ДРУГИ заболявания | Аденом на хипофизата

Напиши отговор
  • Re: Аденом на хипофизата
    от Таня | 29.01.2012 19:34

Според моя лекар това са достатъчни тези изследвания и щом пролактина ти е норма нямаш смушения на цикъла и секрет от гърдите значи жсичко е наред Този приятел може да съществува някъде там и да не оказва влияние на нито една жлеза в организма ти затова се следи няколко години А как се образува може би ще обясни доктор Цончев или някой друг който следи този форум Само трябва да знаеш че хипофизата е шефа на всички жлези в организма
    от Mariam | 29.01.2012 19:10

Благодаря Ви за отговора д-р Цончев! А само да попитам и каква е тази интралезионна компонента за която става въпрос: " като е на лице интралезионна компонента с размери до 0.5см., която е разположена във вентралния полюс на лезията" brumba, ендокринолога ми пусна ТСХ и Пролактин и ще ходя тази седмица да ги изследвам, видях че и на теб тези са пуснали! А не трябва ли и още хормони, свързани с хипофизата да бъдат изследвани освен тези 2та, в смисъл достатъчно ли е?
    от д-р Цончев | 29.01.2012 18:29

Oтговор: Не ми става ясно каква е тази интраселарна лезия
    - на аденома казват лезия, за да е по-засукано. Въпрос на терминология, но става дума за едно и също нещо.
    от Таня | 29.01.2012 17:16

Здравей amazing123 ти правила ли си някакви друг изследвания като хормони например защото те са най показателни и след това се назначава лечение погледни моите по горе в темата те са в норма и моят аденом не влияе на пролактина и не се налага лечение само наблюдение през година например.Желая ти успех в лечението и скорошно оздравяване.
    от Mariam | 29.01.2012 12:05

brumba, много ти благодаря! и аз нищо не мога да разбера и за това чакам отговор 8) иначе желая ти и на теб скорошно оправяне и да се отърваваме от това нещо :roll:
    от Таня | 28.01.2012 23:37

Здравей прочетох каква те диагнозата но за съжаление нищо не разбирам. Постоянно следя темата за да видя какво ще обясни д р Цончев но всичко зависи от ендокринолога който те лекува . Мога само да ти пожелая скорошно оздравяване стискам ти палци успех
    от Mariam | 26.01.2012 17:48

Здравейте, както вече споменах на ЯМР с контраст - аденом 8,5-6,5мм. Но не мога да разбера нещо, а имам да чакам още за ендокринолог- На постконтрастните Т1 серии - описаната по-горе интраселарна лезия остава дискретно хипоинтенсна спрямо интензитета на сигнала от интактния паренхим на аденохипофизата, като е на лице интралезионна компонента с размери до 0.5см., която е разположена във вентралния полюс на лезията и която на динамичните постконтрастни Т1 серии повишава интензитета си до хиперинтенситет спрямо всички интраселарни компоненти на късните фази на изследването. Не ми става ясно каква е тази интраселарна лезия! Ще съм благодарна ако получа отговор.
    от д-р Цончев | 25.01.2012 19:01

Да, така трябва да се прави.
    от Таня | 25.01.2012 18:29

Преди малко се върнах от моя ендоккринолог и той ми каза че няма нищо притеснително след като разгледа резултатите.Но всяка година ще ме праща на ЯМР за да следи какво става с аденома.
    от д-р Цончев | 21.01.2012 01:33

Моля, успех!
    от Таня | 20.01.2012 21:40

Благодаря много за информацията.
    от д-р Цончев | 20.01.2012 21:36

Да, така и предположих. Симптомите ви не са свързани с този аденом, той е малък, но ще трябва да се има предвид в бъдеще, не че се очаква някакво развитие задължително.
    от Таня | 20.01.2012 21:29

От три години лекувам менструална мигрена с лекарствата мигренон и сибелиум. Симптомите ми бяха гадене, главоболие, повръщане. Откриха подобен аденом на сестра ми и това наложи ЯМР. Лекарите казаха че няма нищо притеснително аденомът бил с много малки размери, но при повторния преглед с ендокринолога ще разбера повече.
    от д-р Цончев | 20.01.2012 21:23

