Зов за помощ! | ЛАС - Латерална Амиотрофична Склероза ???

Напиши отговор
  • RE: ЛАС - Латерална Амиотрофична Склероза ???
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.01.2021 18:28

Да, обикновено е достатъчно.
    от Kris | 23.01.2021 12:01

Здравейте д-р Цончев . Искам да попитам , от месец два съм с мусколни потрепвания който от скоро са видими . Ходих на лекар направиха ми ЕМГ ,но самото изследване беше много кратко . На едната ръка ми сложиха на три места игла и на кракът на три места и казаха че няма нужда и на другите крайници ,но все пак ми сложиха на стъпалото от горната страна и на дланта . Въпросът ми е , може ли да се види дали е ЛАС с толкова малко изследвани мусколи ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.01.2021 12:25

Е той щом на Стайков не е повярвал, на кой друг да повярва - пробвайте в токуда при д-р Клисурски
    от Dougie | 29.12.2020 20:08

Здравейте, приятеля ми на 27г мисли че е болен от тази болест, ходихме при др Стайков и др Сарафов. И двамата казаха че не е болен от тази болест, като при Сарафов прегледа не беше дори и преглед. Като цяло приятеля ми мисли че е още в началото на тази болест и за това не са го диагностицирали правилно. От около май миналата година започнаха топли вълни, после потрепквания по пръсците, после по цялото тяло. От скоро започнаха болки във врата и около плешките, скованост и болка в челюстите. Винаги казва че първата хапка като яде му е много неприятно. Казва че и като се залежи повече сковаността в скушите се увеличава. Аз не вярвам и не искам да повярвам че е болен от тази болест. Моля, помогнете ми кажете къде да отидем и при кой специалист, за да докажа на приятеля ми, че няма да умре. Моля ви, помогнете ми! Имаме едно прекрасно детенце на годинка и искам да види баща си истински щастлив. Той не може да отпусне, мисли само за това и се притеснява много. :( ПОМОГНЕТЕ МИ
    от Ivelina Dincheva | 07.10.2020 11:49

Здравейте, относно заболяването някой пробвал ли е с масло от коноп. лечебната марихуана чета че има положителни ефекти?
    от Стоян Миланов | 10.07.2020 15:31

при мен първите симптоми бяха потрепване на бицепсите по 24 часа без да спират и то само на дясната ръка и след около месец започна и лявата после имах проблем с десния крак спъвах се често и трепереше ( клонуси ) и започнах да ходя по специалисти и болници и така ми казаха че боледувам от АЛС и сега съм на инвалидна количка и едвам ставам от нея за да отида по нужда имам проблем с говора и преглъщането и не мога да си изпъна пръстите на ръцете и в момента пиша с двата палеца дадоха ми 95% инвалидност с пенсия от 215 лв които не ми стигаат дори да си закупя хапчетата които пия а те са витамин Е-4ОО единици по 3 пъти на ден витамин Q-10 витамин це-те-бе нивалин и баклофен по 4 пъти на ден
    от Александър | 11.06.2020 17:21

Стоян Миланов какви са първите симптоми?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.03.2020 18:56

Аз лично не съм чул за нещо ново и обнадеждаващо...
    от gigi | 07.03.2020 14:47

Здравейте, наскоро диагностицираха баба ми с Латерална Амиотрофична Склероза. Има ли някакви новости в лечението на това заболяване? Изчела съм цялата информация, която циркулира в интернет пространството. Благодаря ви
    от Стоян Миланов | 24.06.2019 01:14

ами кво да кажа аз съм на 35г имам такова заболяване (АЛС) от 03.2018г ми се появиха първите симптоми и до месец март долу горе си вървях сам!!! сега се подпирам с бастун и правя крачки сънтиметър по-сънтиметър и положението става по-зле!!! къде ли не ходих какво ли не правих и няма оправия!!!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.05.2019 20:53

Доколкото аз имам опит с ЛАС няма как да се предвиди какъв ефект ще имат антиоксидантите и дали изобщо ще имат такъв.
    от kremi | 12.05.2019 14:10

Малко по-надолу д-р Хинкова е писала че лечението с антиоксиданти при някой е успешно.Въпроса ми беше,какви антиоксиданти да приемаме,кои са най-хубави,най-силни,колко вида можем да пием?Благодаря за отговора предварително..
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.01.2019 20:41

Моля, уточнете въпроса.
    от kremi | 09.01.2019 11:53

Много ви моля пишете.
  • Re: ЛАС - Латерална Амиотрофична Склероза ???
    от kremi | 10.03.2018 12:47

Д-р Хинкова благодаря за информацията, бихте ли казали какви антиоксиданти да приемаме предварително ви благодаря от сърце..
  • Re: ЛАС - Латерална Амиотрофична Склероза ???
    от Д-р.Хинкова | 05.06.2008 17:36

ЛАС или болест на Лу Гериг е прогресивно неврологично заболяване с неясен произход,което се характеризира с моторно-неврална дегенерация на мозъчната кора,мозъчният ствол и гръбначният стълб,което води до парализа и смърт.Счита се ,че в 5-10% има наследственност.Експериментални проучвания сочат,че лечението с антиоксиданти е успешно в нчкои случаи.
  • ЛАС - Латерална Амиотрофична Склероза ???
    от мечо пух | 04.06.2008 22:26

Много Ви моля, ако някой може да ми каже някакви подробности за тази болест и за евентуално нейно лечение !!! :cry:

Напиши отговор