Операции | След операция на тънко черво

Напиши отговор
  • RE: След операция на тънко черво
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.04.2019 07:22

По отношение на такива фистули според мен никъде няма да и дадат твърда гаранция на жената какво ще стане след нова операция. Принципно като се образуват такива фистули условията за зарастване на червата не са особено добри и те за това се образуват, грубо казано... Венозното хранене е добре в случая
    от Ради | 22.04.2019 18:19

Благодаря за мнението ви д-р Цонев аз съм съгласна че ако е в това състояние със сигурност ще трябва да се оперира отново за д може да хе храни и живее пълноценно,но мен ме озадачава едно нещо казват ,че операцията не е спешна а когато ги питам какви са гаранциите че след операцията няма пак да протече казват че не дават такива .Аз не го виждам за нормално затова търся мнения и това мен ме плаши защото как майка ми да се подложи пак на болки когато и казват че ще я оперират но не знаят след това какво ще бъде .Става дума за хирурзи в Испания там се лекува майка ми.Между другото втори ден майка ми е със смесено хранене венозно и по едно кисело мляко от това за пиене каза че се чувства много леко и няма я тежеста в стомаха от преди това другото което прави огромно впечатление е че течът намаля под 100ml а се храни и през устата и чрез вена ????
    от Ради | 22.04.2019 18:19

Благодаря за мнението ви д-р Цонев аз съм съгласна че ако е в това състояние със сигурност ще трябва да се оперира отново за д може да хе храни и живее пълноценно,но мен ме озадачава едно нещо казват ,че операцията не е спешна а когато ги питам какви са гаранциите че след операцията няма пак да протече казват че не дават такива .Аз не го виждам за нормално затова търся мнения и това мен ме плаши защото как майка ми да се подложи пак на болки когато и казват че ще я оперират но не знаят след това какво ще бъде .Става дума за хирурзи в Испания там се лекува майка ми.Между другото втори ден майка ми е със смесено хранене венозно и по едно кисело мляко от това за пиене каза че се чувства много леко и няма я тежеста в стомаха от преди това другото което прави огромно впечатление е че течът намаля под 100ml а се храни и през устата и чрез вена ????
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.04.2019 21:20

На към нова операция върви така както го описвате.
    от Ради | 20.04.2019 14:29

Здрвейте отново д-р Цонев вече минаха два месеца и половина след операцията течът беше намалял до 35 мл но през последната седмица рязко се увеличи на 150мл Храни се венозно общото и състояние е добро без температура нито бактериални инфекции.Лекуващият и лекар каза че трябва да се оперира и че след като до сега фистулата не се е затворила няма да се затвори каза че е голяма колкото един пръст .Моят въпрос е да изчакаме ли още малко защото периодът между двете операции ще е много малък ?Иначе каза че не е спешно но без операция нямало да се затвори
    от Ради | 20.04.2019 14:22

Здравейте отново д-Цонев вече минаха два месеца и половина след операцията и се оказа че е фистула която стигаше до 35мл теч но през последната седмица се увеличи над 100мл.Храни се венозно.Лекуващият и лекар каза че е за операция тъй като до сега е трябвало да се затвори .Моят въпрос е дали е по-добре да се изчака още малко защото следваща операция е много скоро все още ?Състоянието и е стабилно
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.03.2019 20:03

Възможно е и сама да се затвори, но това ще стане бавно
  • След операция на тънко черво
    от Ради | 28.02.2019 14:32

Имам въпрос майка ми я оперираха по спешност преди месец с диагноза спукано тънко черво .Операцията уж мина успешно след петия ден обаче започнаха изтичания извън операцията и се разбра че е останала малка дупка и хирурга каза че ще се затвори сама .Вече месец чакаме ти намаля теча ,като я захранят с вода и сок се увеличава .Моя въпрос е възможно ли е наистина сама да се затвори иначе се движи няма температура

Напиши отговор