Операции | След операция на апандисит

Напиши отговор
  • RE: След операция на апандисит
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.07.2020 10:55

Вероятно няма нищо общо с операцията, това е т.н. аероколия - повечко газове в дебелото черво.
    от Viki | 07.07.2020 19:18

Здравейте. Оперирана съм преди 10 месеца. Днес 7.7.20, получих дискомфорт. Тъпа и продължителна болка. Тя продължава наляво и надолу. Имам и газове доста често. Нормално ли е?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.07.2020 14:07

Трябва да го види хирург за да се прецени - срастване ли е, постоперативна херния ли е, постоперативна евентрация ли е. Но ако само придърпва по-добре не го пипайте и си свикнете с нега.
    от Иван Петров | 05.07.2020 07:52

Здравейте, опериран съм преди 25 години по 'стандартния' начин. Преди 4 - 5 години се забеляза леко издуване на мястото. Бях напълнял и отслабнах. След преглед ми казаха, че е срастване. С течение на времето мястото изпъква повечко. Придърпва ме. Какъв избор имам?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.06.2020 21:22

Нормално е. Всяка операция е стрес за организма, което при жени често се отразява на менструалния цикъл.
    от Yanka Stefanova | 23.06.2020 18:20

След лапароскопична операция болките отшумяват почти 2 седмици вече, но ме притеснява че в рамките на 1 месец ми дойде втори път цикъл. Преди няколко дена 2 дни имах леко кървени, 2 дни нищо и днес пак имам кървене. След 2 седмици би трябвало да ми е нормалният цикъл. Това нормално ли е след такава операция? Имам и болки в долната част на гръбначния стълб. Моля за мнението Ви! Благодаря
    от Kiril Kolchev | 20.06.2020 17:26

Здравейте, след година и половина от операцията ми , чак сега ми излезна точно на разреза , който е почти блед,(с цвят на кожата) зачервен мехур , който седи доста стресиращо поне за мен.Изглежда по скоро като пъпкаа от акне. Та исках да попитам преди да отида на лекар тъй , като ме е страх пак от операция , възможно ли е да е от вдигането на тежко , за херния не мисля тя се намира под слабините. Остава да е пречупено червоо ли нямам си и на идея , но доста се стресирах. Помогнете ми с някакъв отговор какво може да е ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.06.2020 18:32

Все още е минало твърде малко време след операцията за да очаквате пълно възстановяване. Постепенно в рамките на още няколко дни оплакванията се очаква да намалеят и отшумят.
    от Yanka Stefanova | 16.06.2020 11:29

Болката се мести. Сега ме наболява под пъпа под разреза и на ляво. Около разреза под пъпа стои твърдо. При ставане от леглото болката е режеща.
    от Yanka Stefanova | 14.06.2020 13:43

Здравейте, имам леки притеснения след като ми правиха лапароскопична операция на апендикса. Оперираха ме в понеделник днес е неделя, имам 3 разреза (един под пъпа, по надолу над триъгълника, и между тези два разреза на ляво e третия. Имам леки болки в ляво около третия разрез под ребрата и отзад на същата височина между 2 3 ребро. Незнам защо имам разрез в ляво а не в дясно? И ми притеснява тази болка. Дали защото съм все лигнала или седнала(тогава най - ме боли) иначе ставам да се раздвижвам ходя, пресвита леко, но ходя. Някой имал ли е сходни оплаквания? Или ако е чувал моля споделете! Благодаря
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.05.2020 09:40

Нормално е не се притеснявайте.
    от Рали | 14.05.2020 09:20

Минаха около 10 дни от операцията и онзи ден ходих да ми свалят конците. Само, че вчера вечерта забелязах, че се е втвърдило нещо под раната. Това нормално ли е и има ли повод за притеснения? Също така тази сутрин се изходи, но беше редко.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.04.2020 18:52

Нормално е
    от Flow | 03.04.2020 17:44

Здравейте преди 4 дни ме оперираха от ааоандисит Вчера ме изписаха но имам много газове това нормално ли е или да се консултирам с доктора ми
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.02.2020 16:47

Ако раната е спокойна, няма зачервяване, подуване, някаква секреция или нещо друго притеснително, както и ако нямате повишена температура или нарушение в изхождането аз лично не виждам нещо притеснително. Ако обаче е налице някой от гореизброените белези трябва да идете да ви погледне доктор
    от Zeynep Kurt | 06.02.2020 10:55

