Операции | Болка след операция на ингвинална херния

Напиши отговор
  • RE: Болка след операция на ингвинална херния
    от Bubeto Borislavova | 04.04.2020 11:51

Леко се цане не приятна болка 2 месеца от операцията
    от Bubeto Borislavova | 04.04.2020 11:48

Здравейте след операция на игвинална херния минаха се месеца от операцията Но наскоро пак почна да ме леко се а При операцията всущо така и от другата страна какво да направя За контакти пишете ми на имеи mcconur@abv.bg
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.05.2019 21:01

Сменете хирурга...
  • : Болка след операция на ингвинална херния
    от Vania | 27.05.2019 10:26

Здравейте.на 12.02.2019.правих операция на ингвинална херния.Но тя така ме боли и пробожда,че започнах да ходя на криво.Когато кашлям, седя,лежа.За 3 месеца ходих до хирурга 9 пъти,но без резултат от негова страна.Казва чее това е било нормално.В момента съм още болничен ,а не мога да работя от болки.посъветвайте ме какво да направя.Работя тежка физическа работа, но с тези операция направо ме разглобява вместо да ме оправят.На 39.г.съм.за помощ пишете ми на имел istavrovska33@gmail.com Благодаря ви предварително
    от Гецата | 27.02.2019 13:03

Здравейте! Оперирах се от ингвинална херния с поставяне на платно преди 13 месеца, но все още имам дискомфорт и тъпа лека болка в горната част на оперираното място. Миналата седмица ходих на хирург и ме гледаха на ехограф и ми казаха, че нямам рецидив и незнае от какво е болката. Изписа ми някакво обезболяващо и също така да се мажа с фастум гел на мястото на болката. И се чудя от какво може да е породена тази болка и има ли смисъл да го мажа с фастум гел, то не е ли за ставни и костни травми?
  • Re: Болка след операция на ингвинална херния
    от Dr.Atanassov | 18.10.2016 18:49

Здравейте, минало е много малко време от операцията. По принцип усещанията, свързани със самата интервенция отшумяват за около месец, но се счита че може да имате дискомфорт до 3 месеца. Ако болката остане повече от 6 месеца след операцията вече говорим за хронична ингвинална болка, което се случва при около 10% от пациентите след конвенционални операции. Поздрави!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.10.2016 21:37

Добре е пак хирург да го види, но е възможно известновреме да чувствате дискомфорт след операцията.
    от Krasimir Ivanov | 13.10.2016 01:37

Здравейте, Имам въпрос относно същата операция. Минаха 3 седмици от нея. Операцията беше заради дискомфорт и лека тъпа болка в тесиса. Сега този дискомфорт продължава. Не е постоянно но усещането при проявяване е същото. Това нормално ли е? Какво изследване иле специалист бихте ми препоръчали за да се установи дали проблема е решен? Благодаря за отговора ви предварително
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.09.2016 18:46

Трябва да мине аще малковреме за да стпре да виболи след операцията. По отношение на срастванията - няма какво да се направи, но пък и не се очаква при такава операция да създадат проблем.
  • Болка след операция на ингвинална херния
    от Krasimir Ivanov | 29.09.2016 15:37

Здравейте, Преди седмица бях опериран от ингвинална херния. Имам няколко въпроса за операцията. Четох във форума много мнения на хора които се оплакват от силни болки заради сраствания. За да не се стигне до там, има ли начин да предотвратя получаването им? След операцията самата рана не бе боли нетърпимо, на усещам болка непосредствено под раната, като от време на време е остра пулсираща болка дори и в състояние на покой на тялото. От какво може да е това и трябва ли да ме притеснява? И последно колко е нормално да е големината та разреза, моят ми се струва доста голям, около 10-12 см. Поздрави!

Напиши отговор