Операции | Операция от ингвинална херния.

Напиши отговор
  • Re: Операция от ингвинална херния.
    от boryanadimitrova | 03.02.2009 13:07

Здравейте!Случаят е следният: аз съм на 24г. и ми предстои трета операция от херния. Първата беше през 1998г.-ингвинална (без да слагат платно), през 2008г. получих втора феморална от същата страна, която оперирах през 2008г, но 2 месеца по-късно се оказа,че се е отворила старата ингвинална херния от 1998г. Как да процедирам ? Колко време трябва да изчакам преди третата операция и има ли опасност при раждане да се отвори пак някоя от тях?
    от Rossen Tushev | 28.11.2008 16:58

Отидете на преглед при хирург.
    от Dr.Atanassov | 13.10.2008 14:13

Ако сте от София, можете да дойдете в моята клиника. Няма да ви струва нищо. Пишете ми ЛС за да ви дам координати и дата.
    от sergey | 13.10.2008 12:20

Здравейте, бих искал да ми кажете какъв е редът и изследванията, които трябва да направя за точно определяне на проблема който имам. По всички описания и симптоми изглежда, че имам ингвинална херния на десният канал, но искам да направя необходимите изследвания за да съм сигурен в това. Интересува ме какъв е редът - трябва да посетя личният си лекар, какво направление да искам, какви изследвания е добре да направя преди това (кръв, урина...?) Колко време средно е необходимо за операция от ингвинална херния и подготовка към такава операция, както и какъв период се остава под наблюдение в болницата и какъв примерно ще е възстановителният период след това. А и въпрос от ежедневието, тъй като се старая да водя активен начин на живот, редно ли е да огранича сутрешните си упражнения (набиране, лицеви опори, коремни преси) преди да се изследвам и разбера какъв точно проблем имам? Благодаря за отделеното време!
    от Dr.Atanassov | 30.09.2008 02:12

Възможно е, но все пак е малко вероятно. Разширен канал не означава автоматично херния. При някои хора има анатомична особеност в тази част на коремната стена , където се кръстосват мускули от различните и слоеве - образува се един триъгълник ,който е по-слаба зона и създава предпоставки за възникване на хернии. Изчакаите спокоино. Потърсете второ и трето мнение ако трябва.
    от lobo | 29.09.2008 14:08

Здравейте, Оперирах се от ингвинална херния с платно, както ме посъветвахте. Днес е 11 ден след операцията. Проблемът е в това, че сутринта забелязах малка подутина отляво над слабините, възможно ли е пак да е херния( 1вата беше отдясно)? Подутината изчезна след като я натиснах... Не ме боли, но ми е притеснено.... преди операцията доктора ме прегледа и отляво и отдясно... Не ми се иска пак да се оперирам, но къде на майтап къде не,хирурга ми каза че и левият ми канал е леко разширен. Възможно ли е да е херния, при все че не съм се натоварвал, и как да постъпя ?
    от Dr.Atanassov | 27.09.2008 02:23

Когато хернията е заклещена и има възпаление в структурите на коремната стена, които биха били в контакт с платното
    от James | 27.09.2008 00:22

Кога не е необходимо или желателно поставянето на платно ?
    от Dr.Atanassov | 12.09.2008 00:24

Моят съвет е да ви се постави платно. Рискът от рецидив е 2 пъти по-нисък.
    от lobo | 11.09.2008 22:27

Благодаря за информацията. Операцията ми ще е конвенционална, а не лапароскопска, но предполагам че и в този случай е по-добре използването на платно ?? Спортувам редовно, с поставянето на платно ще огранича ли риска за рецидив ?
    от Dr.Atanassov | 11.09.2008 17:34

Здравейте, платното , което са ви препоръчали най-вероятно е полипропиленово. Силиконовите са доста по-скъпи и рядко се ползват в хирургията на ингвиналните хернии. Аз също бих ви препоръчал платно. Въпросът не е в това дали хернията е рецидивна или не, а в т. нар. tension-free ( без напрежение) принцип. Ако ви оперират без платно, в зависимост от използваната техника се променя частично анатомията в ингвиналната област, като се създава напрежение/теглене на тъканите , а това е предпоставка за рецидив. Вижте тези 2 филмчета. Те са за лапароскопско лечение на ингвинални хернии, но ще видите какво представлява дефекта отвътре: Link Link
    от lobo | 11.09.2008 13:25

Здравейте, Отрикаха ми малка ингвинална херния(леко разширен десен канал), и смятам да се оперирам.. Хирурга ми препоръча платно( силиконово мился че беше, около 200лв.), но доколкото съм зпознат платно се използва при рецидив, при големи хернии или при операции на по възрастни хора.... Наложително/Препоръчително ли е платно при положение че съм на 28 и хернията е малка/в начален стадий ??
    от Dr.Atanassov | 03.06.2008 13:05

Здравейте, Опасността е хернията да се заклещи, тоест да излезе коремно съдържимо през херниалният дефект и да не може да се прибере обратно в корема. Това се получава обичайно при моментно повишаване на коремното налягане ( кашляне, кихане, вдигане на нещо по-тежко). Можете да видите как изглежда херниален дефект във видеосекцията - има два филма за хернии.
    от vanii | 02.06.2008 10:00

Здравейте.Казвам се Ваня и имам ингвинална херния.На 26г съм и с приятеля ми искаме да си имаме бебе,но при консултация с хирург ми каза,че има вероятност хернията да ми създаде проблеми по време на бременноста.малко се страхувам да се оперирам,но ще трябва.Ако има някой с такъв проблем моля ви пишете ми. :roll: :roll: vania_gechewa@abv.bg
    от d-r lyu | 31.01.2008 18:05

Можете да започнете работа спокойно. Ако сте добре сложен и работата досега е била предимно физическа може да ограничите само екстремни тежести - над 50 кг.
    от митко64 | 14.01.2008 10:43

Хирурга от МБАЛ Пловдив който ме оперира ми каза три месеца да не вдигам тежко.Немога да си позволя да ползвам повече болнични защото ще си загубя работата.Дано да не рецидивира хернията.Статистиоката показва,че10% от операцийте рецидивират.Надявам се, че няма съм в тези 10% .
    от foramen | 13.01.2008 22:40

Срок на ограничение за физическо натоварване след операция на ингвинална херния - приема се че за 6 месеца/180 дни/ тъканите са възстановили здравината си на 75% и може да започнете да се натоварвате, разбира се като спазвате принципа за постепенност.
    от д-р Цончев | 11.01.2008 12:11

Добре е да се изчака още 1-2 месеца.
    от Мила | 10.01.2008 22:38

Най-добре е да се обърнете към хирурга, който Ви е оперирал.
  • Операция от ингвинална херния.
    от митко64 | 10.01.2008 19:19

Преди три месеца ме оперираха.Хернията е едностранна индиректна.Платно не ми сложиха.Мога ли да започна работа.Работата ми е физическа .Налага се да вдигам тежести до 40кг.

Напиши отговор
620 намерени, страница 13 от общо 13