Хемороиди и анални фистули | Киста на опашката

Напиши отговор
  • RE: Киста на опашката
    от д-р Цончев | 16.08.2019 19:56

Може да пробвате с нещо от типа на пояс за плуване като така сядате върху него че проблемната зона да остава в дупката на пояса а тежестта на тялото да се разпределя върху надутата част. В санитарните магазини има подобни средства, които се използват срещу декубитални рани..
    от Теньо | 14.08.2019 13:27

Здравейте! Преди 6 години ме оперираха, наложи се доста дълбоко да режат. От тогава лятно време в жегите и когато седя повече време на стол или зад волана ме заболява мястото на операцията. Свикнал съм с това, за няколко часа минава. Сега обаче ме боли от няколко дни. Работата ми е в офис, по цял ден съм на стол, а последните месеци доста шофирам. Събота се върнах от северна България и от неделя доста ме боли, в седнало положение и дори когато ходя. Не се напипва нова киста, боли ме зоната на операцията, като че ли е леко твърдо в тази зона. Днес или утре ще ходя да ме погледне хирург, но ми се иска да видя и друго мнение и някакъв съвет за подложка, възглавничка или нещо друго, което да ползвам. Сега на стола сядам настрани, но петък, събота и неделя отново ми предстои дълго шофиране и честно казано се притеснявам как ще издържа.
    от д-р Цончев | 24.06.2019 07:46

Ако няма масивно изтичане на секрет от този отвор няма проблем. Ще зарастне.
    от Милен Йорданов | 23.06.2019 10:47

Здравейте преди 5 дни ме оперираха от киста на опашката имам леки болки от време на време видях как са ме зашили и е грозна гледката мисля че няма как по по красив начин да е та днес след сън се протегнах и сега има малък отвор има ли някакъв проблем ?
    от д-р Цончев | 18.12.2018 21:47

На пакета от аптеката е указано как се приготвя.
    от Борислав | 18.12.2018 10:35

Здравейте, преди 1 седмица ми отстраниха голяма киста на опашната област, раната е оставена отворена и е с размери 9см/6см/4.5см. Въпросът ми е каква е точно процедурата за киснене в смрадлика. Как се прави разтвора, колко смрадлика, колко вода се слага и колко време трябва да ври? Благодаря
  • Re: Киста на опашката
    от Нямам | 11.10.2017 22:04

Ето реално как стоят нещата с тази операция: 1. Самата операция е за 30 минути; 2. Упойката е според това колко е голяма кистата: - Ако, е малката се слага месна упойка; - Ако, е голяма се слага спинална упойка, обездвижват ви от кръста надолу, но не е точно както си го представяте, краката ви изтръпват и не усещате болка това е, може да ги движите без проблеми; - Ако, кистата е извън контрол, тоест с много големи размери се слага пълна упойка, при нея заспивате и се събуждате. 3. След операцията ви карат да лежите един ден по гръб, в болницата, с цел да притискате раната. Това е страшно неприятно след минаването на ефекта на упойката, усещането е все едно някой ви е сложил камък под дупето и убива ужасно, за това си искайте обезболяващи особено за да може да спите вечер. 4. След като ви изпишат от болницата, ходите всеки божи ден на превръзки, те продължават според това колко е била голяма раната, при мен продължеха 2 месеца и половина, като искам да вметна че първите дни раната си тече защото изхвърля всички гадории които миришат ужасно. 5. Конците ви ги махат сравнително бързо на 4-тия до 5-тия ден, но отново според зависи размерите на раната. Общо взето, ако всичко минава добре, до 3 месеца ще сте забравили за този проблем. ОБАЧЕ! Шанса за рецидив за съжаление при тези операции е много голям, при някой рецидива е след години, при други още на следващата година, а при трети, както се случи при мен, може да е след месеци още същата година. Жалко е но, мястото където се развива кистата е кухина и ако е станала някоя микро частица. Кофти е факта, че трябва да се направи още една операция. Лошото е, че според докторите процента на рецидив е много висок и често се стига до 2ра операция, да не говоря, че съм чел и хора с по 4 операции което е стряскащо. Ако, имате съмнения за подобен проблем не се замисляйте дали трябва да се оперирате. Дори и да свикнете да живеете с нея, тя се развива и започва да пълци, мисълта че това нещо тръгва към ануса е достатъчно стряскаща да ви накара незабавно да се оперирате. Късмет на всички и скорошно оздравяване на болните!
    от Aishe | 22.07.2017 04:24

