Дискова херния. Дископатия. Болки в гърба, кръста и шията | дис.херния и пареза

Напиши отговор
  • RE: дис.херния и пареза
    от elena | 14.08.2019 18:02

Здравейте , преди година и половина до като си чистех къщата се схванах така ,че не можех да стана от кревата, не може да отида до тоалетната. Болките бяха непоносими. Едвам направих ямр и ми откриха двойна дискова херния. То не бяха диклофенак, то не бяха инжекции, чакръкчии, манулнии терапии, то не бяха пиявици, то не бе Павел Баня. Дадох страшно много пари, време и нерви и ефекта беше ,че куцах и изпитвах тъпа болка в кръста. Това продължи близо 8 месеца, до като след поредното ровене в интернет не открих билкова тинктура Ставиксин. Бях изпила цялата аптека, така че не се замислих и си взех капки Ставиксин. Още на 15 ден от приема усетих ,че болките вече НЯМАШЕ! Като с магическа пръчка бяпа изчезнали. Продължих приема и след 4тия месец аз вече бях забравила ,че някога съм имала дискова херния. Ставиксина го пи близо 8 месеца и до ден днешен си взимам профилактично през месец, но проблем нявмам. Ходя на фитнес, на йога и хот човек обездвижен на креват , аз отново станах здрава!
  • Re: дис.херния и пареза
    от цветето | 01.06.2009 19:15

Благодаря Ви за отговора! Информацията Ви е много важна за мене, ще се възползвам. Желая много късмет!
    от galq43 | 31.05.2009 19:05

Здравей.Аз правих електрофореза за парезата с анпули нивалин на кръста.Пих нивалин по схема но всеки невролог я прави така че най добре е др.да я направи.Аз го пих 2 месеца а физотерапии направих доста.Също можете да си правите сами упражнения за подържане на мускула на болния крак.Стъпвате само на нега и колкото можете задържате около 10 пъти на ден го правете и после на пръсти но без да го натварвате .
    от цветето | 31.05.2009 18:24

Здравейте, моля Ви да напишете каква физиотерапия направихте и как приемахте нивалина. Аз имам същия проблем. След операцията останах с пареза на нерв тибиализ и н. фибуларис. Не мога да стъпвам на пръсти с левия крак. Ще ви бъда много благодарна, ако споделите. Предстои ми рехабилитация и се чудя какви процедури да предприема. Благодаря Ви предварително! Желая Ви напълно възстановяване и много късмет!
    от Алена Иванова | 11.05.2009 15:01

Според мен, това е доста добре, малко по малко ще се възстановите!
  • дис.херния и пареза
    от galq43 | 09.05.2009 15:15

Здравейте.Оперирана съм от 9м.и бях с умерена тибеална пареза на десен крак неможех да стъпвам на пръсти.Сега вече стъпвам след физотерапий и нивалин.Но имам едно преиграване на мускули от доло до горе но кракът без болка разбира се .Добър знак ли е това че всичко върви както трябва за възтановяване.Също и по бутовете го чувствам това играене на мускул а там почти нямах чувствителност.Благодаря ако някой ми отговори.

Напиши отговор