Хемороиди и анални фистули | Хемороиди

Напиши отговор
  • Re: Хемороиди
    от viakimova | 21.08.2014 15:28

Какъв съвет очакваш да получиш?
    от Mariq | 20.08.2014 10:22

Добър ден на всички читатели на форума. Извинявам се,че така се вмъквам ,но искам да получа повече информация относно хемороидите. Сега съм на 23 г.,когато бях на около 15-16 имах кървене при изхождане,което обаче си личеше,че беше някъде от към изхода на ануса,консултирах се с една лекарка,която ми каза,не се притеснявай това се случва на деца на твоята възраст,понеже си на училище и седиш седнала.След около 2 седмици ми беше минало ,периодично в рамките на една година все ту имах кръв,ту нямах(искам да добавя,че ме болеше все едно имах някакво острие там).Нещата се успокоиха до преди миналото лято,кървенето пак започна,болки,парения и даже ми излезе едно малко топче,малко по малко от грахово зърно. Понеже точно тогава работих по морето,не успях да отида на лекар.Върнах се в града ,в който живея,но така и не посмях да отида на лекар.вече една година се каня и не мога да събера смелост.А през тази година болката си идва и си заминава поне през месец.Може ли съвет да получа, ще съм Ви много благодарна. :oops:
    от 78818371 | 13.12.2012 10:03

Само ЛЕД на хемороидите - това е лекарството - от личен опит
    от Palq4e | 19.11.2012 13:48

Никога не ходете при Кирил Атлиев - лъже , че имате хемороиди , за да ви вземе една солидна сума , а после се оказва , че нямате хемороиди ,а обикновена фистула. а да не говорим какви болки ще изпитате при неговото лъжливо лекуване на лъжливата диагноза и пак ще вървите зле! Това е обирджия, който се надявам , че ще си намери майстора и то напълно законно скоро време. Не може да се подиграва с хората и да им взима парите!
    от nikolova4 | 16.09.2009 16:05

А дали не става въпрос за кондиломи? Има и такава вероятност. Това може да каже дерматолог.
    от | 15.09.2009 20:52

Снимките биха дали информация. Но първо ми отговорете - обезкосмявате ли се в тази област?
    от Liliandra | 15.09.2009 17:06

.. не мога да отида на лекар.. никакъв шанс и не смея да кажа на наще страх м е пък и ме е срам ако искате мога да ви пратя снимки ..незнам
    от Liliandra | 15.09.2009 16:58

мажех се дори с ихтиол и започнаха да стават по малки но много бавно и образуват корицхки и аз вече като не мога да издържа особенно жечер...почесвам се и краи пак става сащото нещо... не ем сърбят като преди 5-6 дена.. постоянно...ами сега примерно 2-3 пъти ама страшно много...
    от Liliandra | 15.09.2009 16:53

от добрич... мина вече повече от седмица а още стоят.. станали са като рани ..абе като пъпки са но се едно посредата имат дупчици ...около анала са и са доста.. направо ми писна понеже отвреме на време много ме сърбят като не издържа и почна да ги чеша направо стажат рани големи подути ..и аз си мисля че не са хемороиди ..незнам вече какво да правя.. момиче съм
    от | 08.09.2009 12:29

Не са хемороиди, щом имат бели връхчета. Момиче ли си или момче? Трябва ти преглед от лекар, който да установ какво точно е това, за да ти каже правилния начин на лечение и спри със спирта, че ако си нямал хемороиди досега, то ще проимате. Направо ме заболя като прочетох за мазането със спирта. Откъде сте?
    от Liliandra | 08.09.2009 10:20

извинявам се, че написах предното си мнение на кирилица ама в паниката просто не мога д ажи опиша какво ми е.. от 2 дена не съм яла от притеснения..за тези хемороиди напраео незнам
    от Liliandra | 08.09.2009 09:57

