ДРУГИ заболявания | ударих си главата

Напиши отговор
  • RE: ударих си главата
    от Илиян Сираков | 09.11.2018 01:04

Здравейте,преди 3 месеца скочих в плувен басейн с (буквално)главата на долу! Последва удар в дъното и разцепване на кожата на главата 10см. посредата отгоре! Удара беше толкова силен че усетих как преминава по целия ми гръбнак чак до кръста. Нямах комоцио,чуствах се все едно нищо не ми се е случило.Даже главата и раната не ме боляха. Усещах болка (мускулна) по гърба и врата!!Все едно съм спал накриво през ноща. Направих скенер няма счупено по хлавата и гръбнака. Болката неотшумява,особено сутрин или при завъртане на тялото ми. Движа си главата на ляво и дясно като робот заради внезапната остра болка във врата при тези движения. Какво може да ми се е повредило за да имам този постоянен дискомфорт??
    от д-р Цончев | 26.10.2018 13:48

Тромб не е, но е добре да се направи един скенер за всеки случай.
    от Анелия Иванова | 26.10.2018 11:41

Следващото по притеснително оплакване е че областта на лявото ухо ми е стегната от тоя ден нататъка и така си продължавам до днес когато се наведа също ме стяга или ако се изнервя също тогава се обажда това стягане ,ходих при моя лекар каза че това си е останало някакво отражение от травмата и че ще мине по бавно но мен ме притеснява фахта това вътре което ме стяга в тая област от удара и това нещо протиска ухото ми от вътре про натоварване ,навеждане ,напрежение да не е някой съсирек или тромб и дали имам някаква опасност ,ще ви бъда много благодарна ако ми дадете съвет какво може да е това нещо и какво да направя
    от Анелия Иванова | 26.10.2018 11:32

Здравейте докторе ,имам минал инцидент от ,който до ден днешен продължава проблем,на 26.07.2018 си ударих главата отзад в дясно където черепа отзад в по ниската част има две ябълки малки ,удара ми бе точно поет от дясната ябълка която за секунди се наду с големина около кокоше яйце .... Ходих в спешно на следващия ден защото ми беше лошо и ми се гадеше и много ме тресеше защото сшед удара започнах да имам температура която си продължи със сигурност медец като първите дни беше по висока 38-39 градуса а после 37.2 месец по късно.В спешно ми казаха че нямам пукане на главата нямах и рана а само едно голямо яйце и отговора им беше че съм със сътресение на мозъка ...така и си останаха нещата до дем днешен ....спрях да меря температура защото се ядосвах но предполагам че все още си имам а вече минаха три месеца ,някой ден почва да ме тресе без причинно което ме води до мисълта че тая тепература продължава и предполагам че това е сигнал за възпалителен процес в организма ,следващото оплакване
  • Re: ударих си главата
    от д-р Цончев | 23.12.2017 20:15

На мястото има ли подутина, подкожно уплътнение или нещо нетипично?
    от Вили | 19.12.2017 21:25

Здравейте, д-р Цончев, моят случай е следният:преди шест месеца ме удариха по главата в ляво на една въртележка с метален предпазен лост. Заболя ме, но после забравих за удара. На другия ден ме заболя главата и по-късно се сетих от какво е болката. Вече имах не малка цицина, която започнах да налагам с лед. Не ми се виеше свят, не ми се гадеше, само като се навеждах надолу ме болеше и пулсираше.В продържение на една семица отварях устата си трудно и не можех да дъвча. Пиех болкоуспокояващи. След около две седмици болката мина, но цицината си остана, понамаля, но не изчезна. И ето, че 6 месеца след удара, мястото пак ме боли,не е много силно, то го усещам постоянно. Спя спокойно и не ме боли, но сутрин като стана и се раздвижа, започва да се "обажда". Какво ще ме посъветвате докторе?
    от Вили | 19.12.2017 21:24

