Хемороиди и анални фистули | Киста на опашката

Напиши отговор
  • RE: Киста на опашката
    от д-р Ралица Правова | 24.11.2022 14:48

След операцията в епикризата пише ли, че е отстранена изцяло кистата и дали няма останала тъкан, тъй като не е изключен рецидив. Ако имате възможност качете тук снимка
    от Gina | 24.11.2022 10:51

Здравейте ???? 22.06.2022г ме оперираха от киста на опашката, раната беше полу-отворена имах два големи шефа и отворче (3/4 см) . Раната се затвори за около 2 месеца. От два дни нещо усещам болка и подутина малко , сега вече има малка дупка с малко течност???? много ме е страх от ново да не премина този ад???? моля ви някои ако е преминал през същото да ми каже какво му в помогнало???? не мога да отида на преглед , защото сме в Испания...
    от Shanoto | 26.04.2022 22:37

Доктор Сечанов, Окръжна
    от ico_ph | 15.03.2022 08:45

Здравейте, Бихте ли ми препоръчали хирург в София, за преглед и операция на киста?
    от д-р Ралица Правова | 06.03.2022 20:32

Възможно е да е от по-бавно зарастване и да се налага още пазене. Дадоха ли Ви препоръки за профилактика на мястото?
    от User555 | 04.03.2022 19:38

Здраейте, оперираха ме преди 2 месеца и раната беше отворена, но върху нея се получи някакво набъбване. Нямах проблеми докато не се избръсна мястото и раната започна много да стяга, боли. Днес потече някаква слуст смесена с кръв. Дали ще трябва да се направи рецедив?
    от Паола Ангелова | 25.08.2021 21:59

Здравейте оперираха ме преди 2 месеца раната заздравя, но понеже имам дълга коса попадна косъм вътре и зараства с него ,какво да правя ?
    от Iliv | 28.05.2021 14:19

За информация на други, които се итересуват. С времето се затвори. През втория месец започна да се свива и 2 месеца след операцията почти се затвори (остана ми около 1см/2 см). Голямо изпитание, почти месец бях неработоспособна. Остана наистина по-груб белег. Дано е за последно, че това ми беше втора операция. Първият път бях с дренове, затворена операция.
    от Iliv | 11.04.2021 10:14

Здравейте, бях оперирана от голяма киста, която откриха между двата анални мускула и перианалното пространство. Раната беше отставена да зараства от вътре навън. Това, което ме притеснява е, че поради липса на шев, оголеното пространство от раната до кожата е с размер на една човешка длан. Мислех си, че постепенно ще се затвори и съответно кожата ще се приближи до раната, но това не се случва. Означава ли това, че мястото ще остане без кожа и ако има други минали през такъв начин на заздравяване да споделят опит. Лекарят, който ме оперира ми обясни, че ще остане по-груб белег, но размерът му ми се струва доста голям, ако нещо друго не последва, като лечение или пластика. Като лечение се кисна в тетра 2 пъти на ден и превръзка с риванол.
    от д-р Димитров | 19.03.2021 20:20

Нормално е да се появяват болки от време на време, но ако болката започне да се засилва, е препоръчително да се консултирате със специалист.
    от Mariela Nqtsolova | 19.03.2021 20:07

Здравейте искам да попитам на 17.09.2020 ми направиха операция на киста на опашката като бях с открита рана всичко си мина добре но понякога имам тъпи болки и все си мисля че е подуто карам мъжа ми да види той вика че всичко е нормално та въпроса ми е дали е нормална тая болка дали е от промяна на времето или пак се прави че наистина ми омръзна от тази напаст??
    от Радослав | 27.02.2021 07:23

Правя ги!Всеки ден по два пъти,но дупките в самата рана от които изтича фибринът(надявам се да не е гной) и съвсем малкото количество кръв,което е колкото няколко капки,ме притесняват!Нищо не усещам,но дори не знам как са образувани тези дупки и като ги погледна се ужасявам.Раната изглежда по-чиста и се надявам някак си да не стане това с което ме уплаши докторът,че ако не е достатъчно чиста ще се навъдят червеи.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.02.2021 18:40

