Зов за помощ! | Помощ при диагностициране на 2год ужасен проблем

Напиши отговор
  • RE: Помощ при диагностициране на 2год ужасен проблем
    от Evelina Petrova | 23.07.2021 23:30

Здравейте! Живях с тези болки 2 години. Не ги пожелавам на никого. Има лек. Трябва да попаднеш на правилния Човек. Пишете. ще помогна!
    от kris-tina | 21.07.2021 23:39

В България ли Ви установиха диагнозата?
    от Donka Vasileva | 17.07.2021 12:50

Здр!От 1 год съм с радразнен пудентален нер от ишиас.Може ли някой да сподели по какъв начин да го преодолея този проблем!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.12.2020 10:30

Принципно има какво да се направи но трябва да се прецени какво е подходящо.
    от NeverGive Up | 13.12.2020 22:22

Има ли лечение на възпален пудентален нерв?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.10.2020 11:42

Правилният лекар е невролог.
    от kris-tina | 28.09.2020 19:17

Бихте ли могли да споделите какъв тип лекар и с какъв метод постави диагнозата?
    от Тихомир Демирев | 27.09.2020 17:02

Здравейте имам уточнена диагноза подентална невралгия моля някой да ми каже как и по какъв начин да си реша проблема има ли лечение и какво е то благодаря предварително
    от Добрин | 18.12.2018 20:30

Здравейте, Можете да ми пишете на dk_vr(et)abv.bege Разбира се майла е написан така, че да избегна спам ботовете.
    от kris-tina | 15.12.2018 18:13

Добрин, бихте ли ми дали координати за връзка, ако имате желание? Благодаря предварително!
    от Добрин | 09.12.2018 18:48

От пет години съм с раздразнен пудендален и ишиасен нерв. В България няма кой да ви диагностицира. Моята диагноза я получих в Австрия от прог. Асшман. Отговарям на около 80% от симптомите в сайта за тази невралгия. За мое щастие болките не са силни, но другите ми симптоми понякога са тих ужас. За жалост дори на 3Т MRI не се виждат нервите, а необходимото изследване MRN не се прави в България. При мен не е известна причината, тъй като не се виждат патологични изменения на MRI на сакрума и перинеума. Тъй като видимо имам изкривяване в зоната на таза и голяма лумбална лордоза, Австриеца ме посъветва да се консултирам с кинезиотерапевт или остеопат. Смята, че може изкривен таз да води до пириформис синдром, а той да дразни ишиасния и пудендалния нерв. Почти не пия болкоуспокояващи и мога да ходя на работа. Вечер задължително разтягам левия пириформен мускул. Като цяло си промених режима и се опитвам да се боря натурално, тъй каъо алтернативата са опиати, лирика и антидепресанти.
    от kris-tina | 23.11.2018 15:58

Интересува ме начин на лечение, освен физиотерапия, боуен и рехабилитация, от които нямам никакъв ефект. Ако е пудендална невралгия, как въобще се диагностицира и лекува?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 19.11.2018 19:39

Имате ли някакво питане или просто споделяте?
    от kris-tina | 19.11.2018 18:12

причината за симптоматиката. Освен антидепресантите съм изпила много лекарства, малка част от които са карбамазепин, лирика, уримил, бриека.През годините съм получавала много рецидивиращи инфекции от Сandida albicans и бактериални инфекции, лекувани локално с вагинални глобули, апликатори, кремове и перорално с антимикотични таблети.
    от kris-tina | 19.11.2018 18:11

Здравейте! Причината да се включа в темата е непосилното страдание, което изпитвам вече 4-та година. То не само, че пречи на нормалния ми живот, а ме превърна в човек, напълно обсебен от болката. Тя се изразява в парене, усещане за протърканост, особено в деликатните зони пулсиране, свръхчувствителност, оток след полов контакт( който вече липсва) , усилване на цялата тази симптоматика преди месечния цикъл. Посещавала съм най-различни специалисти, светила в своите области, но срещу платения хонорар, получих дебел класьор от изследвания, според които съм здрава. Посещавала съм гинеколози, невролози, неврохирурзи,нефролог, уролог, ендокринолог, ревматолог. Стигна се и до психиатър, който изписваше анидепресанти, от които имах странични ефекти и никакво подобрение. Правила съм следните изследвания ЯМР на малък таз и гръбнак, ЯМР на глава, ЕЕГ, ЕМГ , микробиология, изследвания на урината. От ЕМГ е установена преднокоренчева увреда на ниво L5 S1, но според специалистите, не е това
  • Re: Помощ при диагностициране на 2год ужасен проблем
    от Иван Цвеов | 13.08.2018 00:37

