ДРУГИ заболявания | субфебрилна температура 37-37,2-причини

Напиши отговор
  • RE: субфебрилна температура 37-37,2-причини
    от д-р Ралица Правова | 19.09.2022 14:09

Имате ли възможност да качите снимки тук от няколко различни ъгъла и по възможност на дневна светлина?
    от Пенка | 18.09.2022 16:07

Здравейте, Синът ми е на 2, 8г и преди 2 седмици му направиха операция на пръста за отстраняване на чуждо тяло като казаха, че имало много гной. Пи антибиотик 7дни. От 16.09.2022г вдига аксиларна температура 37,0- 37,4С като съм я мерила по различно време в денонощието. Температурата не е постоянна. Преди 16.09.2022г не съм я мерила. Не забелязвам нищо видимо, което да бъде причина за повишаването на температурата. Според лекарите раната зараства добре и махнаха шевовете. При опипване на пръста все още забелязвам 2 топчета, които ги имаше и преди операцията. Възможно ли е това да бъде гнойна торбичка и заради нея да се повишава температурата?
    от Vanessa | 06.09.2022 23:28

Здравейте, от началото на юни месец поддържам температура 37.1-37.2, понякога и малко повече. Има и втрисане, но не всеки път. Април месец правих колоноскопия заради къркорене на червата и издуване на корема и се оказа, че имам колит и ентерит. Имах и усилено отхрачване, но като че ли намалява. Два пъти пусках пълна кръвна картина с диференциално броене+ стерилна урина и всичко е в норма. Бях на мамолог, гинеколог(там имаше малко стрептококи, заради които бях на Зинат 5 дни), ендокринолог, снимка на бял дроб, проба на манту и всичко е ок. Предстои ми хематолог тази седмица и уши,нос гърло+снимка на синуси, но започвам да се притеснявам,.понеже температурата си продължава, а вече стана много време. Страх ме е да не се окаже нещо злокачествено, въпреки добрите изследвания. На 30години съм и родих миналата година, но не съм имала проблеми след раждането. На какво може да се дължи тази гадна и досадна температура?
    от Ек-ми | 05.09.2022 16:53

А дали е възможно да е от зъб, тъй като от няколко дни ме наболяваше , в петък дори се наложи да го извадят. След изваждането нямам проблем с температура. Възможни ли са отклоненията в кръвната картина и повишение на Т от зъба (пулпит)? Благодаря!
    от д-р Ралица Правова | 02.09.2022 11:17

При възпаление на нерв - няма да даде такива отклонения в кръвната картина. Във Вашия случай най-вероятно се касае за асимптомна инфекция, която сте изкарали и на фона на нея - се е обострил и проблемът с нерва. Тъй като някои вируси освен афинитет към чревна или дихателна тъкан, имат и към нервите
    от Ек-ми | 31.08.2022 20:22

Здравейте! Днес забелязах, че имам температура 37-37.2⁰ Вчера сутринта получих Остра болка, казаха невралгия (в кръста в ляво). Често имам междуребрени невралгии, поне така казват. През миналата седмица пък без видим причина започна да ме боли десен крак над стъпалото. Терапията няколко дни с мелбела инжекции, а преди това флостерон в първоначалната остра фаза. Малко преди това правих скенер и се оказа,.че имам проблем с дебелото черво, спастично било. Направих диета, пробиотик , псилиум... Като че ли нещата се оправиха. Вече нямам болка. ПКК завишените показатели бяха левкоцити - 10.89 Гранулоцити 10 Ед над нормата И ед. Левкоцити в урината. Тромбоцитите 350 На какво може да се дължи температура? Възможно ли е да е от възпалението на нерва? Благодаря много!
    от д-р Ралица Правова | 29.08.2022 12:45

Ясно, в такъв случай вероятността да се касае за паразити е клоняща към 0%. Ако проблемите с гърлото продължават - бих Ви насочила и към повторна микробиология, но в друга лаборатория
    от Ariadna1 | 28.08.2022 17:55

Здравейте, Eos%горна граница е:6.5 моя резултат е 6.6 Eos # до 0.500 моя е 0,290 Да пих пробиотици 1 месец от както се почнаха Да гърления секрет беше с резултат: без бактериален разстеж. За лимфните възли не съм на 100% сигурна. По принцип си приглъщам нормално. В сряда съм на алерголол.
    от д-р Ралица Правова | 28.08.2022 15:30

