото мога. И повече самоувереност!
    от milena | 08.07.2017 21:01

Вече от два месеца спортувам активно. Възползвах се и от промоциите на Mod edit и си купих л-карнитин с 50 % намаление. Този път съм твърдо решена да отслабна, а и първите резултати са вече на лице. В най-скоро време очаквайте и снимки (преди и сега).
    от Anna | 21.12.2016 07:14

Хапчета за отслабване - [url=Link Благодарение на тези малки капсулки отслабнах с цели 5 кг в първия месец, а в следващия с общо 9кг.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.03.2015 09:32

Тогава дайте повече информация на сайта си, дайте имена на специалисти, места за консултация и т.н. че да е ясно.
    от Велизар | 09.03.2015 20:26

Така е докторе и аз съм последния, който предлага предлага конкретни решения. За това в екипа ни има лекар. Моята цел е да популяризирам това, че с правилен баланс, човек може да се храни вкусно и да редуцира теглото си трайно. Мога и да помогна с личния си опит, защото не искам да съм нескромен, но не много хора успяват да свалят повече от 50 кг и запазят трайно теглото си. И не искам нищо за това. Просто когато човек постигне това, се чувства толкова променен, като физика и изобщо с променена самооценка, че иска да каже на всички, че не е толкова трудно и невъзможно. Аз съм съсредоточен в приготвянето и доставката на здравословна и вкусна храна, а за индивидуалните решения, разчитам на специалистите в екипа си. Много добре знам, че човек излекувал се от онкологично заболяване, не става онколог. Но може да помага на другите, които се борят с това.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.03.2015 18:44

10 часа обучение и 1 семинар мим се виждат малко...
    от Велизар | 09.03.2015 14:05

Видях, че има печатни грешки, за които се извинявам, но в момента пиша от таблета си. Понеже видях, че се говори за оторизация, на сайта има дипломи, които съм сканирал, от обучения за работа с храни в Германия и завършен майсторски клас за създаване на програми за здравословен начин на живот.
    от Велизар | 09.03.2015 13:58

Здравейте, отслабването е възможно и още как. Преди години поддържах тегло над 150 кг. След всяка "диета" ставаше по зле. Тогава се запитах от какво има нужда човек, за да не търпи лишенията на диетите и отговорът е много прост - баланс на хранителните вещества, които приема, МОТИВАЦИЯ и вкусно приготвена храна. След, като за година смъкнах трайна 57 кг. мой приятели ме помолиха да приготвям храна и за тях. Така се роди идеятя "Отслабвай вкусно". Повече инфо можете да видите в сайта otslabvaivkusno.eu, а и аз съм готов да отговоря на вашите въпроси.
    от klassen | 24.01.2015 21:13

здравасловно се отслабва и без йо...йо ефект межде 500 грама д килограм на месец.Пърото условие е воля и желание и промяна на хранителният пежим.К трямва да направим.Първо храненията на ден са 5 пъти.в едно и също часово време плюс минус 30 минути.какво трябва да консумираме първите 3 месеца..закуска..сварено яйце без сол.плод.чаена лъжичка мед.половин филия пълнозърнест хляб.варено пилешко месо...10 часа 100 грама кисело мляко или плод..12 часа.меню съставено от съответните хранителни продукти..прясна салата.овкусена с малко сол.олио и оцет.всякакъв вид зеленчуци.таратор.пилешки бульн.печена реба или пилешко месо.половин филийка пълнозърнест хляб..16 часа.плод или 100гр.кисело мляко подсладено с мед..вечеря.не по..късно от 18 часа..съставена от същите продукти като обяда.може да се прибавят и 20 гр.ядки.задължителен плод в дневните дажби трябва да е гроздето поради съдържанието си на пектин..прием на 2 литра вода..след 3 месеца започва захранването.може да се яде всичко в рамките на нормалното.като захарните и тестените изделия се ограничават до 1 път седмично..тогава може да се вмести веднъж седмично консумация на червено месо..свинско.телешко .дивеч.на кашкавал и сирене.Банните могат да заместят 1 обедно или вечерно хранене.
    от Flora Koleva | 23.12.2014 13:48

dimitrinova - Аз също знам за тази диета. Познавам 3- ма души, които са я изпробвали и наистина ефекта е много добър.
    от Димитрина Димитрова | 22.12.2014 11:18

Казаха ми една много ефикасна диета, за нея се изисква малко воля, но мисля, че би била доста ефикасна... [url]Link
    от sara781 | 22.11.2013 16:25

Писна ни от реклами. Едно е да имате набор от мед.знания, друго е да практикувате с хора. Оторизиран консултант ли сте?
    от Бонита Стефанова | 22.10.2013 20:51

