Операции | Операция от ингвинална херния.

Напиши отговор
  • RE: Операция от ингвинална херния.
    от Батман | 08.06.2020 00:25

самият разрез не е до долу до пениса а започва на двапръста и половина над пениса и самият разрез е 5см а издутото се образува кадето е края на разрерза вкрая долу и самото издуване е точно там кадето няма разрез
    от Батман | 07.06.2020 23:34

мога същто да го опиша като повдигнато защтото докато легна и все едно се повдига на момента на лягане
    от Батман | 07.06.2020 23:01

може ли да добавя че самата операция започва на двапръстаи половина над пениса а самата подутина е вкрая на двата шева и надолу кадето свършват шевовете
    от Батман | 05.06.2020 14:06

накара ме да легна на леглото опипа хибаво мястото със два пръста без да натиска да ме боли и каза че всичко е наред за издуването каза нищто ти няма
    от Батман | 05.06.2020 13:30

ходих днес и каза нищто ми няма. а само докато легна и се едно нещто го кара да се издуе но пъти по малко сравнение със сутринта след нощтен сън да в изправено положение никви подувания
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.06.2020 13:04

Странно е това подуване така както го описвате. Трябва да го види хирургът, който го е правил
    от Батман | 04.06.2020 23:40

здравейте искам да добавя измерих подуванетбе 3.5 на 3.5 сантиметра самият шев е 5шева и е 5сантиметра днес го имаше това подуване докато несъм станал ощте от леглото след ставане ходене до толетна баня и изчезва издутото после слетобяд ми се наложи да си покарам колата 130км след слизане от колата пак беше подуто от колата до магазина дето трябваше да отида изминах 100 метра отидох до толетната там и вече беше спаднал доста после седнах на стол поседях 10мн пак до толетна и нямаше грам подуване после разходка кам 1.5км никво подуване и да подчертая нямам никво предърпване нито болка.На епикризата пише Лихтенщайн със проленово платно . но нямах дренаж поне така мисля ощте отбисписването на другия ден след операцията ми махнаха превръската и казаха може да се къпя спокойно без превръска
    от Батман | 03.06.2020 19:43

и ако е като размер кадето питахте ако е на размер е около примерно дънато на пласмасова чашка от кафе
    от Батман | 03.06.2020 19:39

и кат последно да добавя незнам дали имат значение килограмите но съм слабичък винаги сам бил така 50кг 172см скъкалец
    от Батман | 03.06.2020 19:38

дори избягвам да спя на страната на операцията спя на другата немога по гръб
    от Батман | 03.06.2020 19:36

няма как да го обесня сигорно около един видимо е само като се събудя и като легна примерно пред телевизора лягам и със самото лягане се подува но при самото лягане е доста по малко.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.06.2020 19:04

Колко е голямо като размер това подуване - горе-долу в сантиметри?
    от Батман | 03.06.2020 18:57

здравейте подуването е само сутрин като се събудя в легнало положение и като стана от леглото и изчезва
    от Батман | 03.06.2020 18:54

на 13.5.2020 тоя месец ме оперираха от игвинална херния в ляво със платно самата операция е със разрес шев не е лапроскопска на осмият ден махнаха конците но от няколко дена имам подуване по самият шев и то в края на шева надолу към пениса и подуването е като съм в легнало састояние като се исправя няма оток движа се нормално грам не осещтам нищто въпроса ми е това нормално ли да е подуто ощте.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.04.2020 18:29

Трябва да се погледне от хирург, няма как дистанционно да се каже, има си проби, които трябва да се направят при преглед.
    от Perini | 15.04.2020 21:54

Здравейте, Опериран съм от ингвинална херния като бебе - нямал съм една годинка. Сега съм на 31 години. От около 2 години изпитвам известен дискомфорт в областта при натоварване. Отскоро(няколко месеца) дори не се налага сериозно натоварване, за да изпитам дискомфорт а едно елементарно разтягане/усукване на тялото и усещам срязващо/опъващо усещане. Казаха ми , че при такива операции се получават сраствания и може би това е, което усещам. Но въпреки това се притеснявам, да не е по-опасно състояние или да получавам нова херния. Бих се радвал да чуя професионално мнение. Благодаря ви.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.04.2020 18:54

Ако има засегнати нерви - нормално е
  • Операция от ингвинална херния.
    от Val | 01.04.2020 15:16

За две години направих 4 операции на ингвинал а херния една в Русе и четири в София .При последните операции ми изрязаха три нерва и сега трудно се движа.Нормално ли е.болковият синдром да съществува вече две години
    от Митко | 14.02.2020 23:57