Каква е точно стойността на еозинофилите и имате ли подути лимфни възли, които също така да са болезнени? Под чист секрет от гърло - предполагам имате предвид, че от микробиологията не се е изолирало нищо? Другият ми въпрос е дали Ви даваха след това пробиотик за чревната флора?
    от Ariadna1 | 27.08.2022 17:47

Здравейте, на 39 съм, от юни месец не мога да се оправя. Имах възпаление на гърлото и за него ми беше предписан Зинат на петия ден получих болки в стомаха и разстройство спрях го и след седмиза за се оказа че имам бактерии в урината и ми изписаха монурал. Гастро ентеролог ми каза че имамIBS след терапията от време на време имам температура до 37,4, главоболие и виете на свят. Температурата се повлиява от диалгин. Езика ми е бял, но гърлен секрет беше чист. Бях ухапана и от мохи да които вземах лорано 10 дена. В четвъртък пкк е наред само еозонофили са съвсем малко над нормата % и сrp е 19 норма 5. ТСХ е в норма (имам хашимото) Възможно ли гърлото и температурата да са от болен мъдрец?
    от д-р Ралица Правова | 26.08.2022 14:03

Бих Ви насочила за изследване на щитовидната жлеза - TSH, като кога за последно сте правили пълна кръвна картина и имаше ли предшестваща дихателна или чревна инфекция на появата на температурата? Последно кога е правена и цитонамазка и имате ли оплаквания от страна на пикочните пътища и влагалището - като парене или друг вид неразположение
    от keti.keti | 25.08.2022 22:48

Здравейте! От около 20-25 дни имам температура от 37 до 37,2 °, която се появява след 12-13 часа. Единственото ми оплакване е силно главоболие и по това познавам, че имам темепратура. Не се повлиява от аналгин и парацетамол. Според Вас какви може да са евентуалните причини ? Моля за съвет какво да изследвам.
    от Мералда | 20.08.2022 14:11

Д-р Правова - Много Благодаря!
    от д-р Ралица Правова | 18.08.2022 23:45

Бих Ви препоръчала да се направи една пълна кръвна картина с CRP, заедно - за да се изключи и обективно инфекция
    от Мералда | 17.08.2022 18:28

Извинете ме д-р Правова, че отново питам, но вече почти месец продължавам да имам температура 37.2° в часовете между 13 и 19 часа, която спада сама. Видимо няма инфекция, но според вас на какво може да се дължи това, понякога имам и леко главоболие?
    от д-р Ралица Правова | 14.08.2022 22:33

В такъв случай не виждам нещо притеснително
    от Мералда | 11.08.2022 13:37

Благодаря за отговора! По принцип покрай ушите имам отоци и по слаба чувствителност. Преди седмица иобщо не си усещах ушите, все едно не са мои, но вече започнах леко да ги усещам. 20 дни след операцията още имам отоци в тази зона, и синини включително и зад ушите надолу към врата. Зачервявания няма ,разрезите зарастват. Чакам да паднат конците.
    от д-р Ралица Правова | 08.08.2022 22:18

Имате ли подути шийни възли, които да усещате и болезнени или някакво зачервяване по кожата, което да се е проявило през тези дни или предшестващо проявата на температурата?
    от Мералда | 08.08.2022 19:07

Здравейте д-р Правова! Преди 19 дни направих оперативен лифтинг на лице и шия.Всичко върви нормално, но от седмица забелязвам че имам температура37,2 до 37,5 ° в часовете от 15 до към 19 часа ,която спада сама без медикаменти. Мисля че е възможно от жегата да е, но все пак се притеснявам. Почти не излизам навън в горещите часове на деня. Според Вас какви може да са евентуалните причини ? Моля дайте ми съвет . И още нещо-вчера температурата беше под 37° ,но днес отново се покачи ????
    от EKS | 06.08.2022 17:38

Миналата година - ноември. Беше 3А, но същи гинеколог тогава ми каза , че няма проблем след като няма HPV. Микробиология отново правих тогава, излезе нещо тогава, което не помня какво беше и което лекувах. Вие на какво смятате, ме се дължи състоянието? Трябва ли да се тревожа?
    от д-р Ралица Правова | 06.08.2022 13:20

Бих Ви насочила за втора консултация с друг гинеколог. Ако само е ехографското изследване е правено, кога последно е вземана цитонамазка и микробиология?
    от EKS | 05.08.2022 16:25

