Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията | ИНТЕРВЕРТЕБРАЛНИ ДИСКОВЕ

Напиши отговор
  • Re: ИНТЕРВЕРТЕБРАЛНИ ДИСКОВЕ
    от Georgiev | 26.09.2011 07:34

ЗДРАВЕЙТЕ!МИНА ДОСТА ВРЕМЕ ОТ ПОСЛЕДНОТО МИ ПИСМО ВЪВ ФОРУМА,НО СЕ НАДЯВАМ СЕГА ВЕЧЕ ДА МОЖЕ НЯКОЙ ДА МИ ДАДЕ НАСОКА ЗА УСПЕШНО ВЪЗТАНОВЯВАНЕ.СЪПРУГА МИ ГО ОПЕРИРАХА В "ТОКУДА"ПРЕДИ 4 ДНИ.ИМАШЕ ДИСКОВА ХЕРНИЯ НА С6-С7,ПРЕДИШНАТА ОПЕРАЦИЯ НЕ Е БИЛА НАПРАВЕНА КАТО ХОРАТА-КЕЙДЖА Е БИЛ СЛОЖЕН ТАКА,ЧЕ ПРИТИСКАЛ ГРЪБНАЧНИЯ МОЗЪК И НЕРВИ,СЛОЖИХА МУ 2 КЕЙДЖА,НА С5-С6,И С6-С7.ОСВЕН ТОВА Е ИМАЛ МНОГО ШИПОВЕ,МАХНАЛИ СА КАКВОТО СА МОГЛИ-ТОВА СА ДУМИТЕ НА ЛЕКАРЯ.ЗА СЕГА НЯМА БОЛКИ,ОСВЕН ЧЕ Е ОТПАДНАЛ И НЯМА СИЛА,НО ТОВА СЕ НАДЯВАМ ДА ОТШУМИ.НЕ МУ КАЗАХА ДА НОСИ ЯКА,ПОНЕ ДО ТОЗИ МОМЕНТ.ОПЕРАЦИЯТА Е НАПРАВЕНА ОТ Д-Р КОНДОВ-ЗАВЕЖДАЩ НЕВРОЛОГИЧНОТО ОТДЕЛЕНИЕ И ДОЦ.ГЕРГЕЛЧЕВ.НАДЯВАМ СЕ ТОЗИ ПЪТ ДА СМЕ УЦЕЛИЛИ ЛЕКАРИТЕ!!!ВЪПРОСА МИ Е,КОГАТО СЕ ПРИБЕРЕ СЪПРУГА МИ ВКЪЩИ,КАКВИ УПРАЖНЕНИЯ Е ЖЕЛАТЕЛНО ДА ПРАВИ,КАКЪВ ТРЯБВА ДА Е РЕЖИМА МУ?С ДВЕ ДУМИ-КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ,ЗА ДА НЕ СЕ ВЛОШАВАТ НЕЩАТА?БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!
    от babs | 18.05.2011 23:04

Здравейте, Запознах се с тирадата Ви. Ако желаете пишете на wylev.lek@mail.bg. Възможно е и да се познаваме.
    от д-р Цончев | 18.05.2011 17:20

Добре.
    от Georgiev | 12.05.2011 16:12

Здравейте доктор Цончев!Бяхме при доц.Габровски.Поиска да му занесеме 2 снимки на шийните прешлени-най обикновенни ренгенови.Едната в изправено положение,другата-с наведена глава.Каза да направим и ново ЕМГ.След 24 май да занесем тези неща и тогава ще каже,какво може да се направи!ИЗВИНЕТЕ МЕ ЗА РЕЗКИЯ МИ ТОН В ПРЕДИШНИТЕ ПИСМА,НО ВЕЧЕ И АЗ НЕ ИЗДЪРЖАМ НА ТОВА НАПРЕЖЕНИЕ!!!ЩЕ ПИША ОТНОВО,СЛЕД 25 МАЙ!!!!
    от д-р Цончев | 11.05.2011 21:24

Няма как да кажа, дори и да ви пратя някъде, дали ще приемат човека или няма да го приемат.
    от Georgiev | 11.05.2011 17:30

