Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията | След операция на дискова херния!

Напиши отговор
  • RE: След операция на дискова херния!
    от д-р Цончев | 17.10.2018 18:20

Трябва да се обърнете към оператора, той най-добре ще ви каже каква е причината.
    от Росица Славчева | 17.10.2018 17:41

Здравейте,имам направена операция на 18 юни 2018г. на дискова херния на ниво L 4/ L 5 като симптомите ми бяха болки в левия крак/бедрото/ и коляното , в интимната сгъвка . Към момента вече 3 месеца нямам подобрение.Куцам с левия крак,болките не намаляват/ в бедрото отпред включва и коляното,вътрешната част на бедрото и слабинната гънка.Очаквам вашето професионално мнение . Приложено изпращам прикачени файлове с разчитане на ЯМР от болница ACIBADEM CityClinic в София, епикриза от БургасМед и линкове за сваляне на самото ЯМР, както и скенер на тазобедрена става. https://we.tl/t-RKIU03yneU - ЯМР Росица Славчева https://we.tl/t-5QejtULCNy - Скенер става Росица Славчева
    от Румяна Стоянова | 11.10.2018 12:51

Здравейте,доста отдавна никой не пише в този форум?!А аз имам спешно нужда от помощ или съвет .Оперирах се скоро на 02 .10 2018от дискова херния в Токуда.Екипа беше мн добър.Всичко мина мн добре казаха че са махнали хернията ,но напътствия на лекарите и рехабилитатор нямаше или поне съвсем оскъдни.От 2 дена имам силни болки в десния крак по хода на нерва който беше доста години притискан.Въпроса ми е нормално ли е това ,да ме боли и да си чувствам крака ту студен .ту изтръпнал !?Моля пишете,който е преживял подобно нещо.До контролата има още 4 дена а аз се измъчвам от неяснота ?!Моля пишете !!
    от Румяна Стоянова | 11.10.2018 12:42

Здравейте,доста отдавна никой не пише в този форум?!А аз имам спешно нужда от помощ или съвет .Оперирах се скоро на 02 .10 2018от дискова херния в Токуда.Екипа беше мн добър.Всичко мина мн добре казаха че са махнали хернията ,но напътствия на лекарите и рехабилитатор нямаше или поне съвсем оскъдни.От 2 дена имам силни болки в десния крак по хода на нерва който беше доста години притискан.Въпроса ми е нормално ли е това ,да ме боли и да си чувствам крака ту студен .ту изтръпнал !?Моля пишете,който е преживял подобно нещо.До контролата има още 4 дена а аз се измъчвам от неяснота ?!Моля пишете !!
  • Re: След операция на дискова херния!
    от Таня Панмар | 18.03.2018 21:40

Благодаря за отговора!
    от д-р Цончев | 18.03.2018 19:39

Аз лично не съм неврохирург за да се намесвам в случая, трябва да се доверите на н якой от специалистите. За мен става доста сложно и извън компетенциите ми
    от Таня Панмар | 18.03.2018 19:33

