Зов за помощ! | Подутини във вътршната част на езика... Помощ!!!

Напиши отговор
  • RE: Подутини във вътршната част на езика... Помощ!!!
    от хена | 17.03.2021 13:16

Благодаря!
    от д-р Димитров | 16.03.2021 23:34

Не ми прилича на нещо притеснително. За да разсеете съмненията си, може да посетите УНГ.
    от хена | 13.03.2021 10:31

Здравейте, от около месец имам това образувание на езика. Не е придеужено с болка, ами само дискомфорт и един доста особен горчив сякаш вкус в устата. На 21г съм, не съм особено активен пушач и не консумирам никакъв алкохол. Link Благодаря Ви!
    от д-р Станислав Димитров | 12.03.2021 22:42

Здравейте. Може просто да сте забелязали вашите жлебовидни папили, които са най-големите папили на езика на човек и всеки ги има. Ако имате някакви оплаквания, е добре да посетите УНГ.
    от Mariya Koleva | 11.03.2021 00:24

Здравейте Имам същите образувания ,бих желала да зная успяхте ли да ги излекувате ! Зъболекаря ми няма представа от какво са и чакам час си за лекар.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.04.2020 09:59

Моля, пишете на кирилица!!
    от Rozita | 15.04.2020 22:32

Zdraveite.I az imam.sachtiq problem .Ochte nesam bila na lekar .Na vas kakvo vi kazaxa
    от Симона В. | 05.05.2019 00:49

Моля ви след толкова години как се излекувахте?В момента се намирам във същото положение ....
  • Re: Подутини във вътршната част на езика... Помощ!!!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.08.2013 17:57

Доколкото разбирам сте направили необходимите изследвания.
    от sun | 09.08.2013 12:54

Езикът ми преди 5 месеца си изглеждаше съвсем нормално, а сега е в това състояние според мен има някаква причина, за да изглежда така. Но никой лекар не може да ми каже от какво се е получило и как да се оправи...,когато питам те нямат отговор .. и се притеснявам защотото отначало това нещо беше много малко, а се разпръсква. Четох ,че може да е от липса на витамини Б , дали може да е от това ? Ако може да ми дадете съвет евентуално какви изследвания бих могла да си направя? Благодавя предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.08.2013 18:51

УНГ е подходящия лекар, но аз също не виждам нещо драматично на тези снимски.
    от sun | 02.08.2013 23:52

След ходене при безброй лекари езикът ми се влошава в момента изглежда по този начин Link , трудно преглъщам , сливиците ми са уголемени, а УНГ и стоматолога ми казват,че няма за какво да се притеснявам. Според вас това нормално ли е и какво е изобщо... Правих отново гърлен секрет излезе чист...а езикът не минава.. Моля ви дайте ми съвет какъв лекар да търся???
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.06.2013 18:35

Освен бял налеп по езика не виждам нещо друго ... Подозирам че е в резултат на това, което е открито на секрета.
    от sun | 01.06.2013 21:04

Извинявам се...Мисля, че сега трябва да стане. Link Link
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.06.2013 18:36

иска парола това
    от sun | 31.05.2013 11:17

Link Link Не се вижда много добре, защото е в по задната част...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.05.2013 08:54

По-добре да прикачите ваша снимка...
  • Подутини във вътршната част на езика... Помощ!!!
    от sun | 30.05.2013 18:29

На 22г. съм вече 3 месец ходя по лекари и няма ефект. Проблема ми е следния :преди 3 м ми вадиха мъдрец, някъде 15 дни след това чуствах дискомфорт и мислих че ме боли гурлото, когато погледнах че има едно бледожилто между топченце или мехурче... Отидох на УНГ каза ми,че това е папил и е станало от ваденето на зъба.Изписа си разтвор на Тантум верде да се жабуря.. не мина после декарин да не е гъбички.. Правих си кръвни изследвания бяха добре. Отидох на друг УНГ каза че е от сливиците лекувах и тях,нестана после каза алергия пих хапчета и за алергия.. На третия УНГ каза, че не съм за него ми за лицево -челюстен херург той ми каза фарингит изписа ми оспамокс..И от това немина. Взеха ми и гурлен секрет откриха С ауреус 10'5 , отидох пак при УНГ той ми каза, няма да ми изпише антибиотик за това и ми изписа риванол и кислородна вода да си правя гаргара..Не мина...И сега личната ми изписа Кандизол и нексум -някакво прахче да не би да е било от гастрит.Нямам оплаквания от гастрит. А това нещо не само не ми минава а се появиха и други такива образования + острани на езика червени линийки по дължината.Същевременно имам някаква странна болка навътре в езика... Незнам как да кача снимка затова ще пусна линк на подобна снимка като моя проблем Link само че аз тези бели неща ги нямам . Ако някой има подобен проблем моля ви пишете, защото вече незнам какво да права и при кой да отида...

Напиши отговор