Операции | Въпрос към д-р Цончев?

Напиши отговор
  • RE: Въпрос към д-р Цончев?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.10.2019 07:15

Тя може да боли по съвсем др. причинак. Какво установи коронарографията?
  • RE: Въпрос към д-р Цончев?
    от maiavasileva | 20.10.2019 09:55

Направиха ми коронарографията, но ръката ме боли и ми се схваща. Моля за съвет.
  • Re: Въпрос към д-р Цончев?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.08.2011 23:06

Не, по принцип. Има фето-плацентарна бариера, която пречи на това. По време на бременността левкоцитоза може да се наблюдава.
    от mundi | 25.08.2011 13:40

Здравейте отново д-р Цончев, Значи оказа се, че не ми излекуван нерва и затова се получава това възпаление, ще увелича отново курса с Катафлам с още 7 дни по препоръка на невроложката ми. Също така искам да ви попитам още нещо диагнозата левкоцитоза с полинуклеоза при бременна сочеща че има инфекция не предполага ли че такава ще бъде изолирана и в плода?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.08.2011 19:55

Няма как да отговоря на такъв въпрос, възможно е по принцип.
    от mundi | 21.08.2011 16:31

Д-р Цончев, отново Ви пиша, Значи оказахте се прав за цикъла от друго се е получило закъснението, сега пак по моя въпрос с нерва да попитам, след като си направих курса с Катафлама, нямах никакви оплаквания като парене и т.н. и онзи ден просто премерих един панталон доста тесен и паренето се завърна, възможно ли е пак да съм го възпалила този нерв, при условие, че изпих 20 таблетки Катафлам, или идването на цикъла плюс това притискане го е предизвикало? Предварително благодаря за информацията. Утре по принцип, ще се чувам с невроложката, но така се надявах всичко да е ок и да не продължавам с тези лекарства, че вече ми омръзна, честно казано.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.08.2011 11:25

Не би трябвало.
    от mundi | 18.08.2011 11:20

Д-р Цончев, здравейто отново позволявам си да Ви попитам и още нещо, този лекарствен препарат Катафлам влияе ли върху месечния цикъл? Интересувам се чисто формално, защото имам някакво известно закъснение на цикъла и ме притеснява дали не е от лекарствата?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.08.2011 14:37

Да, и аз така предположих, но трябваше да се потвърди с неврологично изследване. Постепенно ще се възстанови.
    от mundi | 10.08.2011 11:05

Д-р Цончев, Благодаря Ви за отговора, аз както и обясних се насочих към невролога и там ми беше направено ЕМГ, която установи коренчева увреда на L4-L5 и намалена проводимост за N. FEMORALIS DEX. N. PERONEUS DEX., тоест невроложката ми обясни, че действително имам възпален нерв, който е засегнат вероятно от секциото, също така ми обясни, че имам слабост в мускула на десния крак, тоест доста първоначална форма на дископатия, но за щастие всичко е лечимо и сега съм на терапия Катафлам 2х1 и гел от див кестен, надявам се всичко да премине успешно и да нямам повече неприятни изненади!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 08.08.2011 17:01

Така както описвате преживяното, в момента вероятно нямате никаква инфекция, или поне не съобщавате такива данни. Правилно се насочвате към невролог - следва да се изследва сегментна кожна сетивност за да се установи дали предположението за засегнат нерв е правилно. Също е добре да се направи ехография на корем - контролно.
  • Въпрос към д-р Цончев?
    от mundi | 05.08.2011 10:56

Здравейте, д-р Цончев Преди около 3 месеца ми правиха секцио, всичко мина нормално, без усложнения, обаче по препоръка на моята гинеколожка, месец и половина след операцията ми правиха физиотерапия, от тогава ми се появи парене от едната страна на операцията и отива към десния крак някъде до коляното. Ходих при моята лична лекарка, тя твърди, че е засегнат нерв, нямам Т и други оплаквания, нито болка нито нищо. Случвало ми се е преди години, когато имах киста на десния яйчник същото нещо. Моля посъветвайте ме към какъв тип специалист да се обърна, аз мисля към невролог, защото се опасявам да нямам наистина някой засегнат нерв. За съжаление при секциото се оказа, че имам мекониални води и детето няколко дни по-късно почина, след това около 7 дни пих АБ, надявам са да нямам някоя инфекция, макар че кръвните ми изследвания и всичко ми е ОК. Благодаря Ви за отговора предварително!!!

Напиши отговор