Здравейте, д-р Цончев, моят случай е следният:преди шест месеца ме удариха по главата в ляво на една въртележка с метален предпазен лост. Заболя ме, но после забравих за удара. На другия ден ме заболя главата и по-късно се сетих от какво е болката. Вече имах не малка цицина, която започнах да налагам с лед. Не ми се виеше свят, не ми се гадеше, само като се навеждах надолу ме болеше и пулсираше.В продържение на една семица отварях устата си трудно и не можех да дъвча. Пиех болкоуспокояващи. След около две седмици болката мина, но цицината си остана, понамаля, но не изчезна. И ето, че 6 месеца след удара, мястото пак ме боли,не е много силно, то го усещам постоянно. Спя спокойно и не ме боли, но сутрин като стана и се раздвижа, започва да се "обажда".
    от д-р Цончев | 13.08.2017 19:44

Лицево-челюстен хирург е добре да вивиди, възможно е минимални промени в ставата на челюстта да дадат подобни оплаквания.
    от Крис | 07.08.2017 08:56

Защо? Какво имате предвид? Не мисля, че е разместване, защото щеше да ми пречи много, а и не се забелязва нищо. Операция няма да си направя за подобно нещо в случай, че ме пратят по клинична пътека. А и напоследък изглежда, че дискомфортите уж почват да отшумяват, затова за момента ще изчакам още няколко месеца да видя как ще се чувствам тогава. Ако реша да отида при такъв специалист бихте ли ми препоръчали някого? Благодаря Ви много за мненията! Мисля, че ми помогнахте в локализирането на проблема.
    от д-р Цончев | 04.08.2017 21:23

По-скоро първо да ви види лицево-челюстен хирург... Може и да не се наложи ЯМР
    от Крис | 31.07.2017 09:48

Странно е да е ставата на челюстта, защото удареното е далеч от нея. Възможно ли е от вибрацията на удара да засегне ставата? Май явно ще трябва да правя ЯМР.
    от д-р Цончев | 25.07.2017 21:54

Томно на това, което казвам ми прилича според описанието ви..
    от Крис | 22.07.2017 17:19

Не го усещам в самата става или кост, по-повърхностно и по-назад от ухото, или поне така ми изглежда. Все едно се опъват/късат нишки... Понякога звука е все едно се мачка стиропор(само аз го чувам разбира се). И някаква жила или не знам какво е, която се спуска надолу по врата, която се намира зад челюстта, постоянно като си отворя устата и я усещам как се "опъва". Усеща се при отваряне и затваряне на челюстта точно по протежение надолу към врата от края зад ухото. Но като, че ли усещам нещо като "триене" по-навътре, но не мога да го опиша точно, наподобява нещо хомогенно, и не е твърдо. И това като "скърцане/пукане/трошене" го чувам за няколко дни на около 2 седмици и после изчезва. Изглежда, че след всеки подобен случай като премине усещам по-слабо неразположенията. Основния проблем ми е това като убиване, което е, и "опъването". Странното е, че се усеща от време на време, а не постоянно, или да кажем интензивно е от време на време, а през останалото време просто е по-слабо изразено, и когато имам повече коса или брада това зад ухото на главата, и това надолу по врата го усещам повече Не изпитвам болка, но определено е много дразнещо и нямам алтернатива освен да чакам да мине повече време и да се надявам, че ще изчезне с времето. Нищо досега през живота си не съм имал, което да наподобява този проблем, за да го опиша по-адекватно.
    от д-р Цончев | 20.07.2017 01:16

Възможно е да има проблем в ставата на челюстта по-скоро...
    от Крис | 13.07.2017 20:25

А някакво предположение какво може да е? :roll:
    от д-р Цончев | 12.07.2017 20:45

Малко вероятно според мен...
    от Крис | 09.07.2017 21:58

Здравейте, Мина половин година и това "стягане" понамаля, но сега последните месеци усещам все едно нещо ме боде и едно "скърцане" понякога, все едно се трошат кристали/стъкло. Възможно ли е това да е натъртено на [url=https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BD_%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%BA%D1%83%D0%BB]този[/url] мускул?
    от д-р Цончев | 21.06.2017 21:13

Аз лично за 20г не съм имал неприятности с тия конттрасти, така че не се безпокойте
    от Stelyana | 20.06.2017 18:00

