ДРУГИ заболявания | субфебрилна температура 37-37,2-причини

Напиши отговор
  • RE: субфебрилна температура 37-37,2-причини
    от Mariq | 27.08.2020 12:56

Здравейте, д-р Цончев изследвах ТСХ и ми е над нормата 7.177. Започнах с Л- тироксин , но ме притеснява температурата която поддържам от почти два месеца 37.3 до 37.5. Притеснено ми е защото знам , че повишената температура е характерна за хипер функция , а не за хипо функция, както е в моя случай. Дайте вашето мнение , може ли от това да е температурата?
    от Enigma | 21.08.2020 21:57

Здравейте, Оплаквам се и аз от повишена температура (37-37.2), придружена с отпадналост и световъртеж. Бих искала да попитам възможна ли е връзка с прием на Достинекс ( две таблетки от началото на Август- последната изпита в понеделник) и прием на противозачатъчни (от два дни). Пия лекарствата по лекарско предписание във връзка с повишен Пролактин. Вдигнах температура в деня, в който изследвах въпросния хормон повторно и се установи,че е в норма. Подобно нещо ми се случи и през Март, когато отново пиех Достинекс, но без противозачатъчни в последствие. Тогава (разгара на пандемията)личният лекар предписа широкоспектърен антибиотик-прегледа ме по телефона, заради изискванията хора с такива оплаквания да си стоят у дома.Температурата тогава не се влияеше от Парацетамол, не се повлия и от антибиотиците. Сега също не се влияе от Парацетамол. Дано не съм написала твърде объркан текст. Благодаря предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.08.2020 18:12

Щитовидна жлеза изследвали ли сте?
    от bratcheda | 16.08.2020 12:56

Термометърът е стъклен,живачен.Пробвахме го вкъщи всички, изглежда че отчита правилно.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 15.08.2020 20:08

С какъв термометър мерите? Пробвайте с друг, някои дават грешки...
    от bratcheda | 13.08.2020 10:51

от началото на 2020 температура 36.9 сутрин при събуждане, до около 10:00 часа става 37,2 и така до около 22:00 часа,след което започва да пада и до 00:00 е 36,6 и цикълът се повтаря ежедневно.Единственото нещо което забелязах е че ако полегна през деня бързо(за 5-10 минути) спада до нормалното ниво ( 36,5 - 36,7).Може ли температура да се влияе от положението на тялото и денонощния цикъл?Никакви болки и други симптоми ...Някакви съвети и насоки ?Благодаря!
    от Mariq | 01.08.2020 20:22

Здравей, Anike De la Nova! Аз имам същия проблем, но повече от две седмици и температурата започва още от сутринта и спада чак вечер температурата е 37.2 до 37.5.... Изплашена съм страшно много да не е нещо злокачествено. Дано е нещо вирусно и ни мине ..
    от Anike De la Nova | 01.08.2020 14:14

Температурата започва около обяд 12 часа сутрин нямам
    от Anike De la Nova | 01.08.2020 14:13

Здравейте от 6 дни имам температура 37 -37.1 сутрин обаче е под 37 според вас дали е опасна имам лек главобол и замаяност също лека отпадналост
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.07.2020 19:50

Такава температура принципно по това време на годината обикновено се свързва с летните вируси, като инфекцията преминава със слаба димптоматика от този вид. Нищо опасно няма. Сваля се със стандартните средства - антипиретици, противовъзпалителни, студени кърпи, имуностимуланти. При жени, при по-продължителен субфебрилитет трябва да се има предвид и щитовидна жлеза, ако трябва да се пуснат щитовидни хормони.
    от Mariq | 26.07.2020 12:48

Здравейте д-р Цончев! Бих искала да се консултирам с Вас! От 10 дни поддържам 37.2 температура. Опитах да я сваля с нурофен и парацетамол и антибиотик сумамед , температурата не се повлиява. В момента нямам възможност да отида на лекар. Може ли да ме посъветвате как да я сваля и много ли е опасно да поддържам тази температура ? Благодаря Ви предварително!
    от krasimir | 26.07.2020 11:59

