Операции | след операция на карпален тунел

Напиши отговор
  • RE: след операция на карпален тунел
    от д-р Ралица Правова | 24.06.2022 13:33

След операцията - провеждана ли е рехабилитация? Рискът е за образуване на повече сраствания, особено ако не се правят и редовни упражнения за поддържане на структурите и подобряване на кръвообращението
    от Тони | 23.06.2022 15:32

Здравейте! 2018 г . имам операция на карпални канали на дясна ръка. В момента отново съм със силни болки. Като знам колко трудно и бавно се възстанови ръката ми преди,се страхувам да се подложа отново на операция. Има ли друг вариант на лечение? Има ли рискове при повторна операция?
    от Moon | 08.11.2021 16:14

Д- р Габровски,при мен проблема е същия. След 2 операция,с подути пръсти. Без да мога да раздвижа кутрето и безименни пръст.И никаква гимнастика не помага.☹
  • Re: след операция на карпален тунел
    от д-р Габровски | 16.06.2008 12:57

2 месеца не са достатъчен период, за да се образуват тежки цикатрикси. Продължавайте с рехабилитацията.
  • след операция на карпален тунел
    от yor_pet | 15.06.2008 21:55

Здравейте, може ли някой да ми каже колко време е необходимо, за да се възстановят движенията на ръка оперирана от освобождаване на медианен нерв при синдром на карпален тунел? При мен е имало задебеление в областта на китката и надолу,защото разреза е от началото на китката до средата на дланта ми.Ортопеда не ми препоръча никаква физиотерапия,а сама да си раздвижвам ръката със свиване и разпускане на пръстите и движение на китката напред и назад.Когато стигнах до едно положение и неможех повече да раздвижвам, сама отидох при физиотерапевт.Единия каза,че много късно отивам и че се е получил много голям цикатрикс и от там е това дърпане и неможене да стискам и да движа киката си назад, а другия физиотерапевт каза,че може би нещо е срязано и затова винаги ще ми дърпа и няма да мога да движа китката назад и да си свивам пръстите докрай. Моята лична лекарка пък ми каза,че всичко е от конците, защото аз имам операция от апандесит и почти не се забелязва белега.Преди конците били руски,а сега пак са някакви вносни, но много често се получавало непоносимост и големи цикатрикси. На физиотерапията ми правят магнит, радар и ултразвук за контрактубекса.Показаха ми и някои упражнения.Изпълнявам всичко много стриктно, но няма резултат все още.Оперирана съм преди от 2м.и 15дни, а физиотерапията е от 15 дни.Благодаря ви предварително.

Напиши отговор