Oh molq za pomosht.. na 17 godini sym i mai imam hemoroidi... vyzmojno li e i kak se mahat kakvoto trqbva shte si kupq samo kajete kakvo.. smisal tochno na anala nqmam... no okolo nego imam okolo 6-7 takiva gadni nehsta shte poludeq .. tova e ot nqkolko dni nasam.. i neznaeh che sa hemoroidi i se maja sys salicilov spirt zashtoto si pomislih che sa prosto nqkakvi pypchici poneje sa s beli vyrhove..i sega veche razbrah che sigyrno sa hemoroidi zashotot sa tochno na tova mqsto.. ot saliciloviq spirt mislq 4e toi gi gori i sega imat kori4ki kato 4e li zarastvat ama ne moga da razbera golqma panika sam!
    от binbin | 01.09.2009 14:28

Единственото ефективно лечение на хемороидите, от опит го знам, това е тяхното замразяване, т.е слагаш им лед и държиш колкото се може по-вече. На ден според зависи, може и по 3-4 пъти да им слагаш лед по 5-10мин.За 2-3 дена и се прибират напълно и ако след време пак ви се обадят веднага пак лед! И така изчезват напълно! Ледът е лекарство!
    от vani1551 | 20.08.2009 19:09

престои ми операция на 17.09 какво ще ме посаветвате имам вътршни и външни хемороиди, фисура ани , много ме боли не се издържа вече 15г а много мои познати ме съветват да не се оперирам последно се мазах с HADENSA много е ефикасно но това е временно моля ви за съвет
  • Re: Съвет за хемороиди
    от | 12.08.2009 15:55

Моля, пишете на кирилица!
    от gargamel4o | 12.08.2009 12:02

Благодаря, tabutabu77 за съвета. Точно при такъв специалист ходя от около три месеца. Изписа ми само "Детралекс" 3х1, стандартното мазило /с което се маже само две седмици/, някакви Френски прахчета /разтварящи се в чаша вода/ - 2х1 и да спазвам диета, но положението поне за сега си е все същото.
    от tabutabu77 | 12.08.2009 09:09

nes1m cuvala za injekzii.otidete na lek1r gastroenterolog koito da prezeni v koi etap e zaboliavaneto.za p1lno ozdraviavane e nujna operazia.m1j1mi se operira predi 2 meseza.sega se cuvstva kato nov.
  • Съвет за хемороиди
    от gargamel4o | 11.08.2009 10:47

Здравейте, Приятели! Някой да знае нещо повече за д-р Атлиев от Пловдив - лекувал хемороиди с някакви лекарства - инжекции???
    от DKS | 28.07.2009 01:06

Zdraveite, mnogo vi se izvinqvam, che pisha na kirilica, no za momenta nqmam drug variant. Adski sum pritesnena, imam nqkakvi obrazuvaniq v na4aloto na rektuma, mislq che sa hemoroidi vupreki, che ne znam kak izglejdat, nqmam vuzmojnost da otida na lekar v blizkite nqkolko meseca, tui kato ne sum v Bulgaria. Naistina ne znam kakvo da pravq, mnogo sum pritesnena. Taka po su6testvo, nqmam bolki, ne mi e trudno da hodq do toaletna, ne me boli, no dnes zabelqzah malko petunce ot bleda kruv po ga6ti4kite mi, s prust gi napipvam izduti sa, takiva zavurteni..ne znam kak da gi opi6a, i v gornata si 4ast beleqt vsqka6. Hranata mi ve4e e podobrena otskoro, no predi qdqh sandvi4i, testeni ne6ta i to za6toto raboteh takava rabota v koqto moje6 da si pozvoli6 da izqde6 edin sandvi4 naburzo ili nqkoq zakuska, vsu6tnost nikoga ne sum se zastoqvala raboteh na krak po 9 4asa v postoqnno dvijenie. MNogo vi molq za burz i adekvaten otgovor, naistina ne znam kakvo da pravq. Blagodarq predvaritelno.
  • Re: Външен хемороид - трябва ли да се вкарва обратно?
    от д-р Цончев | 17.07.2009 20:29

Според мен е добре да потърсите мнение и от друг специалист по въпроса.
  • Външен хемороид - трябва ли да се вкарва обратно?
    от cubic | 17.07.2009 08:03

