Операции | Киста на опашната кост

Напиши отговор
  • RE: Киста на опашната кост
    от geva | 11.03.2020 21:59

Здравейте ! Дъщеря ми е оперирана от киста на опашната кост през 2017г, всичко изглеждаше добре до лятото на 2018г, когато мястото се поду и събра много гной.Лекуващия лекар каза че това е инфекция , с йодасепт нещата се подобриха.До м.ноември на същата година пак видяхме ,че се е отворила малка дупчица малко над ануса и има разцепване на кожичката- изтича по малко секрет и кръв.Лекуващия лекар направи с месна упойка нещо като изгаряне на мястото,каза ,че няма каналчета и е повърхно, и че всичко трябва да приключи.Така до март 2020 г. се повтори същата ситуация.Кажете ми това да го считаме за рецидив и до кога ще продължи това.Какво ще ни посъветвате.Лекаря направи същата манипулация както преди.Благодаря предварително!
  • RE: Киста на опашната кост
    от geva | 29.11.2018 09:42

Здравейте Д-р Цончев! Дъщеря ми е оперирана от киста през 2017г всичко изглеждаше добре до лятото на 2018г когато се мястото се поду и събра много гной.Лекуващия лекар каза че това е инфекция , с йодасепт нещата се подобриха.Но днес пак видяхме ,че се е отворила малка дупчица малко над ануса и има разцепване на кожичката- изтича по малко секрет и кръв.Кажете ми това да го считаме за рецидив и пак операция или пак е някаква стрептококова инфекция или др.Там където са били конците местата стоят леко подути като топченца.А последният път когато поставяхме йодасепт тези топченца се прибраха все едно е нямало нищо.Благодаря Ви предварително.
  • Re: Киста на опашната кост
    от geva | 27.07.2018 16:10

Благодаря за отговора, Д-р Цончев! Хубав ден!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.07.2018 21:37

Според мен не трябва въобще да бръснете мястото. Това би допринесло за нова инфекция или подклаждане на старата. Действайте според предписанията
    от geva | 25.07.2018 10:35

Благодаря за отговора Д-р Цончев! Интересуваме трябва ли да избръсваме косъмчетата и дали те не са причина за възпалението.Лекуващия лекар каза, че това било стафилококова инфекция.Какво ще ни посъветвате? Каква профилактика да правим освен хигиената ,която поддържаме на добро ниво доколкото може разбира се.Два пъти в седмицата мажем с йодасепт по препоръка на лекуващия лекар,поддържаме мястото сухо след измиване - попивам със стерилна марля. Иначе в момента раната е затворена напълно,няма разцепвания на кожата все едно не е имало никакво възпаление ,но така ли ще е за напред?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.07.2018 18:32

Ако няма остатъчна абсцедираща тъкан - не би трябвало.
    от geva | 13.07.2018 16:50

Здравейте! Искам да споделя нашия проблем - преди една година оперираха дъщеря ми от киста на опашната кост.Кистата беше голяма.Всичко мина нормално.Раната беше оставена отворена за да зарасне от вътре на вън Но сега се възпали мястото,беше събрало много гной и с налагане на превръзки с йодасепт се проби и всичко изтече.За момента се е успокоило, но така ли ще бъде за напред?
    от Лъчезар | 22.02.2014 20:47

Здравейте, до вчера и аз имах този проблем неречен "киста на опашката". Мъчи ме 5 години, но най-накрая си казах стига и пътувах до град Плевен за да се подложа на най-модерният вариант на оперативно отстраняване на кистата, при д-р Юлиян Рабчев (запомнете това име). Днес вече се чувствам перфектно. Операцията е почти безболезнена и се извършва с лазер. Д-р Рабчев е тесен специалист по интервенции в аналната област и се справя перфетно и с тази хирургическа намеса по отстраняване на кистата. Освен всичко друго д-р Рабчев е преди всичко Човек и аз лично съм възхитен от неговото отношение и професионализъм. Препоръчвам на всеки, които има този неприятен проблем да не отлага и да ползва услугите на д-р Рабчев. Лъчезар
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.08.2013 19:51

