Операции | След операция от херния?

Напиши отговор
  • RE: След операция от херния?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.06.2020 19:10

Ако няма зачервяане и изтичане на секрет, както и ако няма болка - нормално е.
    от Antonio Ivanov | 12.06.2020 17:06

Здравейте, преди седмица си направих лапароскопска операциия на слабина херния. В един от разразите ми се появи нещо като топче. Това нормално ли е?
    от Батман | 02.06.2020 18:51

искам само да добавя че операцията е без дренаж а подуването става веднага като легна примерно по гръб а като стана изчезва
    от Батман | 31.05.2020 23:38

на 13.5.2020 тоя месец ме оперираха от игвинална херния в ляво със платно самата операция е със разрес шев не е лапроскопска на осмият ден махнаха конците но от няколко дена имам подуване по самият шев и то в края на шева надолу към пениса и подуването е като съм в легнало састояние като се исправя няма оток движа се нормално грам не осещтам нищто въпроса ми е това нормално ли да е подуто ощте
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.04.2020 18:57

Най-добре да отиде да го види хирург, да се прецени на място от какво може да е тая болка. До тогава да не се натоварва излишно.
    от Petq Todorova | 31.03.2020 20:25

Здравейте! Приятелят ми беше опериран преди две години. Искам да помоля за помощ! Нормална ли е пулсираща болка след толкова време и как може да премине. Момчето не е до толкова активно, но ако се опита да върши повече работа започва да го боли изключително много. Иска да вкара тялото си във форма, но болката при повече тренировки не се търпи. Ще се радвам да ми споделите съвети и да ми помогнете! Благодаря!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.03.2020 19:33

В най-скоро време го заведете на контролен преглед. Не е нормално това.
    от Daqna Kirilova | 06.03.2020 12:08

Добър ден. На дядо ми (на 80 г.) му правиха операция от херния на 10.07.2019 г. От една седмица има една топка колкото юмрук близо до разреза. На какво може да се дължи и притеснително ли е?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.02.2020 18:51

Ако раната е напълно затворена и няма признаци навъзпаление предполагам че с времето ще се нормализира това състояние. Все пак поне 20тина дни е имало секреция и теч от дренажа... Самото платно не знам да дава такива реакции, но пък нищо не е невъзможно...
    от Иван | 11.02.2020 20:08

Здравейте, на 16.01.2020 г. ми бе направена операция от ингвинална херния от ляво. Хернията се появи на 03.01. 2020 г. Самата операция мина добре и много бързо възстанових двигателните си възможности. Операцията беше по класически способ, с платно и дренаж. Първо в средата на шева започна теч, не много, но упорит. От дренажа също се оттичаха секрети.Сменях превръзките всеки ден, правих компреси през деня и вечер. На 18 -тия ден доктора свали конците и дренажа, към днешна дата имам съвсем леко сълзене (капка) от средата на шева. Самият дренаж се затвори веднага. По ръбовете на конците и въобще по операцията не се вижда зачервяване и загнояване. Още след операцията поддържам температура, около 37 градуса. Първите два дни не съм пил антибиотик, после започнах клиндамицин и го пих 12 дни. Никаква реакция. И до днес поддържам тази температура от 37 градуса. Влияе се само от течен аналгин или други обезболяващи. Доктора предположи че е реакция от платното. Не знам как да продължа.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.02.2020 16:50

Да, особено ако не е затворено напълно мястото. 1 седмица е скоро, към днешна дата вероятно е по-добре предполагам.
    от Bubeto Borislavova | 02.02.2020 15:42

Здравейте преди 1 седмица направиха операция на мъжъми нормално лие да го боли там дето махнах дренажа
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.12.2019 18:11

Ако са свалени конците трябва да се следи за зачервяване и гноене от крайчетата на разрезите или за отваряне на разреза. Като цяло още е в ранен следоперативен период човека и това е нормално. Предполагам са свалени конците вече?
    от Anna-Mariq Yoneva | 25.12.2019 00:02

Здравейте. Преди две седмици направиха на мъжа ми операция на ингвинална херния, от двете страни на веднъж. От ляво е имал леко срастване. Притеснява ме, че през цялото протежение на шева има твърда подутина и го боли, особено в края на шева отвътре, от дясно също има подутина, но е по-малка. Това дали е възможно да е проблем или е нормално. Благодаря предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.12.2019 17:30

Носете си колана. Фитнеса не е противопоказан принципно, не натоварвайте коремната област
    от Мими Чапарова | 02.12.2019 14:06