Имам възпален външен хемороид от няколко дена. Отидох на преглед при хирург, предписа мазило и хапчета и вкара хемороида обратно. Тъй, като излизаше го затапи с една марля за да си стои вътре. Каза като излиза да си го вкарвам. Проблема е че понякога е доста трудно (много бавно с постоянен натиск) и ми се струва че не влиза достатъчно - но веднъж като влезе се чуствам по-добре. Затапвам го с памуче за махане на грим, но след час-два пак излиза и пак трябва да го вкарвам. Въпроса ми е тази процедура не води ли до допълнително дразнене, отток и възпаление? Има ли смисъл да я правя. Ако си седи навън - има ли шанс така да спадне оттока и възпалението. При прегледа ми казаха че не трябва операция - но като гледам - съм почти 4-ти тип. Или е нормално да е така първите дни и после трябва да спадне?
    от зори | 12.07.2009 00:02

здравейте, относно хемороидите искам да споделя на всички,че се излекувах с билката бяло подъбиче ,която купих от билковата аптека. пих я три седмици и болката ми премина. вече една година съм добре,а като се сетя едва ходих до работата си. опитайте. надявам се да помогна на много от вас. желая ви мого късмет.
    от RWSRUMEN | 30.06.2009 13:27

ЗДРАВЕЙТЕ! ИМАХ ПРБЛЕМ С ХЕМОРОИДИ.ПОЛУЧАВАХ ГО ПЕРИОДИЧНО С ГОДИНИ НАРЕД И САМО КОЙТО НЕ ГО Е ИЗПИТВАЛ НА ГЪРБА СИ,ТОЙ НЕ ЗНАЕ. НО СЕ ОТЪРВАЙ И ТО МНОГО ЛЕКО. ПОСЪВЕТВАХА МЕ ДА СИ НАПРАВЯ ЧАЙ ОТ БИЛКА, КОЯТО ПИХ ВМЕСТО ВОДА ДВА ИЛИ ТРИ ДНИ И ТОВА Е. ОТ 1985 НЕ СЪМ ИМАЛ ПРОБЛЕМ. НЕ ЗНАМ КАКВА БЕШЕ БИЛКАТА, ЗАЩОТО МИ Я ДАДЕ МАЙКА МИ (ЛЕКА И ПРЪСТ) А ТЯ Я БЕШЕ ВЗЕЛА ОТ ЕДНА ЖЕНА ОТ СМОЛЯН. ТОВА КОЕТО МОГА ДА ПОМОГНА КАТО ИНФОРМАЦИЯ Е , ЧЕ СЕСТРАТА НА ТАЗИ ЖЕНА РАБОТИ В ПАРАКЛИС НА КРЪСТА ГОРА И СЕ КАЗВА СЕСТРА ХРИСТИНА.
    от gogo_17 | 30.04.2009 19:15

благодаря за съветите .дано се приберат хемороидите
    от | 29.04.2009 18:41

Абсолютно и махни тия тестени изделия от кухнята за закуска. Поне временно...
    от | 29.04.2009 18:10

Добави фибри в храната!
    от gogo_17 | 29.04.2009 17:04

предимно тестени закуски,ориз яйца за за вечеря различно .Отскоро забелязвам запек понякога не ми се ходи до тоалетна 2-3 по голяма нужда!Но после не е добре сигурно от там изхожда проблема ,вземам протеини от скоро това може ли да е някаква причина
    от | 26.04.2009 21:23

КОлко пъти на ден ходиш до тоалетна по голяма нужда ипрез колко дни? С каква храна се храниш? Цитирай ми директно - примерно сандвичи, хляб, картофи такива ми ти работи... Мини на режим със саладки, за да си улесниш изхождането, че предполагам ядеш предимно сандвичи и това затруднява дефекацията, а оттам се появяват хемороидите. Мини известно време на плодове зеленчуци и печено месо... нищо пържено и люто и ще усетиш разликата. После кажи само едно мерси :P
  • Хемороиди
    от gogo_17 | 26.04.2009 15:35