Някаква симптоматика има ли? Какво наложи изследването? Нещо казаха ли лекарите? Ако е само това - вероятно ще трябва да се следи за в бъдеще.
    от Таня | 20.01.2012 21:10

И какво следва от това?
    от д-р Цончев | 20.01.2012 21:05

Има възел 5 мм. Пролактина за жена е в норма.
    от Таня | 20.01.2012 19:58

Резултатите ми от изследванията са TSH 3.01 mlU/L 0.27 - 4.20 пролактин 451,8 miU/L M 86-324;Ж 102-496
    от Таня | 20.01.2012 19:50

Здравейте Имам следната диагноза ако може някой да ми я разясни Добра диференциация между адено-и неврохипофиза В структурата на неврохипофизата в ляв дял постинфундибуларно се визуализира аденоматозен нодул хипоинтензен в т1 и с размер 5мм девиация на инфодибулума вентрално
    от д-р Цончев | 16.01.2012 15:09

Първо трябва да се направи преглед при ендокринолог, който да прецени според клиничната картина кои хормони е добре да се изследват. Не е необходимо да се правят изследвания на хормони по собствена инициатива, тъй като са скъпи.
    от Mariam | 15.01.2012 22:22

Здравейте! На мен също ми откриха аденом на хипофизата 8,5-6,5мм. Искам да попитам Др Цончев (понеже видях, че той отговаря на въпросите в темата), кои хормони трябва да се изследват? вярно ли е,че ако аденомът не секретира хормони трябва задължително да се оперира? Пожелавам на всички, които си имат такава 'ценна придобивка' скоро да я премахнат :)
    от д-р Цончев | 28.11.2011 21:00

Моля, пишете на кирилица!
    от Ralitsa Mihova | 28.11.2011 14:01

Zdraveite!Ima 1 dqdo ot Gulubovo,koito lekuva shtitovidna jleza i adenom n ahipofizata s mnogo prost metod.Az imam problemi s hashimoto i go poseshtavam ot 2 godini.Bezkraino sum dovolna ot pomoshtta mu.V nito 1 bolnica ne mi ponijiha antitelata,a toi uspq da gi namali ot 3200 na 2300 za 1 godina i polovina.
    от aneta | 24.09.2011 18:36

Добър ден,продавам лекарство,което се използва за кръвопреливне.Лекарството се казва "Епрекс".Цената е по-договаряне,телефон за връзка:0878586427
    от д-р Цончев | 08.08.2011 18:40

Всъщност необходимостта от допълнителни изследвания или хормони трябва да се определи от ендокринолога. Той какво казва?
    от sisi | 03.08.2011 11:24

Незная, правих доста изследвания, но питах само за това, което ме интересуваше.
    от д-р Цончев | 01.08.2011 14:58

Полови хормони изследвани ли са?
    от sisi | 01.08.2011 10:37

И да допълня, че при изследванията, хормоните на хипофизата бяха в норма. Наскоро си правих и кръвни изследвания и те бяха в норма, въпреки всекидневното обилно кръвотечение. Но има периоди в които главата ужасно ме боли. Имам и високо кръвно.
    от sisi | 01.08.2011 10:28

Преди време, когато се опитвах да лекувам затлъстяването си, откриха че имам увеличена хипофиза. Ходих на ЯМР на няколко места, но не можах да вляза в апарата, поради многото кг., дори и на отворен ЯМР ходих, но там разстоянието между плочите беше много малко. Така си и останаха нещата, но от няколко месеца имам непрекъснато кръвотечение. Имам и някакви аномалии на матката и лекарите не могат да достигнат шийката и. Когато ми правиха кюретаж се оказа,че не издържам на упойка и не можаха да го направят. Възможно ли е това кръвотечение да е повлияно от увеличената хипофиза, защото ми казаха, че вероятно е някакво хормонално разстройство?
    от д-р Цончев | 22.07.2011 17:35

