Операции | Конец след операция?

Напиши отговор
  • RE: Конец след операция?
    от д-р Цончев | 21.07.2019 20:10

Ники идете да го дръпнат този конец, не е проблем
    от д-р Цончев | 21.07.2019 20:09

Мустафа задаюте по-ясно въпроса си
  • RE: Забравен конец след повече от 1год.
    от Niki Peshev | 20.07.2019 09:38

Здравейте, имам направена операция от Варикоцеле, мед. Февруари 2018. Разреза е една педя горе в ляво на коремната стена. Винаги съм изпитвал сърбеж в тази зона, и съм се чудил защо ли?!? Наскоро установих, че имам забравен конец вътре и едното му крайче стърчи навън вече. Чувството е неприятно както се досещате. Опитах се да го издърпам внимателно, но не се получава тъй като отдавна е там. Бихте ли ми казали какви може да са последиците от това нещо? Най вероятно ще трябва да ме режат отново с локална анестезия за да изкарат остатъка от конеца? :(
    от Мустафа Б. | 18.07.2019 18:25

Здравейте, правиха ме операция във Франция от херния (не знам точния вид херния) но въпроса ми е свързан с вида на конците, бях зашит с около 20 метални щипки и поставени хоризонтално и вертикално 2 конеца,(зелен цвят струва ми се, долу в снимките) единия в пъпа, другия от дясно на операцията, минаха около 40 дни не са ги изваждали, явно са някакъв вид разграждащи се в тялото, но днес единия влезна в тялото и започна отделяне на кръв и гной, изплаших се първоначално, но все пак искам да попитам пробеми има ли някакви като попаднат вътре и дали са опасни?
    от д-р Цончев | 16.06.2019 21:09

На корема ли е прокървяването? Ако е там може с малка хирургична намеса да се направи корекция.
    от Ели Велчева | 11.06.2019 08:19

Направена ми е коремна хистеректомия преди1 година, но организма ми не абсорбира вътрешен конец, от който получавам леко прокървяване всеки месец по два, три дни. Бихте ли ми казали, какво се случва с такъв конец и дали е опасно за здравето ми?
    от Мина | 09.02.2019 22:47

Здравейте, Имам лапароскопия от преди два месеца. На 6 ден след операцията усетих странна болка в единия разрез. Преди около месец, започнах да усещам силни обождания в близост до разреза, наподобяваха болка от ухапване на пчела, колкото и странно да звучи описанието. От един от другите разрези излезе конец. Опипват се малки болезнени топчета около разрезите. Усещането е ужасно. Не мога да стоя седнала. Явно не мога да разградя конците. Моля за съвет какво се прави в такива случаи!
    от д-р Ралица Правова | 01.02.2019 10:28

Бихте ли качили отново снимката, тъй като не се появява като активен линк, за да я отворя?
    от 333 | 01.02.2019 01:49

Поставям снимка към операцията и другото което ме притеснява е това, че над пъпа ми е станало като подуто чак се започва да закрива пъпа. Притеснява ме да не е след оперативна херния. От известно време съм все а подут и болезнен корем. Моля за мнение, и благодаря предварително. Link
    от 333 | 31.01.2019 20:09

Здравейте, преди 4мес ме оперираха лаптароскопски и от скоро започна един сърбеж на разрезчето под пъпа, зачервява се и имам усещането на пробождане. От единия край има като топче на напипване подкожно. Има ли нещо което да ме безпокои?
    от д-р Цончев | 28.01.2019 07:25

Добре е личния лекарр д аго махне или евентуално хирурга. За всеки случай.
    от villi43 | 27.01.2019 23:54

Здравейте, преди два месеца минах лапароскопска операция. На деветия ден ми махнаха конците и всичко е наред. Преди два дни забелязах, че едно конче е останало и се вижда от едната дупчица. Дърпам го , но не се маха. Незнам какво да правя - дали има място за притеснение или мога да го отрежа ?
  • Re: Конец след операция?
    от Dr.Atanassov | 27.01.2018 17:03

Здравейте, операция - само ако Ви пречи. Поздрави!
    от Росица Георгиева | 27.01.2018 11:22

Здравейте,имам секцио преди 6год и потвърден останал вътрешен конец на мускулната тъкан,много рядко ме придърпва,но проблема е че топчето,което напипвам в легнало положение е същото,но при изправено положение е пораснало с времето и е видимо подуто.Мислите ли че е наложителна операция
    от Ivan | 15.04.2017 13:17

