ДРУГИ заболявания | субфебрилна температура 37-37,2-причини

Напиши отговор
  • RE: субфебрилна температура 37-37,2-причини
    от д-р Ралица Правова | 17.05.2022 22:57

С какво се лекувате към момента? По отношение на температурата - рентгенография на бели дробове и кръвни изследвания какво показаха? Предполагам са пускани като изследвания от колегите
    от Kamsss | 14.05.2022 18:05

Здравейте , имам абсолютно същия проблем . Подържам тази температура вече 7-ми месец , и съм обиколила почти всички възможни лекари без резултат. Оказа се , че имам две дискови хернии , счупена опашка и поликистозни яйчници, множество кистички в гърдите ( като са ми и завишени мъжките хормони ) Никой не е потвърдил , че температурата ми е от тези проблеми , лекувам се в момента от около месец , но тя не се повлиява , остава си същата 37- 37,2 и 3 . Според лекарите това с температурата не е нищо притеснително и си дължи на психическа основа , но за мен е абсурдно . Ще се радвам , ако успеем да си помогнем и разрешим проблема тук ????
    от д-р Ралица Правова | 04.05.2022 16:25

Отговорих Ви в другата тема, в която сте писала
    от kamelliq9 | 03.05.2022 17:38

Здравейте! От две години съм с непостоянна температура, сутрин е в норма а по обяд или следобед се вдига 37- 37,1 или 2 и вечер сама пада някой дни нямам. Правила съм микробиология на нос, гърло, урина и генекологично няма бактерия. Пуснах ревна фактор който е 5.1 ана скрининг 1:80 и профила всичко пише негативен. Суе 5. Срп 2.10. WBC 10.1. LYM 2.4. MID% 4.80. GRAN 7.20. LYM% 24. MID-бр. 0.5 GRAN% 71.20%. RBC 5.32. HGB 148. MCV 83.1. MCH 27.9. MCHC 335. RDW 12.90. PLT 318. MPV 9.9. PDW 15.7. PCT 0.315. За хламидия съм се тествала нямам интересно ми е защо левкоцитите са винаги на границата 9 или 10 . Според личния доктор нищо ми няма. Ходила съм на гастроентеролог нищо, на нефролог нищо, на гинеколог нищо, невролог нищо, УНГ нищо. Наскоро паднах и си ударих крака помислих че в изкълчен много се притесних взе да ме втриса вдигнах я на 37,6 пих аналгин и ибупрофен, температурата не се повлия сама падна по късно. Дали от емоции нещо получавам температура ???? и какво да търся вече?Прочети
    от д-р Ралица Правова | 11.04.2022 10:14

За гастроентеролог бих Ви насочила към професор Кацаров, но чакането може да бъде доста. По отношение на изпражненията - добре е да се потърси антиген на хеликобактер и едно паразитологично изследване
    от Toon Army | 09.04.2022 15:56

Ралица Правова - Здравейте, пуснах пак креатинкиназа повишена на 550, mk mb фракция 47.9 при норма 25, тропонин 0.020 при норма 0.014. Направих консултация с кардиолог с ЕКГ и ехокардиография и там всичко е нормално. Каза, че проблема трябва да се търси на друго място, сърцето е здраво. Вие може ли да ми препоръчате гастроентеролог? На кои органи да се обърне внимание? Какви изследвания на изпражнения имате предвид? Гастроскопията я направих поради доста киселини които имах, а и чисто профилактично за себе си.
    от д-р Ралица Правова | 03.04.2022 11:34

Toon Army - по-скоро насоката ми е за ехография на коремните органи и назначаване на изследвания на изпражнения, а не към стомаха. Затова и препоръките са ми за гастроентеролог, като може да посетите и друг, а не същия. Каква беше причината за посещението и гастроскопията?
    от Vampiretion | 03.04.2022 00:59

Забравих да кажа, че в началото личната мислеше, че е вирус и правих снимка на бял дроб и беше добре, но тя ми изписа азакс за 5 дни, резултат нямаше.
    от Vampiretion | 03.04.2022 00:08