Здравейте, благодаря за отговорите.... Честно казано не знам кое е полезно в моя случай. Но не искам да взимам антидепресанти... Акупунктура съм пробвал при др Пан без резултат. Сега ще пробвам миофасциална терапия... Успоредно с това гледам да плувам. Като цяло съм 3 пъти по-добре отколкото преди година, но все още далеч от нормален. Все пак НЕседенето, плуването и гимнастиката подобряват нещата макар и супер бавно!
    от д-р Ралица Правова | 03.07.2018 19:16

Според мен също физиотерапията е подходящото лечение на проблема. Има процедури за освобождаване на притиснат нерв в малък таз при мускулен спазъм. Терапията с акупунктура и електроакупунктура също е възможност, в случай че не сте пробвал
    от svetliq | 03.07.2018 12:29

Защо не опиташ антидепресантите все пак. Може да свършат работа. Те също се препоръчвар при невропатна болка.
    от Иван Цвеов | 03.07.2018 11:49

Привет отново, ходих при акад Миланов. За 10 мин и 150 лв ми предписа антидепресанти и 3 месеца...Не знам вече...
    от Иван Цвеов | 20.06.2018 19:54

Благодаря за помощта. Ще пробвам проф Миланов. Относно лекарството от Италия....вече ми е трудно всичко. Писнало ми е над 2 години болки, опити, лекари, лекарства....Макар и да имам известно подобрение....Сега краката ми дори почти не парят...вече просто ми е писнало от всичко и ми е трудно да си поръчам лекарство... Физиотерапия...отидох при добра кинезотерапефтка Вълева и то с връзки и тя ме прати на психиатър. Нямам сили да се боря... Като видят лекарите 2000 документа доказващи, че съм здрав и веднага психиатър... Отговорих късно, защото след лумбална пункция ми откриха Херпес Симплекс вирус 2, но след месец на антибиотици няма ефект...явно не е и това. Отново благодаря!
    от svetliq | 04.06.2018 13:52

Като цяло мисля, че проблемът е неврологичен. Вземи си това лекарство от Италия. Пробвай го два месеца. Мисля, че има шанс да има подобрение. Аз много се интересувах от тези неща. Хроничната болка е сложно нещо. Мозъкът си създава нервни пътища на болката и последната може да продължи дълго след като вече няма физиологична причина. В този смисъл може да е добре и да се вземат лекарства от типа на антидепресантите, които често се използват за лечение и на хронична болка. Защо не посетиш невролога проф. Миланов от София. Той се занимава и с проблемите на болката. Струва си консултация и с него. Трябва сериозно да се експлоатира и възможността за заклещване на периферен нерв, но малко невролози в Европа са компетентни по този въпрос. Препоръчвам и консултация с добър физиотерапевт относно проблеми с мускулите в малкия таз.
    от Иван Цвеов | 04.06.2018 08:47

Благодаря! Все още нямам решение на проблема дори след иглотерапия и лумбална пункция. Намериха ми някакъв херпес симплекс вирус но не е той... Ходих и до клиника в Австрия и там ме посъветваха да ходя на психотерапия.....Ужас. Поне психотерапефта ми дава упражнения за таз точно...
    от svetliq | 25.04.2018 13:39