Здравейте,март месец ме оперираха от следоперативна херния.на моменти чувствам опъване в корема и ми е подут .Въпроса ми е дали мога да ходя на фитнес и дали това няма да е противопокъзнои също дсли трябва да слагам колана си.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.11.2019 18:37

Ако нямате променена чувствителност в областта няма нищо общо с нерва, срастванията са върху платното и аз също не виждам лесен вариант за оплакванията ви.
    от Fenixdj Fenomen | 25.11.2019 12:41

Здравейте,през 2016 година ме оперираха от ингвинална херния в дясно с поставяне на платно 3 (три години) вече се пазя но вдигна ли нещо като кофа с дърва например и се започва с дискомфорт, опъване и тежест в слабините в дясно, ходих при доктора който ме оперира, прегледа ме и казя че няма рецидив, ставало въпрос за нервни сраствания (бридове), от изчетеното в нета стигам до извода че са ми докарали Постоперативна ингвинодиния, увреден, скъсан или пришит нерв, трета година не бих се нарекъл човек, а просто една сянка,незнам какво да правя,казах на доктора че ако трябва да ме режат пак да ме режат,не се издържа,той каза че нямало нужда,моля ви за помощ и съвет как да постъпя За протокола да добавя че след четвъртия месец ми изписаха противовъзпалителни,които пък ми докараха тремор и обилно потене,потенето спря,но треперенето продължава...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.10.2019 20:41

Да, иска парола за показване...
    от stovi | 22.10.2019 18:03

снимките ти са заключени и искат парола, или напиши какв е паролата или ги качи в друг сайт за снимки например този Link
    от stastlivetz | 15.10.2019 10:14

Link Link Link
    от stastlivetz | 15.10.2019 10:06

Link Link
    от stastlivetz | 15.10.2019 00:48

Здравейте.Да уточним-за рентгенова снимка ли става въпрос?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.10.2019 21:34

Май им е по-лесно на хората да качват снимки на някой сайт за снимки и да дават линк. Това също е вариант.
    от д-р Ралица Правова | 14.10.2019 18:39

Във форума има опция за качване
    от stastlivetz | 14.10.2019 10:44

Да имам възможност, но как да ви изпратя снимката?Благодаря за бързата реакция.
    от д-р Ралица Правова | 12.10.2019 19:09

Имате ли възможност да я снимате?
    от stastlivetz | 12.10.2019 09:31

Здравейте. На 24 септември ме оперираха от ингвинална херния. Раната е затворена и спокойна, но има някакво втвърдяваване по протежение на целия шев под кожата. /нормално ли е /. Все още имам лека болка. Мога ли да я третирам с някакъв мехлем? Благодаря предварително за консултацията.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.08.2019 22:32

Е то не е всеки месец, това ще ви е втора спинална. Няма страшно, доста повече сме правили без проблеми.
    от Georgi Georgiev | 04.08.2019 17:04

А добре ли ще е всеки месец да ми се бие спинална упойка понеже ми престой операция
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.08.2019 20:24

Георги - нормално е.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 01.08.2019 20:24

Меглена - снимайте мястото и качете някъде снимката за да видя...
    от Georgi Georgiev | 29.07.2019 16:15

Здравейте преди 3 месеца ме оперираха от ингвинялна херния исках да попитам нормално ли е в края на разреза да се осеща като малко топче не боли единствено само като се сменят температурите
    от Меглена | 07.07.2019 21:46

Утре ше ги махат, но разреза е на пъпа, а подутината е над шева, където беше дупката. Страхувам се, че ще остане така и трябва отново да ме отварят... нещо не е наред :( изглежда ужасно...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.07.2019 19:48

Конците махнаха ли?
    от Меглена | 06.07.2019 22:26

Здравейте и от мен ????‍♀️ Откриха ми епигастрална херния, на 27.06 ми направиха операция. Това което ме притеснява е че след операцията вече 10дни, на мястото където беше тази дупка сега стои като топка отгоре, на пипане боли и се усеща нещо от вътре... в началото си казах че това сигурно е оток и от зашиването( казаха ми е е направен двоен шеф за здравина) но това не спада и все си мисля че 10 дни са доста за болка и оток ???? Надявам се че не е многословно и достатъчно ясно ???? Благодаря Ви, за вниманието! ☀️
    от д-р Ралица Правова | 19.04.2019 20:04

