Операции | Операция от херния с платно

Напиши отговор
  • RE: Операция от херния с платно
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.04.2020 18:58

Малко вероятно но трябва да си го види хирурга на контролен преглед, за всеки случай
    от Иво | 27.03.2020 16:18

Здравейте. На 17 декември ме оперираха поради ингвинална херния. Операцият беше лапароскопска. Въпросът ми е възможно ли е да ми се е отлепило платното тъй като , в слабините мисля че отново ми е отишло червото. Нямам нито болка, нито подутина.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.02.2020 16:48

Към днешна дата има ли промяна в посока на подобрение?
    от Banata | 02.02.2020 19:55

Здравейте,преди пет дена ми премахнаха конците,но в областа на пъпа имам подутина и зачервяване,питането ми е тези неща нормални ли са?
    от д-р Ралица Правова | 22.01.2020 10:12

Необходимо е да е опънато и да не се образуват ръбове. Създава ли му дискомфорт?
    от Teodor-Pavel Dimitrov Hiidenlampi | 21.01.2020 23:50

Здравейте! На баща ми му направиха операция от херния и му сложиха платно .На контролния преглед доктора каза,че платното се е набрачкало. Каква би означавало това?!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.12.2019 12:44

Ако няма възпаление, зачервяване гноене или др. усложнения не виждам проблем.
    от b1sska | 27.12.2019 22:21

Здравейте! Детето ми е на два месеца и е оперирано от омфалоцеле.От няколко дни има подутина в горния край на операцията. Казаха ми, че е киста. Опасно ли е? Никаква друга информация не ми дадоха
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.09.2019 21:23

Контролен преглед правили ли сте?
    от Angel Xristov | 04.09.2019 10:47

Опериран съм от лабилна и папна херния Вече трети месец в началото не ме болеше толкова но болките се засилиха дискомфорт и червата пак зеха да каркорят ? Дали има някав проблем и тва нормално ли е ??!
    от Теодор | 04.02.2019 18:30

Здравейте може ли да попитам преди няколко месеца баща ми претърпя 2 операции една за камъни във жлъчката и след седмица му откриха и киста на черният дроб.Направиха втора операция и му сложиха дренажи и платно премахнаха дренажите и шевовете но има болки в областа на платното и дето са били шевовете почти 5 месеца е с болки на моменти това нормално ли е благодаря предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.02.2019 19:18

Възможно е по време на зарастването да придърпва платното, но ако болката се засили е добре да се направи контролен преглед при хирурга.
    от Мая | 28.01.2019 22:39

Съпругът ми е опериран преди 8 дни от ингвинална херния с платно.След 3 ден започна да усеща болка в слабината под операцията в посока вътрешната част на бедрото .С всеки изминал ден болката става все по-силна режеща, мястото чувствително при допир.Всичко това само , когато е в изправено положение.След, като легне болката изчезва.
    от iuli | 20.01.2019 09:51

Здравей те преди 3 дни ми поставиха платно .въпроса Ми е сутрин щом стана запо4ва рязко да ми става лошо потя се килия кръвното ми пада . Щом си легна ми минава ??? Кажете ми какво ми е
    от Хита | 16.01.2019 19:18

Баща ми беше опериран от ингвинална херния с платно преди две години и след това започна да се оплаква от някакво тищене около операцията,въпросът ми е възможно ли е да е някакво срастване с платното ?тищенето не е постоянно а от време на време.
    от Георги | 16.11.2018 08:45

Здравейте Доктор Атанасов,На първо място искам да ви благодаря че винаги сте любезен и отзивчив,на второ място искам да ви попитам два(може би малко глупави въпроси).На 45ти ден съм след отворена операция от ингвинална херния с платно.Първият въпрос ми е:понеже ми се случва напоследък докато пия в бързината да се задавя,при което следва страшно кашляне(в тези случаи усещам лек дискомфорт в зоната на операцията ,но не е нещо нетърпимо)възможно ли е от подобно нещо да получа някакви усложнения?Другият въпрос ми е:имам много щуро кученце(малка порода около 4-5кг)което много обича да се катери по мен и много често ме настъпва на операцията...това би ли представлявало проблем?
  • Re: Операция от херния с платно
    от Dr.Atanassov | 18.02.2018 12:48

Здравейте, без преглед е трудно да се каже на какво се дължи подуването в тази област. Консултирайте се с хирургът, който Ви е оперирал. Поздрави!
    от Cvetilina | 11.02.2018 16:54

Zdraveite predi 17 dni mi beshe napravena operaciq ot xerniq na korema s platno vuprosa mi e ot dva dni poluchavam leko podyvane v oblasta deto e postaveno platnoto dali e povod za pritesnenie
    от Petko | 04.02.2018 18:45

