Хемороиди и анални фистули | analna fisura

Напиши отговор
  • температура заради проблеми с ануса?
    от MARTINA | 05.08.2011 19:12

Здравейте,спешно искам да попитам имал ли е някой от проблеми, свързани с ануса периодична температура?!!!!!БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
  • Re: analna fisura
    от Sleart | 15.05.2010 18:37

nikolayo здрасти аз съм с анална фисура и някакви подутини сърбежи и дразнения отвътре в целия анус!Може би е от нея,но напоследък много почна да ми се възпалява дори и ме боли ама рядко!Та мисля че я получих на нова година,тогава видях един зор :lol: !На теб как ти я направиха тази операция какво пишеше в инструктажа ти преди да ти я направят,каква упойка,колко дни се лежи в болница болезнен ли е възстановителния период,каква точно е операцията,обясни че и на мен скоро време ми предстои аз си мислех че ще се затоври ама се усложнява!
    от nikolayo | 13.05.2010 08:46

Здравейте , значи вчера се върнах от операция на анална фисура и да ви кажа няма нищо страшно в операцията!!! До момента съм усещал болка но не такава каквато беше преди операцията , всичко при мене мина много добре благодарение на д-р Матев и клиника Ниамед (големи професионалисти в Стара Загора). Затова искам да им изкажа най-големи благодарности и не се колебайте ако имате някакви проблеми относно фисури.
    от | 16.04.2010 13:14

Д-р Григоров, болница Окръжна, София. Етаж 2 или 3. Клиника по обща и ендоскопска хирургия. Всеки делниче ден от 8.00 до 13.00 часа. :) А съветите, които съм дал, са независими от времето. Анатомията е една, симптоматиката и хирургията също.
    от tarasidis | 15.04.2010 04:33

Здравейте, имам същия проблем...като младежа пред мен.... много е полезно инфото от предните постове.... но е от преди 2 години. Дайте някаква актуална информация, при кой да отида на преглед.... че тва 4удо не се влияе от мехлем4ето и смрадликата.... :)
    от clownposs | 17.02.2010 11:27

[quote]Запомнете!!! Не се подлагайте на операция преди да посетите “Он клиник” за второ мнение! Нашите проктолози успешно се справят с проблема без операция. Ец Ец тея вече се изгъзиха! :lol: :lol: :lol:[/quote] Здравейте, Явно с този отговор по темата някой от ОН клиник цели да си направи реклама! Лично аз не ви съветвам до ги посещавате, а още по малко да търсите от тях правилно диагностициране на хемороидите. Манипулациите са безбожно скъпи при тях, гледат само как да ви вземат парите и ни най-малко се интересъват от вашето здраве. С такова впечатление останах след посещението ми при Д-р Христозов, а резултат никакъв до момента. Повече за случилото се ще разкажа в темата за ОН клиник.
    от Sleart | 07.02.2010 20:22

Запомнете!!! Не се подлагайте на операция преди да посетите “Он клиник” за второ мнение! Нашите проктолози успешно се справят с проблема без операция. Ец Ец тея вече се изгъзиха! :lol: :lol: :lol:
    от | 19.01.2010 15:40