[quote=panmar post_id=235865 time=1510331625 user_id=53143] [quote=panmar post_id=233218 time=1502140271 user_id=53143] Здравейте! Преди месец и половина оперираха мъжа ми от дискова херния на ниво L5 S1.Над нея има още една, която не е премахната. Лекарствата, които приема са Нивалин 4Х5 мг., Уримил Х1 таблетка на ден и Габаневрал 400мг Х 3таблетки на ден. Болките и изтръпването в крака продължават, като изтръпването е постоянно, а болките в кръста са при сядане, изправяне, лягане и продължително стоене седнал или при разходка. Повече от половин час в седнало положение не може да изтрае. Отделно от това, понася лекарствата много трудно. Нормално ли е възстановяването или следва да се потърси консултация с невролог/неврохирург и в какъв срок може да се очаква отшумяване на болката и изтръпването? Благодаря предварително! [/quote] След почти пет месеца, проблемите на съпруга ми продължават, болките са ежедневни, въпреки всекидневния прием на нестероидни противовъзпалителни препарати, вече не знам колко вида. След ходене по мъките, най-после направиха резонанс. Резултатът от същият е: -VL1_L2-голям медианен траслигаментен дисков пролапс;дискална маса се проектира зад апофизните ръбове на вертибралните тела и подвига PLL;редуциран е обема на ликворното пространство -VL2_L3-несикнификантна, широко базирана дорзална дискова протрузия -VL5_S1-редукция във височина на дискалното пространство, ендоламинални зони на костно преустройство, Модик тип І;левостранен субартикуларен дисков пролапс, който формира стеноза на ляв неврофорамен; широко базирана вентрална дискова протрузия -правилно са изобразени лумбална интумесенция, конус медуларес/апекс на ниво краниална апофизаVL1/ и филаменти на кауда еквина. Заключението е:полисегментна дискова болест. Тоест, има много повече проблеми, от това, което пролетта на скенера видяха. Консултирахме се с невролог, който отново изписа лекарства и мехлем. Според него няма промяна в положението от преди операцията или има рецидив и препоръча да се направи на двете хернии озонотерапия. Според него е за операция, но да не се съгласява засега. Миналият път, лекарите бяха категорични, че озонотерапията е безсмислена. Доколко е сериозно положението и дали да търсим второ мнение? Какъв специалист би бил по подходящ в случая-невролог или неврохирург? Благодаря предварително! [/quote] Уважаеми д-р Цончев, послушах съвета Ви и се консултирахме с двама професори по неврохирургия. Първият, въз основа на резонанса определи, че се налага операция, при това с поставяне на импланти. Вторият, под предлог, че резонансът вече е стар, поиска да се направи нов. При преглед въз основа на първия резонанс изрази становище, че са необходими две операции наL5--S1 и на L1-L2. Разчитането на новият резонанс е следното/само частта относно прешлените/: Прешлени тела: Нормални по брой, форма и съотношение. Артикулиращите прешлени краеви пластинка на l4-L5 са с дискретни неравности, Променен субхондриален костно-мозъчен сигнален интензитет по типа на едем на ниво L5-S1/ModicI/. Начални спондилозни промени. Интервертебрални дискове: Ниво L1-L2 -малка десностранна парамедианна дискова херния и по-голяма левостранна парамедианна дискова херния с компресия на дуралния сак. Ниво L2-L3-дорзална протрузия на широка основа медианно и двустранно парамедианно. Ниво L3-L4-намален сигнален интензитет и леко намалена височина на диска, като дорзалния му контур не преминава дорзално от задния контур на прешленното тяло. Ниво L5-S1левостранна парамедианна дискова херния на широка основа с прилежащи задно-ръбови остеофити. Начални дегенеративни промени по ИВС. След като видя резонанса, професорът заключи, че не е за операция, да се маже локално с мехлеми и да свикне да живее с болката. А тя продължава ежедневно, в седнало положение, при продължително вървене, понякога и в легнало положение. Може ли да се заключи, въз основа на новия резонанс, че има обективно подобрение в състоянието или не се наемат с повторна операция на едното ниво. Моля, всеки преживял подобна болка и с подобна диагноза, да се включи със съвет! Говорихме със специалисти, които са сигурни, че физиотерапия в случая е безсмислена и с краткотраен ефект, ако такъв настъпи.
    от Веселина Иванова | 14.12.2017 16:51

Преди месец се оперирах от дискова херния в болница Токуда. При мен положението беше трагично .6 месеца ужасни болки не само в кръста , но болките се преместиха в десния крак. Стигнах до положение да не мога да стъпвам на пръсти, при което куцах. Получих атрофия на мускулите, ако не се бях оперирала можеше да се стигне и до пареза и парализа на крака.След операцията още след 2-3 дни вече си чувствах крака по-добре. Нямах следоперативни болки. Нито съм пила някакви медикаменти, нито съм носила корсет. Вече месец след операцията, мога да стъпвам на пръсти, не на 100%, но ще ми тряба още доста време докато и мускулите ще се възстановят, все пак 6 месеца е бил засегнат нерва. След премахването на хернията ми поставиха гел, който не се поема от здравната каса, но здравето цена няма. Останах много доволна от екипа, които ме оперира( проф.Христо Цеков и д-р Асен Цеков), също и от сестрите и от обслужващият персонал. Едно огромно БЛАГОДАРЯ на всички тях, защото ако не бяха те, можех да остана инвалид на 35 години.
    от д-р Цончев | 15.11.2017 20:32