Благодаря Ви!
    от Dr.Atanassov | 04.02.2018 14:23

Здравейте, можете да се движите спокойно. Болки, пробождане, теглене и подръпване поже да се усещат и това се дължи на фиксацията на платното. Поздрави!
    от Petko | 02.02.2018 21:46

Здравейте, След операция с поставяне платно, трябва ли да се избягват позиции, в които се усеща болка като пробождане, или напротив, да се движим без ограничения? Става въпрос за периода веднага след операцията? Благодаря предварително!
    от Иван | 28.01.2018 17:46

Благодаря за отговора доктор Атанасов
    от Dr.Atanassov | 11.01.2018 18:28

Здравейте, можете да разберете като попитате хирурга или прочетете епикризата. Но ако са Ви казали, че имате платно, а Вие се съмнявате, може да се направи скенер или магнитен резонанс. Поздрави!
    от Иван | 11.01.2018 14:15

Здравей те не знам дали темата е актуална и дали това ще го види някой , но имам едно питане как мога да разбера дали имам платно при операция от пъпна херния или нямам сложено такова.
    от DDD | 17.09.2013 23:14

Здравейте отново! Минаха почти 4 месеца от операцията за сега са на лице още 2 проблема силно опъване в областта на пъпа и голямо количество газове съпроводени с къркорене в корема ! Та въпросът ми е - ще отшумят ли времето тези неща? Благодаря предварително!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.07.2013 14:59

Да, смрастнало или към коремната стена или към друго черво или структура. Като цяло това е често срещано явление. Няма как да се преддвиди дали за в бъдеще пак ще срастне, много хора претърпели оперативни интервенции си живеят пълноценно без някакъв проблем с такива сраствания, така че не се притесняцвайте.
    от DDD | 28.07.2013 15:51

Здравейте отново! Имам 1 въпрос, разглеждах си вчера епикризата на операцията и прочетох следното - Била е направена Адхезиолиза, имаше десероризация на тънко черво, което се серозира, след това е направена пластика на коремната стена ! Какво значи това , че тънкото черво е било срастнало с коремната стена след първата операция :? И каква в възможността да получа срастване на червата в следствие на новата операция тъй като в началото правех малко разходки , а платното е между коремние мускули . ходя редовно да бягам не се натоварвам много дори и опитах коремни преси без дискомфот и болка , но за сега съм ги оставил,защото са минали 2 месеца а мисля след 3 да почвам по сериозно . Усещам само каркорене на червата това нормално ли е :? Мерси отново!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.07.2013 18:30

Ако не придърпва и не създава дискомфорт може.
    от DDD | 18.07.2013 13:47

Привет отново ! Мина вече месец и половина от операцията няма мн проблеми, освен това че усещам че пъпа ми се разтяга ( тъй като долния край на платното е зашит за горната част на пъпа) , тоа проблем ли е. Мога ли след като започна да правя коремни преси да повредя платното тъй като е зашито между коремните мускули :? Мерси отново !
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.06.2013 22:47

Не виждам някаква опасност да лежите по корем. Платното не може да се преразтегне.
    от DDD | 29.06.2013 18:39

мерси за отговора! А кога ще мога да лежа по корем и мога ли да го преразтегна платното нещо
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.06.2013 14:58

Самия принцип е тъканите да се зашиват за платното. Платното е гъвкаво, представете си го като мрежа за прозорец. Може да се огъва. За 25 дни е достатъчно зарастнало за да можете да кихате и кашляте без някаква опасност, ако има болка - придържайте с ръка мястото на операцията.`
  • Операция от херния с платно
    от DDD | 25.06.2013 23:14

Здравейте! Моят проблем е следният: Преди година ми направиха операция от херния на Бялата линия , малко над пъпа (операция с разрез, без поставяне на платно) , преди около 2 месеца се останови след преглед при хирург , че се е получил рецидив . След което взех решение за нова операция . Операцията беше с отворен разрез и поставяне на платно (незнам какво е! не пише в епикризата ) Та въпросите ми са : след колко време ще започнат срастванията на платното с коремната стена , след колко време ще мога да лежа по корем , опасно ли е да кихам ( 25 ден след операцията ) , защото по някога е доста силно ? Забелязвам също , че кожата все едно е зашита за платното , това нормално ли е( не се движи свободно , като по нагоре , а стой изпъната и фиксирана сякаш за платното). А може ли да се получи пречупване на платното тъй като е на на място кадето се свива корема , може ли да се разпъне, ако правя корем или да се скъса :? Мерси предварително !

Напиши отговор