Зов за помощ! | Учестено сърцебиене

Напиши отговор
  • Re: Учестено сърцебиене
    от д-р Ралица Правова | 14.05.2018 19:17

Възможно е при намалена физическа активност, дори и минимални дейности да водят до леко ускоряване. Идеята да започнете някакъв спорт е чудесна. Притеснения по отношение на сърцето са неоснователни.
    от kosta | 13.05.2018 01:50

Благодаря Ви за отговора д-р Иванова просто се чудих дали това не натоварва прекалено много сърцето и да се увреди по този начин тъй като общо взето цял ден около или над 100 пулс чак вечерта се успокоява даже обмислях варианта за сериозен прием на бета-блокери вярно,че не спортувам и като ходя се задъхвам дори може би трябва да започна да спортувам! Лек ден!
    от д-р Ралица Правова | 12.05.2018 22:45

Нормата е от 60 до 100 удара в минута. Единствено при по-активно спортуващи може да е налице пулс под 60, който да не представлява проблем и е нормално. Във Вашия случай 102 не е нещо притеснително, особено на фона на изследванията от кардиилог и ендокринолог, които са потвърдили за отсъствието на някакъв проблем.
  • Учестено сърцебиене
    от kosta | 12.05.2018 20:46

Здравейте на 21 години от няколко години имам проблем с високия пулс като вървя ми стига 140 знам,че при физическо натоварване е нормално да нарастне но гадното е че дори и след като седна ми стой висок 98,102 та стига и до 108 и така чак до вечерта когато някак си се връща в нормалното състояние от около 70-80.Два пъти за 5 години съм ходил на различни кардиолози общо взето ми казаха,че нямам проблем само едната кардиоложка ми каза,че имам лек пролапс който е безобиден изследваха и щитовидната жлеза и тя е добре не нам на какво се дължи това,сутринта и вечерта ми е нормален 70,80 но през деня си поддържам средно 100-102.Някакви съвети?

Напиши отговор