пРАВЕТЕ СИ БАНИТЕ КАКТО ВИ Е КАЗАЛ ЛХИРУРГА. тОВА МЯСТО ПО-ТРУДНО ЗАРАСТВА ПО ПРИНЦИП.
    от Радослав | 26.02.2021 01:05

Умолявам хора с опит или предимно лекари да ми помогнат със зададените въпроси!Опериран съм от киста на опашката преди месец.Раната е огромна и доста дълбока.За този месец съм се промивал с какво ли не и съм я превръзвал.Хирургът ми каза преди седмица,че трябва вече само бани да си правя с вода,сапун и смрадлика ,и без никакви превръзки повече,защото я задушавам и не съм мил раната до днес.Раната изглежда влошена и хирургът ми каза,че ако не си правя бани и да си потапям раната в леген,раната ще се възпали.Търся съвети,поради причината че раната не е зарастнала заради това че не съм я мил досега и има две дупки в нея,докторът нищо не каза за тях.Снощи като натиснах раната тя все едно изпръска гной,но той ми обясни че е фибрин,все още пръска и по бельото си имам малко кръв след всяко промиване.Раната не ме боли,нито ме сърби,малко е зачервяла,но нямам температура и не ми е казал дали е възпалена.Ако някой прочете това,моля кажете ми дали всичко е наред,правя бани два пъти дневно.
    от Дилян | 26.11.2020 15:05

Здравейте отново ... Близо три месеца след операцията все още по превръзлата има кръв и миризма .. три пъти в седмицата отивам да ми сменят превръзката миналата седмица тъкмо казват ,че почти съм готов и отново тази седмица нещата отиват към лошо ... не съм в България може ли съвет вие как сте справихте с това ,защото аз не виждам вече изход
    от Ивелина | 12.11.2020 20:00

Здравейте, моят мъж беше опериран от киста на опашката на 15.10.2020г. с отворена голяма рана след това. Бяха му казали да прави промивки със смрадлика, но резултат нямаше. Аз от много стар херург знаех за крем Вишневски които възобновява след оперативно тъканта. Започнах да му правя превръзки с този крем и резултат имаше. Отиде на контролен преглед и му казаха, че е много добре че го ползва. И сега моят мъж е на работа 16.11.2020 г.
    от Пламен Иванов | 05.11.2020 19:41

Операцияата минава бързо за половин час но лечението и заздравяването на раната става бавно при всеки е различно .. при мен напълно затваряне на раната беше около 3 4 месеца но и след този период и по време на периода пак може дасе получи инфекция трябва много дасе внимава с лечението .. понякога като зе сатоя седнал пак ме заболява много трябва дасе внимава
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.10.2020 15:48

Докато се затвори. На такова място няма как да се каже, защото лесно се инфектира и е възможно да иска повече време
    от Дилян | 27.10.2020 14:33

Здравейте оперираха ме на 09.09 всичко мина много добре ,все още раната не е зарастнала ,лекарят ми каза да си мия раната сутрин и вечер ,така и правя ,но по марлята все още има кръв и мирис . Колко време продължава цялото въстановяване на раната ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.10.2020 16:39

Моля, пишете на кирилица...
    от Todor Tasev | 11.10.2020 11:30

Zdraveite operiraha me predi 7 meseca ot kista na opashkata ..cqlata rana zarwstna dobre s izkluchenie na edno mqsto tochno nakraq v dolnata chast nostana neshto kato otvor topche ..ot koito prez den se puka i sulzi ima i bolka pri natisk ...technosta nqma miriz ..kato sluz e ...hodih mnogo puti na pregled pri operatora i toi mi kazva che tova e konec koito trqbva da izlezne ..nqmam simptomi za vloshavane kato temeperatura postoqnna bolka ...kal smqtate vuzmojno li e tova da e recidiv...vupreki che realno tova se sluchva 1 mesec sled operaciqta
    от Дилян | 07.09.2020 10:18

Здравейте утре ми предстой операция и на мен .. можели да ми кажете как се случват нещата преди операцията ... упойката и всичко останало много ми е притеснено
    от Ронита | 05.09.2020 11:39