Добро утро, искам да попитам на 14.01.20. Бях оперирирата от апандисит лапароскопски. Следоперационната болка беше отминала, обаче сега ме боли от 3 дни при лягане, при ставане от леглото, като ходя понякога. Болката е там дето е бил апандисита. Тежко съм вдигала само детето то е около 10 кг, но не често. Какво да правя трябва ли до отида на доктор? Ако да При кой ( личния, херург или в болницата ) ? Възможно ли е нещо нередно да съм направила и какво може да е станало? Благодаря Ви, предварително
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.12.2019 14:56

Ако болката много се засили е добре да идете при оператора на контролен преглед, но очаквам постепенно да се нормализират нещата.
    от Катерина И. Атанасова | 06.12.2019 17:17

От 1 ден си почивам, извинявам се! И забравих да добавя, че когато съм легнала и се изкашлям,изкихам се появява лека режеща болка. Като стана има лека твърдини на местата които ме болят.
    от Катерина И. Атанасова | 06.12.2019 17:14

Да, но притесняващото ме с случея е, че от 2 дена си почивам доста! А болката лека полека се засилва. Посъветваха ме да си направя ехограф и ренген. Попринцип ако има някои от усложненията, изброени по-долу ще се видят на някое от ренгена и ехографа,нали? Понеже това е първата ми по-сериозна операция и няма да лъжа, че се притеснявам от най малкото, въпреки че е лапароскопска. Иначе дупките са зараснали,не са подути и зачервени.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.12.2019 10:18

Не се притеснявайте, по-скоро е нормално това което описвате. Все пак са минали само 15 дни от операцията и при подобни упражнения може да се очаква такова оплакване.
    от Катерина И. Атанасова | 05.12.2019 19:36

Здравейте, на 20.11 ми направиха лапароскопска операция на апандицит. Изписаха ме 3 дена след операцията и ми казаха,че мога да ходя, да качвам етажи и всичко в рамките на нормалното. Вчера се захванах да изчистя апартамента и се наложи да вдигна 5-6кг. Днес на мястото,където е бил апандицита и леко по-влязо чувствам дискомфорт и лека болка(не е остра, а по-скоро тъпа и на моменти.) Като ставам и лягам се засилва леко. Забелязах също,че имам повече газове. Притеснявам се от какво би могло да се получи. Понеже се разчетох и намерих доста причини като- кръвоизлив, разместени или изпаднали клипси,херния заради вдигането на тежко,или както видях по-нагоре - туморно образование. Бих била благодарна ако някой има отговор или ми даде съвет какво да правя :)
  • Re: След операция на апандисит
    от Silvia | 01.08.2017 21:15

Благодаря Ви!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.07.2017 20:23

Ако раната е зарастнала нормално до 20-тина дни след операцията биб трябвало да можете всичко да правите
    от veselin | 29.07.2017 01:26

КАКВО ЩЕ ВЪСТАНОВЯВАШ ,СЛЕД КАТО СЛЯПОТО ГО НЯМА ВЕЧЕ?
    от Silvia | 26.07.2017 16:50

Здравейте, оперирана съм лапароскопски от апендицит преди месец. Не съм имала усложнения и оплаквания, освен леко гадене и подуване на корема през първите 2-3 седмици през периода на постепенното захранване. Още от деня след операцията ежедневно правя разходки, спазвах хранителен режим, вече са ми разрешили да консумирам всичко, но все още избягвам тежки, мазни, пикантни и т.н. храни. Тъй като не намерих информация, въпросът ми е колко време след операция може да се започне с леки упражнения - напр. йога. И изобщо какво се отразява добре върху възстановителния процес?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 20.07.2017 00:47

Според мен няма повод за притеснение.
    от veselin | 13.07.2017 19:44

ЕМИ ,ТО БОЛКАТА ЩЕ ПОКАЖЕ ,ДАЛИ СЛУШАШ ВЪТРЕШНИЯТ СИ ГЛАС НА ТЯЛОТО СИ.... :roll:
    от Kambanka | 13.07.2017 03:00

Здравейте! Отново аз. :) Онова се оказа ешерихия коли. Бях гноясала и точно месец и 2 дни след изписването ме рязаха и ми сложиха дрен, бях на два антибиотика и т.н. За някакво време бях окей, но на скоро започнах да кашлям и ме понаболява, освен това имам разстройство. Освен това вчера ме завлякоха на басейн и изпитвах неприятно напрежение и лека болка докато бях във водата и малко след това (не мога да плувам и просто киснех в басейна). Притеснявам се, че нещо не е окей понеже последно време просто еи така решава да ме понаболи белега и не знам дали е окей, а сега съм без осигуровки, понеже съм между училище и университет и исках просто да попитам дали има нужда сега да ходя на лекар...
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.01.2017 21:17