На там вървят нещата, това и аз го виждам без да съм неврохирург. За съжаление понякога се налага...
    от Таня Панмар | 11.11.2017 10:29

Благодаря за бързия отговор! Той се притеснява, че отговора на неврохирург при всички положения би бил за операции.
    от д-р Цончев | 10.11.2017 19:43

Неврохирург. Идете в Пирогов, при проф. Габровски, неврохирургия.
    от Таня Панмар | 10.11.2017 18:33

[quote=panmar post_id=233218 time=1502140271 user_id=53143] Здравейте! Преди месец и половина оперираха мъжа ми от дискова херния на ниво L5 S1.Над нея има още една, която не е премахната. Лекарствата, които приема са Нивалин 4Х5 мг., Уримил Х1 таблетка на ден и Габаневрал 400мг Х 3таблетки на ден. Болките и изтръпването в крака продължават, като изтръпването е постоянно, а болките в кръста са при сядане, изправяне, лягане и продължително стоене седнал или при разходка. Повече от половин час в седнало положение не може да изтрае. Отделно от това, понася лекарствата много трудно. Нормално ли е възстановяването или следва да се потърси консултация с невролог/неврохирург и в какъв срок може да се очаква отшумяване на болката и изтръпването? Благодаря предварително! [/quote] След почти пет месеца, проблемите на съпруга ми продължават, болките са ежедневни, въпреки всекидневния прием на нестероидни противовъзпалителни препарати, вече не знам колко вида. След ходене по мъките, най-после направиха резонанс. Резултатът от същият е: -VL1_L2-голям медианен траслигаментен дисков пролапс;дискална маса се проектира зад апофизните ръбове на вертибралните тела и подвига PLL;редуциран е обема на ликворното пространство -VL2_L3-несикнификантна, широко базирана дорзална дискова протрузия -VL5_S1-редукция във височина на дискалното пространство, ендоламинални зони на костно преустройство, Модик тип І;левостранен субартикуларен дисков пролапс, който формира стеноза на ляв неврофорамен; широко базирана вентрална дискова протрузия -правилно са изобразени лумбална интумесенция, конус медуларес/апекс на ниво краниална апофизаVL1/ и филаменти на кауда еквина. Заключението е:полисегментна дискова болест. Тоест, има много повече проблеми, от това, което пролетта на скенера видяха. Консултирахме се с невролог, който отново изписа лекарства и мехлем. Според него няма промяна в положението от преди операцията или има рецидив и препоръча да се направи на двете хернии озонотерапия. Според него е за операция, но да не се съгласява засега. Миналият път, лекарите бяха категорични, че озонотерапията е безсмислена. Доколко е сериозно положението и дали да търсим второ мнение? Какъв специалист би бил по подходящ в случая-невролог или неврохирург? Благодаря предварително!
    от д-р Цончев | 24.09.2017 18:48

Според описанието - ще се възстанови крака, дайте му повече време, и физиотерапия естествено.
    от Тихомир Пеев | 22.09.2017 11:46

Здравейте, Оперираха ме преди 2 Дни в СБАЛ Гръбначен Център АД от Дискова Херния Средно голяма на ниво L4-L5 дясностранна с големи болки бях в десният крак,изкривен приведен трудно проходим...след операцията съм изправен и ходя,но десният крак веднага след операцията ходилото и прасеца са изтръпнали и при ходене като стъпвам на десният крак все едно стъпвам на камъки ме стяга и дърпа...знам,и докторите казаха че е нормално и ще отшуми,защото нерва е дърпан при интервенцията и отток има след операцията и че с времето ще отминава...предписаха ми лекарства сега да пия и спазвам стриктно инструкциите...искам да попитам защото съм притеснен...има ли варянт нерва да е увреден до степен ,че крачето да остане така завинаги...или с кинезотерапия физиотерапия и плуване и пазене и спазване на всичко...ще го излекувам... ??? Благодаря ви предварително !!!
    от д-р Цончев | 13.08.2017 18:46

