ДРУГИ заболявания | Изпъкнала гръдна кост (птичи гърди?)

Напиши отговор
  • RE: Изпъкнала гръдна кост (птичи гърди?)
    от Kikiriki | 10.10.2019 20:42

Може ли малко повече информация за този корсета,който се предлага в Ортомед?
    от K | 10.09.2019 22:22

В Ортомед предлагат лечение с корсет при цена от около 6-7 хиляди лева. Има възрастово ограничение, не знам подробности, може би до към 18-19 години /зависи от степента на втвърдяване на гръдната кост/.
    от Georgi123 | 24.08.2019 16:40

Здравейте,отностно операцията тя продължи около 2,40 Мин,след операцията на втория ден ставах от леглото(разбирасе със помощ),на 4-тия ден ме изписаха,на 5-тия ден вече можеше да се къпя,на 14-тия вече сам започнах да шофирам! Отностно болките са минимални,чувствах повече дискомфорт от еластичния колан който трябва да се носи 20 дни. След 30 дни започнах да спя и на страни. На 5-тия месец вече лягам и по корем. Надявам се информацията да е от полза и желая на всички успех.
    от Georgi123 | 23.08.2019 09:42

georgi_panayotov1978@abv.bg
    от Georgi123 | 23.08.2019 08:50

Здравейте,операцията струва 15000€. Ако иска може да се чуем за по подробна информация.
    от neli | 13.07.2019 12:05

здравейте георги, може ли да кажете малко повече за операцията и колко струва?
    от Georgi123 | 10.04.2019 02:27

Здравейте искам да ви кажа че винаги има какво да се направи. Аз съм на 40 години и имах така наречените птичи гърди. На 25.03.2019 бях опериран в Италия и вече ги нямам.
    от д-р Цончев | 19.01.2019 14:58

На тази възраст няма в общи линии какво да се направи по въпроса за корекция на това състояние. Продължаайте да спортувате, развитата мускулатура способства да скрива евентуално изкривяване.
    от Мария | 19.01.2019 14:35

Здравейте! Казвам се Мария,на 19 години съм и имам сколиоза,по-точно птичи гърди.Сколиозата е съвсем малка,около 17-18 градуса.Притеснява ме това,че имам изпъкналост на гръдната кост (птичи гърди) от дясната страна.Правила съм много консултации и отговорите,които са ми давали са били едни и същи: "всичко е наред,няма защо да се тревожите".Истината е,че изпитвам известен дискофорт,понякога се появява болка,но най-много ме притеснява,че погледна ли се пред огледалото забелязвам изпъкналостта.(не е голяма,но е забележима).Ходила съм на лечебна физкултура,носила съм за кратък период корсет,тренирала съм плуване.Много бих се радвала,ако изразите вашето мнение относно моя проблем. :)
  • Re: Изпъкнала гръдна кост (птичи гърди?)
    от Veselina | 01.08.2018 23:50

Oтговор "д-р Цончев" post_id=243816 time=1533147928 user_id=18: Според мен нищо ви няма. Не му обръщайте толкова внимание, това е принципно нежно място, което реагира на натиск с болка, тъй като така е устроена костта
    Благодаря Ви, д-р Цончев!
    от д-р Цончев | 01.08.2018 21:25

Според мен нищо ви няма. Не му обръщайте толкова внимание, това е принципно нежно място, което реагира на натиск с болка, тъй като така е устроена костта
    от Veselina | 26.07.2018 13:40

Здравейте, надявам се пиша в правилната тема. Жена на 32 год. съм и от около 4 месеца изпитвам дискомфорт в гръдната област. Този дискомфорт започна с болка в областта на гръдния кош, която се местеше - ту в областта на гърдите, ту в гърба (долу горе между плешките или малко под тях). Самата болка се променяше - ту беше стрелкаща се, тук сякаш някой дърпа конци, ту вибрираща. Отиваше и към самите гърди, различаваща се от болката при ПМС. Тази в гърба бих описала по-скоро като изтръпваща, локализирана точно върху самия гръбнак. Бях писала в друга тема за тези симптоми и ги оприличиха на невралгичен проблем. Започнах прием на Магнезий + Калций + Вит. Д 3 + Манган на Допел Херц, като изпих едно блистерче от 10 хапчета. Не знам дали от това се повлиях или не, но сякаш усетих облекчение от болката. От скоро, обаче, забелязвам леко подуване в областта на мечовидната кост/мечовидния израстък на гръдната кост (между гърдите, повече към лявата страна). Не е голямо, но го виждам. Истината е, че не знам дали си е било там и чак сега го забелязвам, или се е новопоявило. При допир не се напипва твърдост, самата кожа си е мека. При по-силен натиск усещам самото си ребро/кост. Не ме боли при допир или натиск. Понякога, но не винаги, при извъртане на торса на ляво и то с по-затворени в рамото ръце (по-събрани), усещам сякаш ме подпира нещо точно там. И понякога, при по-силно изкашляне същото. Въпросът ми е, какво би могло да е това и възможно ли е да е свързано с дискомфорта в гръдния кош, да е невралгично, описан в началото на поста ми. Бих искала да споделя, че отидох при невролог, който след стандартния преглед ми каза, че нямам проблем с нервната система и ми даде да пия Витанго. Също така отидох и на ендокринолог, тъй като се появиха някакви обливащи вълни с изтръпващо усещане в скалпа на главата. След преглед с ехограф, лекарят каза, че щитовидната жлеза е добре. Предстои да пускам изследване на хормони. Благодаря за отделеното време и се извинявам за дългия пост, просто исках да опиша по-подробно проблема си.
    от Алекс | 05.05.2018 22:06