Привет ! Значи можете, да ме считате за най-страхливата някога пациентка от операции. Само поради този страх, търпях кистата на опашката си 7 години и тя стана огромна, колкото мъжки юмрук. Като ми казаха няма начин, трябва операция ревах цели часове, да не говорим, какво чувствах пред операционната, преди да вляза на операция. Скъпи читатели и болни от това заболяване, ИЗОБЩО не се притеснявайте от нищо. Лично аз накрая имах 10 шева и огромна дупа, дълбока като чашка по средата и пак оздравях. Тъй, най-важното е, още като усетите, още в началото, да се обърнете към хирург, но запомнете, само цепенето не помага, трябва, да се изчисти хубаво вътре. С венозна упойка никаква болка не усещате, даже не знаете нищо, като свърши цялата работа, ви събуждат и това е. По-трудно ми беше, да се събудя след упойката, гадеше ми се, виеше ми се свят, абсолютно същото като на пиянските истории. Въпреки големината на самата ми рана ( че никак не беше малка, даже учудващо голяма ), усещах силно парене само 3 часа. После и болката спря и нямах никакви проблеми. Всеки ден превръзки, тетра, или йодасепт. Конците дърпаха и там имах проблеми, но след 20 дена ги махнаха и усещането беше супер. Се.га след операцията минаха 2 месеца, а рана не остана. На мястото има само ужасен белег и се чувствам чудесно. Бъдете смели и не теглете излишния товар метафорично казано. Успокойте се и се доверете на хирурзите си. Успех !
    от д-р Цончев | 27.06.2017 20:12

Няма общо, но ако ви боли докато карате колело трябва да спрете.
    от Стефан | 20.06.2017 19:06

Здравейте, преди малко потърсих в нета какво е това на върха на опашката и разбрах, че имам киста... Ще ходя на лекар в най-скоро време, но искам да попитам преди това тук какви пари струва операцията. Мисля че проблемът при мен е малък защото от скоро усещам, че имам нещо там, но карам много велосипед и се опасявам, че двете са свързани. Имат ли нещо общо и дали да спра докато не се реши проблемът? Мерси предварително!
    от Нямам | 17.05.2017 11:57

Моя съвет е към тези които още не са се оперирали от това чудо, да го направят, защото ако си мислите, че ще изчезне с времето жестоко се лъжете, обратното тази киста почва да пълзи в различни посоки, на мен беше тръгнала към ануса и добре, че се оперирах на време преди да е стигнала до там, че операцията щеше да е още по тежка. Сега операцията ми е по-голяма и много по трудно зараства.
    от д-р Цончев | 18.03.2017 21:54

Можете да слагате херметична превръзка и да се къпете.
    от Теодора | 12.03.2017 00:21

Имах киста на опашката и преди 2 дни ми я сцепиха пи спешност в болницата, защото се беше пукнала. Днес ме изписаха от болницата и ми сложиха превръзка, с която ми казаха да стоя до понеделник. сестрата каза, че зараства много добре. Казаха ми, че не знаят докога ще съм с превръзки и докато съм с тях не мога да се къпя. Въпросът ми е горе-долу след колко дни ще мога да се изкъпя, защото честно казано е много неприятно :cry: щ
    от Боян Илиев | 21.12.2016 22:33

Много благодаря пак д-р Цончев.Дано изчезне с времето че не ми се мисли ако пак се наложи да изживея на ново това ходене по мъките.
    от д-р Цончев | 21.12.2016 21:34

Това вероятно е гранулационна тъкан и фиброза. Не е притеснително ако няма болка и оток, вероятно с времето ще се променя като размери усещане...
    от Боян Илиев | 14.12.2016 20:44

Благодаря за отговора.Става върос че все още имам нещо като топче само че по дълго горе долу по дължината на разреза.на какво се дължи това?защото по хоризонтални разрез като че ли няма такова.операцията ми беше във формата на Г тъй като кистата беше много голяма и с няколко фистули.и тръгна да слиза към лявата страна на дупето
    от д-р Цончев | 14.12.2016 20:29

grigo0123 Добре е да го види хирург и да прецени какво да се прави, инак можете да си го влачите доста дълго време
    от д-р Цончев | 14.12.2016 20:28

bibiqn Нормално е, не се притеснявайте.
    от Grigor | 13.12.2016 23:05

Здравейте, преди 3-4 години ми се появи киста на опашката, не ми правеше проблеми и не я закачах.Но преди месец започнах да правя коремни преси и тя се пукна и излезе навън.Ходих при личния лекар и той ми каза че се е образувала хипергранулация и единствения начин за оправяне е операция, но имало възможност и да си я държа без да ми прави бели.Искам да ви попитам тази гранулация може ли да спадне по някакъв начин без операция и дали има опасност да расте и да стене много голяма. Нагоре Отговори
    от Боян Илиев | 13.12.2016 21:48

