Операции | Неустановен източник на болка в слабинна област

Напиши отговор
  • Re: Неустановен източник на болка в слабинна област
    от д-р Ралица Правова | 24.04.2018 20:30

Бих Ви препоръчала да отидете на друг уролог за второ мнение и тъй като проблемът продължава да се помисли какви изследвания все пак да бъдат направени, за да се потърси причината по-обстойно.
  • Неустановен източник на болка в слабинна област
    от Krasimir Ivanov | 21.04.2018 17:07

Здравейте! Преди година и половина ме оперираха от ингвинална херния в дясно. Нямаше подутина, само тежест и дискомфорт в тестиса, ходих при един хирург, който ме диагностицира с ингвинала херния и се подложих на операция. Конвенционална с платно. След около месец започна да ме боли в ляво, точно в основата на пениса и над тестиса. Отидох при същия хирург, който каза отново херния. Потърсих и други мнения този път. Хирурзи от ВМА и Александровска болница ми казаха, че нямам херния, като завеждащия на ВМА ми каза че най вероятно и предната не съм я имал а е било друга болка като се съмняваше че произлиза от кръста и ме посъветва да ходя на фитнес да го заздравя. Добавих мнения на още двама хирурзи които също отрекоха херния, но според единия имам "футболна херния" каквото и да значи това. Болката обаче не спира и вече година и половина е така. Започнах да ходя на фитнес, но тогава всъщност се усилва. Понякога почти отшумява, после става по-силна. Сега реших да потърся мнение на уролог. Ходих при такъв, той ми каза че тестиса е нормален и не вижда нищо нередно и според него болката идва от разширен ингвинален канал, но също отрича наличие на херния. Тук е момента да отбележа, че след операция от дясната страна ми се струва, че десния тестис е по-напред от другия и при възбуда и студ левия заема по странна позиция и имам чувството че се прибира по навътре от преди. В такива моменти и повече се усеща болката. Реших да не би нещо да се притиска там и затова потърсих уролог. Моля, кажете мнение къде да търся проблема. Хирурзите ми казват не си за операция, уролога казва, че всичко там е нормално, само по широк ми бил канала....но дискомфорта за мен си остава и вече не знам къде да търся проблема. Моля, за вашето мнение! Насочете ми какво изследване или преглед да направя, къде да търся?

Напиши отговор