pain2010, фисури, хемороиди, кисти... позволявам си да цитирам "лафче" от съсловието на коремните хирурзи и проктолозите, всичките тези неща те ги наричат с общото понятие "гъзови проблеми". Те са характеризират с висока рецидивимост. Има едно много важно нещо, което трябва да се знае, когато човек иска да се отърве от този вид проблеми - това е начинът на живот по време на лечението, и подготовката за съответното лечение. Ако лечението е оперативно, което в 95% от случаите се появява като решение от хирурга, респективно пациента, се извършва операцията. Много е важна подготовката за операцията и постоперативния период. В този ред на мисли искам да ви споделя, че аз съм опериран шест пъти. Бил съм със следните диагнози винаги, защото не винаги беше установено какво точно ми има: дермоидална киста, фисура, фистула... че и хемороиди ми бяха открили. Имам хиляди предпоставки за това, генетични, предпоставки придобити през живота на човека и така нататък предпоставките. Всеки казваше - ще отворим и ще видим. Накрая попаднах на лекар, който каза - ще изследваме. Поздравявам и доктор Матев, че е направил изследване, а не като поредния проктолог/коремен хирург да посегне към скалпела. Операцията мина... след това дълго време бях само на супи. Може би около 2 месеца. Ходих вечно с издут корем. Знаете какво е да се яде само супи. След това започнах да се храня по хранителен режим. Преди време се засилих и реших да напиша статия, която да публикувам в сайта, защото според мен щеше да бъде полезна, но се замислих, че при все, че е помогнала на пациенти, може да не е сто процента сигурна, че ще помогне на всички пациенти. Само да отбележа, че пост фактук, досега не съм имал оплакване от пациент. И така - операцията протича, минава периодът с антибиотици и лекарства и идва време за хранителния режим. Той е важен!!! Защо? Защото орегулира функцията на червата и по този начин покдпомага правилното разграждане на храната, изхождане, без напъни, което да причини евентуален рецидив. Вярно е, че това е скъпо удоволствие, но имам въпрос - здравето не е ли по-скъпо? Цялата идея на хранителния режим е, че това не е ДИЕТА, която да отказва храни. Напротив - има си тестено, въглехидрат, месце (мръвчица), но умерено. Желаете ли да опитате? Прилагам на няколко реда описание това, което прочетох преди две години от дебелата книга на американските професори, ако сте заинтересована, пишете ми лично съобщение и ще ви опиша много по-подробно. Пак казвам - позволявам си да не описвам дословно механизма по темите, защото има хора, на които помага, има хора, на които може и да не помогне. Аз лично досега не съм срещал такива, освен една жена, но тя прекъсна, защото се заинати, хирурга не си свърши работата и така... В момента ми пише от време на време, защото знае, че не съм виновен и че съм се опитал да помогна. Цялостната идея е следната: Човешкият организъм най-добре преработва храна в периода от 08:00 ч. до 20:00 ч. От 08:00 до 12:00 човек трябва да приема само водни храни - плодове, зеленчуци, ПРЕСНИ - примерно една мандарина, три мандарини, два банана, един - два домата... нещо такова, само един вид зеленчук/плод. Пример: понеделник домати от 8 до 12, вторник мандарини, сряда краставици и тн. от 12:00 до 20:00часа вече метаболизмът е активиран, жлезите произвеждат хормони, които предизвикват чувство на "глад". Това чувство казва, че организмът ви изсиква да си набави и останалите незаменими аминокиселини. Хитрото е, че доматът съдържа всичките осем Аминокиселини (АК), които са незаменими за организма. В този период се яде готвено. Но разнообразно и разделно. На организма му е неубходимо пресни плодове и зеленчуци да разгради за около 30 минути, готвени, задушени плодове и зеленчуци - около три часа. Меса - 4-5 часа. Тоест в 12 часа хапвате например варени картофи, а в 16 часа хапвате готвено месо - пиле или каквото обичате, просто давам кратък пример. Чукне ли часовник 20:00 часа спирате ядене. Може само вода да приемате. Това е много важно, защото от 20:00 до 24:00 организмът разгражда напълно приетата храна. От 24:-00 до 08:00 тази храна е готова да напусна тялото на човек. Тоест при сутрешния тоалет - настъпва изхождане! Много е важно! :) Всекидневното изхождане без напълни е много важно за лечението. Също така след изхождане човек не трябва да се бърше с тоалетна хартия. това раздразнява оперативното поле и става неприятно. Мие се със студена вода, и със сапун - аз препоръчвам сейфгард, заради почти неутралното ПеХа. :) Вече 1 година практикувам този метод. ;) Освен че ще си гарантирате почти на 90% успех в лечениет с метода, като другите 10% са от операцията, вие ще изхвърлите излишните токсини и ще пречистите организма си. Бих писал още много по въпроса, но ще изчакам отговора ви. Дано не съм ви затормозил с толкова много писане. Успех!
    от pain2010 | 19.01.2010 12:25