Здравейте!Живея в чужбина и от известно време имам проблем!Вдигам температура от сорта на 37,3-37,5 и изпитвам общо неразположение като болки в ставите и мускулите,главоболие,замаяност и лесна умора.Имам силно зачервено гърло,което не боли,но не се повлиява и от лечение!Отидох в спешното и ми казаха да си правя гъргара със солена вода,което е пълна глупост!Отидох в друга болница и след прегледа ми казаха,че имам херпес на гърлото!Започнах да приемам АБ,но резултат няма.Незнам какво да правя.Отрових се от лекарства.Лекувам се симпотоматично.Лошото е,че не мога да намеря помощта от която се нуждая тук.След 2 седмици се прибирам в България и ще посетя болниците,но до тогава ще ми е адски трудно!Моля,дайте съвет!Какво може да е това?Трябва ли да се притеснявам?Проблема ми е вече повече от 2 месеца!Благодаря!
    от Ays | 02.06.2020 14:25

Бояна, имах предвид евентуално някакви течения или съмнения за някаква инфекция, правила ли сте изследвания. Иначе тези неща които описват също могат да бъдат причина за такава температура според мен.
    от Boyana97 | 02.06.2020 11:02

Единствено знам , че имам хроничен синузит и фарингит, също така и "задна хрема"
    от Boyana97 | 02.06.2020 10:51

Не бих казала. Какво точно имате предвид?
    от Ays | 02.06.2020 10:49

Бояна, имате ли някакви гинекологични проблеми или такива съмнения?
    от Boyana97 | 02.06.2020 09:47

Здравейте! Аз също съм на 22 години. Моята температура също варира в тази граница 37-37.2, не се чувствам отпаднала. За съжаление работата ми е свързана със стоене на бюро(по 8-9 часа на ден). Крайниците ми почти винаги са студени, да не говорим, че мястото където работя - сградата няма стопляне.. Винаги ходя добре облечена. Моята докторка ми каза - студени ли за ти краката, особено както си жена, настиваш. Преди 5 месеца си правих пълни кръвни изследвания, всичко беше ок. Не съм ходила повече на лекар, и честно казано малко ме е страх... Ако някой има представа от какво може да е и дали е нормално, моля да сподели :)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.05.2020 19:43

В това грипозно време е възможно периодично да правите такава температура. Като се стабилизира сезона и се стопли вероятно ще ви мине. Мерете температурата с живачен термоментър, не с електронен.
    от Ghost | 27.05.2020 18:44

Здравейте, От известно време забелязах, че към обяд имам 37.2 за около 3-4 дни, после се нормализира и след около 2-3 седмици се покачва на ново. Другото, което забелязах е, че вечер около 10-11ч температурата си спада до нормална, 36.6 дори веднъж отиде на 35.8, веднъж пробвах да е сваля с парацетамол, но не се повлиява, и така си е оставям, притеснява ме само че губя апетит. Болки нямам, освен че гърлото ме стяга, все едно имам буца или нещо такова, сутрин след кафе се получава, също когато съм гладен е най осезаемо. Не пуших повече от година, но в момента почнах пак да пуша от нерви.
    от Anike De la Nova | 24.05.2020 21:37

Температура 37 с живачен термометър само надвечер леко възпалено гърло
    от Доц. д-р Цончев, дм | 24.05.2020 19:21

Според мен не е проблем. Използвайте живачен термометър.
  • Температура 36.9-37 след 4-5 часа надвечер
    от Anike De la Nova | 23.05.2020 17:06

Здравейте забелязах че температурата ми стига 36.9 през последните няколко седмици като да кажем за 1 месец може би 2-3 пъти е стигнала 37 но само надвечер след 4-5 часа искам да попитам дали това е проблем ?
    от Никол | 15.05.2020 19:15

Здравейте, Аз имам същия проблем от 1 година насам имам 37.2 температура, която спада вечер. Някой от вас има ли отговор от какво може да е, защото се притеснявам. На 22 години съм и започнах да си втълпявам разни лоши неща..
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.02.2020 16:49

