Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията | Тръпнене и скованост в краката при ходене

Напиши отговор
  • RE: Тръпнене и скованост в краката при ходене
    от Пламен Полименов | 06.12.2018 21:57

Здравейте, Аз имам същия проблем, вие успяхте ли са се излекуват?
  • Re: Тръпнене и скованост в краката при ходене
    от Лидия Лилова | 21.03.2014 11:21

Много Ви благодаря,желая Ви лек ден.
    от д-р Цончев | 21.03.2014 09:27

Това значи че структурата на нерва е увредена и провежда по-бавно, което се отразява на моториката и на сетивността.
    от Лидия Лилова | 19.03.2014 07:55

Както Ви бях писала ЕМГ е направено и то показа признаци за забавено провеждане по коренчетата Л5С1 двустранно предимно в ляво,интактни перифернонервни стволове.Какво значи това?Правено е преди 1 год.
    от д-р Цончев | 18.03.2014 19:11

За болките в кръста е добре да се направи ЯМР на лумбални прешлени за да се види за евентуални хернии. За невропатията е добре да се направи ЕМГ за да се види има или няма проблем.
    от Лидия Лилова | 18.03.2014 10:36

ЯМР не е правен и нямам поставена диагноза.Тръпненето и сковаността изчезнаха,но започнаха пак болките в кръста,предимно от дясно и лека болка в дясното коляно при ходене.Забелязах ,че тръпненето и сковаността ги получавам когато обуя по- тесни дънки и ботуши.Възможно ли е или е просто съвпадение.А за да се диагностицира периферна невропатия ,какви изследвания са необходими?
    от д-р Цончев | 18.03.2014 10:23

ЯМР правено ли е? Невролозите не са ли поставили някаква диагноза? Така както го описвате не прилича на МС а по скоро на периферна невропатия.
    от Лидия Лилова | 17.03.2014 08:46

Искам да разбера тези симптоми в краката на увреждането на нерва ли се дължат?Има ли вероятност това да са симптоми на МС ? И в крайна сметка ,каква ми е диагнозата?
    от д-р Цончев | 15.03.2014 19:58

Разбирам притесненията ви, но какъв е въпросът, с какво можем да помогнем, ако можем...
    от Лидия Лилова | 12.03.2014 15:40

Забравих да Ви кажа,че преди имах болка в десния крак и изтръпване,както и болка в кръста.Сега болката в кръста почти не я усещам,само ако наклоня тялото назад.Цял ден съм на бюро,ако това има значение.Приеманите във времето лекарства са : нивалин,магнезий,невролипон,мидокалм,габаневрал,тиогамма,както и инжекции дексаметазон.Както и физиотерапия :йонофореза с нивалин,ВЧТ и НЧТ.Понякога усещам и трептене на различни мускулчета в тялото,но за секунди просто.Но най-много в момента ме притеснява тръпненето и сковаността в краката при ходене.
  • Тръпнене и скованост в краката при ходене
    от Лидия Лилова | 12.03.2014 14:58

Здравейте,при направено ЕМГ се установи демиелинизация по коренчета Л5С1 двустранно,предимно в ляво.Ренгенът показа остеофити по предните ръбове на телата на л3,л4 и л5.Шморлово телце в предната част на горната дискална повърхност на Л4. Провеждано е лечение многократно,както и физиотерапия.Симптомите отшумяват временно.Сега най-много ме притеснява странното усещане в краката ,само при движение: тръпнене,лека скованост,иглички.Много е странно ,не мога точно да го обясня.Проявява се при движение и то от коленете надолу.Помогнете ми.

Напиши отговор