Здравейте! От 2 месеца съм със субфебрилна температура 37-37.3, като понякога се влияе от парацетамол и подобни, понякога не. Другите ми симптоми са гадене, прилошаване, от време на време учестен пулс и 2-3 пъти високо кръвно ( 2пъти 137/85, веднъж 150/98, а никога през живота ми не съм вдигала кръвно). За това време пусках 2 пъти кръвни картини и урина и всичко е наред. Пускахме црп, с реактивен протеин, креатинин, глюкоза, протромбиново време, д димер, ft4, TSH и всичко е в норми. Ходих при 2-ма кардиолози, гастроентеролог и ендокринолог и всички казват, че всичко ми е наред. Преди 4 месеца бях и на гинеколог, откриха ми ЧПВ, но мисля че не е от значение. Симптомите започнаха 3-4дни след даряване на кръв, желязото ми е 4.2, а б12 197. Но вече 2 седмици взимам желязо и всичко си продължава. Възможно ли е да е от това ? Или на къде да се насоча? Вече не знам при кой да ходя и какво да пускам....
    от Ивелина Йенсен | 31.03.2022 18:33

др. Ралица Правова. Не съм правила тест за антитела след ваксината - исках да си направя, но те казаха, че не правят такова нещо (за Дания става дума)
    от Toon Army | 31.03.2022 15:39

Аз правих гастроскопия лятото преди ковида, и ми излезе само гастрит , нямаше дори хелкобактер. Смятате ли, че може да има връзка с креатинкиназата, температурата и гаденето? Да си направя ли нова консултация с гастроентеролог отново?
    от д-р Ралица Правова | 31.03.2022 13:32

Ивелина Йенсен - след ваксината правили ли сте тест за антитела, за да се направи и сравнение?
    от д-р Ралица Правова | 31.03.2022 12:29

Toon Army - да, като в такива случаи, особено ако има загуба на тегло или промяна с изпражненията - редуване на запек с диария, например или газове - бих Ви насочила за консултация с гастроентеролог
    от Ивелина Йенсен | 30.03.2022 11:33

Благодаря др. Ралица Правова. Много се надявам да е заради ковид. Дъжеря ми без ваксина за 3 дни го изкара много леко, а аз кой знае до кога ще съм така. Вече 18 дни всеки ден съм с Т. Днес и херпес ми излезе. След 6 дни имам час при личния. Мисля да помоля за тест за антитела срещу ковид за да съм сигурна, че съм го изкарала. Но аз имам и ковид ваксина - надявам се тестовете за антитела след ковид и след ваксина да са различни за да може човек да провери карал ли го е или не е. Както и се надявам ниския албумин пак да е заради това, а не заради нещо по-сериозно.
    от Toon Army | 30.03.2022 09:08

Не, нямам сърдечни заболявания и не работя в такава среда.В петък съм на кардиолог за всеки случай. През 2017 година паднах на кръста върху стълби. Впоследствие ми се появи една слабост в краката. От клекнало полужение не мога да се изправя. Имам и парастези в ходилата. Обиколих десетки доктори. Никой не ми е помогнал към момента. Направил съм 2 магнитни резонанса на лумбален сегмент и там има като находка киста в гръбначен мозък, но тя няма нарастване при вторият ямр. Консултирах се и с неврохирург който каза, че няма връзка слабоста в краката с кастата. Правил съм и емг, и там всичко е наред. Дали има връзка температурата ,креатинкиназата и това гадене и липса на апетит.
    от д-р Ралица Правова | 29.03.2022 22:10

Toon Army - стойността на креатинкиназата е значително над нормата. Има те ли някакви сърдечни заболявания или да работите в среда с токсини?
    от д-р Ралица Правова | 29.03.2022 22:07

Ивелина Йенсен - на кръвна картина се очакват и допълнителни промени при ракови заболявания, макар и не на 100% задължителни. След прекаран COVID-19 този субфебрилитет, който описвате е характерен, макар и на фона на отрицателните тестове
    от Toon Army | 29.03.2022 20:44

Здравейте, след прекаран ковид началото на Септември имам субфебриална температура всеки ден, която се покачва от следобедните часове със стойности от 37.1/37.2/37.3/ до 37.4. Правих всевъзможни изследвания, пълна кръвна картина, фиброниген, д - димер, LDH, C реактивен протеин, прокалцитонин, TSH, GGT, CRP, чернодробни, урина , тези изследвания ги повтарям периодично 6 месеца, и всичко е наред, само Феретина е 241. при горна граница 300. Правих скенер на бял дроб и там няма нищо. Креатинкиназата ми е повишена 725 при норми на горна граница 195. Имам и едно ежедневно гадене и липса на апетит. Вече незнам какво да правя, направо се побърквам. Моля за мнение и съвет.
    от Toon Army | 29.03.2022 20:41