Споредмен това няма общо с апендектомията. В момента върлуват достатъчно вирози, които да доведат до подобни оплаквания.
    от Kambanka | 08.01.2017 02:37

Здравейте! Преди месец ме оперираха от апендицит. Не би трябвало да има усложнения, на десетия ден след операцията ми дойде менструацията и още същата вечер вдигнах температура. Следващата седмица се борих с грип и се пооправих, остана само досадната кашлица, но сега, както не ме болеше нищо изведнъж ме боли когато ставам и започнах да кашлям повече, боли ме когато лежа понякога, където е раната няма „ръбче” от както ми махнаха шевовете освен отдолу под кожата където има издутина по протежение на разреза. При допир на раната нямам никакво усещане и това е то. Днес обаче вдигнах 37 градуса (което за мен е много)температура, а още ми е рано за менструация, та се питах дали според Вас всичко е що годе в рамките на нормалното или е нужно да ходя на преглед. Благодаря предварително! :)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.06.2016 21:15

Колко тежко вдигнахте и днес още ли има втвърдяване?
    от Александър | 06.06.2016 14:31

Здравейте, преди 1 месец ми беше премахнат апандисита. Но миналия ден вдигах тежко и сега усещам втвърдяване в областа на разреза. Това нормално ли е?
    от vlubena_@abv.bg | 29.01.2015 17:11

Благодаря Ви за отговора д-р Цонев.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.01.2015 13:35

Според мен е по-скоро нормално.
    от vlubena_@abv.bg | 26.01.2015 11:20

Здравейте,искам да попитам преди 12 дни претърпях лапароскопска операция за премахване на жлъчен мехур и апандисит едновременно.на 8 ден ми свалиха конците.раните почти са зарастнали.Нормално ли е да усещам на моменти придърпване и леки пробождания в областта на апандисита.Все още не съм се върнала на работа и си почивам.Малко по бавно станах на 3 ден след операцията,защото от упойките ми падаше много кравното.Чуствам се добре,нямам температура,само тези болки на момент ме притесняват,колко време след операцията може да ги усещам.благодаря ви
    от neli petrova | 11.12.2014 14:47

Здравейте! Преди 4 месеца ми направиха лапароскопска апендектомия на "гангренозен апендицит с облитерация на лумена и липоматоза, фибринозно-гноен периапендицит с кръвоизливи". Изписаха ме здрава, но през тези месеци от време на време усещах лека болка на мястото на отрязване на апендицита. От няколко дни обаче болката се позасили и е почти непрекъсната. Нямам температура или други оплаквания. Ходих при личната лекарка и тя ми обясни, че вероятно е от сраствания, че имам засилена перисталтика и ми предписа но-шпа и еспумизан, но те малко ми помагат (поне засега). Тъй като ми е трудно да ида на преглед при хирург, а при опериралия ме - невъзможно, се интересувам какви са късните усложнения след такава операция. На 63 години съм. Благодаря Ви предварително!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.02.2014 13:13

Няма смисъл да се притеснявате за нещо, което не е станало.
    от Magdalena | 29.01.2014 23:00

Когато батко ми беше опериран , след година още продължаваше да го боли мястото на апендикса ,който трябваше да бъде махнат. Тогава една докторка(ехограф) е открила някаква форма. Батко ми и майка ми са отишли в Пирогов в София и там са извадили от корема му една топка(тумор) отвън на пипане била твърда, а вътре била пълна с гной. Затова много се притеснявам да не се получи същото и на мен, защото от време на време ме наболява.(Извинявам се ако не се изказвам правилно или с грешки)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 20.01.2014 12:19

От какво ви е страх конкретно?
  • След операция на апандисит
    от Magdalena | 16.01.2014 17:03

Здравейте ! :) Оперираха ме на 10-11 ноември от апандисит. Стоях две седмици в болницата заради 38 температура и болно гърло. През тези две седмици докторът ми махна едно конче и гледаше вътре в раната да ли не е останала частица, защото мама беше много притеснена. Сега по време на месечния цикъл ме наболява оперираното място. Разрезът е почти до пъпа(2-3 пръста разстояние). Доктора и мама казаха ,че е нормално ,но мен много ме е страх ,защото батко ми беше опериран от почти спукан апандисит и се билo получилo някакъв тумор поради не добро почистване. Благодаря за отговора предварително. :)

Напиши отговор