Операции | Операция на пета

Напиши отговор
  • RE: Операция на пета
    от д-р Ралица Правова | 24.11.2022 13:43

Бих Ви насочила към доктор Ивайло Каменов, който е ортопед-травматолог. По отношение на инжекциите - те биха имали временен ефект и затова бих Ви насочила към отстраняване на причината, която е парчето кост. Тъй като структурите - мускули, сухожилия, ставни връзки допълнително ще стават все по-ригидни и в някаква степен атрофирали, поради това не бих Ви насочила за изчакване. Физиотерапията трябва да включва както апаратни методи, така и кинезитерапия - с раздвижване и упражнения, но индивидуално изготвени според проблема. Със сигурност рехабилитация ще е необходима след оперативна намеса, но тя ще трябва да продължи месеци, за да може структурите да се възстановят, много време е минало, през което те не са били оптимално използвани.
    от Marian | 24.11.2022 00:40

Не мога да се повдигам на пръсти, не мога да ходя нормално, не мога да тичам както и не мога да се завъртя на стъпалата, все още използвам патерица. Втори ортопед българин, потвърждава, че има разкъсани сухожилия в следствие на падането. Паднах от покрив на асфалт като бях бос, предполагам от там с и тези усложнения. От всички медицински теми и форуми които изчетох в интернет не достига до извод защо тези сухожилия не се оправят, не ми се мисли как ще изкарам зимата с джапанки. Моля за вашият съвет или дори насока за видео консултация или посещение при български ортопед-травмотолог. Благодаря Ви предварително
    от Marian | 24.11.2022 00:35

Здравейте, малко ще "събудя" темата.. Вече почти 11 месеца съм в абсолютна безизходица. Оперираният крак е силно подут от 10 месеца. Другият е видимо деформира в областта на петата. След преглед в България, ортопедите не бяха очаровани от факта, че операцията не е направена добре. Частите на петата не са събрани добре и ме увериха, че ще се наложи още една операция при която ще изгубя движението наляво и надясно на глезена. Има парче кост което е трябвало да бъде премахнато. Върнах се в Англия... имам три направени ЯМР, който за съжаление никой не е погледнал в продължение на 9 месеца и да забележи че имам разкъсвания на две от сухожилията. Крака е с двоен размер от много месеци. Лечение не е прилагано никакво. Физиотерапията е каране на велоалгометър ако това е физиотерапия... Не признават вина или небрежност, но предлагат да ми поставят стероидна инжекция с наблюдение под ултразвук. След почти 11 месеца ще има ли ефект и как ще повлияе на тези сухожилия? Или само ще пристъпи болката?
    от Marian | 10.04.2022 15:18

Доктор Правова отново ще пиша... вече направо съм отчаян. В петък махнаха гипса и на оперираният крак. Всичко беше добре първият час. И двата крака са с "ботуш". Болката е нетърпима на оперираният крак. Съвсем леко е оттекъл. Казаха, че няма инфекция при свалянето на гипса. Болката е от глезена до коляното и нито кодеин нито морфин помагат. Опитвам се да масажирам крака но само от докосването болката е страшна. Ходя в Университетска болница в Лондон. Но работят само в петък и приемащите са регистратори или консултанти, тоест доктор няма. Нямам обща температура, но крака е може би малко по-топъл от другия. Не мога да издържа полет за да се прибера нито могат да ме качат в автомобил. Няма кой да каже какви се случва.. тялото отхвърля винта или има нещо засегнато при операцията. Отчаян съм и всякаква насока от Вас ще е от полза за мен. Съжалявам за дългият коментар. Благодаря Ви.
    от д-р Ралица Правова | 28.03.2022 22:04

Най-често в рамките на първата седмица има по-изразен оток и затова, след спадането му, трябва да се направи нов, който да отговаря. В описания случай най-вероятно е бил направен по-стегнат и това допълнително влошава оросяването на крака, който е добре да бъде и раздвижван леко, освен да не бъде толкова стегнат
    от Marian | 25.03.2022 11:56

Здравейте д-р Правова, тъй като застраховката ми не покрива желанията ми за консултации с докторите а аз съм в хотел и няма как да се прибера със самолет или автомобил имам един въпрос. Това което ми сложиха "олекотен гипс" още при поставянето заявих, че е прекалено стегнат. Но това не беше взето под внимание. Той е точно до коляното и практически почти няма движение на крака. Пръстите са подути и направо лилави. Кракът пулсира от коляното до пръстите, предполагам от това, че е стегнато прекалено. Болката и пулсирането стават ужасни в момента в който се опитам да стигна до тоалетна или просто крака го сваля от възглавниците.Това нормално ли е да е толкова стегнато, тоест така ли трябва да бъде? Въпреки инжекциите който си поставям два пъти на ден и възглавниците... Благодаря за Вашите отговори.
    от д-р Ралица Правова | 21.03.2022 10:29

Чудесно, в такъв случай могат да започнат и леки раздвижвания, така че да се намалят симптомите, които описахте
    от Marian | 18.03.2022 22:12

Здравейте, чувствам се длъжен да споделя, че няма инфекция. Днес махнаха традиционният гипс и сложиха син който е като пластмаса а на другият крак съм с "ботуш". За съжаление екскурзията не се състоя. Благодаря Ви от сърце за отговорите който ми дадохте.
    от д-р Ралица Правова | 14.03.2022 15:22

Това е добре, че няма температура и обща отпадналост - те са показателни. Друго, което може да се направи е да си пуснете кръвни изследвания, ако в чужбина не е задължително да бъдат назначени от лекар - пълна кръвна картина, заедно с CRP
    от Marian | 11.03.2022 18:38

Благодаря Ви за отговора. Температурата измервам с обикновен термометър. За съжаление инцидента се случи в чужбина и има пречки в това да искам консултация когато съм притеснен от нещо. Тоест ако са назначили преглед след месец няма как да отида по-рано освен ако не е за спешно отделение. Почти няма шанс в това състояние да се прибера в България. Изписаха ми и кодеин за болките. Не съм отпаднал но болката, оттока и "горенето" ме притесняват. Съжалявам за дългото писане и Ви благодаря!
    от д-р Ралица Правова | 11.03.2022 09:13

Като измервате температурата на тялото - имате ли покачване, защото това би насочило към инфекция. Освен това ако се чувствате отпаднал и неразположен. По отношение на "горенето", което описвате - го отдавам основно на следоперативното възстановяване. Имайте предвид, че може да се свържете с клиниката, в която са Ви оперирали и там допълнително да зададете въпроси, ако нямате назначен вторичен преглед
  • Операция на пета
    от Marian | 10.03.2022 20:20

Здравейте, претърпях инцидент и съм с две счупени пети. Едната е оперирана с поставен винт. Седмица след операцията отока продължава да го има и започвам да усещам, че кракът ми "гори". Поставям си два пъти на ден инжекция Inhixa 4,000. Започвам да се притеснявам дали не се получава инфекция или съпротивление на организма към чуждото тяло. Прикован съм на легло, но се опитвам да правя всекидневни упражнения за раздвижване на краката. Моля за мнение. Благодаря

Напиши отговор