Здравейте ! Аз съм хранителен консултант и ако желаете да отслабнете без гладуване, можете да се свържете с мен на скайп krasota_i_zdrave . Там ще ви дам повече информация. Поздрави, Бонита И не забравяйте, че най-важното нещо е здравето ни ! :)
    от sara781 | 30.09.2013 14:05

Целта на отслабването не са естетически съображения, а здраве. При предприето отслабване първо се установява дали има предшестващи заболявания, които да водят до натрупване на мазнини и телесни течности. Ако килограмите са натрупани в резултат на заболявания се лекуват те, след което се съблюдава режим на отслабване. Диетата е строго индивидуална. Трябва да се имат в предвид индивидуални телесни особености, възраст, професия , сезон и др. Всяко предприето отслабване без основни понятия по медицина и състав на храните завършва с непоправими последици за организма. Консултацията с диетолог е наложителна. Това е цяла наука. В този форум пиша отдавна, страхотен е! Сега установих, че съм събрала доста фенове. Незнам защо не ми се представят лично, а само ми следят отговорите ;-).
    от Irra Deum | 31.07.2013 10:33

Да добавя и аз няколко съвета относно режима на хранене: 1. Спете повече. Може да ви е чудно, но със спане се отслабва. 2. Много вода - поне 2л и половина на ден. 3. След 18ч вечерта е желателно да не се нищо. Ако ви е паднала кръвната захар, може и нещо леко (например нискомаслено кисело мляко). Желателно е захарта, тестеното и газираното да се избягва изобщо. Сладкиши и подобен род неща за ядене - също.
    от cveti | 24.07.2013 15:20

Zdravei :) az sum na 17 ii svalih 13 kg no po ujasen nachin. V nachaloto se tormozeh po sushtiq nachin kakto I ti. Stigna se do edin moment v koito qdqh po 1 kiselo mlqko na den 0, 1 maslenost. Idiotsko nali ?? :) spri da se tormozish s tiq kalpavi dieti. Shte ti izdam edna mnogo prosta taina CAKATA E DA SI ZABURZASH MEETABOLIZMA. TI MOMENTA PRAVISH TOCHNO OBRATNOTO.Ako pushish -SPRI pii mnogo voda I se hrani malko no chesto. Naspivai se I namali kafeto do minimum. Ne se iztezavai do takava stepen zashtoto shte doide moment v koito edvam shte se durjish na kaka, zashtoto v komenta kruvta ti obednqva, shte zapochne da ti pada kruvnoto I kakvo li ne oshte neshta. Az naprimer I kolit barnah ot tiq dieti. I omen suvet- PO DOBRE DEBELA I ZDRAVA OTKOLKOTO SLABA I BOLNA! !!!!!!!! :))
    от Lidi | 14.07.2013 08:17

Сега виждам тая тема, понеже има писан коментар. Към автора: Не знам дали си отслабнал с тия въглехидрати и захари, които си хапвал, но ако си успял ще ми е интересно да прочета. И динята, и другите плодове и зеленчуци и черния хляб на който си наблягал са все със съдържание на въглехидрати и захари, та ако ще и 1000 калории да са дневно и само диня да ядеш - файда няма. Мелита, заповядай: Link
    от melita | 13.07.2013 22:15

Zdraveite iskam da popitam neshto az sum na 21 godinii sum 65 kg iskam da otlabna no ne se poluchava i tozi korem i palaskite mnogo gi mrazq moje li da stane bez dieti ako mi dadete suvet shte sum vi mnogo blagodarna
    от Цветан | 15.03.2013 11:32

Да хранителните добавки които са за контрол на теглото наистина се прилагат с определени режими на хранене, а и с двигателна активност спорт. Иначе резултатите от тях са минимални ако не се спазват тези 2 неща.
    от Цветан | 22.02.2013 16:53

Здравей във форевър имаме програми за отслабване Mod edit: Спазвайте правилата на форума!
    от Радина Колева | 12.11.2012 15:20

Съгласна съм с bogdanb, че трябва да се изразходва енергия, но все пак изследванията няма да навредят. Често срещана причина за наднорменото тегло е нарушение във функциите на щитовидната жлеза.
    от bogdan | 07.11.2012 19:36

Опитай се да изразходваш повече енергия отколкото приемаш. Няма как да не отслабнеш.
    от Радина Колева | 31.10.2012 12:26

Мисля, че при този глад и това физическо натоварване няма резултат, може би има и друг здравословен проблем. Най-добре е да се консултирате с лекар, който ще направи необходимите изследвания. Запомнете, че навременното лечение е винаги по-лесно и не води до поява на усложнения.
    от Emilia Neikova | 26.10.2012 23:18