Моля, пишете на кирилица!!
    от liubomir | 26.08.2013 16:50

shtom nagnoqva zna4i e recediv moita kista beshe sashtata rabota 4akah 4 5 meseca u6 da se zatvori i nakraq otidoh na lekar i 4oveka mi kaa 4e e recediv i trqbvashe za 2 pat da me operirat. operirahame oba4e sled 5 mesec se okazva 4e sa mi naprai li bolni4na infekciq - stafilokokova infekciq koqto s 3000000 zora izlekuvah oba4e ranata oshte nezazdravqva.hodq postoqnno pri moq hirurg i tvardi 4e nqma priznaci za recediv.interesuvame sled kato sam izlekuval infekciqta dali i raanata shte se zatvori ve4e oba4e procesa e mn baven tu se pozatvarq malko tu se cepva daje i leko karvi
    от asdfasdfs | 18.04.2011 14:30

Izvinqvam se che pisha na Latinica.Az lichno se borq s tozi problem veche treta godina za dve godini imam dve operacii i ysh s vtorata operaciq izvurshena ot dosta dobur docent vsichko beshe dobre. 3-4 meseca veche operaciqta mi e zatvorena i nqmah oplakvane nikvo do predi 3-4 dni dokato ne poluchih bolka koqto vseki den stavashe vse po silna...strannoto e che samata operaciq nqma nito tech nito dupchica i vizylno si izglejda dobre...samata bolka e tochno malko nad anusa ...i na samoto kokalche na opashkata..! Vuprosa mi e dali pak neshto se e uslojnilo ili problema e drug?! iskah samo da dopulnq che shofiram dosta i treniram aktivno fitnes..
    от Доц. д-р Цончев, дм | 19.12.2010 00:13

Може да се очаква нещо подобно.
    от peleto33 | 18.12.2010 07:42

Здравейте, нормално ли е да има подуване на лимфни възли около слабините при възпалена и отделяща секрет киста на опашката? от около 3 месеца е възпалена и мисля че и двата лимфни възела които са на сгъвките близо до слабините са подути, този от ляво повече, другия по-малко.
    от Dr.Atanassov | 01.10.2010 23:45

Щом изтича гной, задължително се обърнете към хирурга Ви. Той ще прецени дали трябва да се отвори допълнително раната за да се превързва.
    от asenm | 01.10.2010 22:58

Докторе, от горният по-голям отвор изтича малко гной, а от долния червеникава течност.
    от Dr.Atanassov | 01.10.2010 19:52

Нещо изтича ли от отворите? Обикновено Тетрата е достатъчна.
    от asenm | 01.10.2010 19:15

Здравейте, на 26 години, от Пловдив съм.на 21 септември ме оперираха от пиларна киста, преди 2 дена ми махнаха конците и ме изписаха от болницата.Сега имам два отвора един около 5-6 милиметра в горната част, и нещо като дупчица на 5 сантиметра по надолу.Това нормално ли е? И с какво трябва да се превързвам?Какви мехлеми да използвам освен промивките с Тетра?
    от mapua | 25.09.2010 15:47

Благодаря Ви за отговора. То точно началникът на болницата е отказал да го прегледа. Трябваше той да го оперира, но понеже отказахме да се оперира в частния му кабинет, защото бахме с направление, операцията извърши друг лекар. Най-вероятно ще търсим хирург в столицата.
    от Dr.Atanassov | 25.09.2010 14:52

Хирурга ви трябва да го прегледа и превързва. Ако откаже, потърсете началника на отделението или директора на болницата. За нагнояването - случва се, в тези случаи трябва да се отвори раната (ако е по затворения метод) и да се почиства. Раната ще зарастне вторично и това обикновено отнема време.
    от mapua | 24.09.2010 23:51

Здравейте, имам въпрос и аз относно такава киста. Направиха на приятеля ми такава операция, но тя започна да загноява на втората седмица. Отиде на преглед, но хирургът е отказал да го прегледа и му е казал, че е нормално при операция да загнои. Даже не ни казаха как да я почистваме. Аз по съвет на аптекаря я почиствах с йод и след това с кислородна вода. Въпросът ми е - нормално ли е да загнои след две седмици? Как зараства раната след такава операция. Забелязвам, че има и няколко петъна със смъкната кожа, като от изгорено. Моля Ви за отговор, защото сме много притеснени.
    от д-р Цанко Стефанов | 21.02.2010 15:51