Д-р Цончев, оказа се, че имам завишен пролактин със стойност 671 от допустими 480. Направих го по препоръка на ендокринолог преди да отида на ЯМР, но съм ужасно стресирана и напрегната от много месеци насам. Докторката ми предложи да го изследваме още веднъж след 1,2 седмици, защото имам изпити сега и ми е ужасно напрегнато. Ако след това отново е завишен ще трябва да правя ЯМР... и то с контрастно вещество. Каква ирония.. докато се чудиш от един удар на главата и накрая какво излезе.. Ще Ви разкажа как се развиват нещата, защото бяхте наистина коректен и внимателен към писанията на всички тук. Четох ужасно много неща за това контрастно вещество, аз всъщност не знам дали имам някакви алергии изобщо, надявам се да мине добре, ако се наложи изследване. В мед.център Спектър контр.вещество е гадовист, четох че някои вещества са много опасни и само малка част от тях са разрешени за употреба. Дано пролактина е в норма след седмица, две.. но кой знае вече..
    от Stelyana | 20.06.2017 16:28

Д-р Цончев, оказа се, че имам завишен пролактин със стойност 671 от допустими 480. Направих го по препоръка на ендокринолог преди да отида на ЯМР, но съм ужасно стресирана и напрегната от много месеци насам. Докторката ми предложи да го изследваме още веднъж след 1,2 седмици, защото имам изпити сега и ми е ужасно напрегнато. Ако след това отново е завишен ще трябва да правя ЯМР... и то с контрастно вещество. Каква ирония.. докато се чудиш от един удар на главата и накрая какво излезе.. Ще Ви разкажа как се развиват нещата, защото бяхте наистина коректен и внимателен към писанията на всички тук. Четох ужасно много неща за това контрастно вещество, аз всъщност не знам дали имам някакви алергии изобщо, надявам се да мине добре, ако се наложи изследване. В мед.център Спектър контр.вещество е гадовист, четох че някои вещества са много опасни и само малка част от тях са разрешени за употреба. Дано пролактина е в норма след седмица, две.. но кой знае вече..
    от д-р Цончев | 27.05.2017 20:24

ЯМР няма излъчване, има магнитно поле. Можете да го направите когато поискате.
    от Stelyana | 25.05.2017 22:06

Така ще направя, докторе. Ще направя ЯМР, за да се успокоя психически. Като цяло съм в добро здравословно състояние, но на моменти както си стоя и получавам сърцебиене, виене на свят, обзема ме страшна паника и имам чувството, че не мога да ходя буквално ми се подкосяват краката. Ще го направя, надявам се да няма здравословни причини и с това изследване да спадне и паниката. Ще Ви го кача, за да го погледнете и Вие. А да попитам ЯМР има ли опасно илъчване? И мога ли да го направя в женския период от месеца?
    от д-р Цончев | 23.05.2017 22:19

Направете ЯМР най-добре и го прикачете иаз да го видя. Инак няма да се успокоите, а ако сте в това състояниболи главата е нормално да ви боли главата
    от Stelyana | 15.05.2017 20:13

Вече тотално ще се побъркам с този удар. Минаха вече почти 4 месеца, а аз вече осъзнавам, че ставам доста "досадна" с всичко това, но изчетох всичко в интернет относно хематоми и т.н. И в крайна сметка, аз мисля, че при удара е съвсем възможно да ми се е получил хематом предвид болките и цицините, които имах. Сега няколко месеца по-късно продължавам да се тревожа и имам ужасно главоболие между веждите и това вече ме побърква. Искам да си живея нормално живота, аз съм активен човек-работя,спортувам и т.н и този проблем просто ме върна в първи клас. Голямо чудене, голямо умуване - не искам да се облъчвам, а в същото време тези главоболия и виене на свят ме тревожат. Близките ми казват, че получавам паник атаки и че съм добре здравословно. Моля Ви посъветвайте ме нещо, колкото и откачено да звучи четох, че някои хематоми се проявяват и след няколко месеца след удара. Да си правя ли скенер и какъв е шанса да имам нещо от удара? Тези въпроси вече ме измъчват, ужасно е.
    от Stelyana | 15.05.2017 20:00