Здравейте! Отслабването е много лесно и напълно възможно, но трябва човек да знае как. Не е добре само да гладуваме и да се натоварва организма във фитнеса. Резултата е плачевен - очевидно. Нещата се получават с балансилано и здравословно хранене и оптимален двигателен режим. Може да пробваш тук Link
    от ivan marinov | 20.10.2012 17:10

Пробвай с някакъв продукт за отслабване :)
    от Ива | 15.08.2012 07:31

Ей, човече - не ме четеш и това е. Яж, ако искаш месец диня - ще свалиш два, пет килограма и като започнеш да се храниш нормално, после ще си + 10 кг отколкото си започнал за нула време. И после ще си кажеш: " И за какво се мъчих? " Ами, човеко - аз ти казвам: - Не се мъчи. Защото е безсмислено да правиш това, което правиш в момента. И не само безсмислено, а и вредно. Не може 18 години да си се хранил по един начин, после две седмици да минеш на диня ( или там, нещо друго ) и да не си даваш сметка, че всъщност нищо не правиш. Освен да си стресираш организма. По един наистина глупав начин. Който дори вече си си доказал, колко е неефективен. ( На миналата диета си започнал от 78, свалил си до 71 и после си бил 81 ) Спри да гладуваш ( защото това твоето си е чисто, мазохистично гладуване, което ще е временно ) и си състави хранителен режим, който няма да е само днес и утре. Какво ти пречи да се храниш с всичко - просто да ограничиш количествата. Защо трябва да е само диня, или само черен хляб, или само сирене. Като това е толкова ' хлъзгаво ' във времето. Както и сам си разбрал. Не знам как да ти обясня нещата по - разбираемо. Но супер много се прецакваш в момента. И след един месец ще си още по - демотивиран. И обезверен. Трябва ти баланс между хранене и спорт. Баланс, означава да не е нито много, нито малко. Нито едното. Нито другото. А просто достатъчно и от двете. Кое е достатъчно? Ами това, което те спира да броиш дните. Онова, което се случва с мъничко усилие, а не със свръх такова, което се чудиш " дали ще издържиш ". Защото няма какво да усещаш, като лишение и задължение. Хайде помисли малко, а? И ако съм на теб - ще изхвърля " смотания " кантар. :-) П.С И дължиш извинение на 1313, защото допускането й, колкото и да не ти се вярва е много резонно. Но след като си писал, че с първата диета си свалил, значи наистина нямаш такъв проблем.
    от NewYorker94 | 10.08.2012 13:47

Не съм правил. Не съм на 65, за да имам всякакви изследвания. Не мисля, че е нормално да има такъв проблем.
    от 1313 | 10.08.2012 13:16

Да не би да имаш занижена обмяна на веществата. Правил ли си изследвания на щитовидната жлеза.
    от NewYorker94 | 10.08.2012 12:44

Много ти благодаря за дългия съвет :) Ще си записвам вече. Но имай предвид, че аз не мога да не се тегля. А и отслабването определено ми е фикс идея и това не може да се промени. Сега минах само на диня, по цял ден, четох за такава диета. НЕ знам дали ще издържа. Казваш, че подува - да, но нали всичкия сок го изхождаш на 2-3 пъти в тоалетната? 1 месец......това е многоооо дълго време за мен и за моето търпение. Мога максимум седмица да чакам за резултат - ето защо като мина седмия ден от "диетата ми" се побърках. А 1 месец мога да се опитам на някакъв режим да бъда, но да виждам резултат и това да ме стимулира. Правилно казваш, че се иска стимул за всичките усилия и тормоз - е, не го получавам от кантара, нито от метъра. Тоест железен съм и това е. Дай боже да е вярно това, че малкото калории са причината. Но сега не искам да си прекъсвам диетата с диня, тъкмо я започнах. Мога само черен хляб с малко сирене да си позволя, нищо друго. За фитнеса - засега не искам да прекъсвам, защото един ден не отида ли и край - отминава ми желанието. За сметка на това, последните дни по-малко се натварвам. За динята - не съм се мерил със сокът - изхвърлих го. А да ти кажа моя кантар е толкова смотан, че няма накъде. На едната страна тежиш 81, на другата 88 и въобще не може да се определи точно, но когато тежа по-малко се личи ясно. И най-важното - ако успея да постигна нещо (съмнявам се), то после как да задържа резултата? На миналата диета отслабнах от 78 на 71, след 3 месеца тежах 81.
    от Ива | 10.08.2012 06:49