Това че сте на 22 не значи че не е възможно да имате "проблем със ставите". Направетес и една консултация и с ревматолог за всеки случай.
    от Росица Рачева | 29.02.2020 10:28

Здравейте, аз съм момиче на 22г. Родих на 27.09.2019, от тогава до ден днешен съм със субфебрилна твмпература, лекарите не знаят от какво е, ходила съм на какви ли не лекари и съм пила какви ли не лекарства, но температурата ми не се маха, вдигам я предимно вечер, но има случаи както сега към 10:00, стигала съм фо 37,6. Чудя се вече какво да правя, в главата ми изникват какви ли не неща, последните ми кръвни показатели бяха в норма освен ЦРП то беше 9, но след раждането беше 279. Правиха ми втора операция, поради грешни резултати от скенер( показваш тубоовариален абсцес на дясна маточна тръба и десен яйчник), оказа се кръв в малкия таз, та така де не беше и от това, в момента ходя на невролог и той ми изписа нестероидни противовъзпалителни, да пия заради ЦРП, което можело и да означава, че имам проблем със ставите, но аз съм на 22 години. Моля посъветвайте ме към кого да се обърна за да се намери най- накрая моя проблем, не се чувствам пълноценна майка и ми е страшно болно от това.
    от Rio- | 21.11.2019 21:26

Prahco имам почти същите симптоми . Има ли начин да се свържем един друг
    от Vesela Mihailova | 12.06.2019 09:05

,, Ако не ви е проблем''
    от Vesela Mihailova | 12.06.2019 09:03

Здравейте! Аз вече избягвам да я меря.Меря я само когато се почувствам зле. Но винаги я усещам дори и 37.1 да стане я усещам. Ако ви е проблем, може ли да споделите какъв е вашия случай. Защото вече наистина не знам какво да правя с тази температурата, изключително много ми пречи.
    от BAA | 11.06.2019 21:32

Здравейте, Весела. Първото и най-важното уточнение - не съм медицинско лице. Но имам ”опит” с тази тема. Лично аз имам подобен ”проблем”. Ако сте извършила повечето изследвания (кръв,урина, рентген на гърди и бял дроб, щитовидна жлеза, ехограф) - редно е да попитам дали имате проблеми с тревожност и емоциите? След консултации със специалисти (гастроентеролози, пулмолог, ендокринолог, унг) - многократно съм чувал,че това е нормална температура при много хора! Директно са ми казвали - колко такива като теб има. Така че спокойно! Да не говорим,че честото мерене на температурата също би могло да бъде фактор. Успокойте се и се наслаждавайте на всеки един момент!
    от Vesela Mihailova | 11.06.2019 14:01

Здравейте! Искам да споделя моят проблем, които вече много ме притеснява! От 3 месеца вдигам температура 37.4 до 37.7. Правих си изследвания и излезна, че имам възпаление в организма. Също така излезна, че ЦРП-49, а левкоцитите ми бяха 14.След прием на най-различни антибиотици и инжекции Амикацин, ЦРП-то ми влезна в норма, също така и левкоцитите ми. Вече всички показатели са си в норма. Но аз продължавам да имам температура понякога е 37, 37.1, 37.2 и я вдигам само след обяд за определен период от време. Спада си сама без медикаменти. Моля ви кажете как да се справя с тази температурата!? Предварително благодаря за отделеното време!
    от д-р Ралица Правова | 02.06.2019 21:02

Не е изключено да има застъпване с банална инфекция на дихателните пътища. Бих Ви препоръчала да изчакате, за да видите дали ще премине в рамките на 3-4 дни.
    от prahcho | 02.06.2019 14:52

