Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията | Дискова херния, която ме направи затворник

Напиши отговор
  • RE: Дискова херния, която ме направи затворник
    от Milieva | 05.08.2022 17:48

Здравейте, напълно съм съгласна с изказаното мнение за "Гръбначен център". Аз съм с две протрузии на ломбални прешлени. Преди 7 години ми направиха процедура с озон, като след това се оказа, че са я направили на грешното място. Изписаха ме в изключително влошено състояние и 3 месеца бях в болнични. Лекарите са любезни докато те агитират да ти на правят процедурата. След това не обръщат внимание, болните вървят на конвейер. Всичко е сведено до пари и източване на здравната каса. Оттогава започнаха мъките ми и продължават до този момент. Непрекъснато съм на нестероидни противовъзпалителни, тъй като се получи хронично възпаление на седалищния нерв. Безкрайно много съжалявам, че се доверих на лекарите от " Гръбначен център".
    от asenzeto | 22.10.2021 08:27

Здравейте ,аз също имам дискова херния фаза Л5-С1 голяма 2 см медиана и пара медиана придружена с остеофити (Шипове ) по гръбнака , и мен ме бяха изпратили за операция но отказах от много обикаляне накрая от един месец ходя на лекар по спортна медицина иглотерапевт и също прилага вакуум терапия , и от 3.4 пъти при него се чувствам много по добре обаче ми препоръча да си закупя инверсна лежанка , и така всеки ден се разтягам по 5 Мин , днеска даже си закупих и конопен колан за болка ,искам да го изпробвам , А другото което е че пия зелено уста мида добавки за съединителната тъкан ставния хрущял , тъй като не е възможно да се навеждаш нормално започнаха да ме болят колената но след месец болките в колената отминаха , Важно е да свалите кг пълноценно хранене , леки движения гимнастика вкъщи и леко болките отминават , пазете и не се подлагайте на операционни интервенции ! Успех ви пожелавам ! Ако има други неща питайте , ако мога ще помагам
    от Тони М | 20.08.2020 13:48

Здравейте, Ето линкове с информация и решенията: Link Link Спинална декомпресия? Лечението се осъществява , като позволява декомпресиране на междупрешленното пространство чрез контролирано разсейване. Ако страдате от дискова херния, а лекарствата не помагат можете да се консултирате с д-р Бахлова 058/600-854, вътр 118 /ДКЦ-ІІ-гр. Добрич/ преди да се подложите на спинална декомпресионна терапия с компютърна система SpineMED®. Успех на всички, които се доверят!!
    от Борис | 18.08.2020 15:12

Здравейте. Относно поста на Елена и тинктурата Ставиксин. И аз като Вас започнах Ставиксин профилактично за лумбална дискова херния. Нямах болки но имам изтръпване в ходилото. Вече 4 месец нищо не се случва. Ходилото си е изтръпнало, даже започна да ме наболява гръбнака и шийните прешлени. Как на някои хора още от 15 ден започнало да отшумява? ???? При други 4 месеца, 7 месеца????. И 200 месеца да го вземам си мисля че ще едно и също, добре че за сега хернията е в ремисия. Ще продължа още 4 месеца да видя какво ще се получи нали надеждата последна умирала????и пак ще пиша. Успех на всички и дни без болка пожелавам
    от elena | 23.01.2019 16:36

Здравейте , казвам се Даниела Васева . Преди 3 години преживях голям кошмар , когато след два месеца ходене по кабинетите ми откриха медианна дискова херния L4-L5 L5-S1 и то с големи размери. Бях се отчаяла напълно. Имах жестоки болки и не можех изобщо да се движа. Близо 6 месеца лежах по болници, на инжекции и болкоуспокояващи и НИЩО не помогна. Побърквах се от болките в кръста и изтръпналия ми ляв крак.Склоних за операция при един професор. Майка ми много се притисни от безпомощното състояние , в което бях изпаднала и реши да се среща с лекари. Един професор като видял снимката казал, че категорично съм за операция и то спешно. Както и да е – щом няма друг начин… Тогава случайно една позната , която ми препоръча преди да се оперирам да пробвам билковата тинктура Ставиксин.Тези капки ме спасиха от инвалидизация и операция. Пих ги 8 месеца и се чувствам перфектно. Работоспособна съм, даже започнах да ходя на фитнес . Тинктура Ставиксин я пия в годината по 3 пъти профилактично.
    от elena | 04.12.2018 23:15

През 2014 след цялостно почистване на къщата реших да си почина малко и като легнах на кревата , не можех да стана от болка в кръста. Едвам отидох до поликлиниката и невроложката ми изписа инжекции. След направен ямр се оказа двойна дискова херния. Започмнаха ходене по мъките- инжекции, кинезотерапевти, пиявици, чакръкчии, озонотерапии, лазари и накрая отново жестоки болки и схващане. Една година загуба на време и на много пари. Пак лекарства и пак инжекции. До като не разбрах за билковата тинктура Ставиксин в интернет. След толкова грешни опити , аз започнах лечение с тинктурата. Точно след 1 месец аз вече нямах болки и крака спря да ми се схваща. След 4 месеца пиене , аз вече бях напълно добре. Хора , моля ви тези ,които наистина искате да сте здрави пробвайте първо Савиксин. Той действа ,без да има странични ефекти и най- вече помага , нооо трябва пиене.
  • Re: Дискова херния, която ме направи затворник
    от bluntt | 21.04.2015 20:48

Здравейте, кое е светилото при което сте ходили, моля споделете, ако не искате да правите реклама може и на лично съобщение. Поздрави
    от Ilia Ivanov | 19.02.2015 10:00

