ДРУГИ заболявания | Подутина на долна дясна челюст

Напиши отговор
  • RE: Подутина на долна дясна челюст
    от Iveta Ivanova | 22.03.2019 17:17

Здравейте! Ходих на лекар. Това се оказа възпален лимфен възел. Изписаха ми един мехлем, който съдържа антибиотик, трябва да го използвам 10 дни и да се надявам, че всичко ще бъде наред. Обясниха ми, пе лимфните възли на челюстта могат да се получат от: травма, възпалени венци или възпалено гърло, език.. Общо взето няма място за притеснения по думите на лекарката. :)
    от Iveta Ivanova | 15.03.2019 11:38

Ето снимка: http://prikachi.com/images.php?images/166/9524166N.jpg От тази сутрин е, не знам дали се вижда. По принцип подутината се усеща на допир по клона на челюстта.
    от Iveta Ivanova | 14.03.2019 21:40

Благодаря Ви за отговора! Възможно ли да е хематом.. Визуално ми няма абсолютно нищо.. Само лек оток на клона на долната дясна челюст без зачервяване.. А удара беше в лявата част на главата отзад.. И два дни след това се появи този оток, за който говоря. Не знам въобще дали има някаква връзка с това, но ми казват, че зъбите ми са здрави, на панорамната снимка не се вижда нищо патологично.. И ми е странно, че вече се минаха 2 седмици, а бузата ми е леко подпухнала. Сега в понеделник имам час при един друг лицево-челюстен хирург и ще пиша какво е казал..
    от д-р Ралица Правова | 14.03.2019 17:36

Преди да остане като "топче" имаше ли кръвонасядане в мястото? Възможно е самият хематом по-бавно да се резорбира, който се е получил в мястото на удара.
    от Iveta Ivanova | 14.03.2019 12:10

Искам да допълня само, че ходих и на УНГ, той ми каза, че според него това е пт зъб макар и да не чувствам болка.. И че на снимката не винаги се е виждало дали има нещо, което ми се стори странно, а пак казвам, че бях при добри лекари. Наистина ли е такава мистерия.. Започнах да се притеснявам!
  • Подутина на долна дясна челюст
    от Iveta Ivanova | 14.03.2019 12:04

Здравейте! Искам първо да отбележа, че ходих при един много добър стоматолог също и на Лицево-челюстен хирург, правиха ми панорамна снимка и ми казват, че няма данни за патологични процеси и т. Н. Обаче си имам лек оток на долна дясна челюст ( по клона на челюстта) и се напипва едно като "топче".. не е твърдо, нямам зачервявания, но от време на време ме наболява мястото. Ето и историята, не знам дали има някаква връзка: - На 27-ми февруари по невнимание си ударих главата. Удара беше силен, главата ме боля до 1 Март. Като цяло нищо ми нямаше, пих обезболяващо. На 2-ри Март се събудих с болка в долната дясна челюст, дори като си миех зъбите, беше много неприятно. На следващия ден болката стана по-силна, дори при натиск в устните се усещаше болка по клона на челюстта, но както и да е.. И това мина... Вече не ме боли, само ме притеснява този оток, който си стои вече две седмици и това топченце, което се напипва точно на долната челюст ( меко е) Моля за вашия съвет! Ивета , 20г

Напиши отговор