Здравейте,преди две седмици си направих операция от ингвинална херния в дясно,от около 2 дена започнаха болки в тестиса,няма зачеряване само боли.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.02.2020 16:14

Естествено.
    от Silviya__NikolovaПрочети още на: Puls.bg - всичко за здравето, Портал за Здраве, Медицина, Болести и Лекарства | Puls.bg | Puls.bg - https://www.puls.bg/register/ | 31.01.2020 09:39

Здравейте, възможно ли е да се оперира заклещена херния с придружаващи заболявания диабет и тромбофлебит?
    от ika | 29.01.2020 20:28

9 месеца след операция на херния имам болки в слабините ,каква може да е причината.
    от д-р Ралица Правова | 20.01.2020 15:45

Да, възможно е да има първоначално дискомфорт, но ако изтръпването, което описвате не само остава, но и се увеличава, в такъв случай е необходимо да потърсите лекуващия си лекар за нова консултация.
    от Desi Dimitrova | 19.01.2020 16:20

Здравейте , аз съм момиче на 22г.Преди 11 дена ме оперираха от ингвинална херния с платно, тъй като минаха контролните ми прегледи , стана ясно че раната е зараснала , тя е и не толкова голяма и конците са от разграждащите се. Единственото , което ме притеснява , тъй като не съм запозната е , че до разреза усещам нещо твърдо и под него мястото е изтръпнало това нормално ли е и част от въстановяването ли е.?
    от д-р Ралица Правова | 08.01.2020 20:00

Направиха ли по-дълга опашка с антибиотично лечение, за да е сигурно, че инфекцията е ерадикирана. Предполагам е било направено микробиологично изследване преди антибиотичната терапия?
    от Ilko Iliev | 06.01.2020 19:03

Здравейте,на 45г. съм.Края на ноември 2019г. бях опериран от ингивинална херния,самата операция не е била стандартна понеже апандиситът е бил сраснал в ингивиналния канал и е отлепен и според хирургът е ок.След седмица когато отидох да свалят конците бликна гной и отново бях приет за лекуване с антибиотик.След седмица престой бях изписан с отворена операция и с дренажи и превръзки изкарах още седмица и се затвори и дори хвана коричка и видимо беше на ред.Преди нова година операцията се възпали и отново започна да забира и гноясва без видима причина според мен понеже нито съм се претоварвал или да съм променял режима си на хранене или нещо друго.На какво може да се дължи това,хирургът казва че може би е от непоносимост към конците и какво следва след това ако не се затвори раната?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.11.2019 20:43

Ето тук попитайте Link
    от miki9bg | 23.11.2019 10:47

Здравейте. На 38 години съм, с операция от апандисит като дете и 3 раждания със секцио. Преди 4 месеца ми откриха херния отдясно и ме приеха за конвенционална операция. Доктора каза че е по добрия метод, но в тази болница няма друг. Вдигнах температура и ме изписаха без операция. Сега обаче подутото е повече и ме боли понякога, но бих искала лапароскопска операция за да се възстановя по бързо, защото децата са ми малки и ще ми е трудно да се пазя дълго след операцията. Може ли да се направи лапароскопска операция или след другите операции отдолу не е препоръчително.
    от Val | 16.09.2019 17:08

До д-р Ралица Правова . Д-р Правова неврохирурзи от Военна болница София установиха невропатна болга в следствие на засегнати нерви .n.ilionguinalis.
    от Val | 16.09.2019 17:04

До Hristo97 При мен са общо три операции като последната бе именно в софия и то при известен хирург Доц.Т.Атанасов от Софиямед .Който след като ми махна платното засегна два нерва като ме направи почти инвалид.Едва неврохирурзи от Военна болница установиха причината и степента на засегнатост.Не се притеснявайте решение няма единствено ако решат да се замрази засегнатия нерв.
    от Hristo97 | 13.09.2019 08:39

Здравейте, На 21 години съм и минаха 10 месеца от операцията ми (ингвинална херния вляво, начален стадий с платно, което е 80% резорбируем) Операцията беше отворена, не безкръвна. Тежести вдигам (от типа на 50-60кг., повече не ми се опитва) и не усещам абсолютно нищо. Но всяка вечер когато лягам и реша да свия коляно или някакво рязко движение в областта на операцията, го усещам вътре като дискомфорт. Същия случай е със седенето - Когато реша да седна и изправя стойката си, усещам операцията и ми идва много психически... Това нещо нормално ли е или има някакво усложнение от операцията - нерв, инфекция или нещо? Ходих досега при 4 лекаря във Варна и всеки ми изказва различно мнение като никой от тях не решава да ме види с апаратура или изследване. Скоро смятам да ходя в София като приключа сезонната работа, но много ме е страх, че и там няма да помогнат.
    от Val | 17.07.2019 16:51