Здравейте, Прочетох темата и ми стана интересно, тъй като напоследък чета за т.нар. пудендална невралгия. Съгласен съм с puls, че се касае за невралгия, но не съм съгласен, че е пудендална. Описаното от потребителя не съвпада със симптомите й. При нея болката трябва да е по дерматома на пудендалния нерв, т.е. пенис, скротум, анус, перинеум. Всяка болка извън този дерматом силно изключва тази диагноза. Потребителят споменава, че болката е в ингвиналните гънки, пубиса (демен ниско в корема), бедрата и краката (чак до долу) и то двустранно. По тези места има сума ти други нерви, които могат да са отговорни за страданието - клунеални, феморални, обтураторен, ишиадикус и т.н. Това, което деликатно мога да препоръчам е: 1/ Посещение на този сайт, който обаче е на английски: Link. Тук има ценна информация, включително за лекари, които се занимават с подобни проблеми. В Европа са разположени на няколко места - Франция, Белгия, Швейцария, Турция. При тях включително човек може да се оперира. Имайки предвид спецификата на проблема цените им не са огромни, а разстоянията със сегашното състояние на въздушния транспорт вече са лесно преодолими; 2/ Хранителната добавка palmitoylethanolamide. Продава се в Италия, Испания и Холандия под различни търговски марки. Абсолютно натурална субстанция, която се използва за облекчаване на невропатна болка и хроничното нервно възпаление. Трябва да се пие поне два месеца, за да се натрупа в организма. Струва 100 евро за месец и половина, но някой трябва да я набави от Италия или Холандия и да я прати, защото не пътува до БГ, дори да се поръча по интернет. Трябва да се избере онази марка, която съдържа 100 % от посоченото вещество. Имайки предвид алтернативите като Лирика, която може да те унищожи, си струва да се пробва тази субстанция. 3/ Физиотерапия. Но в БГ май няма специалисти, които са запознати с физиотерапия на тазовото дъно. Има някаква клиника в София - "дипломатическа" се нарича, но съдйки по името й, си представям какви са цените. 4/ Не се гневи на лекарите. Те просто не са запознати с тези проблеми. Те си знаят най - често срещаните диагнози и си лекуват тях. 5/ Все пак трябва да се изключи и простатата. Не знам какви изследвания са правени, но трябва да се пусне посявка на еякулат, за да се види дали няма бактерии в значително количество. 6/ Тъй като симптомите ти са двустранни, а ако беше прищипан точно определен нерв, щяха да бъдат предимно едностранни - знаем повечето нерви са двойни (чифтни) за всяка страна на тялото, може да се мисли и за т.нар. дисфукнция на мускулите на тазовото дъно. Това е състояние, при което мускулите са в постоянен спазъм и те притискат различни нерви. Това би обяснило факта, че симптомите ти са двустранни и сравнително широко разпространени. Това състояние пак трябва да се третира от добър физиотерапевт, но пак казвам не ми е известен такъв в БГ. Надявам се да съм бил полезен.
    от Иван Цвеов | 28.10.2017 14:33

Едно голямо благодаря за поста :) Относно диетата - на 90% съм я постигнал. Аз съм навит и на нещо по-тежко дори - като диетата на Дънов с жито - това ми се отдава.... Упражненията - ще ги правя с удоволствие даже! Ще включа и от физиотерапията целия набор. Аз така и така няма какво да правя и освен от болка умирам и от скука! Месец - три - на фона на две години си е направо нищо., стига да напипам облекчение. Иначе имаш доста добри разсъждения....един лекар не можа да помисли толкова, за което благодаря! Не ми е смешно...разбирам логиката и на патето и на свещта :) Невралгията наистина си остава най-добро обяснение....Благодаря. Ако някой се сети още нещо....
    от pulscho | 28.10.2017 12:33