Здравейте, след прекаран ковид началото на Септември имам субфебриална температура всеки ден, която се покачва от следобедните часове със стойности от 37.1/37.2/37.3/ до 37.4. Правих всевъзможни изследвания, пълна кръвна картина, фиброниген, д - димер, LDH, C реактивен протеин, рокалцитонин, TSH, GGT, CRP, чернодробни, урина , тези изследвания ги повтарям периодично 6 месеца, и всичко е наред, само Феретина е 241. при Горна граница 300. Правих скенер на бял дроб и там няма нищо. Креатин кеназата ми е повишена 725 при норми на горна граница 195. Имам и едно ежедневно гадене и липса на апетит. Вече незнам какво да правя, направо се побърквам. Моля за мнение и съвет.
    от Ивелина Йенсен | 27.03.2022 17:25

Субфебрилна съм от месец като в началото беше от време на време, но сега е постоянно и всеки ден. В ухото меря между 37.3 и 37.9 всеки божи ден. Тресе ме, потя се, нощем особено много. Температурата не спада от антипиретици. На 46 години съм. Допускам и да влизам в менопауза. Правих кръвни изследвания, които са нормални с изключение на нисък албумин = 33. А винаги ми е бил висок над 44 като е стигал до 49. Всичко ми е изследвано с изключение на антитела и на полови хормони. Не е от стрес със сигурност. Може да е ковид защото дъщеря ми го изкара, но аз никога не съм имала симптоми и трите ми теста бяха отрицателни. Интересно ми е на какво може да се дължи субфебрилна Т, която не се влияе от антипиретици. Вече и за рак почвам да си мисля.
    от Era | 28.02.2022 19:25

Здравейте Enigma. Аз имам същия проблем като Вас. След започване на курс на лечение с Достинекс започнах да вдигам температура над 37 градуса. Аз също като Вас търся връзка. Вие дали успяхте да получите информация за евентуална връзка? Благдоаря!
    от д-р Ралица Правова | 20.02.2022 23:30

Малко над горна граница са като стойност, поради което не е притеснително лекото завишение. Но е добре в рамките на поне месец да се направи профилактика срещу тромби, която най-често е с аспирин вечер - около 18ч, а не непосредствено преди лягане - защото е рисково за образуване на язва. По отношение на терапията - със сигурност направете микробиология на храчка, защото на фона и на не особеното повлияване - става дума за назначени антибиотици на сляпо - без да се знае дали инфекциозният причинител е чувствителен към тях
    от Ина | 17.02.2022 19:59

Здравейте отново. Температурата ми продължава. Пих 3 дни Аугментин, биха ми 1 Дипрофос, след това бях 5 дни на Азакс. СУЕ,С-реактивен протеин са в норма. Тромбоцитите са повишени. 473 при горна граница 440. Ужасно съм притеснена. Прочетох ужасни неща. Сутрин нямам и след това я вдигам до 37,5. Да припомня, че всичко се случва след ваксина Пфайзер и ковид, който установих след ваксината, защото направих тест, поради неспадане на температурата. Навсякъде чета, че при ковида и ваксината може тромбоцитите да са ниски, а не високи. Ужасно съм уплашена.
    от Veli | 17.02.2022 14:36

Благодаря ????
    от д-р Ралица Правова | 17.02.2022 14:12

Продължете с него в рамките на поне още 15 дни, за да се успокои съвсем терена
    от Veli | 16.02.2022 10:34

Здравейте, приемам Рупафин по две хапчета едно сутрин и едно вечер и капки за нос назонекс. От събота започнах прием и спрях всички останали медикаменти. Резултата е че нямам темп. и кашлицата започна да отшумява
    от д-р Ралица Правова | 15.02.2022 17:06

В случая при алергични прояви много характерно е, че не се вдига температура - тоест няма как да е от тях. Какво е противоалергичното, което приемате и повлиява ли кашлицата
    от Veli | 14.02.2022 19:36

Здравейте, благодаря за отговора. След първата ваксина нямах реалция, след втората имах около 24 часа много висока температура. От събота насам разбрах, че от хапчета за алергия започнах да свалям темпер. Не зная дали причината е, че съм направила алергична реакция или просто те подтискат имуната ми система
    от д-р Ралица Правова | 14.02.2022 15:28