АЗ СЕ НАДЯВАХ,ВИЕ ДА НИ НАСОЧИТЕ КЪМ НЯКОЯ БОЛНИЦА,КОЯТО НЕ СЕ СТРАХУВА ДА ПРИЕМЕ СЪПРУГА МИ И ДА ПОЛОЖИ МАЛКО УСИЛИЯ ДА НАПРАВИ НУЖНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ!!!! А, ЧЕ СЛЕД ПРЕГЛЕДА ПРИ ДОЦ.ГАБРОВСКИ,ЩЕ ПИША КАКВО Е СТАНАЛО-ЗА ТОВА НЯМА СЪМНЕНИЕ!!!
    от д-р Цончев | 11.05.2011 13:27

Да, пишете.
    от Georgiev | 10.05.2011 15:46

ДОКТОР ЦОНЧЕВ,МОЙТЕ УВАЖЕНИЯ КЪМ ДОЦ.ЦАНКОВА,НО НЕ МИСЛЯ,ЧЕ НЯКОЙ ЩЕ Е СЪГЛАСЕН ДА СТОЙ БЕЗ ДИАГНОЗА 6 ГОДИНИ!!!ОСВЕН ТОВА ДА ГО БОЛИ ГЪРБА И ШИЯТА,ДА НЯМА СИЛИ,ДА ПОЛУЧАВА ЗАМАЙВАНЕ ВСЕКИДНЕВНО!!!СЪПРУГА МИ Е БИВШ ФУТБОЛИСТ И МОЖЕ БИ САМО ТОВА МУ ДАВА СИЛА И ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ЛЕГНАЛ НА ЛЕГЛО!!!СТИГНАЛ Е ДО ПОЛОЖЕНИЕ,ЧЕ КОГАТО Е МАЛКО ПО-ДОБРЕ И ОТИДЕ НА РАБОТА,СЛЕД МАКСИМУМ 3-4 ЧАСА ГО ЗАБОЛЯВА ШИЯТА И ЗАПОЧВА ДА ГО СТЯГА ГЛАВАТА!!!ПОСЛЕДНАТА НИ НАДЕЖДА ЗА РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА НИ Е ДОЦЕНТ ГАБРОВСКИ!!!В ЧЕТВЪРТЪК СЛЕДОБЯД ЩЕ ВИ ПИША КАКВО Е СТАНАЛО!!!
    от Georgiev | 10.05.2011 13:27

С цялото ми уважение докторе,но сме ходили и при много по "голями"имена от нея и никой не обръща нужното внимание.Има два варианта:ИЛИ НЕ РАЗБИРАТ,ИЛИ НЕ ИСКАТ ДА СЕ ЗАНИМАВАТ С ПРОБЛЕМА.ИМАТЕ ЛИ НЯКАКВО ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА СЪПРУГА МИ,ИЛИ ДА ГО МИСЛИМЕ НИЕ ПО-НАТАТЪК,КАКВО ДА ПРАВИМ?
    от д-р Цончев | 10.05.2011 12:45

Доц. Цанкова е добър специалист и аз лично се доверявам на нейните решения.
    от Georgiev | 09.05.2011 20:06

При доцент Цанкова!Това ми е второ посещение.И тя каза,че нямам проблем,освен с нервната система.Изписаните от нея лекарства са:флунаризин-5мг.милгамма-н,мидокаин-150мг.Отидахме с уговорка за хоспитализация.Според мен,тя не прие случая насериозно.Явно трябва да закарат съпруга ми с линеика за да му се обърне мужното внимание!От тази лекарства той започна да вдига кръвно.
    от д-р Цончев | 09.05.2011 15:31