Благодаря Ви, д-р Цончев. За съжаление обаче имам едно упорито главоболие между очите, точно в "дестеката" както се казва между веждите. Имам го почти ежедневно и не знам какво да правя. Направих си ЕЕГ, което беше нормално също, единственото, което оставя е да си направя скенер или ЯМР. Знам, че са минали 4 месеца почти, но това главоболие ме измъчва. Не мога вече да преценя какво да направя, Ваши колеги невролози ме посъветваха, че ако това ще ме успокои е добре да си направя скенер или ЯМР, за да се махне съмнението. Ударът не беше силен, но си имах доста цицини и не можех да си легна на дясмата страна на главата, както бях разказала по-горе, не знам това главоболие на удара ли се дължи или на напрежението? Какво бихте ме посъветвали Вие, скенер или ЯМР да си направя? Искам минимално да се облича, но то май няма такова състояние. Благодаря Ви
    от Крис | 14.05.2017 15:14

Здравейте, Тъкмо вече 4 месеца след удара "стягането" почна да не се усеща толкова. Но пак след като стана от сън и първоначално усещам едно прищракване когато за пръв път си отворя устата през деня. Не знам какво е, но предполагам, че то е това, което създава проблема. Сега повече го усещам като бодежи, все едно с нещо ме бодат, не толкова като опъване. Чудех се защо понякога го усещам повече отколкото друг път и намерих взаимосвързаност между това колко е дълга косата ми. Когато имам повече коса усещането е в пъти по-силно отколкото като съм с по-къса.
    от д-р Цончев | 20.04.2017 20:52

StelyanaGeneva Толкова време след удара няма как да е останало нещо проблемно. Не ви трябва ЯМР, живейте си спокойно и не го мислете толкова.
    от Крис | 19.04.2017 09:33

Все още рано сутрин усещам лека болка, и когато ми се преуморят очите лявото е доста по-напрегнато, едно неприятно дразнещо неразположение, а на дясното в такива моменти е като отпочинало, все едно до преди малко съм спал. Понеже сега ме боли мъдрец, не мога да преценя адекватно дразненето и болката от "стягането"/"опъването" как е. За сега са минали точно 3 месеца. Надявам се след половин година да не усещам нищо и да съм забравил за травмата. Ще пиша за обратна връзка в момента, в който неразположенията и болките изчезнат напълно. :)
    от Stelyana | 18.04.2017 13:58

Много Ви благодаря за отделеното време и внимание. Минаха повече от 2 месеца добре се чувствам, но получавам на моменти виене на свят, треперене и страх да излизам и спортувам. Посетих невролог, който ме диагностицира с дистония и силно нервно напрежение. Не пия успокоителни, опитвам се да се лекувам с хомеопатия и терапевт, но притеснението от удара още ми държи влага. Няма възможност след толкова време нещо да се случи, нали? Дали има риск от увреждане на мозъка след удара, чиито симптоми да бъдат на по-късен етап? Все още понякога се замислям за скенер, въпреки изминалите 2 месеца. Извинявайте за множеството въпроси, предполагам като професионалист разбирате паниките и притесненията на хората, които понякога могат да бъдат много страшни. С пожелания за успешна седмица!
    от д-р Цончев | 16.04.2017 21:33

Не се притеснявайте толкова, постепенно ще премине.
    от Крис | 11.04.2017 01:27

Здравейте, Благодаря за включването! Извинявам се за правописните грешки и изядените думи в предишните съобщения (писани са от мобилния и автокоректа се е включил). Чудех се това, че не съм имал цицина(т.е. само подуто), а отток в цялата част над ухото изглежда ли ви логично да има вероятност травмата да е засегнала кръвоносен съд, който да е направил "възел" и това да е неприятното усещане като стягане, което имам, или като е зараствал кръвоносния съд да е притиснал леко някой нерв(надявам се временно). Някои хора смятат, че това са последици от отока, който се разтиква по околните тъкани и органи, понеже кръвта е нямало къде да излезе. Според Вас описаните от мен симптоми на какво се дължат? Успокоява ме, че с времето изглежда, че по-слабо усещам неприятните усещания. Последните няколко дни и окото ми го чувствам по-добре, не ме дразни както беше когато писах първия коментар. Вече съм доста по-обнадежден в пълното зарастване. Прощавайте за писанията ми, но все пак са минали вече почти 3 месеца, а 2 месеца и половина след травмата усещах силно "стягането".
    от д-р Цончев | 05.04.2017 21:20