Здравейте! Момче съм на 29 години. Моята история е подобна като на всички тук, само че започна с една ваксина против Жълта треска която ми по време когато бях леко настинал. Температура 37.1-37.3 започваща от 11 на обяд и спадаща сама след 20 часа. Отпадналост, болки в прасците, езика ми е леко обложен, нямам апетит, свалих 3 кг за месец. Усещам някакво напрежение в гърлото и лека замаяност, но кръвното ми е нормално. От време на време имам сърцебиене , което ми пречи да спя. Приемах антибиотици , защото развих бронхит. През това време си направих ПКК и урина, всичко беше в норма. Направих си снимка на Бял дроб , без проблем. Ходих на доцент специалист тропически болести в Пловдив, който ме увери че е от ваксината и че ще мине за 2 месеца. Така и стана, на 60тия ден от поставянето на ваксината температурата ми падна, и си бях екстра , но след 10 дни щастие температурата пак се завърна и се чувствам по същия отвратителен начин. Какво да правя, да изчакам ли или да пускам изследв?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.05.2019 21:00

Възможно е човекът да е във възстановителен период и тогава е възможно понякога наличието на субфебрилитет.
    от Marina | 16.05.2019 17:25

Благодаря ви, доктор Цончев! Ракът го оставих вече настрана - до нищо добро не води четенето на подобни неща... явно. :) Приеха го в пулмология, за да го изследват допълнително - белият доб е чист и от няколко дни е "пробно" на антибиотик, за да се провери дали ще се повлияе температурата. Не се повлиява. Пуснаха изследвания за Ебщайн-Бар - отицателен. Пуснаха и за бруцелоза - там са положителни резултатите - Бруцелоза IgM /ELISA/ 16.8 NTU (11-Пол.), но не става ясно дали е това проблемът, тъй като стойностите били завишени, но не достатъчно, за да са категорични. Всички други изследвания са съвсем, съвсем чисти. Какво мислите и по този въпрос?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.05.2019 20:05

Костните промени не са проблем, недейте дад четете за рак и подобни... Белодробната находка съответства на неотминал инстерстициален възпалителен процес и най-вероятно т емпературата е от там.
    от Marina | 04.05.2019 17:44

Бяхме на скенер в крайна сметка. Всичко изглежда наред, освен: Нативна КАТ на бели дробове и медиастиум: Прави впечатление за двустранно уплътнен интерцистиум без наличие на груби възпалителни инфилтрации. Вдясно върхово 1-2 сегмент малка нееднородна сянка с размер 0.61мм. Не се установяват уголемени регионални лимфни колектори. закл. Високо суспектни данни за екзацербирал интерцистиален възпалителен процес. Находката в 1-2 сегмент е за проследяване, с изразен фиброзен изглед. С това заключение, дали е възможно температурата да е от там (типичният задух липсва)? ----------------- И друго - костни острови: В тазов простен дясно и главите на бедрени кости - наличие на окръглени силни сенки с р-ри под 1см. закл. Двустранно костни острови. (имаше и в едното рамо, ако не се лъжа,но не е описан) Естествено, при търсене в гугъл, се започват едни статии за рак на костите, които не искам да чета повече. Опасни ли са тези находки в описания им вид и нужно ли е да се следят? Благодаря!
    от Marina | 25.04.2019 19:10

Установени бъбречни проблеми няма до момента. Личният лекар не обърна внимание на уратите.
    от Marina | 25.04.2019 19:10

Благодаря за отговора! А какво бихте ни посъветвали във връзка с температурата? Повишава се предимно вечер, в някои дни я има, в други - не, но рядко...
    от Dani Sabotinov | 21.04.2019 20:08

И аз имам същия проблем само че като легна замалко при мен сама спада
    от д-р Ралица Правова | 15.04.2019 17:33

Съпругът Ви имал ли е някакви установени проблеми с бъбреците до момента. Бих Ви посъветвала да Ви види колега-нефролог, във връзка с откритите урати.
    от Marina | 14.04.2019 21:31

Добавям, че в седимента на последната дадена урина имаше резултат "масово урати", 2-3-4 еритроцита на поле, 2-3 левкоцита на поле.
    от Marina | 14.04.2019 20:15