Така е. Или се прави допълнително екстирпацио на някои материи, при което се зашива на по-дълбоко ниво, за да се затвори образувалата се кухина.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 20.02.2010 20:43

Доколкото знам се почиства, дренира и се чака да се затвори...
    от nete | 20.02.2010 10:09

Може ли някой да ми отговори как се лекува " кухина" на кистата на опашната кост след вече оперативното лечение т.е след извършената хирургична интервенция се получава "кухина" на мястото на операцията. искам да попитам по какъв начин се лекува това.
    от rogz | 26.01.2010 23:05

Здравей, и аз имам същата киста, на мен ми казаха ,че ми е по рождение, и не била една ами три. На 18 години съм прави си изводи , колко време съм с нея. Разбрах за нея преди около 3-4 месеца , но така и не се престрашавам да се подложа на операция. При мен се възпалява(боли доста) , но правя компреси и леко спада, и така..
    от Mr.Z | 17.01.2010 02:18

Здравейте, Бих желал да споделя моя опит с кистите на опашната кост, като за целта съм написал кратък документ (на база личен опит и информация от редица БГ форуми) на тази тема. Надявам се ви бъде полезен: Link Поздрави.
    от COBRA | 20.09.2008 19:58

Благодаря за отговора който дадохте,информацията беше полезна само бих желал да попитам за самата операция каква упойка се използва и имали някакъв избор защото не изгарям от желание дами забиват игли по гръбнака? и след това колко време е престоят в болницата и ако знаете коя болница е най подходяща за да се насоча към нея за щото не бих желал да съм пособие по практика :( на някой лекар(прочетох на различни места няколко комкентара) ако имате информация моля кажете, благодаря още веднъж.с уважение Т.Каменов
    от Мила | 20.09.2008 17:08

Здравейте! Първо ще Ви успокоя, че няма нищо срамно във оплакванията Ви. Подобни заболявания са често и много неприятни. Обикновено те се срещат по-често при мъже, така че както сам виждате, няма от какво да се срамувате. По принцип в повечето случаи при наличие на кисти в аналната област (без значение дали тя е възпалена или не, даже, когато не е е по-добре) наистина се преминава директно към оперативно лечение. Защото това е единственият метод за лечение на подобно заболяване. Има различни оперативни методи - едни използват лазер, а други се придължат към строго конвенционална техника. Принципът на операцията е премахване на въпросната киста, като от изключително значение е да не се остава нито частица от патологичната формация. Защото в противен случай това ще доведе до рецидив на състоянието, който много по-трудно се подлага на лечение. Оперативната интервенция рядко трая повече от час. Проблемът при този вид операции е постоперативният период .Тъй като аналната област е нестерилна, има голяма опасност от последващи инфекции, които да забавят и усложнят зарастването на оперативната рана. ето защо личната и правилна хигиена в този момент е от първостепенно значение. Освен това при непълно премахната киста рецидивът е 100% сигурен. Съжалявам, ако с дадената информация малко Ви уплаших. Но това, което описах, наистина е в най-лошия случай.
  • Киста на опашната кост
    от COBRA | 19.09.2008 21:52

Здравейте на всички,имам следният проблем и няколко въпроса.На 20 години съм и наскоро забелязах че ми се е получила раничка до ануса,отидох на преглед при хирург(мале срам :oops: )който ми каза че имам киста на опашната кост,и ми каза само че трябва операция,и направо писа направление за 5 градска болница без да ми даде някакво пояснение.Искам да попитам защото прочетох някой неща дали да се оперирам,при положение че няма гной или възпаление? Дали може да се получи рецидив? Къде смятате че е по удачно операцията в коя болница и ли лекар специалист? И каква упойка се използва(много ме е страх от игли)чувал сам за упойка в грубнака? и колко време след това се седи в болницата и колко продължава лечението? Благодаря на всеки отзовал се с по изчерпателен отговор,защото се притеснявам (гони ме шубето и то яко)и не знам какво да правя.Благодаря :(

Напиши отговор