Мани го тоя пубис, това си е срамната кост и там няма нищо. Друго е - нивото/областа на пубиса. Реално това си е таза. Там има каквото се сетиш :) Ако беше само парещата болка, да кажем, че е простатит (дори някакъв тънък). Отделно нямаш никакви проблеми с уринирането. Нямаш и с еякулацита. Подобна болка може също да е в следствие на колит. Като знам, че от колит може да те боли дори и гърба.. При твоята болка има нещо много специфично. Първо се разпространява по краката, второ е доста обширна и липсва константност, и накрая - реално не се провокира от нещо конкретно (нищо, че си забелязал засилване при определени положения, които всъщност са си изключително общи) В същата връзка - нямаш и нарушения в дефекацията (при гладкочревни мускулни спазми задължително се наблюдава и смущения в изхожданията) Теоритично и слегнали черва може да имаш, но това се отрива лесно и също го изключваме. Значи, подобно може да е и в следствие на проблеми с пикочен мехур, обаче пак наблягам - ти си посетил доста уролози, а реално урологичните проблеми не са чак толкова трудни за диагностициране, въобще не може да се сравнява с неврологичните. Калцификатите също по-вероятно са ти от стара инфекция и наистина може да нямат връзка с болката. Микробиология и бактериално изолиране, също няма как да не ти е правено. При липса на смушения и с двете изпразвания - диагностичните калибристики също са ненужни. Тахамотите, също предполагам са гледани и гнетени :mrgreen: Толкоз за урото.. Колоното ти е правено скоро, значи няма особен смисъл да ходиш на гастро (още повече, че нямаш симптоми), освен ако не са те претупали и са изпуснали важни неща като спаднали черва, мегаколон (аз в случая ще му кажа "мегаректум"), фистула, някакъв особен проктит, кофти вътрешни хемороиди и още, но пак се връщаме на това, че нямаш никакви смущения в дефекацията. "Спастиката" е ясна - тя е в следствие на нарушеното ти хранене, функция на черният дроб и емоционалните ти смущения в пред вид положението ти. Леко кръвоснабдената лигавица, за мен лично пак е в следствие на храненето, дразненето и смотаните медикаменти, които не спираш да приемаш! Но за твое успокоение, преглед при гастро никога не е излишен - тези трябва да карат и няколко курса и специализации по прихотерапия :))) Тоест както и да го сучеме в тази болка има И задължителен неврогенен характер и уточняването й трябваше да е работа на лекарите :) И сега ние се правим на такива, а това е повече от неразумно и много грешно.. Обаче в крайна сметка човека е най-приспособяващото се и оцеляващо животно, буквално звяр хаха :twisted: Така че няма какво повече да си чешем пръстите, а директно ще действаме. Аз ти предлагам "лечение", а ти ще прецениш дали си заслужава волята да го направиш. Някак имам особено чувство (имам го още от първият ти пост, просто чаках още инфо), че това ще ти помогне, дори болката да е свързана с невралгия, с простатита, с чревен проблем или съчетание от тях :) Първо в частта ДИЕТА трябва да изключиш всякакви силни подправки, всичко люто, горчиво, кисело и тн, дразнещо, просто забрави за подправките, освен разбира се разумните количества сол. Също спираш всичко тлъсто! Също спираш или на минимум - всичко тестено. От напитките спираш само газираното и алкохола, бирата също в това число :) Трябва да намалиш и килограмите задължително! Това е! Общо взето дори не е диета.. После във физическата част - започваш постепенни клякания (дори да те боли), от там преминаваш постепенно и с патешкото ходене (колкото и да ти е трудно) Тези леко започваш по 2-3 мин на ден и увеличаваш колкото можеш. Също (без да се смееш) няколко пъти на ден заставаш в поза "свещ" едно 5-10мин, като разбира се използваш стената за опора, но с максимално вдигнати крака. И също - спри ги тия медикаменти, това "ще ги пробвам за спорта" просто не мога да го приема. Ти си си прецакал вече наполовина черният дроб, ще го довършиш тотално, объркал си си дори метаболизма, химията, целият баланс. Просто спри скапаните лекарства, освен само в краен случай на болката. Това е брат! Дори да не ти помогне (но пак наблягам, че имам много силно чувство) - няма да ти навреди! И не е за една седмица, а минимум месец, три, ако виждаш подобрение и шест.
    от Иван Цвеов | 27.10.2017 10:44