Нищо не ви е засегнато, спокойно. Понякога всеки има оплаквания оттук или оттам, но това не значи задължително болест.
    от Крис | 04.04.2017 20:52

Имам притеснение, че ми е афектиран лицевия нерв по някакъв начин. Най-вече заради това, че лявото ми око го усещам по-тежко и напрегнато. Месец след травмата докато си отварях устата нагоре-надолу постоянно, за да разбера има ли напредък във възстановяването усетих веднъж по средата на бузата точно както се усеща точно както се усеща нерв. След дни подобно усещане липсваше, но месец по-късно отново имаше подобно като изтръпване по средата на бузата при движение на челюстта. След токова време възможно ли е да се прояви подобно усещане при положение, че първите дни след травмата го е нямало? Понякога това усещане над окото ме дразни и самото то съвсем леко се навлажнява, но не се разплаква. Също така помня, че като съм си тествал очите с движение когато са били по-напрегнати, лявото ми око при движение на страни се усещаше много лека тъпа болка и напрежение като преумора. Сега например тази болка липсва, но когато окото се усеща по-напрегнато. Чудя се това стягане до ухото всъщност не е нерв наистина. Когато си мърдам/отварям устата нагоре-надолу дори чувам нещо като опъване, което не ми създава болка, но то е същото "стягане", което преди месец и половина беше по-силно. Въобще ако е засегнат невр има ли оправяне?
    от Крис | 02.04.2017 22:16

Благодаря за мнението! Реших да пиша тук, защото никъде не прочетох, а и не познавам някой да е имал същите или подобни симптоми. По-конкретно това "стягане", което усещам все още. Има подобрение отпреди 1-2 месеца, усещам го по-малко, "стягането" е по-отпуснато, и се надявам скоро тотално да изчезне. Изглежда ми много време, но явно за подкожните съсиреци по главата трябва повече време за заздравяване.
    от Елена | 02.04.2017 16:43

Здравейте! Не смятам, че има повод за притеснение. Най-вероятно оплакванията ще отшумят с времето. Важното е, че дори в лека степен нещата вървят към подобрение с времето. Поздрави!
    от Крис | 01.04.2017 14:07