Благодаря Ви!
    от д-р Цончев | 05.04.2017 21:04

Вероятно от там идват тези усещания - придърпва. С времето ще свикнете и ще премине.
    от Ivan | 31.03.2017 17:27

Да, сложено е платно
    от д-р Цончев | 30.03.2017 22:18

Платно слагано ли е? Конецът според мен няма отношение към оплакванията и не пречи...
    от Ivan | 28.03.2017 19:16

Преди 2 години ме оперираха от ингвинална херния, разрезът е на около 10 см под пъпа(вляво). Останал ми е неразграден шев(потвърдено от хирурга преди 5 месеца). Тренирам всеки ден, включително и коремната област, проблемът е, че при определени упражнения за корем се появява лека, възможно ли е тя да е причинена именно от този конец? Ако да, трябва ли да ме притеснява това и мога ли да продължа да ги правя, въпреки болката, ще има ли последици? Също така, каква ми е опцията за корекция на този дискомфорт? И колко време ще трае възстановяването от една такава интервенция?
    от д-р Цончев | 26.03.2017 13:46

Според мен няма как да дръпне вътрешен конец. Към днешна дата как е положението?
    от Минерва Есениа | 23.03.2017 19:14

Здравейте! На 08.03 бях оперирана (лапароскопия ) Сменяхме превръзки няколко пъти , а този вторник (21.03) личната свали конците , обаче (според нея) при по -рязко дърпане е изкарала вътрешен конец :shock: Възможно ли е това? Факт е , че раничка та не зараства (ден след "свалянето" на конците)имаше неприятна миризма. Почиствам със спирт и пръсках Оксикорт, използвах и Йодасепт МАЗ. Бихте ли ми казали ще падне си сам този конец след като използвам Оксикорт? Ако е външен задължително трябва да се махне? Неприятната миризма съвсеммм леко се усещаш днес . Благодаря!
    от д-р Цончев | 21.12.2016 21:16

Най-добре е да посетите лекаря, ако има да се прави нещо да го направи.
    от magi | 16.12.2016 23:08

Здравейте , преди 16 дни родих за втори път с цезерово сечение . На 8 ден ми свалиха конците след свалянето им на две места започна да тече секрет по черно бельо оставяше бели петна пръсках няколко дни с неомицин и секретя спря . Тази сутрин обаче забелязах че на едно от тези места се е показал конец крайче няма просто се вижда шева въпроса ми е нормално ли е това и дали трябва да посетя лекаря който ме е оперирал . Поздрави
    от д-р Цончев | 23.11.2016 14:24

ИСУЛ, Спешен център, д-р Симеонов - ортопед.
    от Шели | 15.11.2016 18:39

Ако посетя някоя спешна болница дали ще ми помогнат адекватно ..нз какво трябва да се направи дали да се извади но продължава да се показва но не излиза..
    от Шели | 13.11.2016 14:12

Ще се радвам да ми препоръчате. Можете ли да ми дадете и мнение защото се притеснявам а в момента не мога да посетя лекар.
    от д-р Цончев | 12.11.2016 19:42

Мога да препоръчам специалист в София.
    от Шели | 11.11.2016 17:37

Link - прикачвам и снимка
    от Шели | 11.11.2016 16:30

Здравейте,  тази година април месец бях оперирана от ганглион на китката. Приблизително от 2 месеца забелязвам под кожата ми по продължение на разреза , конец който сякаш свободно се движи там като при свиване на китката се усещаше боцкане след седмици и болка, сърбеж и зачервяване в областа на разреза като ясно се виждаше конеца през кожата. Посетих моят хирург преди седмица който каза "това е вътрешен конец искаш ли да го извадя" ? ..след положителен отговор от мен приготви игла и спринцовка с упойка която инжектира там където се опитваше да се покаже конеца . След упойката цялата операция се поду повече от см, боцна два пъти да провери дали усещам нещо след което ми връчи спринцовката с иглата и ми каза през смях "ето извади си го сама " след което го попитах многократно дали не е шега това но той ми отвърна "не се шегувам ти знаеш къде те боцка ,  хайде" ...боцнах кожата при което ми прилоша , върнах му иглата той опита да извади каза че не вижда нищо залепи ми раната нищо не каза и аз с нетърпение си тръгнах след като се почувствах по добре. На следващия ден на няколко пъти се виждаше как стърчи конеца болките запознаха да стават по силни и дупчицата от която се виждаше конеца сега е затворена конеца пак се вижда но е подуто и изглежда сякаш има гной. Незнам какво да правя и при кого са отида но не смея да се върна при моят лекар . Благодаря за вниманието..ще се радвам да ми помогнете. .
    от Борис Ангелов | 01.11.2016 09:09

