Здравословно хранене | Витамин С - има ли ограничения в дозата?!

Напиши отговор
  • Re: Витамин С - има ли ограничения в дозата?!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.10.2016 18:48

Всяко нещо, дори и пръв поглед безвредно трябва да се пие според предписанието.
    от Киро Петров | 05.10.2016 12:56

Аз не съм сигурен, че има хапче коейто може да се пие неограничено! [url=Link [url=Link врати[/url] [url=Link врати[/url]
    от B trend | 08.09.2016 09:22

А кои са витамините, които могат да се пият без ограничения, бях чувала за магнезия, вярно ли е?
    от Цветелина Андонова | 01.09.2016 11:44

До колкото съм запозната една ампула от 500 мг. или пет таблетки от 100мг. дневно.Пове и да пиете няма да се абсорбира от организма.
    от иван иванов | 30.08.2016 11:19

Oтговор "pepimili": До колкото знам трябва да се прави почивка при приема на витамини (без значение какви). В противен случай може да се натовари черния дроб и бъбреците.
    Да, съгласен съм с Вас. :)
    от Pepi | 26.07.2016 11:12

До колкото знам трябва да се прави почивка при приема на витамини (без значение какви). В противен случай може да се натовари черния дроб и бъбреците.
    от Kaloyan | 05.07.2016 10:22

Oтговор "Plameena1": Здравейте, аз от известно време пия Витамин С, по 1000мг на ден, колкото е препоръчителната дневна доза за продукта. В момента ползвам тази марка: Link :P
    И аз няколко пъти си поръчвах от този сайт, много са им добри продуктите. Не съм имал проблеми с витамин С.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.06.2016 19:18

Е, най-много да се подкисели ако прекали...
    от veselin | 25.06.2016 02:05

Вече не мога да разбера лудоста на някои хора в днешно време..........каква е крайната ти цел за да употребяваш ,и да плащаш на тези фокусници на цени,...всъщност знаиш ли какво представлява този витамин!? :idea:
    от Plamena | 23.06.2016 09:52

Здравейте, аз от известно време пия Витамин С, по 1000мг на ден, колкото е препоръчителната дневна доза за продукта.
    от д-р Цанко Стефанов | 10.05.2012 19:46

Не е сигурно и няма научна обосновка. Друг е въпросът с калция например. С-то е полеззно, но някои източници твърдят за бъбречна недостатъчност при хронично и системно предозиране. Еднократно просто ще увеличи диурезата, тествано при мен.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.05.2012 16:48

Това не е сигурно, но не е добре да се превишава описаната дневна доза.
    от | 02.05.2012 02:19

Ако пиеш по 4-5 таблетки витамин C всеки ден може да образува камъни в бъбреците, приемай портокали или натурални сокове от плодове (не от кутия).
    от ivanini | 27.02.2012 14:20

Ясно.Благодаря на всички!
    от Sasho | 27.02.2012 14:09

Ами след като хората са написали 6 таблетки, малко е странно да се пият по 15. Когато съм бил болен лекаря ми е казвал да пия по 1000 мг, което е 10 таблетки, но само защото съм настинал в мометна, а не постоянно да гълтам толкова.
    от ivanini | 27.02.2012 10:31

Благодаря ти.Какво ще ме посъветваш тогава? Да пия не повече от 6 таблетки по 100 мг?!
    от iwa | 27.02.2012 09:44

Повишената употреба на витамин С повишава неговото разграждане в черният дроб.За това когато го спрете ще имате липса на витамина в тялото си което е предпоставка за развитие на заболявания.По време на гладни епидемии или войни когато хората гладуват първи от скорбут, заболяване свързано с недостиг на вит. С умират хората които са се хранили с храни богати на витамина.Тяхното тяло е свикнало на повече витамин.Това е най- добре е описано от медицината при обсадата на Ленинград.
  • Витамин С - има ли ограничения в дозата?!
    от ivanini | 26.02.2012 14:49

Тази зима почнах всеки ден да пия витамин С с цел обща профилактика.Мога да кажа, че съм доволен, но ме притеснява следното: Взимам от Витамин С на Актавис - от 10 до 13-15 таблетки по 100 мг дневно, обикновено на три приема след храна.Притеснява ме обаче това, което пише на опаковката на Витамин С - да не се превишава препоръчваната дневна доза/ която специално за възрастни е написано че е до 6 тб. по 100мг. дневно/.Това, честно казано ме притеснява, и бих се радвал някой да сподели какво мисли по въпроса.Благодаря предварително!

Напиши отговор