Зависи... възможно е да е необходимо повече време за възстановяването.
    от Таня Панмар | 08.08.2017 00:11

Здравейте! Преди месец и половина оперираха мъжа ми от дискова херния на ниво L5 S1.Над нея има още една, която не е премахната. Лекарствата, които приема са Нивалин 4Х5 мг., Уримил Х1 таблетка на ден и Габаневрал 400мг Х 3таблетки на ден. Болките и изтръпването в крака продължават, като изтръпването е постоянно, а болките в кръста са при сядане, изправяне, лягане и продължително стоене седнал или при разходка. Повече от половин час в седнало положение не може да изтрае. Отделно от това, понася лекарствата много трудно. Нормално ли е възстановяването или следва да се потърси консултация с невролог/неврохирург и в какъв срок може да се очаква отшумяване на болката и изтръпването? Благодаря предварително!
    от д-р Цончев | 31.05.2017 20:35

По-скоро - да.
    от todor | 30.05.2017 11:24

Опериран сам от дискова херния л4л5 преди един месец ж Плевен но о6те имам болки нормално ли е
    от ivelina ivanova | 17.06.2016 16:11

ок,ще поизчакам още 8)
    от д-р Цончев | 15.06.2016 20:58

Изчакайте още малко според мен. Принципно е възможно, но по-полека
    от ivelina ivanova | 13.06.2016 10:48

Здравейте,почти месец и половина мина след операцията ми от дискова херния,може ли да карам кростренажор или велоергометор за укрепване на мускулите :lol:
    от ivelina ivanova | 28.05.2016 17:45

Благодаря ви!
    от д-р Цончев | 28.05.2016 14:03

Все още има оток на тъканите в областта на операцията. С времето ще намалеят оплакванията.
    от ivelina ivanova | 19.05.2016 13:41

VЗдравейте,преди 15 дена бях оперирана в Пирогов за дискова херния l5s1, след операцията нямам за сега болки,пия Миллгама N,но имам изтръпване на крака от коляното до пръстите включително Също така забелязвам,че въпросният крак отдолу е по-студен!Защо така?
    от д-р Цончев | 13.05.2016 20:34

Добре е това да се види от специалист да не се касае за венозна недостатъчност
    от калина емануилова | 11.05.2016 05:44

здравейте Аз съм на 30 години. На 1.03.2016 ме оперираха от една много стара дискова херния, сложиха ми и гел; понеже изобщо през всичките тези години не ме е болял изобщо кръста а само от вътрешната част на глезена трудно ме диагностицираха. Пих обезболяващи повече от 4 години и сега съм алергична дори и към парацетамол. в момента от операцията са минали 2 месеца и 11 дни, от02.04 съм без обезболяващи. мускулите (прасеца, бедрото и ахилеса) започнаха да се пълнят Но в момента в който стана от леглото глезена ми започва да се подува и почервенява и след това леко синее, искам да попитам това нормална реакция ли и дали ще отмине с времето. Или проблема е друг....
    от Иван златев | 22.06.2015 14:42

Здр.иаз се оперирх на 2 юни с гел на l4s1 и сега полека лека започна да ме боли както беше преди операцията.не взимам никакви обезболяващи но става все полошо.не е ли редно да намаляват болките вече. Доц костов ме оперира в ив рилски.някой знае ли колко време продължават болките след операция.
    от Пламен Николов | 12.03.2015 12:30