Здравейте, Преди точно 2 месеца и половина паднах по заледени стъпала. Падането се първо се пое от седалището, след това от гърба и накрая просто си чукнах главата над лявото ухото, 2 пръста назад. Удара е бил в лед, най-вероятно в тъп заоблен лед. Доста ме заболя в първия момент. Не съм губил съзнание, нямам загуба на памет, и не съм повръщал. Имах усещане, че имам рана, но човека, който ме погледна на момента каза, че нямам нищо и ще мина само със цицина. След това съм питал няколко човека да ме погледнат - нямаше абсолютно никакви външни следи, но в следващите дни имах голям плосък отток(не цицина) на цялата окосмена лява част на главата, който спадна за около 4 дни. Въпреки това първите 10 дни ме болеше даже докато ям или леко се галя по главата. Не можех да спя на лявата си стана от главата. Около 10-14 дни след удара се разболях от може би някакъв грип и когато бях при личната лекарка и споделих, че имам притеснения, защото докато бях на работа(работя на компютър) усещах главоболие(което не е типично за мен, защото нямам проблем с главоболието като цяло) и тя каза, че може би заедно с вирусната инфекция да се е предизвикала подобна реакция и няма смисъл от изследвания на главата. След като напълно спадна оттока в близост до мястото на удара се усещаше болка само при натискане, и до приключването на втората седмица след удара болка вече нямаше, но се появи едно странно усещане наподобяващо стягане когато си движа мускулите които движат челюстта, но не е същото както при изтръпване от нерв. Това го усещах рядко, главно малко над и зад ухото, и надолу по врата от лявата страна, както и отпред посока лицето и като цяло в лявата част където удар не е имало. Месец и половина след удара рано сутрин усещах лека тъпа болка при първото раздвижване на устата когато я отворя и затворя. Обадих се на личната лекарка да искам мнение - каза, че това е много време, за да продължавам да усещам нещо и трябва вече всичко да е ОК, и предположи, че може би нервите са възбудени там, и пак каза, че изследване на главата няма много смисъл, и след още 2 седмици ако не ми мине тогава може да се обадя пак. Точно 2 месеца след удара ходих да ми промият ухото, и между другото споменах за удара на лекаря, който каза, че това, което усещам е съсирек образувал слепване между кожата и черепа, и че само ще се разкара след време. Същевременно имам усещане, че левия ми клепач е по-тежък след удара, а промяна в зрението нямам. Външно не се забелязва нищо. Вече 2 месеца и половина, толкова време след удара, и продължавам да усещам това с клепача и стягането по протежение назад от ляво към врата зад ухото, и при движение на челюстта когато отварям и затварям устата си, и почвам да се чудя дали може да е нещо притеснително, което няма да мине или ще остави странични ефекти и своите следи, дали някакви изследвания биха били полезни. Всеки ми казва, че няма смисъл от изледвания(както и аз смятам), но просто ме притеснява колко много време е минало, а разликата последния месец и половина макар и забележима е малка. Преди години когато си бях ударил кутрето на пръста в ръб на легло и посиня и оттече(не съм ходил на никакви изследвания), до 3-4 месец изпитвах подобно "стягане" когато го сгъвам и разгъвам, и след 5-я месец продължавах да имам усещане на мястото, накрая не издържах и го снимах на рентген и ми казаха, че няма никакви видими следи от счупване и прочие, и вероятно това били меките тъкани, които им трябвало повече време. Чак след 6-я месец спрях да го усещам напълно. Не знам за това с главата колко време ще трябва да мине, но колкото повече време минава и продължавам да усещам, че не е ОК все още, толкова повече ме притеснява. Просто всеки път като си отворя устата се сещам за това.
    от д-р Цончев | 30.03.2017 22:29

Не е от него, спокойно.
    от Stelyana | 30.03.2017 14:09

Много Ви благодаря д-р Цончев. Притеснявам се, защото четох за случаи, в които можело и след 2,3 месеца да има няккакви симптоми на мозъчен кръвоизлив след удар на главата. Напоследък чувствам някакво треперене и потене на ръцете, сърцебиене и притеснение, че нещо лошо може да ми се случи. Имам страх и тревожност, понякога и световъртеж усещам някакъв. Много се притеснявам да не е от удара на главата.
    от д-р Цончев | 26.03.2017 14:44

Хематомът се позитивира в първите часове, евентуално ден след травмата, така че след толкова време не му се притеснявайте, няма такова нещо.
    от Stelyana | 22.03.2017 16:15

Добър ден, д-р Цончев! На 27 г. съм и живея в София. На 10.02.17г паднах и си ударих главата много лошо в стъклената ни баня и отделно имах разменяне на шамари и удари с моя приятел. Не съм губила съзнание, но на другия ден се събудих с огромни цицини на главата, вследствие на които не можех да спя на дясната си част на главата, имах и някакво главоболие, но то беше някак си комплексно от удара и от малкото алкохол, който бях изпила миналата вечер. След 2 дни посетих невролог в Света София, за свое успокоение, който ме прегледа и ми каза да почивам няколко дни. Цицините ме боляха около седмица. 1 месец съм почивала и не съм спортувала или претоварвала. Преди около седмица след силен стрес в кантората, която работя и спорт след работа, вкъщи изведнъж вдигнах кръвно 100/150, а аз съм 45кг с нормално към ниско кръвно, започна силно сърцебиене и страх,че умирам. Ръцете и краката ми буквално се тресяха в рамките на 30,40 мин. Посетила съм кардиолог, изследвала съм си кръвни показатели, щитовидна жлеза, кръвна захар и т.н... та мисълта ми е следната: възможно ли е да имам някакъв хематом, образуван в мозъка? Хипохондричка съм по принцип, постоянно се изследвам и се чудя дали този доктор не трябваше да ме изпрати на скенер след този рутинен преглед. Вследствие на това удряне на главата от месец съм в тревожност за живота си, получавам сърцебиене и световъртежи понякога, но да си призная честно не знам на каква основа са. Ще съм Ви много признателна за Вашето професионално мнение.
    от Miroslav | 13.01.2017 13:50