Препоръчвам Ви да направите физиотерапия. Дискомфортът идва най-вероятно от срастванията, които са се получили в областта на разрезите. С цел профилактика на срастванията и евентуалното скъсяване на мускулите в областта се прилага ранна кинезитерапия.
    от Val | 19.04.2019 16:54

Здравейте, през последната година претърпях три операции в ингвинална област-ляво.Поставяне, махане и отново поставяне на платно чрез лапароскопска операция.Вече 45 дни след последната болките се усилват от слабините до стомаха и не се повлияват от обезболяващи.съдава дискомфорт особено след дефекация И се чудя вече какво да правя
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.02.2019 21:05

Вероятно ви е заболяло поради скорошната операция. Към днешна дата как сте?
    от Тата | 05.02.2019 18:53

Здравейте.Преди 5дни ме оперираха от пъпна херния този път лапароскооски/три месеца преди това отворена операция и рецидив/Просто днес без да искам се спънах и паднах.При опита да се изправя усетих как нещо все едно се скъса и страшна болка..Изплаших се да не стана някоя беля.Трета операция ще ми дойде в повече.Сложено ми е двукомпонентно платно 20на 15
  • Re: След операция от херния?
    от Dr.Atanassov | 03.04.2014 21:19

Здравейте, това, което описвате е доста подозрително за рецидив. При лапароскопската операция ще може със сигурност да се огледа вече оперираната страна и да се види има ли проблем или не. Ако има рецидив - може да бъде коригиран своевременно. Поздрави!
    от Даниел Киряков | 02.04.2014 17:42

Здравейте, Аз съм мъж на 24г. тегло 65 кг. ръст 176 (ако е от значение) Имах ингвинална херния вляво близо година и ме оперираха конвенционално с поставяне на платно в средата на февруари месец тази година в Токуда. След операцията имах дълго време сериозни болки в главата непрекъснати (може би от спиналната упойка) Преди около седмица забелязах нова херния вдясно разположена на същото място като при хернията вляво. От няколко дни имам лека и постоянна на моменти болка вляво (където съм опериран) на 2-3 см. под разреза и началото на тестиса като от време на време се издува малко топче. Операцията ми за хернията вдясно смятам да е идната седмица и този път да е лапароскопична (поради болките в главата близо месец) Какъв е варианта да е станал рецидив вляво след като ми се е появила хернията вдясно? П.С. След операцията не съм се натоварвал много физически (повече от 15-20 кг. не съм вдигал) Правил съм безразборно секс десетина дни след операцията (ако е от значение) Благодаря предварително! Поздрави,
    от Dr.Atanassov | 04.03.2014 20:43

Здравейте, ако сте от София, минете да Ви прегледам - няма да Ви струва нищо. Поздрави!
    от Mitko Popov | 04.03.2014 19:15

Сложено е, не знам какъв тип, струваше 290 лв и ме увериха, че е качествено. Дори и до днес обаче усещам въпросните оплаквания, въпреки че минах преглед и ми казаха, че няма рецидив, но никой не можа да обясни защо тогава са въпросните проблеми. А вече чувствам болка дори и при лек натиск с ръка в областта на операцията.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.02.2014 15:16

По принцип не би трябвало след толкова време от операцията да имате подобни оплаквания.. Добре е хирург да каже все пак. Платно не е ли слагано?
    от Mitko Popov | 12.02.2014 19:51

По-скоро слабо подуване, малко ми е трудно да преценя, тъй като хернията е двустранна и трябва да се оперира и другата страна, но така не бих могъл да сравня реално двете места (в интерес на истината, и преди първата операция областта не беше особено подута, явно беше в по-ранна фаза). При натиск и навеждане се усеща болка, сутрин и преди обяд съм ок, привечер и вечер се засилва въпросният натиск.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.02.2014 10:52

По-скоро е нормално. Подуване има ли в ингвиналната област?
    от Mitko Popov | 10.02.2014 20:55

Да уточня, че става дума за ингвинална херния в слабините, долу вдясно.
  • След операция от херния?
    от Mitko Popov | 10.02.2014 20:40

Здравейте, в края на ноември претърпях операция от херния с поставяне на платно. Три месеца по-късно болките в областта се усилват, без да са постоянни, но постоянно усещам опъване и кратки парвания, а в случаите, в които се навеждам надолу, ме пронизва болка в мястото на операцията и издуване, сякаш нещо се опитва да пробие навън. Дали подобни признаци са нормални, при условие, че е минало толкова време от интервенцията или са повод за притеснение? Благодаря ви предварително.

Напиши отговор