Понякога си мисля, че наистина няма да има край.Но толкова ме е страх да се оперирам,четейки за рецидиви следоперативни.А и никой не може да гарантира какво ще се случи и на кой как ще се отрази оперативното лечение.Жалкото е когато нямаш избор!След раждането ми се появи болката, а преди година разбрах, че имам фисура.Болката беше търпима когато за първи път отидох миналата година на Д-Р Матев,страхотен специалист.Предложи операция,отказах от страх.Даде ми кремче, приготвено от аптека, не знам името му, но за момента се оправих.Но преди две седмици се появи ужасната болка отново.Но сега е неописуема, едвам стоя на стол на работа, не мога да стоя легнала, ужасно е, наистина.Но толкова ме е страх.Не знам и с какво да се мажа...но смятам, че е време, като разумен човек да отида до него отново.Но не искам да се оперирам, страх ме е, защото никой не знае дори какво ще се случи после.
    от milenap | 20.11.2009 10:23

Здравейте,преди няколко дена се подложих на операция на анална фисура.Бихте ли ми казали какви хигиенни процедури се правят - аз се измивам с течаща вода,кисна се по 5 мин в тетра или калиев пермаганат след изхождане и се мажа с някакво кремче.Това достатъчно ли е?Пия дуфалак в по-големи дози.От вчера получавам сърбежи,това нормално ли е?Страх ме е да намаля количеството дуфалак да не би да имам по-голяма болка.Ще ходя ли скоро до тоалетната без страх?
    от d-r lyu | 11.11.2009 12:15

Здравейте! Ако имате фисура и болки въпреки консервативното ( неопертивно ) лечение трябва да помислите за нов преглед от хирург и преценка за оперативно лечение. Хубав ден Д-р Люцканов,д.м.
    от Mima | 10.11.2009 20:05

Здравейте,преди 4 месеца ми установиха анална фисура.Лекарят ми даде някакво кремче за мазане,правено в аптека.Обясни ми,че помагало да се отпусне ануса и раничките да се отворят и да се самолекуват.Правих си бани,промених горе-долу храната.Пиех дуфалак.Болките (макар и не толкова силни) продължаваха.Преди 3 седмици отидох на контролен преглед и се оказа,че фисура няма,а имало някакви малки наранявания (не знам дали правилно се изразявам),от които ме боли.Лекарят ми каза,че не се налага оперативна намеса.Въпросът ми е защо и до кога ще продължава да ме боли?Някои дни болката е с часове.Постоянно пия разхлабителни и внимавам какво ям.
    от | 13.09.2009 20:29

Поздравления. Точно такъв е и доктор Григоров- внимателен, не е печелбар и наистина се интересува от здравето на пациентите си.
    от Kirilova | 13.09.2009 19:29

:lol: Добре съм,вече съм добре!Препоръчвам ви UNIONCLINIC.Аз бях в Пловдивската клиника и ви уверявам,че д-р П.Русев е много внимателен,изслушва търпеливо,изключителен професионалист и НЕ е печалбар,което означава,че не използва трудната ситуация,в която е изпаднал пациента,за да му "одира кожата"!Много съм доволна! :P
    от Kirilova | 02.09.2009 17:39

И още нещо да ви кажа.Не се мажете с всичко,което чуете,както правех аз.В резултат от това безумно мазане и слагане на всякакви видове свещи се появиха полипи като реакция на организма.Не казах,че имах хемороидален възел,които се възпаляваше.И така,УМНАТА! :shock:
    от Kirilova | 02.09.2009 17:14

Rазбирам,че и в Пловдив от 1.09 има Unionclinic,това ми вдъхва надежди.Какво ще ме посъветвате? :roll: Поздрави на всички и пожелания за здраве,здраве и другото се нарежда.....
    от Kirilova | 01.09.2009 17:39

Blader,благодря ти,че отговори!Да,писано е немалко,но докторите,които препоръчвате са от София,а и в Пловдив има болни.Аз бях в София,ВМА, на детаилни прегледи,но как да се пътува до София? :mrgreen: Ще решавам,наистина трябва да се рискува!
    от | 31.08.2009 18:54

Стефанова, здравей. Ковачев е също добре известен доктор в Окръжна, който с успех лекува подобни проблеми. Дано всичко е било наред. Кирилова, фисура не е нужно да се лекува оперативно, но тогава изходът от заболяването е най-сигурен ;) Много сме казали по темата и лекари сме казвали. Успех!
    от Kirilova | 31.08.2009 11:30