Колоноскопията е от Януари 2017, а проблема е от Април 2016. Аз вече съм се побъркал да мисля, не съм доктор и всичко ми звучи логично.... Мислил съм и съм вярвал и за простатит, и за невралгия, и за колит и за херния - без успех....Отчаял съм се вече да мисля. 1. Всичко започна с криза подобна на бъбречна - което води на мисълта, че е страдал орган. В пубиса има или простата или черво? Но - Няма парене или проблеми с уринирането, а и урината ми е чиста. Повечето уролози изключват простатита. Но имам стари калцификати и болниците от Турция се насочват точно тук? Честно казано един уролог Дамянов от Мед Център за интегративна медицина каза, че е простатит?!? И ми е предписал някакви хапчета, които за спорта ще ги пробвам. Но - нямам проблеми и с голямата нужда. Болката не е в корема, а и не съм свързал някоя храна с болките. 2. Болката започна като тъпа болка от пубиса и после се разпростани като парене първо в левия ингвинален канал, после и в десния. След това започна по бедрата отвътре и отгоре и така след почти 2 години стига и до пъстите. Ако е невралгия - съм изпил толкова много лекарства без никакъв ефект. Пробвал съм различни комбинации от Ибупрофен, Милгама, кортикостероиди, венозни Милгама и Диклофенак без ни най-малка промяна. Факт е, че ми действа единствено Лирика или Прегабалин, които са типично неврологични. Гъвкав съм и нямам ограничения в движението - т.e. няма притискане явно на нерв. Балнеолечението в Павел Баня не помогна и грам.Болката се провокира от седеж, лежане, катерене на планини или каране на колело - дейности които напрягат областта на пубиса. Потвърждаващи невралгия. Но няма нито една тъпа болест, която на 100% да показва симптомите си. Всички са с минуси и плюсове. Сега понеже не живея в София и не ми е толкова лесно да отскоча до гастрото....ще чакам да дойде 6-ти, когато имам път и ще гледам тогава да си запиша час.
    от pulscho | 26.10.2017 23:57

А тази колоноскопия реално кога е правена? И пак за тази болка. Първоначално спомена, че започва приблизително от перинеума и върви по крака, та чак до долу. Ако е съсредоточена само на нивото на пубиса, определено по-вероятното е простата. Обаче ти вече си обиколил половината уролози, а и последният е отхвърлил проблем с нея. Също така въпреки колко много описваш болката, реално тя не се причинява от нищо конкретно - няма конкретно състояние при което да се появява. Така че невралгичен произход е най-логичният. Освен това ако този нерв се притиска не виждам как някой с каквато и да е техника ще разбере. Тези заболявания основно се диагностицират на симптоматична база с изключване. Това е като един мой зъб, който си ме наболва поне от 10 години - буквално кога си иска - това е 100% невралгия, обратното вече да беше изваден 100 пъти. Мисля си и за проблем от ректума (все пак становището от епикризата реално не е разкошно - повярвай ми), но ти не споменаваш за каквито и да е нарушения в изхожданията, както не споменаваш и за каквито и да е нарушения в уринирането.. Ами честно да си го кажем, при липсата на каквито и да е смушения и в двете (изхождане, уриниране) няма какво да се мъдри толкова, че проблема изхожда от там. Знам, че си посетил много невролози и тн неврохирурзи, но подобна болка за мен лично няма как да идва от друго. Но да, проблемите понякога не са един. Мисля, че наистина трябва да посетиш гастро. При положение, че становището е такова, каквото си описал, ще те вземат почти веднага - с тия неща шега не бива
    от Иван Цвеов | 26.10.2017 19:50

Пак за болката - провокира се от седеж, лежане особено по гръб. Намалява при движение и ходене, но се изтощавам много по-лесно. Пробвал съм топло, студено - не. Провокира се и при вдигане на крака от легнало положение. Тогава усещам как вибрират някакви мускули под пубиса. Мисля че и каране на колело усилва болката. Не се влияе от цепене на дърва, дълго ходене, но мисля, че при изкачване се усилва. Като при колело, изкачване или физически упражнения се усилва в последствие - примерно час два, а не докато правя натоварането. Постоянна е! В различни степени - в зависимост дали ходя, карам кола или лежа. От две години е имало 3-4 дни, в които почти не го усещам, но не знам защо....
    от Иван Цвеов | 26.10.2017 18:25