Благодаря за отговора
    от д-р Цончев | 31.10.2016 19:18

Секреция от оперативното поле, ще намалее постепенно и ще се затвори. Ако няма възпаление и зачервяване, както и болка - не виждам проблем.
    от Борис Ангелов | 27.10.2016 10:19

Здравейте, преди седмица бях опериран от киста на врата , до субмандибуларната слюнчена жлеза. Имам 9 шева , операцията зараства добре раната е спокойна , с изключение на мястото , на което е имало гумен дрен , който беше преманат на 4 ден , сега от там изтича прозрачна розова течност, а утре искат да ми махат конците. Течността все едно си събира вътре и изведнъж изтича , рядка е - като вода. Нямам температура, но съм на венозен антибиотик. Въпроса ми е, какво би могло да е нова и не е ли рано в такъв случай да ми махат конците на 8 ден от операцията. Вчера също ми взеха проба от течността зо микробиология.
    от д-р Цончев | 26.10.2016 22:21

Е още ли не се е затворило?
    от Ivana | 24.10.2016 15:55

И ако не е конец, какво може да е?
    от Ivana | 24.10.2016 12:47

Oтговор "д-р Цончев": Ако е конец постепенно ще излезе и раната ще се затвори. Но е добре да се контролира периодично от хирурж.
    Често ходи на хирург, който я превръзва. Но все пак се притесняваме, че не се затваря раната. Колко време може да продължи това?
    от д-р Цончев | 16.10.2016 21:39

Най-рано след десетия ден се свалят конците, нозависи как зараства раната. Снимайте ръката за да го видя.
    от Кристиан Лозанов | 12.10.2016 17:55

Здравейте, искам да попитам за следния проблем! Преди седмица срязах ръката си от стъкло в областа на лакътя! Раната се оказа дълбока, защото се стигна до шевове (7). Днес е точно седмия ден от тогава и при прегледа на лекаря остави раната открита без бинтове и каза да отида след 1 седмица пак и ми каза, че е още рано да се свалят конците. Каза всеки ден да почиствам раната със йод.Предписан ми беше антибиотик и го свърших точно на днешния ден (7-мия ден). Въпросите са ми няколко. След колко дни могат да бъдат свалени конците? Имам подуване в близост до раната, а и странно усещане при допир в близост до отока. Нормално ли е това усещане при допир, а и усещането е всякаш има някаква течност в тази област, защото освен, че е странно усещането при докосване, но и има на места по-меко на допир? Отока мисля, че е нормално да го има, но все пак кога трябва да започне да спада. Последното, което искам да попитам е, че усещам и някакво дърпане или опъване чак при върха на пръстите си. От какво може да е и има ли някаква по-сериозна причина? Нямам някакви ограничения в движението на ръката си и няма белези на сериозни проблеми. От какво може да е това, защото е мъчително това дърпане от лакътя, чак до пръстите на ръката? Благодаря Ви предварително! Бъдете здрави! С уважение!
    от д-р Цончев | 04.10.2016 13:23

Ако е конец постепенно ще излезе и раната ще се затвори. Но е добре да се контролира периодично от хирурж.
    от Ivana | 29.09.2016 20:12

Здравейте! Оперираха майка ми от миома на 04.08.2016г., махнаха и всичко. След като я изписаха раната се отвори на 2 малки места и почна да изтича секрет, имаше и температура. Върнахме се при хирурга, който я оперира и се останови че не са и изписали антибиотици. По време на 15 дневното лечение нямаше никакви проблеми, дупчиците се затвориха. Обаче от 2 седмици пак започна да се подува на същото място и пак изби секрет, но без температура. Отидохме при друг лекар, който пусна микробиология, оказа се отрицателна, каза че е конец, който не може да излезе. Вече минаха 2 месеца от операцията, това нормално ли е? Всеки ден превръзваме раната, но много се притесняваме. Моля за отговор и съвет. Благодаря!
    от Dima | 21.12.2015 15:46

Така и стана. Благодаря ви. Весели празници
    от д-р Цончев | 19.12.2015 20:38

Поддържайте чиста превръзка на мястото, вероятно след известно време ще зарастне. Може да направите и контролен преглед при оператора.
    от Dima | 16.12.2015 19:23