Пускани са изследвания за щитовидна - бяха нормални. На гинеколог ходих, но не бях доволна. Прегледа ме само с ултразвук и ми предписа противозачатъчни, т.к тези симптоми били от О. Само че сега замисляйки се последните 2-3 месеца О станаха изключително тежки- с болки в гърдите, тежест ниско долу, явно и тази Т е от нея. Този месец съм и с изключително слаб цикъл, което не е нормално за мен. По принцип е нормален, нито прекалено силен , нито много слаб. Този месец дори мога да не сменя превръзка цял ден. Зимата ми премахнаха полип, но не знам дали по правилния начин, т.к не беше с хистероскопия, а на гинекологичния стол с усукване с нещо като големи пинсети.
    от д-р Ралица Правова | 25.07.2022 22:14

EKS - някакви изследвания на щитовидната жлеза пускани ли са, освен това кога за последно сте била при гинеколог и всичко нормално ли беше?
    от Kavlakova | 24.07.2022 19:18

Здравейте, От 1год , пет мес. след прекаран Ковид съм със субфибрилна тема 37-до37,8. Имам треска всяка вечер. Преди три седмици взех Оанцев за 4дни и успях да бутна тема. От 36,8до37,4. Деферинциално броене и кръвни изследвания са норма. На 47год и има леки девалвации в хормоните. Откриха ми и хипер функция на щитовидната жлеза, но хормоните влезнаха в норма след прием на Тирослоу три месеца. Обаче температурата не пада. Откриха в синусите Ауреус в момента съм втори ден с Бисептол, но температурата почна да се качва до 37,5. Моля ако има хора , които са преодоля ли този ад да ми пишат. Отчаяна съм. Благодаря предварително.
    от EKS | 24.07.2022 16:32

Здравейте, аз също съм с някакви колебания в Т. Имам 2 седмици без и след това вдигам до 37.3 . Правих много кръвни картини + ДКК с оцветени плочки. Гледаха ги двама хематолози не видяха нищо притеснително. Единия път имаше повишени Еозинофили, после спаднаха, а сега са завишени Моноцитите. Имам някакви наблюдения, че се повишава след О и пада 1-2 дена преди да дойде МЦ, ни въпреки това аз се усещам , кога съм топла и ми създава дискомфорт. Това състояние е от 2-3 месеца някъде. Т се вдига понякога в 11 сутринта и после пада сама, понякога в 14-15-16 ч , по различни време. Пада сама до -1-2-3 часа, аз дори я усещам като падне. Притеснявам се, моля за съвет.
    от anonimiziran1 | 26.06.2022 21:45

Здравейте. Аз имах такива случаи периодично и бях много притеснена зная колко неприятно може да бъде, когато е ежедневно. На мен ми помогна рейки още след първия сеанс. Отидох отчаяна, след доста обикаляне по кабинети. Ако ви е интересно прочетете и вижте има ли на разположение човек във вашия град, който може да ви е в помощ.
    от Буба | 23.06.2022 13:36

Здравейте! Кръвните картини винаги са с диференциално броене + СУЕ + CRP. Много Ви благодаря за бързия отговор.
    от д-р Ралица Правова | 23.06.2022 12:10

Ако и от кръвната картина няма никакви отклонения, особено ако е и с диференциално броене - не виждам нещо притеснително. Но в някои случаи засягането на терморегулационния център може да отнема дълго време
    от Буба | 23.06.2022 12:06

Здравейте! Не, не съм имала.
    от д-р Ралица Правова | 23.06.2022 12:04

Температурата може да бъде след изкарано инфекциозно заболяване, при засягане на терморегулационния център. Имала ли сте увеличени лимфни възли, които по-трудно да са спаднали?
    от Буба | 22.06.2022 09:08

Здравейте! От 2 години през определен период поддържам температура 37-37.2 и то само като я премеря, не я усещам. През тези 2 години забременях, родих, изкарах ковид 2 пъти и в следствие на прекомерен стрес и преумора развих депресии, паник атаки, ужас. Не знам какво да правя...пак казвам всичко това е на периоди. Температурата се покачва особено преди цикъл. През този период има доста кръвни картини + хормони...Не мога да се успокоя
    от sunnn13 | 14.06.2022 01:31

Много Ви благодаря, д-р Правова ! На 20 години съм и не мога да се отдам на студентството и на забавата само заради тези проблеми. Веднага след като се прибера имам 37,2 макс, като си полежа малко и пийна вода веднага спада и повече не се вдига. Явно трябва да свикна, че вечерта темп. ми ще е такава.
    от д-р Ралица Правова | 13.06.2022 15:03

