Операции | командно дишане след операция:

Напиши отговор
  • RE: командно дишане след операция:
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.06.2019 19:31

Така, както го описвате с голяма вероятност състоянието на човека се влошава, няма как да се предвиди какъв ще е изхода от това положение...Много често въпреки усилията на лекари и близки организмът не отговаря на лечението...
    от dsst | 01.06.2019 13:01

Здравейте! За 2 дни баща ми дишаше самостоятелно. От четвъртък вечерта е отново на командно дишане и лекарите казаха, че бъбреците не функционирали и бил и на хемодиализа. Предвид и възрастта му (68г.) знам, че възстановяването ще е бавно и трудно. Но дали е възможно да се оправи напълно? Какво да очаквам-вариантите какви са?! Всичко си зависи от организма и си е Божа работа, но все пак какво може да се случи?!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.05.2019 21:04

Отвикването от апаратна вентилация след големи операции често е доста сложен и бавен процес. Зависи и доколко е увреден организма на човека като цяло. Често при тежки заболявания или операции е невъзможно и обикновено пациента умира закачен за апарата. Надявам се във вашия случай да има успех
  • командно дишане след операция:
    от dsst | 25.05.2019 23:28

Здравейте! В понеделник на 20-ти май оперираха баща ми. Смениха му сърдечна клапа, сложиха биологична и направиха 3 байпаса. Лекарите казаха, че операцията е минала успешно, контактен е, бъбреците функционират, добре е, НО не диша самостоятелно, а е на апарат. Пробвали да на 2 пъти да махнат тръбата, но баща ми не поемал достатъчно кислород и се налагало пак да го включат на апарат. Попитах за някаква прогноза, какви са възможностите, какво да очаквам и ми беше отговорено, че не се наемат за кажат нищо, организъм било и пак ще пробват да махнат тръбата. Въпросът ми е как се процедира в такъв случай. Какви са възможностите, има ли надежда и дали има възможност да започне да диша самостоятелно. Въобще какво да очаквам. Благодаря!

Напиши отговор