Операции | ужасен проблем - гангрена

Напиши отговор
  • RE: ужасен проблем - гангрена
    от Катерина | 29.11.2018 09:48

Ако имате въпроси може да ми пишете на имейла: k.dimitrova1983@gmail.com
  • RE: ужасен проблем - гангрена
    от Катерина | 29.11.2018 09:38

Здравейте!Искам да се обърна към всички,които посещават този сайт!Има лек за гангрената!Може да го откриете като посетите mmsbulgaria.com НЕ ГУБЕТЕ ВРЕМЕ!НАПРАВЕТЕ ГО!СЕГА!
  • Re: ужасен проблем - гангрена
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.02.2013 18:01

Малко вероятно да е изолиран проблем с гълтането. По-скоро на фона на нарушеното съзнание не може да гълта. В такъв случай може да се пробва сондово хранене.
    от Adelin Shivarov | 22.02.2013 23:15

Благодаря Ви докторе. Днеска пак спи цял ден, а аз лично съм много против съветите на по-старите хора да я оставим да спи и... това е... От доста време никакви лекарства не можем да и дадем, защото ги повръща. Същото е и с храната. Възможно ли е да има проблем свързан с гълтането? Отслабна доста вече и ... :roll: :roll: :|
    от Доц. д-р Цончев, дм | 20.02.2013 12:56

Възможно е, но както казах си има поне една причина която е видима. Често при възрастните мозъка страда по принципа на мултиинфарктната енцефалопатия срещу която нищо особено не може да се направи. Давайте срещу температурата антипиретици и да я види ЛЛ да прецени нуждата от антибиотик.
    от Adelin Shivarov | 18.02.2013 23:14

Откакто спа 38 часа ... не е същата. Няма сила да си вдигне ръцете ... и не може да гълта добре ... дори хапчетата. Възможно ли е да е направила нещо мозъчно пак.... не знам просто...
    от Adelin Shivarov | 17.02.2013 18:43

Започна да вдига и температура днеска. Нещо за нея? Аулин?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.02.2013 18:27

Проблема с крака сам по себе си е достатъчен за едно такова състояние. Вероятно не се касае за "тромби в главата". Доколкото можете купирайте болката с аналгин, за да не се нарушава съзнанието.
    от Adelin Shivarov | 16.02.2013 20:30

Здравейте докторе и Ви благодаря. Днеска я събудихме към обяд ... контактна е и пие само течности ... Не и даваме хапчета, защото повръща ... и трудно ги преглъща. Изглежда отслабена и едвам се долавя какво говори. Каза, че я боли проблемния крак, но след инжекция с аналгин се успокои и й мина. Да разбирам ли, че може би има тромби в главата вече ... може би от крака ... не знам и да чакаме вече най-лошото.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 16.02.2013 18:05

По принцип това е перспективата, колкото и да ми е неприятно да ви го кажа. Сътливостта е възможно да е ефект на трамала, който ги прави възрастните сънливи, но пък по-добре обезболява.
    от Adelin Shivarov | 15.02.2013 17:50

Здравейте докторе. Онзи ден викнахме лекар да обработи 2 рани ... и той каза, че може да повръща от алмирала. Спряхме го и не е повръщала. Друго ме притеснява и някои от възрастните хора казват да я оставим така да си спи. Спи доста дълго. Снощи и сложихме трамадол, заради болките и днеска не се е събуждала. Ако ние не я събудим, тя няма да се събуди. Какво може да означава това - най-лошото ли? :cry: :cry: :cry:
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.02.2013 17:55

Значи няма как да мине без обезболяващи. Състоянието е доста лошо доколкото разбирам, така че всичко това което описвате може да се очаква.
    от Иванка Янакиева | 14.02.2013 02:08

Искам да споделя тази история, познавам лично хората: Даже истината е много по сложна от описаното, тоест редактирано, за да не се стресират читателите. Link
    от Adelin Shivarov | 13.02.2013 19:14