Мога ли да попитам дали е възможно да се направи пластична операция за отстраняване на белег от операция на киста на опашката ? Защото поне моя белег е доста груб и на криво зашит. Всички ли такива операции се правят с такива големи разрези ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.08.2020 20:21

Мястото е такова, че дълго след операцията е възможно да секретира. Постепенно ще спре. Важното е да няма болка зачервяване и температура - т.е. признаци на инфекция
    от Теодор Кехайов | 12.08.2020 01:12

На 18 юли ме оперираха за киста на опашката и имам няколко въпроса: 1.Преди няколко дена обръснаха около раната,защото космите навлизаха в нея и я дразнеха.Има ми възможност при попадане на косъм в отворената рана след като зарастве да рецидивира? 2.Раната зараства добре,но продължава да отделя секрет.Това нормално ли е или има възможност за инфекция?Притеснявам се евентуално раната да зарастне,обаче да се отделя секрет и да се натрупва вътре. Благодаря предварително!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 28.07.2020 13:07

Добре е да го види хирург и да го дренира и обработи правилно, инак ще задържате секрети и ще има възпаление. Почиствайте с браунол и тогава слагайте чиста марля с ихтиол.
    от Милена Маринова | 25.07.2020 13:05

Здравейте. Преди повече от 10 години ми беше правена операция и през тези години няколко пъти се е надувало мястото от смяна на време или като се застоя много време на едно място. Та преди 5 дни беше много надуто и се спука и всеки ден тече а и много боли едвам ходя и налагам марля със ихтиол за да може да помага по бързо . Можели да ми дадете друг съвет или да продължавам така. Благодаря и се извинявам за правописа
    от Bagodigi | 19.07.2020 17:00

Здравейте.И аз се оперирах преди около 20 дни от тая гад.Операцията беше направена по отворен метод тоест стои като кухина на мястото на кистата.От тогава сменяме превръзки вкъщи.Използваме Пронтозан гел и разтвор и ходим веднъж седмично да поглежда лекуващия лекар.Имате ли идея нормално ли е стените на раната да са покрити с странен бяло-жълтеникъв на цвят слой ,който трудно се премахва.Не е гной със сигурност.Стои по плътно като тъкън.Затруднява ли зарастването на раната този слой или е нормално да е там и трябва ли да се маха или да не го пипаме.Благодаря предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.07.2020 10:49

Ако не е затворена раната и секретира вероятно от там е температурата.
    от Донка Димитрова | 07.07.2020 19:38

Имам киста под опашката преди една седмица се спука но подържам температура 37 градуса моля за съвет.
    от kiko81 | 24.06.2020 09:53

Благодаря др Цончев.Нужни ли са повече издледвания според вас,като на този етап имам подуване на корема вечер.Доктора кръвни изследвания дори не ми назначи а го водят най добрия гастроендролог в Благоевградска област
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.06.2020 22:24

Поне десетина дни вероятно ще е така. Постепенно ще премине
    от Йордан Попов | 20.06.2020 16:36

Здравейте, възможно ли е толкова много да ме опъва след третия ден на операцията (пиларна киста) и как мога да го предотвратя ?
    от Драгомир Башев | 24.05.2020 22:54

Здравейте,опериран съм и ми излезнаха сърбящи пъпчици. Това нормално ли е? Благодаря!
    от stovi | 20.05.2020 10:49

Здравей Костадин ще драснеш ли едно писмо на stovistovi@abv.bg
    от Костадин | 19.05.2020 23:53

Точната диагноза е '' киста без абсцес''
    от Костадин | 19.05.2020 23:41

Здравейте. Преди няколко месеца видях отвор на опашката малко над ануса, боля ме 2 дни и спря. Оттогава нямам нито болка, нито някакви симптоми, освен понякога остава кръв, когато докосна отвора с тоалетната хартия. Бях на преглед днес и ми казаха, че трябва да се оперира планово и, че е киста. Притеснява ме, че в периода на възстановяване качеството на живот е нарушено, докато сега нямам никакви секреции от мястото и болки. Дали е възможно тази цепнатина да зарастне от само себе си?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.05.2020 14:45