В ИСУЛ при кой сте ходили?
    от Georgiev | 09.05.2011 13:20

Здравейте,доктор Цончев!От 2006г. до сега сме ходили:"Токуда",ВМА,"Иван Рилски","Исул","Александровска б-ца"/там лежа 8 дни,но беше на хотел-нищо не му правиха/,'' Св.Наум",'Пирогов'',и незнам още къде!!!!Само в Правителствена б-ца не сме ходили!Били сме при:невролози,неврохирурзи,психиатри,отоневролози,НО НИТО ЕДИН НЕ ВЗЕ ПРАВИЛНОТО РЕШЕНИЕ!!НИКОЙ НЕ КАЗА ДА ОСТАНЕ ЗА ИЗСЛЕДВАНИЯ В Б-ЦАТА!!!ВСИЧКИ снимки до момента,съпруга ми сам е пожелал да му се направят.Започна от леки болки в малкия мозък,шията и високо горе на гърба.Отиде при личния лекар и той му направи обикновенна ренгенова снимка на шията.Със снимката отиде при невролог.Той установи,че ми няма нищо.3-месеца ходих при него,да ми изписва лекарства за нерви-всичко било от тях.Аз постоянно им повтарях,че имам падане на глава и шия,и не са проблемите от нерви.Видях,че няма да ми помогне по този начин,защото не разбира и не чува какво казвам,Отидах при мой познат ортопед.Той видя снимката и каза ,че не му ''харесват''5 прешлен.Каза още,че ако има проблем там,не е добре.Там минавала една от вертебралните артерий,който снабдяват мозъка с кръв.Тогава съпруга ми вече беше наясно,че нещата са много по сериозни отколкото ги представят лекарите.Сам пожела и си направи скенер на шията в ''Св.Анна''.Снимката показа"стара фрактура на С5",но и това не впечатли невролозите.Продължи пак сам,без лекарска намеса.След 1 година,ходене къде ли не,даже и на психиатър,който ми изписа ривотрил 0,5мг.Само то ми облекчи болките донякъде.Направихме ЯМР.,така бяхме чули,че е по добра снимка.От тази снимка излезе,че има мелиална дискова херния на С5-С6 на шията.Занесахме снимките на неврохирург.Казаха,че е нужна операция.Не е била голяма,но не е и малка.Тогава съпруга ми беше на 42г,а сега е на 48г.Оперира се с мисълта,че вече няма да има проблеми!След операцията положението си остана същото.Отново продължи да се прави на лекар.Направи нов ЯМР,високо горе на гърба./Аз Ви го написах дословно/Един от докторите,който направи ЯМР,каза че е възможно интервертебралните дискове при натоварване се раздуват и дразнят нервните окончания.Започнахме да се "ровим" в интернет,да видим какво е това и има ли лечение.Намерихме снимки на гръбначния стълб и на интервертебрален диск.Беше показано как диска можа да притиска нерва.В края на тирадата ми искам да кажа ,че болката в шията и главата не е отминала.Дори със всеки месец се увеличава по малко,но сигурно.Вашето предложение за хоспитализация е най-правилното решение,да се видят кръвоносните съдове,нервна система,дисковете за който говориме/интерверебралните/,и снимка на главата.Това е историята ни!!!НАДЯВАМ СЕ ДА МОЖЕТЕ ДА НИ ПОМОГНЕТЕ!!ПОЗДРАВИ!!! ЗА 3 ДНИ ХОСПИТАЛИЗАЦИЯ,2-3 ПРАВИЛНИ СНИМКИ,ТА ДОРИ И С КОНТРАСТ,ДОСЕГА ЩЯХМЕ ДА НАМЕРИМ ПРАВИЛНАТА ДИАГНОЗА И СЪОТВЕТНОТО ЛИЧЕНИЕ!!!!ДО ТЕЗИ ИЗВОДИ СТИГНА СЪПРУГА МИ САМ,НО МУ ОТНЕ 6 ГОДИНИ!!!БЛАГОДАРЯ ЗА ПРОЯВЕНОТО ВИ РАЗБИРАНЕ И СЪДЕЙСТВИЕ!!!
    от д-р Цончев | 07.05.2011 21:13

Къде са го гледали човека до сега.
    от Georgiev | 06.05.2011 19:32

ЗДРАВЕЙТЕ,ДОКТОР ЦОНЧЕВ!МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА!НЕ ИСКАМ ДА ВИ ОБИДЯ,НО МИ КАЖЕТЕ КАК МОЖЕ ДА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРА ЗДРАВНО ОСИГУРЕНО ЛИЦЕ/СЪПРУГА МИ В СЛУЧАЯ/,КАТО МАХНЕМЕ ФИНАНСОВАТА СТРАНА-КАК СТАВА?ПИТАМ,ЗАЩОТО ДО МОМЕНТА НИКОЙ НЕ ИСКА ДА ГО НАПРАВИ!!!НО АКО ИМАМЕ ФИНАНСОВА ВЪЗМОЖНОСТ,ДА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРА СЪПРУГА МИ,ТОГАВА НЯМА ПРОБЛЕМИ НИКЪДЕ!!!ДО МОМЕНТА НИКОЙ И НИКЪДЕ НЕ Е ИСКАЛ ПАРИ,НО СЕ ПОДРАЗБИРА ОТ РАЗГОВОРИТЕ,ЧЕ АКО ИСКА ДА ОСТАНЕ В БОЛНИЦА ЗА ИЗСЛЕДВАНИЯ,МОЖЕ ДА Е САМО ПЛАТЕНИЯ ВАРИАНТ
    от д-р Цончев | 05.05.2011 11:38