Аз всъщност направих множество консултации с хирурга но нищо.Бях направил на собствена сметка множество изследвания и за капак ме изритаха от неврологично отделение като оздравял със отрязани нерви при операцията.
    от Val | 17.07.2019 16:22

До Драго 76 Не вярвайте на тези щуротии.Претърпях три операции от херния.Подмятаха ме от отделение в отделение и накрая ме изхвърлиха от Неврологично отделение след като бе изтекла пътеката.Оказа се че са ме лекували за нещо което не е свързано със симптоматиката,а чиста хирургия.Това е Болница Софиямед.
    от Силвия777 | 16.06.2019 08:29

Здравейте. Искам да ви попитам майките, които се е наложило да минат през трудното, да бъде оперирано детето им от ингвинална херния...Ние тази седмица ще постъпим в болницата за планова операция на голяма ингвинална херния от дясно на 2 години и 6 месеца ми е момчето. Много, много ни е страх от това, което ни предстои :( той разбира, палав е много непослушен как ще го успея да го предпазя след операцията. .. Знам, че тя се води лека операция, но за нас е страшна, някой скоро да е минал през това? В Пирогов ще ходим докъот Димитров, знам, че е добър лекар, поне това ни успокоява малко..
    от д-р Ралица Правова | 03.06.2019 22:57

Малко вероятно е да се касае за засягане на нерв. Възможно е от налични сраствания да е налице болезненост при разпъване. Дайте още време за възстановяване и болката ще отшуми.
    от Драго76 | 02.06.2019 12:05

Здравейте. Преди пет седмици ме оперираха от двустранна ингвинална херния. Операцията беше лапароскопска. Мисля, че имам проблем, тъй като имам подутина ниско долу в дясно, в слабините.л, която е много малка, но все пак се усеща. Когато ходя повече, или седя, се появява една тъпа болка, която се засилва леко, но всъщност е нещо средно между дискомфорт и болка. Имам поставени платна 10х15 см и от двете страни. В коремната област, от дясно, под оперативния разрез, усещам една болезненост. Лекарят ми ми обясни, че всичко е нормално, но аз си мисля, дали нямам засегнат нерв отдясно, защото отляво нямам никакви проблеми.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.06.2019 19:32

Имайте търпение, постепенно ще се оправят нещата.
    от Hristo97 | 31.05.2019 04:21

Здравейте отново, 2 месеца след операцията за ингвинална херния начален стадий отляво, се появи ужасно силна болка върху самия полов член в началото му. Болеше ужасно когато разтягам самия полов член надолу или във възбудено състояние и също така се появиха 2 бели линии на самия полов член, а от тях идваше самата болка. Минах през уролог и ми каза, че можело това да доведе от самото платно и ми изписа противовъзпалителни. След 2 месеца пиене на 2 вида противовъзпалителни, болката изчезна напълно и се прибраха тези "линии", но пък след това се появи лека болка вдясно и се стреснах да нямам херния и там, но хирургът беше уверен, че нямам и каза, че си измислям и ме прати на терапевт, а урологът като цяло не ми помогна за този проблем. Не се появява болка като вдигам тежести, ами периодично през деня или след продължително скачане. А и десният тестис ме боли при по-силен натиск с ръка.Тъпа е болката, не е нещо ужасно, но минаха 6 месеца от операцията ми и все още не се е оправило.
    от Val | 28.05.2019 15:09

Вседствие на три операции на една и съща ингвинална херния ляво свързано с поставяне ,махане на платно и отново поставяне но лапароскопски и впоследствие проведено изследване ЯМР се констатира адхезия в малкия таз което ме направи направо инвалид.Ако е по силите ми ще осъдя някой лекар.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.04.2019 07:18

Все пак е оперирано там. Ще се прибере постепенно.
    от Carlos | 29.04.2019 16:34

Здравейте, Седмица след лапароскопска операция на двустранна ингвинална херния с поставяне на платна. Нормално възстановяване, слаба болка в слабините при изправяне. Постепенно спадане на общото подуване на корема. Въпросът ми е: нормално ли е подутината в областта на хернията да продължава да стои? Изглежда така, както и преди операцията ??
    от д-р Ралица Правова | 14.04.2019 11:50

