Операции | Ингвинална херния - рецидив скоро след операцията?

Напиши отговор
  • RE: Ингвинална херния - рецидив скоро след операцията?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.04.2019 07:23

Не би трябвало, но ако има дискомфорт е добре да се направи 1 контролен преглед при хирург
    от Николай Ангелов | 22.04.2019 13:48

Може ли да се появи пак херния след като имам платно
    от Николай Ангелов | 22.04.2019 13:46

Преди година и половина се оперирах и сега при натоварване усещам дискомфорт с платно съм
  • Re: Ингвинална херния - рецидив скоро след операцията?
    от Dr.Atanassov | 02.08.2012 13:47

Здравейте, вече можете спокойно да се раздвижвате в басейна и да плувате. След 30-тия ден можете да започнете лек джогинг и натоварвания с леки тежести. Конвенционалните операции изискват малко повече пазене и периода на възстановяване е малко по-дълъг. Рехабилитация принципно не е необходима, но този въпрос трябва да обсъдите с лекаря на отбора. Поздрави!
    от юли | 01.08.2012 14:54

Далеч съм от мисълта, възраста да е показателна за качествата. Другото, което бих желал да ви попитам е дали е нухна някаква реахабилитация и кога мога да влеза да се раздвижа в басейн? Занимавам се професионално с футбол. Много се радвам, че вие ми отговаряте, защото истината е, че аз се бях ориентирал към вас за операцията, но от клуба ме пратиха при доктор Тонев в Токуда. Не се съмнявам в нетовата компетенция, но и вашето мнение би ме интересувало.Благодаря.
    от Dr.Atanassov | 01.08.2012 12:14

Цената, която цитирате, предполага висок клас платно, което е добър избор. Мнението ми е, че тук не трябва да се пести, в крайна сметка идеята е пациентът да бъде опериран веднъж и проблема да се реши за цял живот. Щом Вашият хирург Ви е казал че всичко върви добре, вероятно се възстановявате нормално. Все пак не обвързвайте квалификацията с възрастта... Поздрави!
    от юли | 31.07.2012 23:36

Благодаря за успокояването, докторе. На това се надявам, да е направена добре. Първа операция ми е и ми я правиха с разрез. Като цяло казаха, че е била много малка хернията и ми сложиха някакво скъпо платно (360 лв). На контролния преглед каза, че се възстановявам бързо и всичко е наред. Възрастен и опитен доктор беше и наистина се надявам да не са ме метнали.
    от Dr.Atanassov | 31.07.2012 23:31

Не се притеснявайте, при добре направена операция не би следвало да имате проблем. Болката се дължи на протичащите все още репаративни промени в тъканите. Поздрави!
  • Ингвинална херния - рецидив скоро след операцията?
    от юли | 31.07.2012 22:18

Здравейте. Доста се притесних днес, след като направих една глупост неземна. Преди 13 дни ме оперираха от херния и от около 5-6 дни си ходя напълно нормално, като има леко дърпане още. Докато днес направих глупост. Вдигнах едно кашонче, което мислех, че е празно а имаше някакви неща в него. Няколко килограма беше и го преместих няколко метра и го оставих. Не усетих рязка болка, но усетих лек дискомфорт в тая област. Задължително ли е да се е получил проблем :( Понеже съм голяма паника и съм се притеснил много. Осъзнавам, че е недопустимо това, което направих и е глупаво, но се случи вече. Моля, кажете мнение.

Напиши отговор