Невралгията е разумно обяснение, но: Пуденталната е в пиринеума, а моите болки започват от пубиса. Отделно съм изпил толкова много милгама и магнерот без ефект ;( Минал съм през венозно наливане във ВМА и отделно съм си бил инжекции с кортикостероиди без ефект.... ЯМР то направено на таза не намери нещо..... Щом има парене и разпростиране по краката е ясно, че някой нерв страда....ама защо ;(
    от Иван Цвеов | 26.10.2017 18:01

Последно забравих да пиша по-горе че съм ходил и при различни хирурзи, като някои отхвърлят, някои твърдят че имам спортна херния или разхлабени ингвинални канали. От тук наистина, засега в главата ми стои че имам проблеми с червата, които засягат нервите в областта, но не съм лекар и мога засега да пробвам с различни храни да видя дали ще изчезне болката....
    от Иван Цвеов | 26.10.2017 17:56

Привет Пулс 100 :) За първи път чувам за пудендална невралгия. Често са ми казвали, че симптомите наподобяват невралгия....сега откриваш нова страница за четене от мен. Колоното - Огледа се дебелото черво до Цьокум, като се преодоляха няколко спастични участъка. Лигавицата в огледаните отдели е леко дифузно хиперемирана и покрита със слуз. Заключение: Колитис хр.сп астика. Наситина може да имам проблеми с червото и то да засяга нервите и те дапревеждат болките надолу...Но дали е това не знам...А в СофияМед ми казаха, че ми няма нищо...
    от Иван Цвеов | 26.10.2017 17:45

Здравейте, 2 дни се забавих, защото нещо не мога да боравя със сайта. Др. Цончев Болката не е точно специфична. Преди когато ходих на работа един ден преминаваше така: Ставаш сутрин от леглото с леко импулсно мравучкане в скротума, което изчезва със ставането. Тръгваш обнадежден на работа и като застанеш прав в метрото за 10 минути ти става някак тежко, не те свърта и ти се сяда. Едва издържах 30 минути прав в метро?!? После се качвах в офиса и сядах на стола. 30 минути релакс и тогава започва леко загряване в и между ингвиналните гънки. Все едно някой ти пали котлон под онази работа. След един час започва да грее яко и да се разпростира от вътрешната страна на бедрата. Вече в 12 часа направо гори нетърпимо, въпреки че си правил почивки. Като стана ми поминаваше. Когато ходя съм сравнително добре. Но като съм работил цял ден и съм натрупал болка на прибиране и трябваше време да се разсее. В метрото пак същата история, а вкъщи като легна по гръб започваха да ме болят бедрата най-вече отгоре....за два часа поминават а и като се свия като зародиш и ми поминава и така заспивах....Но болките в работа бяха ужасни и ставаха с всеки ден по-силни. Отпуски, болнични не помагаха. Събота и неделя като лежа постоянно и болката понамаляваше, но със сядането на стола в Понеделник - край. Сега след 6 месеца почивка на село съм се подобрил дотам, че не взимам болкоуспокоителни. Сутрин се появи нещо като стягане под пубиса - все едно някой ми е сложил по голяма щипка. като се изправя и става добре, но лесно ме хваща саклет и желание да легна, което е трудно да се опише(Като в метрото). Като ходя съм ок. Мога да върша тежка физическа работа без да има видимо увреждане. Сега понеже лежа повече и знам че като лежа по-дърго време със свити колена и почват да ме парят краката от вътрешната страна и че да се противопоставяш на болката е безплодно и глупаво. Странно е че като седя в кожения салон на колата и карам се чувствам добре!
    от pulscho | 26.10.2017 00:40

Не видях, че вече си пуснал "нова тема" - поздравления :lol: това най-малкото показва, че си готов да се бориш до край :twisted: Пействам един цитат от другата тема: ""Без да съм какъвто и да е медицински специалист, твоят проблем, реално наистина изглежда като пудендална невралгия (още повече в пред вид факта от посещенията ти по толкоз доктори). Може да е подобно състояние предизвикано също и от процес в ректума, като един мегаколон, например. При напрежение в ректура може да се стумилира допълнително нервус пудендус и от там да симулира невралгия. Също изменения с гръбначният стълб.. всякакви динамики в червата и частност ректум се дължат имено на съответните нервни части от гръбначният стълб.. За това може всичко да е толкова сложно за диагностициране (към този ярм честно съм много скептичен) и дори непосилно за повечето лекари у нас."" Сега, след като прочетох малко повече за самата болка, вече съм поне на 90% за пудендална невралгия. ""Когато седя на стол в офиса болката се засилваше. Когато лежа болката утихва, но не изчезва."" Посети пак неврохирурга и го питай до колко може да се разчита на този арм... Също можеш ли да дадеш точно становището от епикризата от колоното в софиямед Много ми мяза, че имаш чревни проблеми, Спастичен колит не е безобидното заболяване, аз съм със същото :evil:
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.10.2017 21:36

