Коментари, идеи, препоръки | повишена амилаза

Напиши отговор
  • RE: повишена амилаза
    от rositsa80 | 28.11.2022 10:34

Съмненията му бяха за улцерозен колит или болест на Крон ,трябваше да ми прави колоноскопия но аз тогава не можех да отсъствам от работата и започнах да чета какъв режим на хранене да спазвам евентуално за двете състояния и така изключих главно глутена лактозата и захарта до колкото мога ,чаша вино понякога и нещата се подобриха. Аз дори си мисля ,че на мен проблема ми е глутена и лактозата ,като че ли проблесна е в червата .
    от д-р Ралица Правова | 27.11.2022 20:06

Чудесно е, че сте записали час за друг гастроентеролог. Стойността не е с много високо покачване, което да насочва за някаква сериозна патология, но все пак трябва да се установи тази предразположеност към по-високи стойности. При първия гастроентеролог назначиха ли Ви допълнителн изследвания?
    от rositsa80 | 24.11.2022 17:18

ще спомена още ,че първия път когато ми изследваха амилаза беше с направление от гастроентериолога който имаме в града тогава резултата беше 136, т.е малко завишена ,но месец по-късно личната ми го пусна и беше 203 в една и съща лаборатория и никой нищо не предприе защото на ехографа всичко е ок. сега аз сама си го изследвах в същата лаборатория и резултата е 200, просто си наруших режима тъй като бях в болница за да ми премахнат полип на шийката на матката и хемоглобина ми беше нисък и ми изписаха малтофер фол и от него ми се засили много апетита и не можах да остоя на "вредните за мен храни" и така болките станаха нетърпими ,сега две седмици по-късно след като отново съм на режим нещата се подобряват малко, но имам и втрисане вечер 37 градуса температура
    от rositsa80 | 24.11.2022 17:10

на 42 години съм, оплакванията ми са от 2019 ,от тогава трети път ми е изследвана амилаза и винаги е над нормата.Имам болки в корема наи-вече след хранене ,по-силна е болката в дясно под ребрата и отзад в гърба ,също така ми се подува често корема гади ми се често и има случаи когато ходя повече от три пъти на ден по голяма нужда , сякаш не съм се изходила и това се повтаря дни наред от което ми се възпаляват и хемороидите и така положението става страшно. За да се подобря започвам режим в който се храня главно с плодове и варени зеленчуци ,имам и анемия хемоглобина ми е 103 а желязото 4,7 . в моя град няма добър гастроентериолог и затова отлагах досега преглед, но си записах час за 21 12.2022 във Варна. Според вас има ли място за притеснение.
    от д-р Ралица Правова | 24.11.2022 12:53

Какви са оплакванията Ви, защото най-честата причина е проблем с панкреаса, независимо дали възпалително състояния или друго. Но има и други причини за покачване, които не са патологични - като бременност
  • повишена амилаза
    от rositsa80 | 23.11.2022 12:43

Здравейте, резултата ми от кръвни изследвания е амилаза 200u/l при референтна стойноср

Напиши отговор