Нормално ли е 1 месец след операцията все още да е твърдо по дължината на целия срез.и по точно все едно имам нещо продълговато под кожата.
    от д-р Цончев | 13.12.2016 20:34

Моля, конкретизирайте въпроса, че не разбирам точно какво питате.
    от Боян Илиев | 11.12.2016 14:15

Само да допълня.че по време на операцията освен скалпел ползваха и електронож мисля че се казва защото се усещаше миризма на пушек
    от Боян Илиев | 11.12.2016 13:49

Здравейте .На 31 октомври се оперирах от въпросната киста след много дълго отлагане.кистата я имах от 12-13 години.беше си направила доста отвори .разреза е във Г образна форма.тъй като беше тръгнала да се развива .та въпроса ми е.по вертикалния разрез все още имам твърда част докато по вертикалния срез не е така.веднъж попитах сестрата докато ми сменя превръзката защото още след операцията го чувствах по твърдо там,та ми каза защото било изрязана много тъкан там.това нормално ли е?иначе болки или секретиране нямам.когато легна по гръб на по твърда повърхност се усеща .
    от д-р Цончев | 29.08.2016 16:36

Ако няма подутина и болка не е киста.
    от Иван | 28.08.2016 15:35

Здравейте. Преди известно време усетих нещо влажно около опашката си. Реших да проверя и забелязах черна точица на върха на опашната кост. Не забелязвам да изтича нещо, не е подуто и не съм изпитвал болки в тази област, дори като го докосна или натисна. Притеснявам се това да не е киста, която като си реши и да се инфектира. Някакви идеи дали е възможно да е киста, или нещо друго.
    от jasmina | 24.07.2016 23:58

Днес ми е 27-я ден от операцията.Мисля че всичко е ок..Въпросът ми е кога може да се прави секс и има ли опасност за инфекция..Съвсем малка дупчица има която се затваря..
    от Diqna Nikolova | 22.07.2016 23:04

Здравейте.Преди 22 дена ме оперираха от киста на опашката за втори път-рецидив.Разреза този път беше малък-около 4-5 сантиметра.Доктора реши да зашие цялата рана.На единайстия ден ми махна конците,но раната се отвори цялата,понеже е набирала някаква течност вътре...Доктора я остави така.Искам да попитам,понеже доктора който ме оперира е в отпуска и ще се върне чак след 10 дена,мога ли да мажа или пръскам нещо на раната-мисля си за Цикатрадина спрей.Доктора ми каза само бани с тетра и чисти превръзки,но не виждам напредък в зарастването,а на 5 август ми предстои дълго пътуване и ми се искаше вече да е зарастнала
    от д-р Цончев | 02.07.2016 14:17

Най-добре е клизма да се направи в подобен случай. И да се яде по-течна храна...
    от jasmina | 30.06.2016 20:45

здравейте.в понеделник ме оперираха от киста на опашката.днес е четвъртък не ме боли много с шевове съм но проблема ми е че немога да се изходя..моля някой да ми даде съвет какво да правя
    от д-р Цончев | 27.06.2016 20:01

Да, понякога тези кисти са упорити.
    от Александра | 26.06.2016 23:31

Тя пак се възпали и я отваряха и сега уж е изчистена. Сега я промивам с кислородна вода и слагам Йодасепт.
    от д-р Цончев | 20.06.2016 22:15

С какво промивате в момента и как е ?
    от Александра | 14.06.2016 04:51

Здравейте! Прочетох почти всичко. Мислех, че само мен ме оперират няколко пъти от тази киста, но виждам, че не е така. Сега съм след втора операция, която след три дни пак се възпали, но уж за сега няма възпаление. Болиме повече от няколко дни, но се надявам да мине. Разрешиха ми вече да я мия, но ми казаха да не е със съпун или душгел, който може да я раздразне. Виждам, че все още отговаряте д-р Цончев и други, които следят темата, ако може някой да ми препоръча нещо с което да я поддържам и да не я възпаля пак. Благодаря предварително
    от д-р Цончев | 05.06.2016 21:43

Ще се оправи постепенно..
    от kristiqn | 30.05.2016 17:33

здравейте д-р Цончев пиша така защото изглежда че само вие сте така активен...вече се мина време и сега съм много добре и колата си карам движа се много добре лежа по гръб само долу ниско имам малък отвор той е малък не истича надявам се да е нормално и бързо оздравяване на хора които страдт от тази болест благодаря ви д-р Цончев за активноста ви поздрави
    от д-р Цончев | 18.05.2016 22:00

Не е притеснително, постепенно ще зарастне. Там областта е проблемна и за това често така се получава
    от kristiqn | 10.05.2016 10:43