Hristo97 - често след оперативни разрези остава мускулно скъсяване, промени по прилежащата фасция и сраствания. В тези случаи се препоръчва назначаване на комплекс от упражнения, индивидуално подбрани от кинезитерапевт. Ефект има и Боуен терапия.
    от д-р Ралица Правова | 14.04.2019 11:46

Йо9008 - имате ли зачервяване, повишена температура в мястото на оператичния разрез? Усещанията са нормални, тъй като свикването с платното ще отнеме малко време. В случай, че нямате други оплаквания - изчакайте да отмине периодът на привикване.
    от Hristo97 | 14.04.2019 05:42

След това каза, че след 3 месеца ще мога да започна тренировки, а след 6 месеца е 75% възстановяване на тъканта. Каза, че ще изчезне всичката болка и дискомфорт и, че ще забравя даже, че са ме оперирали. Вече минаха 5 месеца, болката изчезна, но все още остана малко дискомфорт, който ми е*ава психиката. Чувствам се ограничен физически пред останалите хора. Единственото нещо, което ме прави щастлив, са тренировките. За жалост, това ми е отнето в момента и не знам дали ще мога реално да се върна към старият си живот (без дискомфорт, без болка, без нищо, трениране и разтягане без ограничение, не включвам тежестите разбира се).Вечерта като лежа най-много го усещам като свивам кракът си (не винаги) Въпросът ми е: Дали това ще изчезне с времето си и колко време ще отнеме ако ще се случи? Ходил съм често на консултации при хирургът, но не ми дава отговор на въпроса. Нормално ли е това, което в момента имам ? Ще се радвам ако отговорите на поста ми. Благодаря ви за отделеното време, Христо
    от Hristo97 | 14.04.2019 05:35

Здравейте, Надявам се да ми помогнете със съвети, тъй като следните проблеми ми докараха депресия и не знам колко ще изтърпя още Надявам се да не е проблем, че ще го напиша на два поста, поради недостиг на символи.На 21 години съм и като малък ме оперираха от крипторхизъм двустранно, при което разбрах, че е по-вероятно да получа ингвинална херния от вдигане на тежести. Разбира се, нямах никакви проблеми през годините, ни усещане, ни болка, въобще забравих, че съм имал операции. Миналото лято докато работих, за жалост от българските ни мениджъри и техните експлоатации получих ингвинална херния начален стадий. Това го разбра моят лекар, който ме оперира като малък и насрочихме дата за операция Ноември месец. на 16-ти Ноември ме оперираха, операцията беше отворена, поставяйки платно, което било 80% резорбируемо. Хирургът веднага дойде след операцията и ме уведоми, че минала успешно. Каза, че премахнал израстъци, които се получили от предишната ми операция като малък и притискали нерв.
    от Йо9008 | 13.04.2019 02:46

Здравейте, преди около две седмици бях оперирана от ингвинална херния във Варна и ми поставиха платно. Операцията беше отворена. Жена На 26 години съм. Усещам мястото над операцията много твърдо и все едно има някакво чуждо тяло. Усещането за нещо твърдо е по продължението на разреза от горната страна. Това нормално ли е да бъде така?
    от д-р Ралица Правова | 24.02.2019 18:15

Предполагам имате назначен вторичен преглед, възможно е да изчакате до назначената дата, стига дискомфортът да не се увеличава, в противен случай поискайте по-ранна консултация.
    от Нур | 23.02.2019 09:11

Здравейте Докторе!Преди 20 дни се оперирах от ингвинална придобита херния от ляво,с поставяне на италианско платно Гамеш.Сега имам лек дискомфорт в областта на гъвката на крака,левият ми тестис е увиснал и мястото над разреза е твърдо като камък при опипване,мисля че там е платното.Моля за съвет да ли тестисът ми ще се прибере на горе или ще си остане увиснал.Имам лека подутина около гъвката,която слиза на долу към скротума.Трябва ли да посетя хирург или след време ще е ок
    от Ванко Николов | 11.01.2019 20:44

Благодаря Ви за бързия отговор!Да разбирам ли,че в моя случай към този момент не трябва да се предприемат никакви действия,както ми препоръча хирурга?Ако е въжможно да ме посъветвате за превантивни мерки - спрямо слабостта на връзковия апарат?Ще ви бъда много благодарен ако ми дадете съвет как да процедирам занапред.Поздрави!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.01.2019 21:42

Проблемът опира до слабост на връзковия апарат, така че ако е тръгнала хернията вероятно ще се увеличава

Напиши отговор
648 намерени, страница 1 от общо 13