Искам да споделя с вас,мили хора,моята история и преживелици накратко.Хемороиди-вътрешни ,по-то4но имах 1 хемороид. възел,които се възпаляваше.После се появи полип,а за полипите единственият изход е оперативен.Подложих се на операция--класи4еска,по Fergusen.За следоперативния период --да не ви разказвам,но като последица от операцията се появи анална фисура.Няма кръв,няма запек,няма болка при дефекация,но--постоянно дразнене по-силно,по-слабо.Трябва да лежа,за да съм добре.Бях на преглед ,много подробен,скопия и други,не съм за операция,казват.Предписаха ми DEFLAMOL,наистина облек4ава,но ве4е не се произвежда и го няма в аптеките.Но, както знам,фисура не зараства.Трябва да се маже с едно или друго.Опитвам сега с Родопското 4удо,но знам ли?Тази ОДИСЕЯ няма краи!Надявам се някои да ме посъветва.Поздрави и пожелания за здраве! :lol:
    от gabuga | 25.08.2009 22:50

Въии значи еи кво имам. Това нещо го имам от 3 4 дни. Помислих си първо, че е рана шото преди тва имах лош запек и после трудно и болезнено изхождане. То пък не било рана, а по-лошо...Имам въпрос.. сложих му малко ракия за дезинфекция и сега ме щипе леко само като се движа..(преди не ме щипеше) нещо проблем ли е или ?!? И бтв...тук чета, че се използва смрадликата...ама кво се праве с нея...нещо се вари и се маже с нея...или се пие...малко съм шашнат...плс няква помощ за премахването....и плсс дано да не е с рязане....нещо билки...мехлем здравец :) П.П. Почетох малко по форума тук и искам да питам....ако нямам кръвотечение това да значили, че нямам фисура или някакво подобно...шото нямам такова кръвотечение, а просто издутина лека като грахово зърно и като я пипам не ме боли. Иии дали ше мине само от смрадликата ?!?
  • Re: Analen при анална фисура?????
    от stefanova_ss | 15.06.2009 18:22

Благодаря за бързият отговор,ако ме излекува този мехлем,ще го похваля:)Поздрави
  • Re: Analen при анална фисура?????
    от | 15.06.2009 16:52

Да, съвсем нормално е прегледът да се извърши с пръст. Калиевият перманганат и смрадликата трябва да се редуват, а не едновременно. Но според мен може и само със смрадлика. Лекарствата за мазане са едни и същи за хемороиди и анални фисури, така че притесненията Ви са излишни. Взели сте правилното лекарство. Желая Ви успех в лечението!
  • Analen при анална фисура?????
    от stefanova_ss | 15.06.2009 11:48

Здравейте! Днес ходих при хирург в Окръжан болница,но не при Григоров,моя колежка ми каза ,4е Ковачев бил по-добър :roll: .Той ме прегледа -доста бързо,незнам дали е нормално-обаче без уред а само с пръст,така ли трябва???Такааа,каза ми ,че съм имала фисура преди ,няма страшно и ми каза да си правя бани с калиев перманганат и смрадлика,оабче забравих дали да се редуват или едновременно-помогнете.Аз мисля,че би трябвало да се редуват.Най-интерсното е,че ми предписа лекарство за мазане Analen и момичето в аптеката ми каза-за хемороиди нали,а аз и казах,че нямам хемороиди и е за фисура,взела съм това лекарство,но Ви моля да ми кажете дали е ядекватно да го прилагам или да си търся пак Григоров:(или ако знаете друго лекарство специално за фисури кажете. Благодаря
  • Re: Анален фисур
    от | 23.04.2009 17:02

Моля! :) Бъдете жив и здрав!
    от fav | 23.04.2009 16:16

Поради други причини,аз бях на диета от месец и половина(свалих 9кг),спрях и спорта,поради консултация с гастроенетероложка от ВМА.Месец и половина не бях близнал нищо газирано,или някакъв сок(само вода-4вида),никакво сладко или плодове освен презрели банани и настургани обелени ябълки.Няма да изпадам и в други подробности-крайна диета.Григоров като ме прегледа и каза, да си ям всичко но в умерено количество и да си спортувам.И днес се насладих на първата си бира от толкова много време :) Още веднъж Благодаря,че ме насочихте при този доктор!!!
    от | 23.04.2009 15:33