Здравей! Първо - поздравление за решението да направиш нещо за себе си! Браво! Разбирам, че имаш нужда от бърз резултат ( най - малкото, за да се мотивираш, че има смисъл от това да полагаш толкова усилия ), но както се казва ' бързай бавно '. Аз мисля, че бъркаш малко в стратегията си за отслабване. Къде? Мериш килограми. Което не винаги, дава ясна преценка за резултата. Купи си една рулетка или шивашки метър и мери обиколки. Те са по - точен индикатор. ( Талия, ханш, бедра - даже си ги записвай някъде, за да сравняваш ) Приемаш прекалено малко калории. А това, колкото и да ти се струва правилно, не е съвсем така. Защото организмът ти се включва на режим " О, тук нещо става. Аз съм застрашен. " / образно / И започва да се " защитава ". Като забавя нормалният ход на метаболизма ти. Т.е, за да сваляш - трябва да приемаш по - малко калории, отколкото изразходваш, но пък и повече от минимума нужен на тялото ти да функционира без стрес. В противен случай - можеш да се храниш малко, да се движиш много - но няма да сваляш. ( Съвършенството на механизмът за оцеляване ) Т.е моя принцип за здравословно хранене е, че няма нищо забранено. Всичко е позволено, само че по малко. По този начин и не се фиксираш на определени храни и след спирането на диетичният режим да залитнеш в крайности по другите. Които ще те върнат в началото. Някъде бях чела, че стомахът на човек е голям, колкото размера на събраните му шепи. Ако ти е трудно да определяш количествата, които трябва да поемаш на едно хранене - използвай това правило. Забрави - това не трябва да ям. Ако ти се яде - яж го. Ти все пак си само на 18 години и организмът ти има нужда от всичко. Просто не прекалявай с нищо. Много е хубаво, че си започнал да тренираш, но аз не мисля, че трябва да ходиш на фитнес всеки ден. Смятам, че четири пъти в седмицата е напълно достатъчно ( ако не си професионалист ). Тялото все пак има нужда и от възстановяване. Относно ходенето, аз не мисля, че то топи мазнини. Това по - скоро е начин, да поддържаш една добра двигателна активност. Остави динята. Динята е само вода. Което си е прекрасно, но подува. Многото вода подува. И, ако си се измерил - точно след като си ял диня - ето ти го единият килограм вода, която те срива. А ти просто още не си я изхвърлил. Нямам време да пиша повече в момента - но моля те, не спирай в началото. Обезкуражен. Ето ти една идея. Измери си всички обиколки и ги запиши някъде. ( Остави килограмите ) Даваш си срок от примерно един месец, през който ще се храниш с всичко, което искаш, но спазваш правилото за събраните длани. Намаляш тренировките във фитнеса така, че да имаш и дни, през които да не тренираш. За ходенето - можеш да го правиш всеки ден. Колкото повече, толкова по - добре. И след един месец - се мериш пак. Ще видиш, че ще се изненадаш. :-) Не превръщай намалянето на теглото си във фикс идея. Това няма да ти помогне. И не си слагай сам срокове. Направи важно за теб, усещането, че полагаш усилия, а не колко точно резултат има или няма. И запомни - няма начин да няма. Колкото и да не ти се вярва точно в момента. Стискам палци! :-)
    от NewYorker94 | 09.08.2012 19:28

ПП Днес съм качил 1 килограм - от въздух може би. Не е от диня, защото цял ден съм повече килограми от вчера. С всеки изминал момент се сривам емоционално все повече.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
  • Отслабването - невъзможно?!
    от NewYorker94 | 09.08.2012 09:46

Здравейте, на 18 съм и от 12 дни се опитвам да сваля 20-те си излишни килограма - при 82 кг в началото, 82 съм в момента, ходя на фитнес всеки ден, в самото начало бягах и ходех по около 3-4 км, след това изминавах по 7-8, вчера 10 км. Толкова силно се натоварвам, че е имало моменти, когато ме е било страх да не колабирам. И това не е всичко - диетата ми е от не повече от 1000 калории на ден (във фитнеса горя по 350-700 средно). Ям предимно диня, вечер салата с вечерята; по принцип у нас не се яде нито тлъсто нито тестено, така че никога не вечерям нещо, от което се пълнее. Ям по 2-3 филии черен хляб, много рядко си позволявам кренвирш или салам в малки количества. Пия и кафе. Ето това представлява ежедневието ми от 12 дни насам. Във фитнеса има кантар - в момента, когато се претегля и видя, че от всичкия изживян тормоз, умора, болка и труд съм отслабнал с 0.0 КГ губя всякакви сили, става ми зле, вбесявам се. Че от камък ли са направени тези проклети мазнини в мен??? Или самата диета е грешна, макар и да няма 1000 калории в нея? Може би трябва ден и нощ само диня и нищо друго? Моля ви да ми помогнете, защото психически вече не съм добре след 10 години тормоз от силно наднорменото ми тегло. А лошото е, че реално изглеждам още по-дебел, отколкото звучи по килограмите. Благодаря предварително!

Напиши отговор