на 17 години сaм и имам следния проблем след дефекация,ми излиза външен хемороид които боли дори като сядам за 1 -2 деня изчезва и след дефекация пак излиза какво да правя ? :roll: :?:
  • Re: Едно доказателство, че сами си причиняваме хемороидите
    от | 27.03.2009 13:18

Напълно съм съгласен, преди години и аз прочетох една такава статия, но в английски еквивалент на нашия сайт и оттогава го практикувам. Резултатът, е че хемороидите ми се появявват само ако прекаля със сухите храни и стоенете в седнало положение дълго време, но няма как... Също така много зеленчуци трябва да се ядат и колкото може по-малко млечниподукти - макарони на фурна, млечни баници , кексове и всичко...сирене и кашкавал в нормални граници е полезно... но не по едно кило кашкавал на ден... :)
  • Едно доказателство, че сами си причиняваме хемороидите
    от Здравко | 27.03.2009 11:50

Според статистиките, че в индустриализираните държави, половината от популацията над 40 годишна възраст страда от хемороиди. Въпреки високата заболеваемост малко е направено за профилактика и откриване на първопричините, повече се набляга на лечението, което е скъпо, продължително и неефективно. В "изостаналите" държави много по-малко хора страдат от хемороиди. Липсата им обикновено се обяснява с "диета богата на баластни вещества". Баластната теория така и не бива доказана, но през 1987 г. д-р. Берко Сикиров, израелски лекар, извършва интересно клинично изследване за да докаже напълно различна теория, обясняваща високата хемороидна заболеваемост в западните държави. Изследването по-късно бива публикувано в Израелски медицински журнал и [url=http://www.uow.edu.au/arts/sts/bmartin/pubs/96tldp.html]Townsend Letter for Doctors and Patients[/url]. В изследването са участвали двадесет пациенти, мъже и жени, с хемороиди в различни стадии. Всичките от тях са преминали през стандартно лечение с никакъв или минимален успех. Двама от пациентите дори са били с лигатура (превързване на кръвоносен съд) за да бъде търпимо състоянието им. Пациентите минават през проктоскопия в началото на изследването. Новото "лечение", което им предложили било единствено [b]да променят тоалетните си навици: да чакат докато позива за дефекация е силен (за да се избегне напъване) и да използват САМО естествена клекнала стойка за изхождане.[/b] Проктоскопията била повторена след една година. [b]От 20-те пациенти, 18 съобщили за значително намаляване или изчезване на симптомите в период 4-5 дена до няколко месеца.[/b] Липсата на подобрение при останалите двама с лигатура се отдава на хирургическата обработка, довело до изменения. Контролните прегледи, 12 и 30 месеца по-късно, на 18-те пациенти (90% от участвалите в изследването) установяват, [size=150][color=#00BF00]че те са напълно излекувани от хемороидите, безплатно, без нужда от лекарства и операция.[/color][/size] Заключението на д-р. Сикиров е, че хемороидите се причиняват от непрекъснатото дразнене и увреждане поради прекомерното напрягане в седнала поза на тоалетната. Допълнителния натиск е необходим за да се преодолее примката стягаща ректума (виж илюстрацията в дясно - примката се разхлабва само ако клекнем). Когато тази непрекъсната атака срещу тялото се премахне чрез завръщане към естествена клекнала поза, процеса на възстановяване започва сам. [img]http://squat.beinsa.info/images/squat-not-sit.jpg[/img] Подробности от изследването на д-р. Сикиров можете да откриете [url=http://squat.beinsa.info/hemmoroids.htm]тук[/url].
  • Re: Полипи и хемороиди - нужда от съвет!
    от Vili 19 | 17.03.2009 12:09