Опишете по-пподробно болката, постоянна ли е, провокира ли се от нещо? Но на първо четене нищо не ми идва на ум...
  • Помощ при диагностициране на 2год ужасен проблем
    от Иван Цвеов | 25.10.2017 12:12

Здравейте, от 2 години умирам от ужасна пареща болка вървяща от пубиса(между корема и члена), през ингвиналните гънки и така до стъпалата надолу(като надолу по краката се разсейва, не е толкова силна). Досега нямам дори ясна диагноза от нашата "очарователна" здравна система, а съм ходил във ВМА Неврология, Александровска ендокринология и СофияМед Гастроентерология, като успоредно имам десетки изследвания от уролози, невролози, андролози, венеролози и какви ли не шарлатани. Разбира се има и свестни лекари, но уви те не са успяли да ми помогнат досега. Кинезотерапия, боуенмасажи, балнеология, иглотерапия, хомеопатия, алтернативни диети и фокуси... Болката започна като ужасна тъпа болка под корема след прекарана венерическа болест(Ureaplazma) и изпити три антибиотика - Vibramicin, Flagyl и накрая според антибиограмата Azitromicin. Точно тогава се появи и диария и ужасната болка, а това се случи и в Португалия. Вече с течение на времето имам типично импулсно мравучкане в скротума и паренето се разпространи през ингвиналните канали та чак вече до пръстите на краката. Когато седя на стол в офиса болката се засилваше. Когато лежа болката утихва, но не изчезва. В началото мислих, че е венерическо - досега имам 5-6 изследвания в различни лаборатории, които са отрицателни, а и венерическите симптоми изчезнаха като парене в уретрата и секрет... Уролозите не намират нищо освен отпечатъци от стар хроничен простатит, но като диагноза казват - да се консултира с невролог. Неврологично съм пил тонове схеми от хапчета. Изпил съм витамин B и Милгама в тонове. Физиотерапия, Павел Баня и Физиотерапия, Неврология във ВМА, величия в неврологията - не... факт е, че аулин, паратрамол и др обезболяващи не ми помагат само Лирика. Неврохирурзи - имам 2 ЯМР на лумбални и тези над тях прешлени и едно на таз. Освен малка дискова херния, протрузии и Шморлови телца - Неврохирурзите 3-4 са 100%, че не съм за тях. Гастроентерология - Колоноскопия в СофияМед тук хората са написали, че е открит спастичен колит или синдром на раздразненото дебело черво, но ми нямало нищо? Допълнително имам Стеатоза на черен дроб, но това пак не е за моите симптоми. Освен това в епикризата бяха писали че имам полип на дебело черво, който се полипектомира, което било "правописна грешка". Но това си остава най-добрата следа до момента. Ендокринология - Александровска - освен, че съм с наднормено тегло и имам лека инсулинова резистентност - нищо. Последно писах на болници в Турция като те се насочват към уринарната система и Хроничен простатит, но аз нямам парене в уретрата или трудно уриниране и типичните симптоми, отделно препоръчан от форума добър уролог - др Мирчов отхвърля това становище. В моята глава, а и доктор Мирчов казва, че е хубаво да се отиде пак на гастроентеролог? Не искам да казвам, че отдавна забравих какво е отчаяние. Болката е най-добрия мотиватор и учител. Вече 6 месеца съм безработен и просто се моля и боря до колкото мога да видя един ден без болка. Благодаря предварително! Поздрави, Иван Който иска може да пише и по email - ivan.tsveov@abv.bg или във fb - Ivan Cveov

Напиши отговор