калиев перманганат. Явно Григоров е преценил, че е достатъчно малка фисурката, за да се наложи операция. Той е лекар, който заразлика от пвоечето хирурзи, винаги гледа алтернативен вариант на операцията. Евала, за което! П>п пробвай временно да се храниш с храни, като салати и тн, за да не се затруднява дефекацията и да зарасне макс бързо фисурата. успех!
    от fav | 23.04.2009 15:05

Ами не трябва операция.Предписа ми някакъв мехлем и калциев перманганат.Надявам се да това да ми помогне :)
    от | 23.04.2009 11:21

Знам си аз, че ще ви е такава реакцията след прегледа. Той е отличен лекар, ще видите. ;) А колко е внимателен, нямате си и идея. Навсякъде другаде съм се гърчил от болки, докато ме преглеждат, той пипа внимателно, нежно, много фино работи. Просто разликата е голяма и колегите му в бранша трябва да взимат идеи от него. А какво каза иначе - операция наложителна ли е? П.П: Желая ви успех!
    от fav | 23.04.2009 10:04

Искам много да благодаря на blader,че ме насочи към доктор Григоров.Днес сутринта бях при него,отдели ми време и ме прегледа обстойно.Освен,че е добър лекар е и добър човек.Страшно много съм доволен от него и го препоръчвам на всеки.Освен по конкретния въпрос по който отидох при него той ме консултира и по друг.Още веднъж благодарности към blader!!!
    от | 22.04.2009 22:43

УСпех! И пишете, когато има развитие след прегледа при Ив. Григоров.
    от fav | 22.04.2009 22:39

Ами не съм сигурен за името на доктора,кабинета беше на първия етаж(първа хирургия) Още веднъж ви благодаря
    от | 22.04.2009 21:33

Доскоро му имах телефонния номер, но май го е сменил и нямам никаква връзка с доктор григоров. Просто го потърсете в клиниката. Всеки делничен ден до 13 00 на обяд е там. От 08:00ч. Ако отидете към 08:30 ще го хванете точно, когато излиза от рапорт и ще имате възможност да говорите. А кой ви е преглеждал в Александровска? Стана ми интересно.
    от fav | 22.04.2009 19:26

Благодаря ви много.А случайно да имате координати на този доктор или да знаете кои дни коя смяна е?
  • Re: Анален фисура
    от | 22.04.2009 12:25

И за протокола - казва се фисура. :)
    от | 22.04.2009 12:25

Кой ви прегледа в Александровска? И как така неработили с направления??? :D:D:D:D Окръжна болница, клиника по ендоскопска хирургия на втория етаж - доктор Григоров. За там направлението ще ви свърши работа и ще имате консултация с наистина добър доктор. П.П: преди да заминете извън БГ задължително се прегледайте, че от дългото седене, докато пътувате, може отнвоо да се отвори и тогава става много неприятно и усложнено...
  • Анален фисур
    от fav | 22.04.2009 11:00

Здравейте Имам раничка около ануса.Тъй като разгледах темите във форума се насочих към специалист в Александровска в Чернодробна и Панкреастична хирургия(първа хирургия).Докторите там ми казаха,че не работят със здравната каса за такива неща,та си платих.Погледнаха ме и ми казаха,че имам фисур на 23часа,който е зараснал.Не ми предписаха никакво лечение само да спазвам диета.Та въпросът ми е да ходя ли и на друг специалист(така или иначе ми остана направлението) и ако може да ме насочите при някой.Ще помоля за възможно най-бързи отговори тъй като началото на май заминавам извън България и искам да съм спокоен.Благодаря ви.
  • Re: Раничка около ануса
    от neemnogovajno | 09.04.2009 22:13