Здравейте! Мъжът ми е със субфебрилна температура вече 2 месеца, след като прекара две вирусни инфекции в началотона годината. Изследванията му са в норма, ЦРП беше отрицателен, когато го изследва преди месец, проверихме и щитовидната жлеза. Има ли повод за притеснение според Вас и бихте ли ни посъветвали как да продължим изследванията, ако има нужда да се продължават? Поздрави и благодаря предварително!
  • Re: субфебрилна температура 37-37,2-причини
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.01.2015 13:56

Аз лично към момента не мога да преценя нуждата от допълнителни изследвания, по-скоро не. Но ако има някаква рязка промяна в състоянието трябва ЛЛ да прецени наново.
    от pipi | 26.01.2015 09:46

Много Ви благодаря за отговора! Имам още един въпрос: считате ли, че при условие, че всичките ми изследвания до тук са ОК, трябва да си направя и други допълнителни - снимка на бял дроб, ЯМР, скенер и някакви други. Притеснението ми дойде от това, че всичко продължава доста дълго време, а и по форумите изчетох за възможни разни "лоши" работи /пази Боже!/ при субфебрилна температура /сигурно вече се превръщам в хипохондричка, което не е характерно за мен/. Благодаря за отделеното време!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.01.2015 18:14

При условие че всички изследвания са в норма не виждам повод за особено притеснение. Възможно е да реагирате на сезонните вируси с такъв субфебрилитет.
    от pipi | 23.01.2015 17:30

Здравейте! Нова съм във форума и не съм сигурна дали точно тук мога да попитам нещо, затова се извинявам предварително. От около 3 месеца вдигам температура 37.1 от време на време,без някаква закономерност, като, че ли предимно след 15ч. следобед. С различно времетраене-от чад до няколко часа. После спада сама обикновено след 21.30ч. Всичко започна след една поредна ангина през октомври 2014г. Имам хронични проблеми с гърлото и носа от дете. Правих си много изследвания-ПКК с ДБ 2 пъти, изследвания на урина, вкл. утокултура, токсопласмоза, имуноглобулини, хормони на щит. жлеза, манту,чернодр. изсл.,утайка, реакт. протеин., ревм, фактор, АСО,фецес изсл., хламидии, хеликоб. пилори, гърлен секрет, ехография ма щит. Жлеза и коремни органи-може и да пропусна нещо. Всичко е в норма. В началото като вдигнех темп. се чувствах некомфортно, сякаш ще се разболея и после това преминаваше, имах и главоболие. Сега като, че ли това взе малко да отшумява и да се разрежда, но отвреме на време се повтаря. Притеснена съм моля за Вашето мнение. Благодаря!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 17.01.2015 19:24

По-скоро не. Прекарали сте възпалителен процес, нужно е вр еме да отшуми.
    от Darina | 17.01.2015 13:02

Здравейте! Аз от една седмица си засичам температура 37- 37,1. Сутрин всичко е ок, след 2,3 часа се покачва и така до вечерта. Правих си ПКК, стерилна урина, левкоцити, тромбоцити, всичко е наред освен стойността st на левкоцитите е завишена. Референтните стойности са от 0,00- 0,06, а моя резултат е 0,11. По време на изследването бях с вирусна инфекция- фарингит, който в момента лекувам с антибиотик от снощи, но температурата продължава. Цикъла ми закъснява, а преди 3 месеца имах цистит, след който един от симптомите продължава и до днес, но стерилната урина ми е ок. Понякога имам и болки в кръста. Та въпросът ми е- да се притеснявам ли от тази температура и резултата на левкоцитите?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.08.2014 08:27

По принцип щитовидни хормони могат да се изследват, но в случая след преживените процедури е добре първо от АГ гледна точка да се изяснят нещата.
    от Амели | 22.08.2014 21:01

Не са ми изследвани хормони досега, не съм имала оплаквания, които да предполагат това-поне никой лекар не е споделял, че трябва да направя хормонални изследвания.Какви хормони да проверя според Вас?

Напиши отговор
52 намерени, страница 1 от общо 2