Тъй като вирусът има изразена невротропност - напълно възможно е да има симптоми от страна на нервната система или на психиката. Във Вашия случай причината за част от симптомите е от страна на психиката, но при боледуването е възможно да е бил засегнат и центърът на терморегулация, поради което в някои случаи без да има реална причина - да е налице леко покачване. Все пак с времето този симптом се очаква да отшуми
    от sunnn13 | 11.06.2022 04:16

Здравейте ! Много моля да ми дадете някакъв съвет. Лятото ( края на юли 2021г.) се разболях от ковид, беше доста тежко боледуване, с много жесток задух. Не ме вкараха в болница единствено защото теста беше отрицателен, но след това си направих тест за анти тела и ми казаха следователно че е било ковид, просто теста не го е отчел. След като оздравях бях много изплашена, изпаднах в някакви депресии. От тогава постоянно съм стресирана и от най-малкото нещо се притеснявам. Поддържам температура 37 до 37,4 и то в много редки случаи. Направих си 3 кръвни картини, гърлен секрет, секрет от носа, консултация с ендокринолог, защото вдигах пулс и мислеха че е свързано със щитовидната жлеза, следователно консултация с кардиолог и УНГ специалист и всичко ми е наред. Всички изследвания са ми наред както и всички лекари ми казват, че ми няма нищо. Възможно ли е да поддържам температура от притеснение. Не е постоянна, вдигам я най-често след 21 часа, като към 4 сутринта вече сама си е спаднала.
    от д-р Ралица Правова | 17.05.2022 22:57

С какво се лекувате към момента? По отношение на температурата - рентгенография на бели дробове и кръвни изследвания какво показаха? Предполагам са пускани като изследвания от колегите
    от Kamsss | 14.05.2022 18:05

Здравейте , имам абсолютно същия проблем . Подържам тази температура вече 7-ми месец , и съм обиколила почти всички възможни лекари без резултат. Оказа се , че имам две дискови хернии , счупена опашка и поликистозни яйчници, множество кистички в гърдите ( като са ми и завишени мъжките хормони ) Никой не е потвърдил , че температурата ми е от тези проблеми , лекувам се в момента от около месец , но тя не се повлиява , остава си същата 37- 37,2 и 3 . Според лекарите това с температурата не е нищо притеснително и си дължи на психическа основа , но за мен е абсурдно . Ще се радвам , ако успеем да си помогнем и разрешим проблема тук ????
    от д-р Ралица Правова | 04.05.2022 16:25

Отговорих Ви в другата тема, в която сте писала
    от kamelliq9 | 03.05.2022 17:38

Здравейте! От две години съм с непостоянна температура, сутрин е в норма а по обяд или следобед се вдига 37- 37,1 или 2 и вечер сама пада някой дни нямам. Правила съм микробиология на нос, гърло, урина и генекологично няма бактерия. Пуснах ревна фактор който е 5.1 ана скрининг 1:80 и профила всичко пише негативен. Суе 5. Срп 2.10. WBC 10.1. LYM 2.4. MID% 4.80. GRAN 7.20. LYM% 24. MID-бр. 0.5 GRAN% 71.20%. RBC 5.32. HGB 148. MCV 83.1. MCH 27.9. MCHC 335. RDW 12.90. PLT 318. MPV 9.9. PDW 15.7. PCT 0.315. За хламидия съм се тествала нямам интересно ми е защо левкоцитите са винаги на границата 9 или 10 . Според личния доктор нищо ми няма. Ходила съм на гастроентеролог нищо, на нефролог нищо, на гинеколог нищо, невролог нищо, УНГ нищо. Наскоро паднах и си ударих крака помислих че в изкълчен много се притесних взе да ме втриса вдигнах я на 37,6 пих аналгин и ибупрофен, температурата не се повлия сама падна по късно. Дали от емоции нещо получавам температура ???? и какво да търся вече?Прочети
    от д-р Ралица Правова | 11.04.2022 10:14

За гастроентеролог бих Ви насочила към професор Кацаров, но чакането може да бъде доста. По отношение на изпражненията - добре е да се потърси антиген на хеликобактер и едно паразитологично изследване
    от Toon Army | 09.04.2022 15:56

Ралица Правова - Здравейте, пуснах пак креатинкиназа повишена на 550, mk mb фракция 47.9 при норма 25, тропонин 0.020 при норма 0.014. Направих консултация с кардиолог с ЕКГ и ехокардиография и там всичко е нормално. Каза, че проблема трябва да се търси на друго място, сърцето е здраво. Вие може ли да ми препоръчате гастроентеролог? На кои органи да се обърне внимание? Какви изследвания на изпражнения имате предвид? Гастроскопията я направих поради доста киселини които имах, а и чисто профилактично за себе си.
    от д-р Ралица Правова | 03.04.2022 11:34