При всички случаи трябва да се види от лекар, дистанционно няма да стане...
    от Ивайло Красимиров | 30.04.2020 01:19

Здравейте аз съм на 21 години още Преди 2 месеца под опашката ми се появи нещо като подкожна пъпка и започна да ме наболява, но с времето тази пъпка изби и започна да тече гной в момента се мажа само с крем здраве и все още несъм ходил на преглед може ли да ме съветвате нещо благодаря предварително!!
    от Suka | 31.03.2020 04:58

Веселине казваш какво ми е отношението забележи сам как говориш след това се обяснявай ако може май твърде много ти дойде корона вирусът и си се побъркал със извинение ????????
    от veselin | 31.03.2020 02:13

какво е грубото отношение на хората ,на които съм отговорил!?..........посочи го?.......ти самият си груб към отношение ,на тялото си....ама нека самият ти да го изтърпиш ,за да го почуствуваш....!
    от Хасо | 30.03.2020 08:23

Към Veselin. Абе да питам Ти нормален ли си? Що не се скриеш някаде със своето грубо отношение към въпросите на хората!?
    от Катя | 29.03.2020 20:23

Напълно нормален човек съм. Точно това написах, но явно не сте ме разбрали. С нищо не съм мокрила или мазала раната. Дори и с риванол не съм я почиствала, а само със стерилна суха марля, защото така ми каза лекуващия му лекър. Това и исках да разбера дали мога да му правя бани
    от д-р Ралица Правова | 29.03.2020 11:30

Бих Ви препоръчала да направите консултация с личния лекар. Важно е да се вземе секрет за микробиология, за да се види дали има бактериална инфекция и да се изолира причинител, заедно с антибиотикограма, за да се даде най-уместният антибиотик.
    от veselin | 29.03.2020 10:17

ТИ...нормален човек ли си!?....досега ..мокрихте ли мястото и какви мазила сте използвали!?...отговорете ..........рана не се мокри!!..забърсва си около нея с риванол ,-здравата кожа...не върху раната и се поставя дишаща превръзка!
    от Катя | 29.03.2020 02:14

Здравейте, понеже видях че тук сериозно се коментира за киста на опашката, реших и аз да потърся вашата помощ, защото се чувствам в безизходица. Миналия месец направиха операция на сина ми и поради корона вируса спряха да приемат пациенти за превръзка. Казаха ни да правим в къщи превръзките...до тук добре, но проблемът е там че не ми дават да му правя никакви бани и да не го мажа с мазила, само сухи превръзки със стерелизирани марли. За мен това не е нормално защото мястото е такова че може да се инфектира. Е и май имаме инфекция вече, защото преди два дни мястото на единия шев (които вече го няма) беше подуто и докато почиствам с марлята изтече гной. Поизстисках го малко ,за да не нараня операцията. На следващия ден видях че се е успокоило. Тогава реших да натисна леко около операцията, за да разбера дали го боли и тогава от един от отворите излезе не мн гъста бяла каша и днес също. Моля ви кажете ми дали това е нормална реакция или е рецидив и дали мога да му правя бани.
    от Хасо | 23.03.2020 21:02

Десети ден. Понякога силни пробождащи болки получавам. Днес бях на контролен преглед,и хирурга ми каза че е нормално. Докато за мен не е нормално, но както и да е. Да изчакам ли още 3-4 дена?
    от д-р Ралица Правова | 23.03.2020 11:15

Добре е да отидете отново на преглед, кой ден от операцията сте?
    от Хасо | 22.03.2020 22:19

При добра хигиена пак ли има опастност от инфекция? Десети ден ходя да ми сменят превръзките. Сестрата каза най малко два месеца трябва да се сменят всеки ден. Но от два дена започна да кърви,и то доста.това дали е нормално
    от veselin | 17.03.2020 01:33

какво да наравиш ли?????.....вместо да гледаш да не те хване ,..някоя .инфекция ,.......ти питаш обратното .....как да зарасне по-бързо!?

Напиши отговор
228 намерени, страница 1 от общо 5