Здравейте Преди един месец претърпях двойна мастектомия. В средата раната продължава да сълзи бледо жълта прозрачна течност. Знам, че там има вътрешни шевове. Дали раната сълзи заради конците и какво мога да направя? Благодаря
    от д-р Цончев | 02.12.2015 07:58

Това трябва да се прецени от лекаря, извършил операцията. Ако той не е наличен - всеки друг хирург би помогнал в преценката.
    от Люсиела Любенова | 01.12.2015 12:39

Здравейте. На 25 ноември ми махнаха голяма релефна бенка с операция. Докторът ми каза, че имам вътрешни шевове и след 10тина дни ще има напълно зараснал вид. Понеже майка ми е мед. сестра ми прави тя превръзките. Отначало изглеждаше много добре, но на втората превръзка видя, че е възпалено- зачервено е, надуто в единия край и ме боли. Мисли ( понеже не вижда много добре ), че се подава конец. Аз от 2-3 дни имам 37-37.5 температура, но не съм сигурна дали не съм изстинала. Не мога да се свържа с лекаря, който ми маха бенката, а е в друг град и не мога да отида веднага. Предполагам, че конците трябва да се резорбират... И не трябваше ли да ми изпишат антибиотик да пия? Изписаха ми само Вит.С
    от д-р Цончев | 30.11.2015 21:19

Най-вероятно е т.н. ръбцова тъкан, което е очакваемо около цикатрикса. Очаквам след време да се разнесе спонтанно.
    от Nikolina | 26.11.2015 20:17

Здравейте, преди 2 седмици ми направиха операция от фиброаденом на дясната гърда и скоро ми махнаха конците. Все още усещам много леко опъване, като си вдигна ръката и се опъна назад, но не това ме притеснява толкова. Преди да ми свалят конците си сменях поддържащите лепенки, след това не съм смеела да си пипна гърдата. Но след като се престраших и я поопипах днес усетих точно на мястото на шева нещо като твърдо топче от вътрешната страна на гърдата. Малко се притесних, защото си спомням като напипвах фиброаденома. Но това сега не мърда сякаш, струва ми се неподвижно, какво ли може да е? Нещо от шева? Дали е опасно? Дали не е остатък някакъв, дали ще изчезне? Хирургът ми каза, че е извадил всичко и всичко е наред, но сега като напипвам това нещо се чудя?!
    от nqkoi100 | 05.11.2015 12:46

Хахахахаха даже не мога и да си помисля за секс в момента с ревящо бебе на всеки два часа :)
    от shashmagiul | 04.11.2015 17:54

А защо не пита него за такъв крем? Ако шевът ти е направен добре и без такъв ще се скрие. Контрактубекс съм ползвала, но по - добре питай, може да има новости. Става въпрос за осем години назад. Ако кърмиш, бъди внимателна какво пиеш, с какво се мажеш и какви препарати ползваш. Ходи с широки дрехи, че ама никой, никой за нищо като че ли не предупреждава. Бъди внимателна какви сутиени си слагаш... Бельото ти може да ти стяга... Опитай с една идея по - малко движения. :P Кажи на мъжа си, като минат 40 дни, да подходи към теб все едно за първи път ще правите секс. :P
    от nqkoi100 | 03.11.2015 14:24

Здравей, да движа се много още от 3-я ден. Днес бях на преглед не ме е гледал със видеозон, само ме опипа много добре, каза, че нищо ми няма. Нямам температура. Може би грешката ми е, че ставам от леглото на коремна преса. Какъв е този крем за белези?
    от shashmagiul | 02.11.2015 18:49

Значи, понеже съм чувала за какво ли не, утре на преглед при този, който ти е правил секциото. Мисля, че е хубаво да те прегледат на видеозон. И ако всичко вътре ти е наред... крем за белези, който действа и на срастванията всъщност. Мене обаче ме заболя... точно преди да ми махнат външните конци, което беше някъде между 7-9 ден, изразяваше се в болки, които предизвикваха гадене и причерняване. Движила ли си се достатъчно след операцията? С второто дете не спях толкова, не се пазех от клякания и нямах никакви проблеми. Не помня дали ползвах крем или се мазах само с чиста свинска мас. При мен около операцията също се усещаше като твърдо, но е по - добре да не се осланяш на моите успокоения, че нищо ти няма. Ако ти има нещо, колкото по - рано, толкова по - добре. Ако температурата ти е под 37 градуса, бъди спокойна, но посети все пак гинеколог, за да си сигурна и за да не пропуснеш нещо важно.

Напиши отговор
98 намерени, страница 1 от общо 2