Кракът е потъмнял до глезена....... но лекарите казаха, че ако се прави ампутация трябва да е над бедро т.е няма да издържи операцията....
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.02.2013 14:37

А на какво ниво е гангрената?
    от Adelin Shivarov | 11.02.2013 22:39

Тя започна да повръща още като влезе в болницата, тогава нямаше некроза все още. Слагаме й инжекции алмирал....
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.02.2013 18:30

Ако некрозата не е премахната а напредва има вероятност да е в резултат на интоксикацията на организма от некротичните материи. Т.е. влошаване на общото състояние. Възможно е и наркотични обезболяващи да дадат такъв ефект но по-малко вероятно.
    от Adelin Shivarov | 09.02.2013 19:25

д-р Цончев, здравейте, майка ми повръща и не можем да разберем от какво е. Възможно ли е да е реакция от някои от лекарствата или заради проблемите с крака свързани с некрозата? Не можем да я захраним.... не знаем какво да правим
    от Adelin Shivarov | 24.01.2013 19:52

Здравейте все още няма развита гангрена. Изписано е трамал за болките и пентохексал от 600 мг. както и някакви хапчета за желязо, защото е доста анемична.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.01.2013 18:32

Ако има запушен съд и гангрена на крака никаква рехабилитация няма да свърши работа, за съжаление. В крайна сметка има или няма гангрена?
    от Adelin Shivarov | 23.01.2013 17:12

здравейте майка ми я изписаха днеска. Лекарството, което трябва да приеме е pentohexal. Може ли след време да започнем някаква рехабилитация на проблемния крак - примерно над бедрото?
    от Adelin Shivarov | 22.01.2013 19:56

алтернатива никаква ли няма?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.01.2013 19:00

Така както го описвате вероятно съдоразширяващите няма да имат особен ефект и единствената алтернатива тук е ампутация... за съжаление, обаче, при вашия случай и тежестта на състоянието и това е проблем. Може да пробвате да се консултирате с друг хирург... ако се наеме да оперира. Къде се лекува жената до сега?
    от Adelin Shivarov | 22.01.2013 11:50

Днеска ни казаха, че ще я изпишат. Кракът е подут има червено-син цвят. За съжаление нищо не можело да се направи т.е байпас не може, защото било увредено всичко долу. Имаме ли някакви алтернативи, преди да е развила гангрена или... ще й прелеят кръв, заради анемията ... и това е. :!: :?: :!: :?: :|
    от Adelin Shivarov | 21.01.2013 20:05

Здравейте, кракът е студен. Получава много малко кръв и не може да се "храни" добре. Мисля, че все още няма гангрена, но явно е въпрос на време. Предлагат ми консервативно лечение с някакъв медикамент, който действа съдоразширяващо и най малките капиляри и тях отварял - не му знам името. И ако то не помогне.... просто.... :| :|
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.01.2013 18:05

Дори и състоянието на жената да е преценено като иноперабилно, при наличие на болка трябва да се вземат съответните мерки и да се направи схема за обезболяване. Това от своя страна може да задълбочи неврологичната симптоматика и будността на болната, но аз като цяло предпочитам това пред силните болки когато лекувам такива болни.
  • ужасен проблем - гангрена
    от Adelin Shivarov | 20.01.2013 20:52

Здравейте днес приеха майка ми в болница... след прекарани 2 инсулта тя се залежа доста време и се появиха рани едната от коята е била близо до вена до крака и я закарахме в болницата. Операцията е била успешна, но проблемът е другия крак - син е .... и почти няма усещане. Лекарят каза само операция т.е ампутация, но заради възрастта няма да може да я издържи. Най-вероятно съдова недостатъчност... казаха, че ще я изпишат и това е. Каже ми, моля ви, какво можем да направим. Онзи ден дойде рехабилитатор да я раздвижи малко и пръстите й на крака почервеняха и каза, че болката отминала и имала леко усещане, но днес лекарят направо.... :cry: :cry: :cry: :cry: Това ли е краят - да умре в адски мъки, които ще се засилват и ..... моля ви

Напиши отговор