Здравейте! Темата е започната отдавна и вероятно винаги ще е актуална. Скоро ( 12.02.2015г.) ме оперираха от дискова херния L4-L5. Заплатих си допълнително и гел INCERT-S против сраствания. Всичко мина добре и се чувствах добре отлично до преди няколко дни (9.Март). Спазвам съвсем точно указанията на хирурга. Сядам за не повече от 15 мин. Всеки ден разходки по 1-2 часа. Не вдигам повече от 3 кг. Никаква физическа работа. Болката в кръста се появи постепенно. За половин ден сякаш ме върна в положението месец преди операцията. Срязваща на моменти ту вляво-ту вдясно. Стойката ми се промени - видимо таза изместен надясно тялото наклонено вляво. Походката ми стана несигурна( особено стъпването с левия крак). Отидох на 2-ри контролен преглед . Казаха ми ,че всичко ще отшуми ,но искам да разбера други чувствали ли са се така след операцията. Как е протекъл възстановителния процес при тях? Това нормално ли е?
    от д-р Цончев | 04.07.2014 15:57

Няма как да се отговори със сигурност на такъв въпрос без да се направи ЯМР.Но така както го описвате симптоматиката е оскъдна и не е типична за дискова патология.
    от Miro | 03.07.2014 18:09

здравейте искам да пипитам нещо от 2 3 седмици имам болка в кръста ниско доло в дясната страна тя отшумява и вече ме понаболява 2 3 пъти седмично ако се наведа понякога за нещо или ако вдигна нещо по тежко усещам болка не е много силна като загрея и се пораздвижа ми минава, минава ми също ако се намажа с нещо загряващо също ако пия аспирин или колкото и странно да звучи дори и от алкохол. Ако стоя продължително време в кола също усещам нещо като лека болка но като се поразвижа или позагрея ми минава. Може би ме наболява най много като бягам или вървя дълго време и ако след това стоя по продължително време седнал след като стана и се пораздвижа и ми минава. Не ме болят краката, В началото като ме болеше правех разтягащи упражнения от йога за кръст отпускаше ме след упражненията. Мога да лежа по гръб и да си вдигна краката на 70 градуса без болка. Дали имам дискова херния или нерв прищипан или възпален. Има ли някой упражнения или определен вид болка която трябва да имам за да е дискова херния. Пречи ли ако бягам по 4 5 км с леко темпо или ако вървя в пресечена местност за около час два. Появи се от нищото тази болка без да съм натоварвал кръста си. Може би като се затопли времето и съм по дълго на климатик или течение но не вярвам от един климатик да ме заболи кръста. Мерси предварително за отговора
    от д-р Цончев | 02.07.2014 14:26

Моля, пишете на кирилица!
    от Полина Акълиева | 30.06.2014 18:27

Zdraveite,Operirana sum ot diskova herniq L5/S1 predi 17 dni. Na 22 godini sum. Operaciqta mina yspeshno,no az se pritesnqvam,che ne znam koga shte moga da pravq normalnite choveshki dvijeniq. Za sega predimno leja,molq vi ako nqkoi znae da mi kaje trqbva li da pravq nqkakva rehabilitaciq ili neshto podobno I koga shte moga da si izvurshbam svobodno dvijeniqta.
    от д-р Цончев | 06.02.2012 16:09

Това зависи от опита и възможностите на екипа, който ще прави операцията - ако могат, ако имат необходимия инструментариум, ако преценят че може да се направи ендоскопски - ще се направи ендоскопски.
    от Ani Vasileva | 06.02.2012 09:44

Здравейте,откриха ми голяма дискова херния на нивоL5....искам да попитам...при условие,че е толкова голяма-това се вижда от ЯМР...мога ли да се оперирам по ендоскопския метод,или трябва тази операция да протече по класическия метод.Д-р Кондов,при който бях не ми даде ясна оценка и представа по кой начин ще ме оперира....Благодаря предварително за отговорите ви.
    от Hristina Georgieva | 05.02.2012 11:02