Здравейте, аз имам момченци на 1 годинка и 3 месеца. Много ме пригеснява, че долните му леви ребра са като на снимката с бебето - изпъкнали са. Според вас дали ще се оправят ребрата. Какво може да се направи, за да си заемат нормалната поза?
    от д-р Цончев | 15.11.2017 20:54

Моля, пишете на кирилица!!
    от Galin | 13.11.2017 22:21

Az sushto imam ptichi gurdi doktore....na 17 sum ako iskate snimki mi kajete ii vi molq da mi kajete shte mi pomognat li yprajneniq ili se nalaga operaciq i kolko struva tq
    от д-р Цончев | 10.02.2017 18:16

Според мен нищо ви няма, камо ли пък рахит
    от Иван | 06.02.2017 15:44

Здравейте д-р Цончев, казвам се Иван, на 15 години от София и ви моля за вашата професионална оценка за моя случай. Според мен имам ''птичи гърди'' или рахит, защото около преди година забелязах, че имам тази издутинка, която ме притеснява от много време. Но това с рахитът е само мое предположение, ще съм много благодарен ако кажете какво мислите. Това са актуални снимки: [url]Link [url]Link [url]Link
    от д-р Цончев | 20.01.2017 19:22

То не се е появило изведнъж, индивидуална особеност е на растежа на костите и се е развивало от раждането още.
    от милка | 19.01.2017 12:07

Благодаря, но какво и това нещо и каква е причината да се появи? При положение, че е правен скенер, необходим ли е рентген? / извинете лаика/
    от д-р Цончев | 18.01.2017 19:49

Това според мен не е проблем. Добрее да се направи и една ретгенов аснимка за да се види по-добре. Но при възрастни едно такова нещо вече е фиксирано и няма какво да се направи по въпроса.
    от милка | 17.01.2017 11:52

Мога да изпратя адреса на снимката...Не ми позволява да копирам. Тя е на бебе, но е същото като моето. Link сигурно Ви затруднявам, но ако отделите от времето си, ще съм Ви благодарна. Приятен ден
    от д-р Цончев | 16.01.2017 21:32

Прикачете снимка за да видим...
    от милка | 11.01.2017 12:32

Здравейте! На 47 години съм и преди година забелязах, че ребрата в ляво на гръдния кош, /тези които не са захванати за гръдната кост/ са много издадени напред. ходих на хирург, който ме изпрати на скенер.Всичко наред. Следва ортопед.....това се случвало на бебета, болни от рахит. Ревматолог - всичко наред. Не получих обяснение защо се е стигнало до това изкривяване на ребрата. Моля за Вашето мнение. Благодаря
    от д-р Цончев | 24.11.2016 18:41

Няма страшно, не е белия дроб. На колко години сте?
    от Никол | 16.11.2016 17:30

Здравейте.Днес забелязах ,че в легнало състояние лявата страна на гръдния ми кош е доста по висока от дясната.Възможно ли е тая промяна да е свързана със заболяване на белия дроб.От няколко дни имам чуството ,че все едно ври вода в лявата половина на белия дроб.
    от Александър | 29.04.2014 17:31

Аз съм момче на 14 години и проблемът ни в гръдния кош (изпъкнала част е по силно изразен.Чел съм и други форуми казваха да се прави опражнението флайс и пулолвер.Искам да питам дали ще ми помогнат тези упражнения и начина по който спиш има ли значение ?Ще се радвам да ми помогнете.
    от д-р Цончев | 20.02.2014 10:46

Благодаря, успех и на вас!
    от 129805 | 14.02.2014 18:23

Благодаря Ви, докторе! Бъдете здрав!
    от д-р Цончев | 14.02.2014 15:27

Съвсем добре си е гръдния кош. Освен това на човек рядко двете половини на тялото му са абсолютно симетрични... т.е. може да има разлика в ляво и дясно, особено за уши, очи, крайници и др.
  • Изпъкнала гръдна кост (птичи гърди?)
    от 129805 | 12.02.2014 17:36

Здравейте! Момче съм, на 15. Преди месец забелязах, че гръдната ми кост отдясно е изпъкнала. Не знам дали е точно гръдната кост, но ако разделим гръдния кош на две, изпъкналата част се пада вдясно. При седене ме боли гърба и кръста, възможно ли е да бъде гръбначно изкривяване и да се е получило от него. Прикачвам снимки, не са с много добро качество, но мисля, че ще свършат работа. ПП: Възможно е изпъкването винаги да е било така, но чак сега да ми е направило впечатление. А и ми се струва, че се уголемява, но не ми се вярва да се увеличава с толкова бързо. Или се бъркам? Благодаря предварително! :-) Link Link

Напиши отговор