Заради сухата кашлица Ви препоръчвам да се направи микробиология на гърлен смив - натривка с тампон на гърлен секрет, така че да се види дали няма подлежаща бактериална инфекция. След предишните две ваксини какви бяха реакциите Ви?
    от Veli | 12.02.2022 13:51

Здравейте, в продължение на 15 дни имам темп. 37,2-37,4. Назначиха ми кръвни изследвания с CRP, всички показатели са в норма. След това направих снимка на бял дроб и сърце- отново всичко е наред. Имам суха кашлица, нямам болки в гърлото. На 17.01 сложих трета ваксина , симптомите се проявиха около седмица след това. Правих 3 теста за корона вирус, всички бяха отрицателни. Може ли да ме посъветвате на какъв специалист да отида?
    от Джани | 09.02.2022 13:17

Много Ви благодаря!!!
    от д-р Ралица Правова | 09.02.2022 11:24

Джани - още днес, ако имате възможност, направете микробиология на храчка - важно е поне 30 минути преди даването на пробата устата да е чиста - без вода и прием на храна, като е много важно добре да се изкашля, за да излезе максимално секрет от белите дробове, а не толкова слюнка от устата, защото резултатът ще се компрометира и няма да е точен.
    от Джани | 08.02.2022 19:30

Здравейте, направено е изследване на стерилна урина с антибиограма - без развитие на бактерии. Гърлен секрет не й е изследван. Има странна свистяща кашлица и учестено дишане.
    от Ина | 08.02.2022 15:29

Благодаря ви за бързия отговор. Не, така ми го назначиха. Преслуша ме, каза, че дробовете са чисти и ми го назначи.
    от д-р Ралица Правова | 08.02.2022 13:58

Ина - тъй като ваксината не съдържа живи микроорганизми - се касае за инкубационен период, в който сте поставили и ваксината. По отношение на Аугментина - след микробиология ли Ви го назначиха, защото иначе няма как да се знае дали ще сте чувствителна към него?
    от д-р Ралица Правова | 08.02.2022 13:54

Джани - за толкова висока температура и толкова продължително време е възможно активиране на латентна инфекция, тъй като имунната защита значително спада - дори в рамките на месеци след прекарана инфекция с коронавирус. Налице ли е кашлица, тъй като бих Ви препоръчала да направите една микробиология, за да се види дали не става дума за бактериална инефкция, особено на фона на увеличените левкоцити, дори и малко над границата. По отношение на урината - правена ли е микробиология и на стерилна урина или са вземани само биохимични показатели?
    от Ина | 08.02.2022 12:13

Здравейте. И аз имам този проблем. На 25.01. сутринта си поставих втора доза ваксина Пфайзер. Вечерта вдигнах температура почти 39 градуса. Приех го за реакция от ваксината. Но след като не спадаше няколко дни на 30.01. направих тест за Ковид. Оказа се положителен. Температурата не е вече така висока, субфебрилна е, но я има. Вчера ми изписаха Аугментин и ми биха една инжекция Дипрофос. На слушалки дробовете ми са чисти. Нищо не ме е боляло и не ме боли, не кашлям. Но температурата продължава вече 15 дни. Връща се до нормални стойности, но отново се вдига. Чудя се с ваксината ли обърках нещата, явно съм била заразена, но нямах симптоми?Ще бъда благодарна на отговор.
    от Джани | 07.02.2022 20:35

Само да допълня още няколко показателя: протромбиново време в секунди - 16.6, белтък, левкоцити и следи от кръв в урината. Предварително благодаря за консултацията!
    от Джани | 07.02.2022 20:30

Здравейте! Майка ми на 74г. прекара ковид на 01.12.21. Вече трита седмица вдига температура до 37.8 в следобедните и вечерни часове. Няма апетит, има болки в мускулите и костите, има нощно потене и подуване на краката. При кръвните изследвания WBC - 11.8, LYM % - 17.7, Gran # - 8.8, Gran % - 74.8, PLT - 410, стерилната урина е чиста. Рентгенът показва фибрози. Бяхме на кардиолог и уролог. Личната лекарка каза, че темп. е постковидна. Трябва ли да се консултираме и с хематолог, възможно ли е причината да е болест на кръвта
    от д-р Ралица Правова | 18.01.2022 17:28

Кога последно е правена кръвна картина и имаше ли увеличени стойности на някой от показателите?
    от Цвети93 | 18.01.2022 15:17