Моля, пишете на кирилица!!
    от nadq | 22.07.2011 02:23

zdraveite..... az sashto imam problem s hipofizata ili hipotolamusa neznam kam kogo da se obarna . neznaeh che imam takav problem bqh predi nqkav den v maichin dom, tai kato nqmam vse oshte cikal a sam na 23 godini hormonalnite mi izledvaniq sa v granicata na normalnoto problemat bil v hipofizata ili hipotolamusa kaza mi che spat nqmalo nachin da gi sabudim ostavalo ni samo da chakame....no za koga da chakame nqma kak da nqma neshto s koeto da gi vazbudim i da zarabotqt... mislq che kolkoto poveche chakam tolkova po zle shte stava vremeto si teche a vse pak edin den iskam da stana maika....molq vi daite mi savet blagodarq vi predvaritelno
    от Desi | 13.07.2011 15:52

Много благодаря!
    от д-р Цончев | 09.07.2011 10:15

медицински център "Асцендент", ул. "Бачо Киро" 47, тел. 9839494 д-р Атанаска Еленкова, мисля, че сега приема в сряда, но се обадете по тел. да си запишете час Можете да се представите от мое име.
    от Desi | 07.07.2011 16:17

Здравейте, и аз имам аденом на хипофизата.При откриването ми пролактинът ми беше 2890, лекувах го с бромокриптин и после достинекс, заради страничните действия на първия.Малко след това забременях и спрях лекарствата, докато кърмех.Сега отново се налага да продължа наблюдението и лечението, но вече живея в София и не познавам специалист, към когото да се обърна.Моля препоръчайте ми ендокринолог, специалист по пролактиноми!
    от didonu | 27.02.2011 10:42

здравейте аз също имам аденом на хипофизата 6мм-10мм по-точно киста на пинеалната жлеза но никой не ми назначи лечение нормално ли е това оплаквам се единствено от световъртеж но лекаря каза че няма нищо общо със заболяването ако някой знае нещо да помогне
    от good11cecka | 23.02.2011 11:28

Здравейте искам да ви питам възможно ли е да ми отичат и болят ръцете ако съм спряла да пия достинекса.Не го пия вече трета седмица защото още не ми е готов протокола.Вече от близо две седмици имам ежедневно главоболие и пулс все около105.Сега и проблема ми с ръцете.
    от papa.hasan | 13.01.2011 00:05

zdr i azimam adenom na hipofizata no nemi te4ekarma ot gardite kakvo shte re4e tova4udo no vapraki tova zrenieto mi se vloshi
    от aleksibebov | 26.11.2010 17:47

Здравейте всички , скоро откриха на моята съпруга микроаденом на хипофизата 6-7мм.,ние се опитваме да си имаме дете и правихме изследвания като се установи повишен пролактин 29 и нещо.Гинеколожката ни даде бромокриптин да се пие един месец и пак изследване.Сега когато се установи ,че има микроаденом моята съпруга отиде на ендокринолог и той и казал да спре бромокриптина и да направи пак изследване ,за да се видият чисти изследвания,казал и ,че можела да си го носи от 20 г. при положение ,че миналата година пролактина е бил в норми и да сме изчакали с забременяването 2-3 год. докато се махнел микроаденома,защото при бременност се увеличавал и това можело да бъде фатално за нея.Дали някой знае това дали е така ,защото на мен ми се струват много противоречиви думите на доктора след като чета колко много жени са забременяли и родили с аденом и как той не изчезвал напълно никога?
    от д-р Цончев | 29.10.2010 22:39

Oтговор: секретира6т микроаденом
    - значи че аденомът секретира хормони. Вероятно трябва да се пригоди лекарствената схема за да се нормализира състоянието.
    от linda82 | 29.10.2010 08:39

здр:)потвардиха ми диагноза микро аденом на хипофиза 4рез ямр.пиа бромокриптин ве4е 1 год.по 1 таблетка дневно.пролактина ми спадна мн под норма.ендокринолога ми го спря постепенно,но тои пак се зави6и зна4ително.това зна4и ли,4е не ми е улу4ена дозата.сега продалжавам да пиа по 1 хап4е ве4ер.бихте ли ми казали какво зна4и секретира6т микроаденом и нужно ли е да си пускам някакви други изследваниа сварзани с това заболяване.докато пиа хап4етата сум добре,спра ли ги вси4ко пак става по старому.пролактина ми варира или под норма или над норма.моля жи даите ми савет.благодаря предварително.
    от д-р Цончев | 25.10.2010 21:15

edara » Състоянието трябва да се оцени от ендокринолог, евентуално консултация с неврохирург.
    от д-р Цончев | 25.10.2010 21:14

good11cecka » зависи от артрозата. Ето тук сме публикували повече информация по въпроса: Link
    от edara | 25.10.2010 17:18