здравейте...писах ви преди 1 седмица и сега съм по добре движенията са малко по свободни но ме притеснява това 4е долу ниско раната кърви съвсем малко е но ме притеснява ...да допълня 4е раната не е мн голяма 4 швева са горе високо има и кори4ка малко и ме успокоява конците все още не са махнати...единственото което ме тревожи е 4е кърви съвсем малко а не би трябвало
    от д-р Цончев | 10.05.2016 00:16

Хич не е приятно наистина... дано се оправи по-бързо.
    от kristiqn | 07.05.2016 10:39

благодаря ви д-р Цон4ев надявам се до 10 дни да съм ок 4е не е мн приятно
    от д-р Цончев | 06.05.2016 22:02

Спокойно, трябва време за да зарастне. Превръзката може да се смени и в дочашни условия. Ползвайте браунолов разтвор и стерилна марля.
    от kristiqn | 05.05.2016 13:32

здравейте..на 19 години съм и преди 2 седмици усетих болка на опашната кост и ли4ната ме прати на хирург и се оказа дермална киста.трябваше да се цепи и естествено се съгласих мина за секунда но трябваше и операция..но след цепването вси4ко се успокои..назна4ихме и дата на операцията и ме оперираха..упойката беше спинална не болезнена за мен сега 2-ри ден след операцията 4увствам болка която не е прекалено силна тъпа е и постоянна ..въпроса ми е нормално ли е и колко време е нужно за да мога поне спокойно да сядам и лежа..превръзка напражиха в болницата сега има празници и хирурга няма да го има та може ли бащами да я сменя поне да минат празниците
    от Silviya Chakarova | 02.05.2016 18:02

Аз лично не съм. Моите 4 операции са класически. Не съм сигурна дали е възможно с лазер.
    от Боян Илиев | 27.04.2016 17:10

Здравейте.Искам да попитам някой да се е оперирал с лазер от въпросната киста?Имам я от доста време ,веднъж съм лягал на оперативната маса, но пак се появи.Та за това питам как стои въпроса с лазерното премахване.Благодаря предварително за което.Лек ден
    от Silviya Chakarova | 04.04.2016 08:41

Да, голяма рана и нещата се задълбочиха.
    от д-р Цончев | 03.04.2016 20:22

Пироговци имат опит с такива проблеми, вероятно не е лесно...
    от Silviya Chakarova | 02.04.2016 20:29

Първата операция беше в София през 2012 г., извърши я хирург, препоръчан от тогавашния ми личен лекар. Беше в Св. Богородица, а името на хирурга е Драгомир Попов. Втората се наложи да е в Сливен пак през 2012 г.. Третата, през 2013 г., и четвъртата, през 2014 г., ми бяха направени в Пирогов от хирург, който и досега полага грижи за мен. И тримата бяха на мнение, че е доста надълбоко. Имам и проблем с кожата. Вероятно липса на колаген.
    от д-р Цончев | 31.03.2016 21:46

Кой и коде ви лекува до сега?
    от Silviya Chakarova | 28.03.2016 19:42

Здравейте и от мен, аз също станах жертва на това заболяване, за най-голямо съжаление. Вече 5-та година немога да се справя с него. Претърпях четири операции. С много голяма рана се оказах и две години след четвъртата операция още неможе да се затвори, т.е. има участък, който се отваря и затваря. Загубих желание за живот, без мотивация съм.
    от Vilian | 22.01.2016 00:05

Здравейте в момента съм 3ти ден след операцията и бих казал че се бях подготвил за много повече болка но за момента е поносимо,отлагах 3месеца но няма смисъл да отлагаш ,сложиха ми епидорална упойка и не усетих нищо ,а 3 часа след операцията вече се разхождах макар и бавно ,препоръчвам др сергей сергеев в софиямед ,той е специализиран в тази област ,персонала е уникален и нямам нито едно оплакване ,чрез здравната каса минах и всичко като цена беше 5.80лв +40лв изследвания заради упойката ,които са препоръчиъелни ,не баветв хора ,като имах гной в кистата ме болеше много повече от сега ,мазах и слагах компреси и всякакви мазила ,и точно да се скрие и пак набира ,няма смисъл да се мъчите
    от гълъб | 24.12.2015 12:35

Преди година се оперирах за четвърти път от киста на опашката. Не съм изпитвала големи болки,но ми беше неприятно постоянно да ходя с превръзки и да не мога да се изкъпя ,като нормална жена. Появи се и кървене от ануса.От всичките ми проблеми ,които споменах ми помогна началника на спешната хирургия на УМБАЛ Пловдив д-р Кирил Атлиев на който съм безкрайно благодарна.Изключителен професионалист и човек.Дълги години да е жив и здрав за да помага на такива кото нас.

Напиши отговор
156 намерени, страница 1 от общо 4