:roll: Molia za suvet.Napravi mi operacia,zasega niama da spomenavam ime.Operiraha mi polip i hemoroidalen vuzel.Doktorut --hirurg veroiatno e mnogo dobur,no ne e slovoohotliv i na vuprosi ne otgovaria s jelanie.Daje ne znam po kakuv na4in e napravena operaciyata,no ima6e konci,koito sami se stopiavat.S triderm se mazah i sled 2 sedmici spriah.Biah na "kontrolen pregled",koito beshe intervwu,ne pogledna izobshto miastoto.Ne mi preporu4a nikakva terapiya i kaza,4e sled mesec vsi4ko 6te e nared,s dr. dumi da ne se oplakvam.Pravia bani--tetra,maja se s Madanskoto 4udo--bezvredno.Imam o6te bolki --poniakoga slabi,poniakoga po-silni{pri izhojd i sled}Sled 2 dena stava mesec ot operaciata.Struva mi se,4e d-rut me operira i me ostavi sama da se spasiavam.Ne triabva li da vzemam niakakuv medikament ili da se maja s neshto,zashtoto ima malko top4e,miastoto ne e zazdravialo.Merci za vnimanieto! :shock:
    от Dr.Atanassov | 05.07.2008 22:23

Къде е проведено това изследване? При наличието на каквото и да било образувание се взема биопсия, за да се види какво е точно. Терапията , оято ви е дадена е за лечение на хемороиди. Има ли подобрение след започването и?
    от Niya | 04.07.2008 22:43

Не е взимал материал, каза само да си пия хапчетата и да се мажа с мехлема и след 10 дена да отида пак на преглед. Бихти ли ме посаветвали дали да отида и при друг лекар..вазможно ли е разминаване в диагнозите на лекари, които все пак са специалисти в една и съща област.По описаното от мен не разбарх до колко е опасно.
    от Д-р.Хинкова | 04.07.2008 17:33

Правена ли е биопсия-взет ли е материал за хистологично изследване?
    от Niya | 04.07.2008 08:40

Vsashnost ako e bilo neshto zlokachestveno lekarya e shtyal da vzeme po seriosni merki..Moga li da mu imam doverie?..Inache simpomite mi sa karvene pri isxojdane, no ne vinagi..edinstvenoto neshto koeto e postoyanno e edno parene v oblasta na anusa vsashnost savsem leko navatre, kadeto lekarya kaza che ima polip..pri izxojdane i sled tova tova parene i shtipene ostava kato tryae ponyakoga i cyal den..
    от baj Grozdan | 03.07.2008 23:50

Вероятно т.н. "полипи" са хипертрофирали анални папили. Напълно доброкачествени са и не могат да дегенерират в рак. Това е добрата новина. "Лошата" е че ако са големи и създават оплаквания в 90% от случаите премахването им е оперативно.
  • Re: Полипи и хемороиди - нужда от съвет! До Д-р Хинкова
    от Niya | 03.07.2008 21:18

Благодаря д-р Хинкова за заинтересоваността първо. Така и не разбрах нищо, прегледа беше първо с ръка и тогава лекаря каза, че усеща полипи, после продължи с един апарат, с който се оглежда. Доста се бях притеснила и не помня нищо. Лошото е, че и лекара нищо не ми обясни,каза имаш полипи и хемороиди..за рак за сега не може да се говори, кото ме депресира още толкова ако ме разбирате. В момента съм в пълно незнание..пия по нгово предписание Детралекс и се мажа с мехлем. Но съм много уплашена понеже чета само лоши неща за тези полипи.Всъщност ако е рак вижда ли се по полипа или ако е имало нещо за което да се съмнява лекаря е щял да ми каже. Незнам дали да отида и на друго място, защото много се притеснявам. Сега трябва да чакам до другият преглед, а как да стане като нищо незнам и мии страх. Моля ако можете да ми дадете насоки какво да направя
    от Д-р.Хинкова | 03.07.2008 15:31

Къде се намират тези полипи,какво изследване е правено,какви оплаквания имате?
  • Полипи и хемороиди - нужда от съвет!
    от Niya | 02.07.2008 19:25

Здравейте! Имам хемороиди и някакви полипи. Може ли някой да ми обясни какви са тези полипи, или на какво казват полипи, понеже никой не ми обясни.Опасни ли са и какво трябва да правя! :?:

Напиши отговор