Здравейте, през април тази година ми откриха аденом на хипофизата, 8mm. Бях на бромокриптин, но не се повлиява особено. Какво да правя?
    от good11cecka | 20.10.2010 21:39

Благодаря много.Бихте ли ми казали страшно ли това заболяване има ли лечение и къде да потърсим помощ
    от д-р Цончев | 20.10.2010 17:28

Всяка една става може да бъде засегната от артрозни промение, включително и тези на стъпалото.
    от good11cecka | 20.10.2010 12:28

Здравеите,пиша ви тук защото не можах да намеря темата която ме интересува никъде.Пръстите на краката на съпруга ми се изкривяват и го болят.Ходихме при личната лекарка и тя ни каза, че са шипове.На снимката доктора е разчел и записал артрозни промени. В интрнет прочетох за заболяването Артроза и там е обяснено,че това заболяване се отнася за колената и предимно ставите.Никъде не пише за изкривяване на пръстите.Съпруга ми е на 37г.Моля ви ако някои знае нещо да пише.Благодаря ви преварително.
    от good11cecka | 20.06.2010 18:40

взех си достинекса и вече го пия .Кръвното ми се понижи и вече спя спокойно,за сега нямам оплаквания.Дано и на други помогне това лекарство.
    от good11cecka | 21.05.2010 12:23

Здравейте, вече месец и 10 дена чакам да ми обработят протокола за достинекса.Нормално ли да се чака толкова време.Говорим за аденом в главата все пак ,при това растящ.Моля ви пишете някой чакал ли е толко време.
    от д-р Цончев | 28.04.2010 17:24

Няма как да отговоря на така поставения въпрос. Възможно е да тръгне на подобрение, но при всички случаи това ще е постепенно и няма как да се предвиди в каква степен.
    от cicinho | 27.04.2010 16:28

Здравейте д-р Цончев, пиша Ви във връзка с моят дядо.Много съм притеснен за него!!!!! Преди 3 седмици му откриха тумор на хипофизната жлеза ( прегледите бяха правени в ВМА-София). Докторите ми казаха ,че тумора е стигнал големината на малко кокоше яйце. Казаха ми , че е започнал да притиска много важни центрове и именно за това дядо ми се е оплаквал от безсъние,отпадналост, бледост, слабо зрение. Така се наложи незабавна операция през носа. Операцията мина ! След нея му направиха нови излседвания и те показаха ,че няма нарушени центрове. Дядо ми започна да се стабилизира -цвета на лицето му се възвръща,болките отминават и са поносими, няма системи вече но зрението е никакво. Държа да отбележа, че преди операцията виждаше (ест. не като идеално но все пак ме виждаше) . Чудят се какво вече да ми отговарят вече. Питам ги има ли прекъснат нерв ? Отговора е няма. Казват ми единствено ,че понеже тумора опъвал тези зрителни нерви и след отстраняването му си променили положението и няма гаранция дали ще прогледне отново . Всички органи и всичко останало по него е наред според техните апаратури. Въпросът ми е дали има вероятност да се възвърне зрението ,колко време трябва и като цяло какво е положението и с каква нагласа да съм? Минаха 1 седмица след операцията но няма никакъв резултат относно зрението. Благодаря Ви предварително.
  • Аденом на хипофизата и шизофрения
    от izida7 | 25.04.2010 19:10

Zdraveite. Molq Vi, ako nqkoi znae neshto: dali ima nqkakva vruzka mejdu mikroadenom na xipofizata i shizofrenyq, paranoidna forma. Bratovchedka mi e na 27g. strada i ot dvete bolesti. izostava v umstveno razvitie. S namalen kapazitet e. Nqma ideq che e bolna. V epikrizata pishe shizofrenyq.V laboratornite izsledvanyq - mnogo visoko nivo na prolaktin. I v MPT - izsledvanyq - danni za mikroadenom na xipofizata, leziqta e uvelichila neznachitelno verikalnyq si razmer. Blagodarq Vi predvaritelno.

Напиши отговор
140 намерени, страница 2 от общо 3