Toon Army - по-скоро насоката ми е за ехография на коремните органи и назначаване на изследвания на изпражнения, а не към стомаха. Затова и препоръките са ми за гастроентеролог, като може да посетите и друг, а не същия. Каква беше причината за посещението и гастроскопията?
    от Vampiretion | 03.04.2022 00:59

Забравих да кажа, че в началото личната мислеше, че е вирус и правих снимка на бял дроб и беше добре, но тя ми изписа азакс за 5 дни, резултат нямаше.
    от Vampiretion | 03.04.2022 00:08

Здравейте! От 2 месеца съм със субфебрилна температура 37-37.3, като понякога се влияе от парацетамол и подобни, понякога не. Другите ми симптоми са гадене, прилошаване, от време на време учестен пулс и 2-3 пъти високо кръвно ( 2пъти 137/85, веднъж 150/98, а никога през живота ми не съм вдигала кръвно). За това време пусках 2 пъти кръвни картини и урина и всичко е наред. Пускахме црп, с реактивен протеин, креатинин, глюкоза, протромбиново време, д димер, ft4, TSH и всичко е в норми. Ходих при 2-ма кардиолози, гастроентеролог и ендокринолог и всички казват, че всичко ми е наред. Преди 4 месеца бях и на гинеколог, откриха ми ЧПВ, но мисля че не е от значение. Симптомите започнаха 3-4дни след даряване на кръв, желязото ми е 4.2, а б12 197. Но вече 2 седмици взимам желязо и всичко си продължава. Възможно ли е да е от това ? Или на къде да се насоча? Вече не знам при кой да ходя и какво да пускам....
    от Ивелина Йенсен | 31.03.2022 18:33

др. Ралица Правова. Не съм правила тест за антитела след ваксината - исках да си направя, но те казаха, че не правят такова нещо (за Дания става дума)
    от Toon Army | 31.03.2022 15:39

Аз правих гастроскопия лятото преди ковида, и ми излезе само гастрит , нямаше дори хелкобактер. Смятате ли, че може да има връзка с креатинкиназата, температурата и гаденето? Да си направя ли нова консултация с гастроентеролог отново?
    от д-р Ралица Правова | 31.03.2022 13:32

Ивелина Йенсен - след ваксината правили ли сте тест за антитела, за да се направи и сравнение?
    от д-р Ралица Правова | 31.03.2022 12:29

Toon Army - да, като в такива случаи, особено ако има загуба на тегло или промяна с изпражненията - редуване на запек с диария, например или газове - бих Ви насочила за консултация с гастроентеролог
    от Ивелина Йенсен | 30.03.2022 11:33

Благодаря др. Ралица Правова. Много се надявам да е заради ковид. Дъжеря ми без ваксина за 3 дни го изкара много леко, а аз кой знае до кога ще съм така. Вече 18 дни всеки ден съм с Т. Днес и херпес ми излезе. След 6 дни имам час при личния. Мисля да помоля за тест за антитела срещу ковид за да съм сигурна, че съм го изкарала. Но аз имам и ковид ваксина - надявам се тестовете за антитела след ковид и след ваксина да са различни за да може човек да провери карал ли го е или не е. Както и се надявам ниския албумин пак да е заради това, а не заради нещо по-сериозно.
    от Toon Army | 30.03.2022 09:08

Не, нямам сърдечни заболявания и не работя в такава среда.В петък съм на кардиолог за всеки случай. През 2017 година паднах на кръста върху стълби. Впоследствие ми се появи една слабост в краката. От клекнало полужение не мога да се изправя. Имам и парастези в ходилата. Обиколих десетки доктори. Никой не ми е помогнал към момента. Направил съм 2 магнитни резонанса на лумбален сегмент и там има като находка киста в гръбначен мозък, но тя няма нарастване при вторият ямр. Консултирах се и с неврохирург който каза, че няма връзка слабоста в краката с кастата. Правил съм и емг, и там всичко е наред. Дали има връзка температурата ,креатинкиназата и това гадене и липса на апетит.
    от д-р Ралица Правова | 29.03.2022 22:10

Toon Army - стойността на креатинкиназата е значително над нормата. Има те ли някакви сърдечни заболявания или да работите в среда с токсини?

Напиши отговор
174 намерени, страница 1 от общо 4