ДРУГИ заболявания | Кисело-метален вкус в устата

Напиши отговор
  • Re: Кисело-метален вкус в устата
    от Ceko | 15.02.2018 10:16

Благодаря за мненията ,
    от Сани | 14.02.2018 19:18

Здравейте! Промени във вкуса може да са свързани с храносмилателни проблеми. Изчакайте още няколко дни и ако продължава - посетете лекар. Поздрави!
    от rosi234 | 14.02.2018 14:11

Здравейте! Напълно сте прав. Има много причини за метален вкус в устата, но във вашия случай причината е точно приема на мултивитамини с цинк.Спрете приема на тези мултивитамини. Този вкус ще изчезне когато организмът успее да ги преработи. Синтетичните мултивитамини имат много ниска степен на абсорбция от организма. За да може даден минерал, микроелемент или витамин да действа пълноценно, той има нужда да бъде в хелатна връзка с много други минерали, витамини и микроелементи. Това няма как да се получи при синтетичния прием на мултивитамини. Единствено напъло органичните продукти могат да постигнат този ефект.
    от Ceko | 14.02.2018 01:06

Имам си проблеми със венците от край време гингивит , но не е от това този вкус е по-различен .
    от катето | 13.02.2018 12:45

За витамините не знам. Но ако ти кървят венците или си посещавала скоро зъболекар, може да е от това. Кръвта има характерен метален привкус.
  • Кисело-метален вкус в устата
    от Ceko | 13.02.2018 03:22

Здравейте Имам проблем с вкуса в устата си от 4-5 дни усещам на моменти леко метално- кисел вкус.Прочетох разни симптоми за подобен вкус и разбрах ,че от прием на цинк може да получи този симптом. Аз приемам мултивитамини с цинк 10мг и този вкус започна да се получава точно в края на месеца от приема. Други оплаквания като цяло нямам. Ще съм много благодарен за съвет. Благодаря

Напиши отговор