Здравейте, майка ми е оперирана вече за втори път в болница Токуда от Д-р Кондов за дискова херния на L4 L5 , взема лекарства дексаметазон, лирика, биопрофинит и продължава да има остра болка в таза и десният крак. Не може да се движи нормално, при всяко едно движение има неописуеми болки. Притеснява ме да не остане инвалид за цял живот. Моля ако някой има подобен проблем и може да даде някакъ съвет да го направи.
    от Камелия | 14.11.2011 04:06

Здравейте и от мен.На 40 години съм и съм от град Лом. И аз се оперирах от дискова херния на L5-S1 на 27.04.тази година. Преди да се оперирам близо година ме мъчиха болки,докато не стигнах до положение да не мога да спя (близо 3 месеца). Ходих до Павел баня,резултат имаше за около 3 седмици и болките пак започнаха, 5 месеца след процедурите вече ходех по улиците и плачех от болки, а да не говорим че едва се прибирах от работа (градът ни е малък и стигах до работата си за 15 минути,а с болките това разстояние ми струваше близо час влачене на крака и сълзи).Невроложката все ми повтаряше да не се съгласявам на операция,а лекарствата дето ми изписваше не помагаха. И така се стигна до момента, в който се реших да се оперирам. Отидох в София във Военно медицинска ( познати ни препоръчаха др.Хаджиангелов) направих ЯМР и на шиен отдел,че и там имам дискова херния и на L5-S1 обсъдихме ситуацията, изписа ми нови противовъзпалителни и зачакахме резултата от тях.Такъв нямаше и на 26.04. ме приеха за операция.След операцията около 3 седмици имаше болки,което е нормално. Възстанових се много бързо, месец след операцията имах съвсем леки болки, дори неврохирурга ми каза да махам колана.Бях много щастлива че вече не ме боли и в един прекрасен момент(беше юни месец) болките започнаха леко по леко да се връщат.Лошото беше че август месец направих 160 дни болнични и отидох ТЕЛК, от там ми дадоха само 2 месеца болнични и тръгнах на работа отново с непоносими болки. Ходих до София направих нов ЯМР, който показва следния резултат: Хиперлордоза в лумбосакралния преход. Начална остеохондроза на ниво L5-S1. Постоперативно се вижда симетрична дискова протрузия. Не се вижда находка отговаряща на резидуална или рецидивна дискова херния.МРТ- белези за мегасак.Заключение: Хиперлордоза в лумбосакралния преход.Начална остеохондроза и симетрична дискова протрузия на ниво L5-S1. Не знам какво означава това, за неврохирурга операцията е сполучлива и не може да си обясни защо ме боли. Ще бъда много благодарна ако ми кажете какво показва точно резултата от ЯМР и какво да предприема от тук на там.
    от | 18.10.2011 16:20

Не е редно да чакате повече,а да се консултирате и с други специалисти.
    от Таня | 17.10.2011 15:49

Мненията са,че трябва да изчакам още, за да отмине болката. Интересува ме дали на някого му е отнело толкова много време?! Не съм специалист, но не мисля че е нормално вече над 70 дена след операция, физиотерапия и куп болкоуспокояващи да не чувствам подобрение, а само неистови болки... Мисля да опитам с иглотерапия, та и какво ли още не бих опитала,ако някой ми каже ,че може да подейства... Хората казват: " направих си операция и след това се родих, болките отминаха..." или " до месец след витамини и физиотерапия се възстанових" ... А аз трети месец... Някакъв подобен случай??? Някой с моя горчив опит???
    от | 14.10.2011 16:36

До tani4ka, Редно е да отидете на контролен преглед при лекаря,който ви е оперирал и ако той не ви помогне да потърсите второ мнение от друг специалист.
    от Таня | 12.10.2011 21:19

Здравейте, отново! Направих си прословутата операция на дискова херния L5 S1 при д-р Кондов в болница "Токуда" , минаха вече 70 дни, правих и рехабилитация 10 дни,непрекъснато пия витамини "Миогама" и други обезболяващи, но ефект все още не съм усетила. Лекарите ми казват,че трябва да изчакам. Искам да ви попитам, има ли някой, на когото възстановяването трае толкова много време? Имам болки в областта на сакроилиачната става, която лекарите свързват с увреденото коренче на нерва. Има ли някой с подобни проблеми или запознати? Чакам отговор, не знам вече към кого да се обърна...
    от Таня | 21.07.2011 15:36