Oтговор: ПОЧТИ ПОСТОЯННИ БОЛКИ ВИСОКО НА ГЪРБА И ШИЯТА,И ПОЛУЧАВА СТЯГАНЕ НА ГЛАВАТА С ИЗРАЗЕНА БОЛКА НА ТИЛА.
    Само този скенер нее достатъчен за да сенаправят изводи за произхода на тази болка. Добре е човекът да се хоспитализира в неврологично отделение, да се види неврологичен статус, да се направи доплер на вертебрални съдове и съдове на главата, да се направи ЕМГ и др.
    от diplodon | 03.05.2011 18:02

Д-р Габровски не посещава форума от Ноември миналата година, така че няма как да ви отговори. Ако някой лекар се съмнява че има дискова херния на шийни прешлени, защо тогава е правен ЯМР на гръдните прешлени!?
  • ИНТЕРВЕРТЕБРАЛНИ ДИСКОВЕ
    от Georgiev | 02.05.2011 17:56

ЗДРАВЕЙТЕ,Д-Р ГАБРОВСКИ!ИМАМ ГОЛЯМА МОЛБА КЪМ ВАС:МОГА ЛИ ДА ПОМОЛЯ ЗА СЪВЕТ,ТЪЙ КАТО ВЕЧЕ 6/ШЕСТА/ГОДИНА НИКОЙ НЕЗНАЕ,НЕ МОЖЕ,НЕ ИСКА ДА ПОМОГНЕ НА СЪПРУГА МИ!!!ТОВА Е БЕЗ ПРЕУВЕЛИЧЕНИЕ!!!!ДОСЛОВНО ЩЕ ВИ НАПИША РАЗЧИТАНЕТО НА МРТ НА ТОРАКАЛЕН ОТДЕЛ НА ГРЪБНАЧЕН СТЪЛБ. ДАННИ ЗА ПРОМЕНИ ОТ ДЕГЕНЕРАТИВНО ЕСТЕСТВО,АНГАЖИРАЩИ ИНТЕРБЕРТЕБРАЛНИТЕ ДИСКОВЕ НА ВСИЧКИ ПРЕДСТАВЕНИ С БЕЛЕЗИ ЗА ДЕХИДРАТАЦИЯ И СТЕСНЕНИЕ НА СЪЩИТЕ.НЕ СЕ УСТАНОВЯВАТ ДАННИ ЗА ДИСКОВ ПРОЛАПС.ОБТЕКАЕМИ ЗАДНО И ПРЕДНО АРАХНОИДНО ПРОСТРАНСТВА.УМЕРЕНО ИЗРАЗЕНИ АРТРОЗНИ ПРОМЕНИ АНГАЖИРАЩИ ИНТЕРВЕРТЕБРАЛНИТЕ СТАВИ.ДОПЪЛНИТЕЛНА НАХОДКА-ХИПЕРИНТЕНСНА ЗОНА С РАЗМЕРИ 25Х11см.В ДЯСНОПАРАВЕРТЕБРАЛНО В БЛИЗОСТ ДО ЪГАТА НА ТН1 ОТГОВАРЯЩА ПО МОРФОЛОГИЯ НА ЛИПОМ. ТОВА Е ПОСЛЕДНОТО ИЗСЛЕДВАНЕ,КОЕТО СМЕ ПРАВИЛИ.ЕДИН ОТ ЛЕКАРИТЕ ПРЕДПОЛОЖИ,ЧЕ МОЖЕ БИ НЯКОИ ОТ ДИСКОВЕТЕ ПРИ ШИЯТА СЕ Е РАЗДУЛ И ПРИТИСКА НЕРВИ.СЪПРУГА МИ ИМА ПОЧТИ ПОСТОЯННИ БОЛКИ ВИСОКО НА ГЪРБА И ШИЯТА,И ПОЛУЧАВА СТЯГАНЕ НА ГЛАВАТА С ИЗРАЗЕНА БОЛКА НА ТИЛА.ОПИТВАЛИ СМЕ КАКВО ЛИ НЕ-ЕФЕКТ НЯМА!ВИЕ КАК МИСЛИТЕ,ДАЛИ ИМА ЛЕК ЗА НЕГО?НА 48Г.Е И С МЪКА ХОДИ ЗА 4-5 ЧАСА НА РАБОТА.ВРЪЩА СЕ КАТО ПРЕБИТО КУЧЕ!!!БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

Напиши отговор