Да, това е въпросната "клиника".
    от Доц. д-р Цончев, дм | 19.02.2015 07:54

За това ли става въпрос? Link
    от Ilia Ivanov | 18.02.2015 23:42

Забравих да допълня. Сега работим със светило в областта на рехабилитацията и неврологията и подобрението е факт. Въпросното светило ни каза, че операцията е била ненужна, защото имало абсолютни признаци, които показвали дали пациентът се нуждае от хирургична намеса.
    от Ilia Ivanov | 18.02.2015 23:38

И така, майка ми, която по-горе е писала за проблема си, беше оперирана преди 2 седмици в клиниката на ужасите, цинично наречена "Гръбначен център". Бяхме избрали иновационния метод с фибровлакно, но вместо това и тя като всички останали получи озонотерапия, просто защото лекарят, дори ме е гнус да му пиша името, просто не и отдели и минута, за да си припомни точно каква операция сме обсъдили. Разбира се, тази "клиника" я чака здрав съдебен процес и се надявам да я затворят. Апелирам до всички тук, които възнамеряват да се обърнат към услугите на гръбначния център-търсете други възможности, защото там не помагат. Създават добро първо впечатление, много са внимателни и дори ви настаняват в "показна" стая, която изглежда отлично. Веднъж приети, отношението изчезва, с вас никой не контактува и не ви казва какво точно ще ви/са ви направили. Докторът е прекалено зает да прави озонотерапии, които не се поемат от здравната каса, но той ги маскира като други процедури, за да си вземе парите от бедната ни държава. Разбира се, местята ви и в стандартната им мърлява и пренаселена стая, но понеже вече сте вътре, това няма значение. В заключение, в Гръбначен център извършиха грешна интервенция на майка ми, въпреки категорично избрана друга при разговора с т.н. доктор. Караха й се, ругаха я, не й обърнаха грам внимание, както и на другите 3 жени, с които се запозна по време на престоя си. Изписаха я толкова зле, колкото беше и преди операцията, както и другите жени там. По мое мнение случаят Гръбначен център е криминален. Тотално неефективни методи, потресаваща липса на отношение към пациентите и нагло източване на здравната каса. Авторите на този проект са не просто за отнемане на лекарските права, те са за затвора.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 04.02.2015 16:01

По отношение на оперативния метод не мога да дам заключение - не съм специалист по въпроса, а и това зависи от конкретните възможности на избрания от вас лекар. Инак дали се налага операция или не - ако се задълбочи болевия синдром или се появи отпадна неврологична симптоматика или нарушение в сенивността, моториката, и др. подобни това по-скоро навежда на мисълта за операция...
    от Lilla Johnson | 01.02.2015 20:21

Докторе,благодаря Ви за отговора! Разбрах деликатния Ви съвет. Искам да направя следното уточнение-от 16 дни не пия болкоуспокояващи,защото не ме боли постоянно.Но при ходене -болки,изтръпване,ходилото си го усещам като копито.Всъщност почти не мога да ходя поради болката.Въпреки че имам час и прегледи за манипулацията,аз се страхувам от намеса в гръбначния стълб.Няма ли шанс да ме подмине скалпела? И моля за компетентното Ви мнение,избраната за мен терапия е миниинвазивна операция-премахване на част от хрущяла с иновационен конец с 80 процента успеваемост.Имам и опция озонотерапия,също класическа операция.Все още мога да избирам,но кое? Моля за деликатната Ви насока,знам,че крайното решение е мое. Благодаря предварително,като се казва :)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.02.2015 20:04

Взимате обезболяващи и чакате лекаря ви да се оправи...
  • Дискова херния, която ме направи затворник
    от Lilla Johnson | 01.02.2015 18:43

Здравейте! Много моля за помощ и съвет,ако някой е минал през този ад,в който аз се намирам в момента. Всичко започна на 1-ви декември,когато седейки си вечерта,почнаха остри промушвания в областта на таза.Не обърнах внимание,но когато се засилиха, отидох на лекар.Невроложката ми изписа инжекции мовалис и милгама.Направих 9 плюс две дипрофос с временно облекчение.Междувременно болката слезе в десния крак със страшни крампи и спазми.Вече можех само да лежа. Между Коледа и Нова година болката толкова ескалира,че постъпих 4 дни в болница на системи манитол.Направиха ми скенер-две протрузии и НЕ ми препоръчаха операция.Болката леко затихна,но след няколко дни отново ме връхлетя. Вече разбрах,че инжекциите не ми помагат и се оставих на времето и болкоуспокоителните-лирика и паратрамал.Един ден ми стана толкова лошо,че близките ми ме закараха на изследвания на сърцето,но не,здраво беше.От болката ми прилошало.Биха ми още един дипрофос,който много ме облекчи.Изчезнаха постоянните болки,можех да спя и да се храня. Но само в легнало положение.Стана ли да походя,болки в крака,крампи,слабост.Левият ми крак също почна да ме наболява и то доста осезаемо. Тогава последва ЯМР -L4-L5-симетрична дискова протрузия,в-5-S-1 малка екстериозирана парамедианна дяснодискова херния. Консултация с неврохирург-препоръча ми класическа операция,дисколиза,ознотерапия или премахване на част от хрущяла по нова технология.Последното ми и препоръча най-вече като най-успешно. Днес да съм оперирана,но лекарят,на когото се надявам като на Господ,го хвана грип. Моля за съвет,КАКВО ДА ПРЕДПРИЕМА???Затворник съм в собственото си тяло и почти не мога да се движа от болки./Нервната проводимост е запазена/ВСЕКИ СЪВЕТ ЗА МЕН ЩЕ ЕБЕЗЦЕНЕН!!!

Напиши отговор