Здравейте. Имам проблем с тази температура и аз.В следобед следобедните часове вдигам 37.1÷37.5 вече 2ри месец. Преди 9месеца ми направиха месец аборт, тогава отново имах този проблем,но като че ли утихна. Преди 3месеца изкарах Ковид без температура и след това отново започнах да я вдигам всеки ден.Правила съм си доста изследвания,антибиограми също,носен секрет ми вземаха,нямам бактерии,всичко е в норма.В момента отново пия антибиотик тъй като от малка си имам проблеми със сливиците и лимфните възли и сега личната ми лекарка,лекува тях отново.Предстои ми преглед при гинеколог.Бях и при ендокринолог-всичко ми е наредВъпросът ми е на какво да обърна внимание,имам чувство че няма да свърши този проблем?!Благодаря Ви предварително.
    от VM2022 | 12.01.2022 00:36

Благодаря ви много за съдействието!
    от д-р Ралица Правова | 06.01.2022 20:59

В такъв случай се изключва възможност за туберкулоза или наличие на инфекция с паразити. Единствената насока остава за хематолог - да направите консултация, за да назначи нужни изследвани - ако вижда нужда
    от VM2022 | 06.01.2022 13:29

Здравейте отново! Няма нощно изпотяване и не ми е правена снимка на белите дробове, еозинофилите също са в норма и не съм забелязала увеличение на лимфните възли. Благодаря отново!
    от д-р Ралица Правова | 05.01.2022 19:42

Има ли нощно изпотяване? Освен това правена ли е скоро рентгенография на бели дробове? По отношение на кръвната картина - нивата на еозинофилите също ли бяха в норма? Последният ми въпрос е дали имате наблюдения за увеличаване на лимфни възли по тялото?
    от VM2022 | 05.01.2022 00:36

Здравейте и честита Нова година! От октомври месец миналата година поддържам температура от около 37.2 градуса. Имаше период, в който се повиши и се оказа, че съм с корона вирус. Заболяването мина сравнително леко и се възстанових напълно, но продължавам да имам тази температура, като сутрин е нормална, а в следобедните часове стига до 37.2. Правих няколко изследвания на кръв и урина (преди и след корона вируса) и всичко е в нормата. В началото на декември бях на профилактични прегледи, които включваха ехограф, кардиолог, гинеколог, отново кръв и урина и според всички тях съм абсолютно здрава. Нямам други оплаквания и не знам вече към кого да се обърна, така че ще се радвам, ако успеете да ме насочите? Благодаря!
    от д-р Ралица Правова | 16.12.2021 11:10

Тъпата болка, за която споменахте постоянна ли е, влияе ли се от уриниране - например да се засилва и отива ли към ануса? Ако нямате някой от изброените симптоми - подходящо е първо да посетите невролог
    от jenijoly85 | 14.12.2021 18:32

Здравейте,от близо два месеца непрестанно поддържам температура 37,2,4,5 ...стигала е до 38 градуса,придружена с тъпа болка в таза ,чуство за тежки крака с умерен симетричен оток и студ,от скоро имам и подуване на пръстите на ръцете.Кръвните ми изследвания са в норма .Намирам се в Нидерландия ,тук не обръщат нужното внимание на чужденците ,предстои ми пътуване до България но незнам към какъв специалист да се обърна и от какви изследвания се нуждая?! Много ще съм ви благодарна за отговора!
    от д-р Ралица Правова | 07.12.2021 18:29

Под сходен проблем - имате предвид трудно преглъщане и ниско ниво на хемоглобин ли, освен субфебрилната температура?
    от Дени | 06.12.2021 14:05

Имам сходен проблем, но аз изкарах Ковид преди 20 тина дена. Като от 3 дена вдигам температура до 37.3, понякога нямам. D-димер ми е завишен и между двете направени кръвни изследвания се беше завишил още - от 0.87 на 1.24 за около 7 дена. Посещавала съм кардиолог, пулмолог и хематолог. Кръвните ми изследвания с изключение на Д- димер са в норма. Все още лекувам нос, но от направената рентгенова снимка няма показания за синузит. Притеснена съм от какво може да вдигам температура и с какъв друг лекар да се консултирам или какви други изследвания да пусна? Благодаря предварително за отговорите.

Напиши отговор
140 намерени, страница 1 от общо 3