Значи фактически това масло е черупката на лекарството и примерно е нормално да се изхвърля от организма. Абе хора, тея хемороиди имат ли въобще някакво лечение? Уж си пия хапчетата слагам свещичките спазвам хигиена и въпреки това преди малко пак имах няколко капки кръв в-у тоалетната хартия. Значи като се мажа с тоя лидокаин и го разнасям вътре в ануса усещам нещо като топченце, това ли е самия хемороид ? И точно където го напипвам усещам и дискомфорта понякога, нещо като сърбеж и щипане. Пък тоя хирург дето ходих при него вика, че щели да ми минат за 5 дни. Малко не ми се вярва но... И в крайна сметка сега като си свърша курса от хапчета + свещички какво следва нататъка за лечението ? Аз ще се консултирам с хирурга, но и мнение от хора препатили от хемороиди няма да е излишно.
    от nikolova4 | 09.04.2009 15:27

Свещичките се правят от какаово масло (понеже е по-твърдо) и няма да се разтопи по време на поставянето , а лекарството в маслото е фактически активно действащата съставка. Когато се постави свещичката - от телесната температура какаовото масло се стопява бавно и лекарството постепенно се всмуква от лигавицата на правото черво. Абсолютно е нормално сутрин след изхождане да има остатъци от свещичката върху изпражненията.
    от neemnogovajno | 08.04.2009 21:11

Ами дано да е от това. А искам да попитам след като приключа 10-те дни лечение с хапчетата и свещите какво следва след това ? Не вярвам да се излекуват само от толкова тея гадини. А за тъй наречения външен хемороид, възможно ли е да е нещо по-страшно ? Казвам направо тумор или нещо такова ? В смисъл щото хирурга първоначално не го видя и чак като му го показах просто каза, че е външен хемороид. На 2-3 сантиметра от дупката е, точно под кожата с големина 2-3 милиметра горе долу, не боли, не кърви, не сърби. Сякъш е пъпка ама не точно щото го чувствам като топченце под кожата ми. Сякъш става малко продълговато, но може просто така да ми се струва само.
    от | 06.04.2009 22:20

според мен е напълно нормално това явление. но не съм ползвал свещички. просто правя предположение.
    от | 06.04.2009 12:43

Аз не съм в час с тия неща. Опитай в гугъл да намериш някаква информация за механизма на свещичките.
    от neemnogovajno | 06.04.2009 11:36

Поредните въпроси. От тея анални свещички възможно ли е сутрин при ходене в тоалетната на първите изпражнения да има някакви бели петна или и аз не знам как да го опиша, в смисъл като са се разградили свещичките да са отишли малко по-навътре и да са полепнали част от тях по изпражненията?
    от neemnogovajno | 03.04.2009 20:19

Искам да пипитам тези анални свещички като ги сложа вечерта очаква ли се да ги вадя сутринта или ? В смисъл разграждат ли се , какво правят, как действат ?
    от neemnogovajno | 03.04.2009 14:41

Хора защо в този форум не сложат един бутон "редактирай" много ще е позлезно. Аз както пиша пиша и бързам да пусна коментара после осещам, че съм забравил нещо и ведната нов пост... Абе от тоя преглед имам чувството, че съм изакал Кралимарковско..... сещате се. Баси тоя задник какви неща е изхвърлил до сега пък като му влезе един пръст и....
    от neemnogovajno | 03.04.2009 14:38

Е то явно не е било раничка а цял вътрешен хемороид! Плюс това което казах подутото до ануса хирурга каза, че е външен хемороид. То не ме боли и тн. но просто е подуто. Изписа ми някакви хапчета за пиене 3 по 1 и свещички и лидокаин ли какво е там. Дано да ми мине :)
    от | 03.04.2009 12:12

затвори ли се раничката?
    от neemnogovajno | 03.04.2009 00:24

А щом не ме боли възможно ли е да е нещо сериозно?
    от | 03.04.2009 00:04

Не го пипай и може да мине от само себе си.
    от neemnogovajno | 03.04.2009 00:01

А възможно ли е въпросното топченце да е слязло по към ануса ? Направо съм като гръмнат.
    от neemnogovajno | 02.04.2009 23:55

Или аз си внушавам, или сега това чудо е малко по-малко от преди 30 мин. да кажем :shock:

Напиши отговор
68 намерени, страница 1 от общо 2