Благодаря ви много!
    от д-р Цончев | 20.07.2011 07:52

Да, ето колко струва...
    от adevine | 20.07.2011 07:50

здравейте, мен ме оперира от дискова херния ц4-ц5 преди 4 дни д-р кондов в токуда и д-р ангелов - в екип, много съм доволна. самата операция по клини4на пътека не струва ни6то - доплаща се ок.200лв само и ако има имплантанти те са си отделно - моите бяха две диск4ета за ок.5000лв, а на брат ми, който е прясно опериран на нива л5с1 е 1600лв пак с доплащане 200лв, но условията са отли4ни както и отно6ението на персонала.успех
    от д-р Цончев | 19.07.2011 20:01

Ако е по клинична пътека на вас не би трябвало да ви струва нищо освен потребителската такса. Но доколкото знам в Токуда май не е така.
    от Таня | 18.07.2011 17:58

Може ли някой да ми каже колко струва подобна операция в болница "Токуда" при д-р Кондов по клинична пътека?
    от ivaniu6ka | 23.09.2010 16:10

Здравейте! Оперирах се от дискова херния: фораминотомия на ниво L4 L5 в ляво,екстирпация на дискова херния на същото ниво,декомпресия на левите L5 S 1 спинални коренчета. Операцията ми беше преди година,за тази година изпих куп хапчета,много инжекции познати на всички с такива заболявания,но........от 13.10.2009 год., когато беше операцията ми имам все още болки в кръста и изтръпването в левия ми крак външна страна под коляното и възгавничката преди пръстите на стъпалото ми така и не отмина плюс този крак ме боли.Прави ЯМГ на третия месец след операцията,нямаше рецидив,сега октомври месец пак ще правя,но......въпроса ми е,защо имам болки и до кога.Преди да ме оперират ме предупредиха,че мое да имам болка доста дълго време,но ще е поносима,но до кога? така и не попитах защото не знаех,а сега знам и усещам. :|
    от fyrcholet | 16.07.2010 10:48

Извинавям се,не съм видял раздела обяви.
    от д-р Цончев | 14.07.2010 19:50

Има и секция за обяви във форума. Можете и там да поставите обява.
    от fyrcholet | 13.07.2010 23:03

Операриха ме от дискова херния преди 2 год и 4 мес в болница Токуда-д-р Кондов. Оттогава нямам никакви оплаквания.Така като ви чета,аз май добре направих,че не четох предварително в интернет.Схвана ме кръста и три седмици нищо не ми хомагаше, само ставаше по-зле.Отидох в София на преглед при един професор във Военна болница-неврохирург,сина му бил в Александровска, и човека ми каза че съм за операция.Следващия преглед ми беше в Токуда след два часа и д-р Кондов също ми каза, че съм за операция и направо останах в Токуда.Операцията мина, леко възстановянето постепенно и след 4 месеца бях нов човек.След операцията носих колан за поддържане на кръста,който скоро го намерих.Ако на някой ми трябва го продавам на половин цена-купил съм за 200 лв.
    от kamerer67 | 14.06.2010 09:15

оперираха ме на 31 май.операцията мина успешно поне за сега.пя нормалните обезболяващи и витамин Б .главно лежа по гръб по цял ден освен в случаите когато трябва да се ходи до тоалетна или за хранене. имам явно normal;ното за след такива операции изтръпване на краката, което е по слабо в левия и крак и по силно в десния от коляното надолу, но се надявам наистина да оцхуми.заради тази болка в десния крак и се стремя да лежиа постоянно. но не виждам подобрение за сега въпреки старанието ми да съм неподвижен в по голямата част от времето. въпросът ми е дали мо га и трябва нещо да правя с което да помогна и ако е препоръчително да правя нещо какво да е то?

Напиши отговор
61 намерени, страница 1 от общо 2