благодаря ви за отделеното време и внимание!
    от д-р Цончев | 10.01.2017 21:22

Съвсем възможно е да са паник атаки, поне според описанието.
    от Miroslav | 07.01.2017 22:29

Благодаря ви много!по принцип имам шум в ушите не постоянно,някой път се чуствам замаян като световъртеж.2 пъти ми става нещо което много доктори немогат да си го обяснат.имам чуството че умирам почва да ме тресе и ми е студено,чуството че е задушно и нямам достатъчно въздух ръцете ми се потят след това пак ми става топло и така студени и топли вълни и все едно не сам в реалноста също така и сърцебиене това трае около 15-20 минути и след това всичко е ок пия повече вода през това време и след това уринирам няколко пъти един след друг в рамките на кратко време.четя постоянно за тези неща и мисля да не е паник атака но не сам доктор и само предполагам.живея в англия ходих при личния ми лекар прати ме в болницата гледаха ми сърцето на някаква машина нещо като екограф след това ми сложиха някаква машинка която носих с мен 24 часа кръв от вената ми взеха всички изследвания са добри кръвната захар добра.и за това си мисля да няма нещо общо с този удар в главата и припадака който бях получил преди години според вас какво да направя д-р цончев ще сам ви много благодарен за вашия съвет.благодаря ви предварително
    от д-р Цончев | 07.01.2017 20:44

Ако нямате някакви оплаквания - главоболие, припадъци и подобни - няма смисъл.
    от Miroslav | 05.01.2017 15:03

Здравейте, 2011 година ме бяха ударили при падането сам си ударил глава и бях изгубил съзнание,сигурно за около 15минути непомня защото бях пиян.дойдоха доктори и ми казаха да ида с тях до болницата благодарих им но отказах.имах червена линия на главата явно като сам паднал сам я ударил в бордюр или пейка.нямах някакви сериозни проблеми след това.извинете за дългата история,но въпроса ми е дали може да ми има нещо след като близо 6 години си стоя така и се замислям дали да ида на магнито резонанс или незнам как се казва и да се види дали има някакви послествия.мойте приатели ми казват че няма смисъл да се облъчвам но все пак искам да чуя професионален съвет.благодаря ви много!
    от Иван Панов | 14.12.2016 08:55

Благодаря Ви .
    от д-р Цончев | 13.12.2016 20:53

Възможно е, това си е нелека травма все пак.. Дайте си малко почивка.
    от Иван Панов | 12.12.2016 10:38

Здравейте, преди 2 дена при падане на ски писта , си ударих силно главата отзад . Бая издрънча, светна ми и за кратко се чувствах безпомощен. Продължик да карам без проблем. След няколко часа ме заболя силно мускулатурата на врата, а на следващата сутрин и на шията. Продължава да ме боли врата както отпред така и отзад , като самата глава не ме боли въобще. Дори натъртено не усещам , но имам чувството , че съм отпаднал ... Възможно ли е от падането да имам камшичен удър? Благодаря Ви.
    от д-р Цончев | 25.09.2016 21:00

Към днешна дата как сте?
    от Ваня Тодорова | 21.09.2016 19:31

Здравейте, д- р Цончев! Преди час се затичах, спънах се и паднах. Ударих си коленете, рамото и главата от дясната страна на скулата и слепочието. Заболя ме доста, но не ми се е гадило, световъртеж съм нямала, с изключение на 1-2мин след удара. Сега час след удара ми е леко сънливо... имам болка на мястото и малко общо на главата, но предполагам е от натъртването. На 46 години съм. Нужна ли ми е консултация в спешен център? Имам ли нужда от някакви лекарства или режим някакъв? Благодаря Ви!

Напиши отговор
94 намерени, страница 1 от общо 2